Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια μου!!! Εδώ είμαι και εγώω!! Είχα μια δύσκολη νύχτα με τον μικρό μου λόγω δοντιών , μας ξενύχτισε για ακόμα μία φορά, και εκτός αυτού σήμερα είμαι τα μαύρα μου το χάλια....Νυστάαααζω τόοσο πολύ, έχω τόση ανακατοσούρα στο στομάχι...προσπάθησα να φάω το μεσημέρι και μόλις έφαγα μία μπουκιά πήγα και τα έβγαλα όλα!! Πεινάω αλλά φοβάμαι να φάω... Εσείς τι άλλα νέα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσάκια μου!!! Εδώ είμαι και εγώω!! Είχα μια δύσκολη νύχτα με τον μικρό μου λόγω δοντιών , μας ξενύχτισε για ακόμα μία φορά, και εκτός αυτού σήμερα είμαι τα μαύρα μου το χάλια....Νυστάαααζω τόοσο πολύ, έχω τόση ανακατοσούρα στο στομάχι...προσπάθησα να φάω το μεσημέρι και μόλις έφαγα μία μπουκιά πήγα και τα έβγαλα όλα!! Πεινάω αλλά φοβάμαι να φάω... Εσείς τι άλλα νέα??

ελενη μου, να τρως πολλες φορες κι απο λιγο..να τρως και καμια φρυγανιτσα να μαζευει τα υγρα, αλλα με τη ρεγουλα οι φρυγανιες γιατι περιεχουν γλυκαντικες ουσιες (νομιζω)και ανεβαζουν το σακχαρο

αχ το μωρουλι μου, ποναει η ψυχη μου, να του τριβεις τα ουλακια με αυτο το πλαστικο δαχτυλακι και με κρεμουλα ουζου να μουδιαζει.

εγω καλα..υπνος και Αγιος Ο Θεος!!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Αχ αννετ μου δεν μπορείς να φανταστείς...και τι δεν του έχουμε κάνει!!! Ούτε τα πλαστικά ούτε η αλοιφή μας κάνει κάτι !! Έχουν σχεδόν βγει τα άτιμα οπότε πιστεύω σε καμιά εβδομάδα να ηρεμήσουμε!! Το μόνο που του κάνω είναι να του δίνω λίγο ντεπονάκι πριν κοιμηθεί, για να χαλαρώνει λίγο, αλλά χτες ούτε αυτό τον έπιασε!!! Όσο για εμένα και φρυγανιές έφαγα και πάλι τις έβγαλα!! Τώρα έβαλα λίγα φιτνες με φρούτα και λίγο γάλα να φάω μπας και τα κρατήσω!!! Εδώ να φανταστείς ο καφές της μάνας μου μου μύρισε το πρωί (ελληνικός) και πάλι έτρεξα τουαλέτα!! Ελπίζω να μην κρατήσει για πολύ γιατί το μόνο πράγμα που δεν μπορώ να ανεχθώ είναι ο εμμετός!!

Εσύ ύπνο εεε??? Τι καλάα....να το χαρείς τώρα που είναι το πρώτο και να τεμπελιάζεις όσο περισσότερο μπορείς!! Δεν γυρίζουν πίσψ αυτές οι μέρες μετά ....περνούν ανεπιστρεπτή!!! χαχαχαχαχα Στο λέει μια δόλια μάνα!! χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

αντε να βγουνε τα δοντακια του μωρε,κριμα ειναι να ποναει, αχ πως θα το αντεξω εγω οταν ερθει η ωρα η καλη..θα κλαιω κι εγω μαζι

το γαλα ειναι μια πολυ καλη επιλογη, βοηθαει πολυ στον εμετο..κι εγω τον απεχθανομαι, μονο που το σκεφτομαι ανακατευομαι..και σιχαινομαι πολυ.

μακαρι γρηγορα να περασει ελενακι μου!απο πονακια δεν εχεις ετσι?


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι ευτυχώς ξεμπερδέψαμε γρήγορα με τα εντερικά του!!! Αχ τα παλιόδοντα τα βλέπω εκεί να ασπρίζουν και θέλω να τα πιάσω να τα τραβήξω να βγουν προς τα έξω να σταματησει το παιδάκι μου να πονάει!!! Εγω ευτυχώς δεν έχω φτάσει σε σημείο να πω δεν αντέχω άλλο .....και να το λέω δεν το εννοώ (προς το παρόν) αλλά τον ακούω όλη την ώρα που τυρρανιέται και στεναχωριέμαι που δεν μπορώ να τον βοηθήσω!!! Το μόνο που μπορώ να του κάνω είναι αγκαλίτσες και φιλάκια για παρηγοριά!! Τα έφαγα τα φιτνες και προς το παρόν έχουν περάσει 10 λεπτά δεν αισθάνομαι άσχημα!! Αχ Παναγίτσα μου ας τελείωσε το μαρτύριο .....χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και επειδή ξανθιά δεν είμαι αλλά λίγο η εγκυμοσύνη λίγο κάτι εγκεφαλικά κύτταρα που κάηκαν με την γέννα μπερδέυτηκα!!! χαχα Εγώ πονάκια δεν έχω, έχω τσιμπηματάκια και πόνο στο στήθος!! Από το πρήξιμο και τις ορμόνες ξανάρχισε να στάζει γάλα!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι ευτυχώς ξεμπερδέψαμε γρήγορα με τα εντερικά του!!! Αχ τα παλιόδοντα τα βλέπω εκεί να ασπρίζουν και θέλω να τα πιάσω να τα τραβήξω να βγουν προς τα έξω να σταματησει το παιδάκι μου να πονάει!!! Εγω ευτυχώς δεν έχω φτάσει σε σημείο να πω δεν αντέχω άλλο .....και να το λέω δεν το εννοώ (προς το παρόν) αλλά τον ακούω όλη την ώρα που τυρρανιέται και στεναχωριέμαι που δεν μπορώ να τον βοηθήσω!!! Το μόνο που μπορώ να του κάνω είναι αγκαλίτσες και φιλάκια για παρηγοριά!! Τα έφαγα τα φιτνες και προς το παρόν έχουν περάσει 10 λεπτά δεν αισθάνομαι άσχημα!! Αχ Παναγίτσα μου ας τελείωσε το μαρτύριο .....χαχαχα

να του δωσεις ενα τρυφερο φιλακι απο μενα!

καλη χωνευση ελενη και συντομα να γλυτωσεις απτο μαρτυριο του εμετου μπλιαξ

εγω θα βγω τωρα γιατι θα παω στη μανουλα μου, φιλακια πολλα και καλο βραδυ!τα λεμε αυριο!μακια


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή ξανθιά δεν είμαι αλλά λίγο η εγκυμοσύνη λίγο κάτι εγκεφαλικά κύτταρα που κάηκαν με την γέννα μπερδέυτηκα!!! χαχα Εγώ πονάκια δεν έχω, έχω τσιμπηματάκια και πόνο στο στήθος!! Από το πρήξιμο και τις ορμόνες ξανάρχισε να στάζει γάλα!!

απο πονακια αλλο τιποτα, τσιμπιματακια, τραβηγματακια, πονος στο στηθος,

α ειμαι και ξανθια χαχαχαχα!

καλο βραδυ ελενιτσα!!!φιλια πολλα και ονειρα γλυκα στον μικρουλη!!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοον, τι έγινε ρε κορίτσια;

Το κάψατε το γάλα χθες ε;;;;; Κι εγώ πού ήμουν;:D

Σήμερα ξύπνησα με χάλια στομάχι, ευτυχώς δεν άρχισα ακόμη τους εμετούς... Πάντως και από τις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου, πάντα έφτανα στην αναγούλα και σχεδόν ποτέ δεν έκανα εμετό, αυτό είναι ακόμα πιο δράμα....γιατί δεν ξελαφρώνεις....

Κατα τα άλλα προσέχω πολύ την διατροφή(κάνω μετρήσεις για το ζάχαρο) κι έχω χάσει 1 κιλό!!!! Κομμένα όλα τα γλυκά μέχρι και η ζάχαρη!!! Δεν με νοιάζει τίποτα, αρκεί να πάνε όλα καλά...:D


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα μανουλοεγκυουλες μου!!!

τι να γινει, αυτα ειναι φυσιολογικα..υπομονη θα κανουμε και δε 1,5 με 2 μηνακια θα ηρεμησουν τα στομαχακια μας!!!

ελενη, ο μικρος πως κοιμηθηκε εχθες?τον ειχα εννοια τον ψυχουλινο!!!εσυ πως αισθανεσαι?

βασδελακι μου, προτιμω ανακατωματα χωρις αδειασματα..μονο που το σκεφτομαι μπλιααξ

τα βλασταρια σου τι κανουν?ααααχ αντε να περασουν οι μερες να δουμε τα σπορακια μας και τις καρδουλιτσες τους να κτυπανε σαν τρελες!!!:tongue::tongue::tongue:

ανυπομωνωωωωωωωωωωωωωω!!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι τα αγαπάκια μου!! (Αφού με πρήξανε από την Πέμπτη που μείναμε μόνοι στο σπίτι, ως χθες). Είχανε και μεγάλη χαρά γιατί γυρνώντας ο πατέρας τους, τους έφερε και 2 χελωνάκια!!:P

Κι εγώ περιμένω την αυριανή μέρα...που πάω για το πρώτο υπερηχογράφημα...

Δουλεύεις, annete μου;

Ελένηηηηηηηηη που είσαι;

Γκουφομαμά Ελένηηηηηη....καλέ που πήγατε όλες;:rolleyes:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι τα αγαπάκια μου!! (Αφού με πρήξανε από την Πέμπτη που μείναμε μόνοι στο σπίτι, ως χθες). Είχανε και μεγάλη χαρά γιατί γυρνώντας ο πατέρας τους, τους έφερε και 2 χελωνάκια!!:P

Κι εγώ περιμένω την αυριανή μέρα...που πάω για το πρώτο υπερηχογράφημα...

Δουλεύεις, annete μου;

Ελένηηηηηηηηη που είσαι;

Γκουφομαμά Ελένηηηηηη....καλέ που πήγατε όλες;:rolleyes:

αχ με το καλο κοριτσακι μου!!

οχι ακομα..ειμαι σε αδεια η οποια τελειωνει σε δυο μερες :(:(:(


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

καλη εβδομαδα ειπα?δεν ειπα..ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ και να αρχιζουμε να γεμιζουμε μανουλες ιανουαριου!!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες σας...είπα να μπώ κι εγώ στην παρέα σας μιας κι έχω ΠΗΤ 06/01/11....

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας και να έχουμε σε ένα χρόνο τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας...


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...