Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Καλημερααααααααααααααααα

πηγαμε χθες στην παιδιατρο..το βουδακι μας ειναι 68 ποντους και 8450 και απο περιμετρο κεφαλης στα ανωτερα φυσιολογικα (κοινως μπηκαμε στις καμπυλες ..γιουπι!!!)ξεκιναμε φαγακι απο σημερα με πατατα+κολοκυθι ..

Αννετακι το μπεμπακι επινε το φρισολακ το απλο και 22 ευρω κανει το μεγαλο κουτι οχι το μικρο ειναι σχετικως οικονομικο γαλα ..αυτο που πινετε εσεις ειναι διαιτερως ακριβο ...γιατι αληθεια δεν παιρνετε καποιο αλλο απο την στιγμη που το παιδι δεν εχει καποιο προβλημα ???

Μαρουσκακι αιγαιο!!!!υπεροχα ...εχω να παω χρονια απο τοτε που εμπλεξα με τα παιδια δεν εχω ξαναπαει ..αλλα την λατρευω αλλες οι μυρωδιες του αιγιου...

Ηλιαννα μου !!!συγχατητηρια!!!να εχεις με τελειομηνη και ηρεμη εγκυμοσυνη!!!σημερα γιορταζεις????χρονια πολλα και καλα !!να χαιρεσαι την ομορφη οικογενεια σου!!!

Vasdeli μου μια χαρα σε βρισκω στα βορεια!!!!!!να περνας σουπερ!!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

χελοου αγαπουλες μου,

χρονια πολλα και καλα ηλιαννα μου πολυχρονη και με το καλο το δευτερο παιδακι σας!

ρε κορες να ρωτησω κατι?σημερα εχουμε 2 εμβολια και η γυναικα του ξαδερφου μου μου ειπε να μιλησω με την παιδιατρο και να το αναβαλουμε λογο ζεστης, εσεις τι λετε?δεν ξερω τι να κανω και ο αντρουλης μου μονο σημερα εχει ρεπο λογο εμβολιου, αν κανω νιξη θα εχουμε παλι μαχες ουφ τι τραβαω η γυναικα :(

Good morning!Περιμένω να ξυπνήσουν να πάμε τον Φάνη σχολείο...Η νύχτα ήταν ήσυχη μετά από 2ωρη βόλτα στα γηπεδάκια:P:p:p

Αννετάκι, στο επόμενο εμείς εδώ θα είμαστε για ό,τι χρειαστείς όπως και για τον Ζέβρα άλλωστε!!!;););););)

Βικάκι, να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!Για τα πάτρια εννοούσα ότι είσαι μόνη, χωρίς το σύζυγο, εννοείται ότι όλο και κάποια φίλη από τα παλιά θα είχε μείνει πατρίδα!;);)

Ηλιαννάκι, χρόνια σου πολλά, όλα καλά να σας πάνε κι η οικογένειά σας να δεχτεί το νέο μέλος που θα σας κάνει 4!

χαιρεται χαιρεται...τι κανετε?καλα ευχαριστω χαχαχα!!!

μαρουσκακι το ξερω κοριτσι μου οτι ειστε εδω και σας ευχαριστω!

βολτουλα ε?ε τοτε να την καθιερωσετε αφου τρελενεται ο φιλαρακος μας και κοιμαται σαν πουλακι!!

Καλημερααααααααααααααααα

πηγαμε χθες στην παιδιατρο..το βουδακι μας ειναι 68 ποντους και 8450 και απο περιμετρο κεφαλης στα ανωτερα φυσιολογικα (κοινως μπηκαμε στις καμπυλες ..γιουπι!!!)ξεκιναμε φαγακι απο σημερα με πατατα+κολοκυθι ..

Αννετακι το μπεμπακι επινε το φρισολακ το απλο και 22 ευρω κανει το μεγαλο κουτι οχι το μικρο ειναι σχετικως οικονομικο γαλα ..αυτο που πινετε εσεις ειναι διαιτερως ακριβο ...γιατι αληθεια δεν παιρνετε καποιο αλλο απο την στιγμη που το παιδι δεν εχει καποιο προβλημα ???

πω πω ολοκληρος αντρας, 8450...φτου φτου...σημερα κι εμεις εχουμε παιδιατρο και 2 εμβολια πνευμονιοκκοκου και μινιγγιτιδας, ελπιζω να τα παμε πριμα

μα 22 ευρω, ειπα κι εγω, γαλα απο χρυσαφι πινετε?

εμεις δεν εχουμε καποιο προβλημα, απλα το πινει χωρις ανασα το πουλακι μου, ειχαμε παλαιοτερα την "ακακια" και ειπαμε να μη του το αλλαξουμε

εδω εχθες πηρα κρεμα της νεστλε να δοκιμασει ο μικρος που δεν εχει τοση ζαχαρη οση η νουνου και εγινε παγκοσμιος πολεμος στο σπιτι...φαντασου να πω για αλλαγη γαλατος θα γινει συζυγοκτονος ο καλος/κακος μου :rolleyes:

πολυ στριτζος εχει γινει απαπααααα και μη χειροτερα

Μαρουσκακι αιγαιο!!!!υπεροχα ...εχω να παω χρονια απο τοτε που εμπλεξα με τα παιδια δεν εχω ξαναπαει ..αλλα την λατρευω αλλες οι μυρωδιες του αιγιου...

Ηλιαννα μου !!!συγχατητηρια!!!να εχεις με τελειομηνη και ηρεμη εγκυμοσυνη!!!σημερα γιορταζεις????χρονια πολλα και καλα !!να χαιρεσαι την ομορφη οικογενεια σου!!!

Vasdeli μου μια χαρα σε βρισκω στα βορεια!!!!!!να περνας σουπερ!!!

φιλια και στους τρεις σας!

Καλημερα! Χρονια πολλα και σε Ηλιαννα!

καλημερα εις τον βορρα, παρτε και καμια βαθεια ανασα και για μας γιατι δεν την παλευουμε, δυσπνοια με εχει πιασει


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά ακούω να αναβληθεί εμβόλιο λόγω ζέστης!Θα με κουφάνετε, τι άλλο πια θ' ακούσω!:confused::confused::confused::confused::confused:

Πάω, ξύπνησε από 2ωρο ύπνο, αμέεεεεεεεε!:P:p:p


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά ακούω να αναβληθεί εμβόλιο λόγω ζέστης!Θα με κουφάνετε, τι άλλο πια θ' ακούσω!:confused::confused::confused::confused::confused:

Πάω, ξύπνησε από 2ωρο ύπνο, αμέεεεεεεεε!:P:p:p

ασε μαρουσκακι μου, η συγκεκριμενη ολο τετοια μου λεει και αρχιζω να ψαχνομαι, μηπως να κλεινω τα αυτια μου?

ωωωω 2ωρος υπνακος, μπραβο το αγορι μου, εσυ ειπαμε μη ξαναπεις τιποτα θα το ματιασεις το αγορι!!!φτου σκορδα πασακο μου!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να μαι παλι ..εχω ψοφησει στην δουλεια....

λοιπον αννετακι μου πολλοι παιδιατροι επειδη η ζεστη ζοριζει τα μωρα αποφευγουν να κανουν εμβολια στα παιδια και κυριως εμβολιο που κανουν για πρωτη φορα ..τωρα αν ειναι επανηληπτικα και την πρωτη φορα δεν ειχαν πειραξει το παιδι δεν υπαρχει θεμα . εγω παντως το πενταπλο το εκανα μια χαρα χθες!!! :)

Για κρεμες μην κανεις πειραματα σαν τις νουνου δεν ειναι αλλες!!!!πολυ νοστιμες οι ατιμες..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΙΩΑΝΝΑ μια χαρα ο βουδας σας,φτου-φτου! ΑΝΝΑ, για το εμβολιο σου απαντησα στην ομαδα. Θα το εκανα κανονικοτατα! Εμεις καλα ειμαστε,περιμενω να παει 19.00 για να παμε μπανακι! Τωρα το σπιτι ολο κοιμαται! Αααα! Δε σας ειπα! Αυριο θα εχω μαλλον τα δειγματα απο τις φωτο της βαπτισης!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααααααααααααα

πηγαμε χθες στην παιδιατρο..το βουδακι μας ειναι 68 ποντους και 8450 και απο περιμετρο κεφαλης στα ανωτερα φυσιολογικα (κοινως μπηκαμε στις καμπυλες ..γιουπι!!!)

:P:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p Μπράβο βουδάκι μας καλό, μπράβο!

ξεκιναμε φαγακι απο σημερα με πατατα+κολοκυθι ..

Πώς πήγατε με το φαγάκι Ιωάννα μου?Πολύ χάρηκα για την καμπύλη, τον είχα έννοια το βουδάκο μας!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

να μαι παλι ..εχω ψοφησει στην δουλεια....

λοιπον αννετακι μου πολλοι παιδιατροι επειδη η ζεστη ζοριζει τα μωρα αποφευγουν να κανουν εμβολια στα παιδια και κυριως εμβολιο που κανουν για πρωτη φορα ..τωρα αν ειναι επανηληπτικα και την πρωτη φορα δεν ειχαν πειραξει το παιδι δεν υπαρχει θεμα . εγω παντως το πενταπλο το εκανα μια χαρα χθες!!! :)

Για κρεμες μην κανεις πειραματα σαν τις νουνου δεν ειναι αλλες!!!!πολυ νοστιμες οι ατιμες..

ναστε καλα ρε κοριτσια, τα καναμε τελικα και στου πνευμονιοκοκκου κιχ δεν εβγαλε...ειπα κι εγω να σχολιασω τον γενναιο γιοκα μου...και τον ματιασα...στης ηπατιτιδας βαλαντωσε...ρε Γερασιμε δεν ειπαμε να μην εκθετεις την μανουλα?γκρινιαξε λιγο μετα, τι λιγο, μεχρι και την ωρα της κρεμας γκρινιαζε...βγηκαμε την βολτουλα μας και ηρεμισε το πουλακι μου, κοιμηθηκε κιολας μες τα τσιριχτα και τα ποδοβολιτα των μπαλαδωρων της πλατειας και ολα μια χαρα

ρωτησα τελικα για κρεμα και μου ειπε πως η νουνου ειναι απτις καλυτερες, η νεστλε ειναι πιο αγλυκη, ζαχαρη δεν περιεχουν παρα μονο γλυκαντικες ουσιες...θα παραμεινω σαυτην που τσακιζει ο μικρουλης μου!!!

ΙΩΑΝΝΑ μια χαρα ο βουδας σας,φτου-φτου! ΑΝΝΑ, για το εμβολιο σου απαντησα στην ομαδα. Θα το εκανα κανονικοτατα! Εμεις καλα ειμαστε,περιμενω να παει 19.00 για να παμε μπανακι! Τωρα το σπιτι ολο κοιμαται! Αααα! Δε σας ειπα! Αυριο θα εχω μαλλον τα δειγματα απο τις φωτο της βαπτισης!

ω τι καλα μπανακι, ελπιζω να κανατε και για μας καμια βουτιτσα ναι?

ουιιιιιιιιιιιι, δειγματααααααααα, θα δουμε εμεις τιποτα αραγε?

λοιπον, λεπτομερειες τωρα 8100 στα κιλα και 70 ποντοι, πολυ καλος, ζωηρος, παρατηρητικος, ομιλητικος, ξεκιναμε δημητριακα φαριν λακτε η μπισκοτοκρεμα, προσθετουμε λαχανικα εποχης στην σουπιτσα μας εκτος σπανακι & παντζαρι, σε κανα μηνα ψωμακι, στην φρουτοκρεμα μπορω να βαλω και βανιλιες, καρπουζι και γενικα οτι φρουτακι θελω να αλλαζει γευσεις...τι αλλο...επομενο εμβολιο σεπτεμβρη το 6απλο, μετα οκτωβρη και μετα 14ων μηνων, γιουπιιιιιιιιιιιιιιι!!!

ξεχασα κατι αλλο? δεν θυμαμαι, α πολυ νερακι γιατι ιδρωνει πολυ ο σκατουλινος

η θερμοκρασια του ζεβρη ειναι πολυ καλη προς το παρον κι ελπιζω να συνεχισει ετσι, το ανωτερο που μας πηγε 36,9 μετα το ξυπνημα της βολτας, δεν κουνιοταν ουτε φυλλαρακι :mad:

την καληνυχτα μου σε οοοολα τα μωρακια και τις γλυκες μανουλες!

σας αγαπαω!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααααααααααα

Αννετ μου κουκλος ο γερασιμος!!!!αστερι!!!!αχ μπισκοτοκρεμα ονειρο (αν και να πω την αμαρτια μου δεν εδωσα στο χρηστο μιας και ειναι μες στην ζαχαρη..)αλλα μου ειχαν στειλει κατι δειγματα και τα εφαγα εγω!!!!στον χρηστο εδινα φαριν λακτε και βανιλια ..

με το φαι χθες τα πηγαμε υπεροχα!!!εφαγε 4 κουταλιες της σουπες γεματες γεματες !!!αυριο λιγο περισσοτερο ,του βαλαμε και λιγο λεμονι και λαδακι και ξετρελαθηκε!!!

Οσο για τις καμπυλες εμεις να δεις τι εννοια τον ειχαμε!!!!!

Vasdeli μου ανυπομονουμε να δουμε δειγματα...

Αυριο παλι φευγει το παιδακι μου ...πως εμπλεξα ετσι με την δουλεια ρε γμτ.... :(

το εχω κανει μπαλα λαμια -αθηνα και τουμπαλιν...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα..

Ειμαι κι εγω μανουλα του ιανουαριου και χαιρομαι που η θεματολογια περι των μωρων μας χωριζεται με τους μηνες, ειναι πολυ ενδιαφερον.

Τωρα ο μπεμπακος μου εκλεισε τον 6 μηνα και σημερα ξεκινησαμε την χορτοσουπα. Εχω λοιπον μια απορια..

(Να πω πρωτα πως τα λαχανικα που βαζω ειναι πατατα, καροτο,κολοκυθακι,σελινο και κρεμμυδι το οποιο το πεταω μετα το βρασιμο)....Προσθετουμε λοιπον το ελαιολαδο μας..και λιγο λεμονακι... το αλεθουμε στο μπλεντερ...και....να σου το αποτελεσμα...σαν μια πρασινη γλιτσερη μυξα...

(ελπιζω να μην παρεξηγειτε, χιουμοριστικα το γραφω...με μια δοση αληθειας φυσικα) ..και απο μυρωδια...τι να πω.. (ειναι που αντιπαθω και το σελινο) ..

Απορω πως εφαγε το μαναρακι μου??!!! Εγω βεβαια στο υψος μου .."φαε αγορι το φαγητακισου...και κοιτα μια νοστιμια που ετοιμασε η μανουλα...και τι ωραιο που ειναι το φαγητακι σου.." Εφτασε η μυτη μου μεχρι τον τοιχο (πινοκιο :-)) .

ετσι βγαινει και σε εσας???????


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα..

Ειμαι κι εγω μανουλα του ιανουαριου και χαιρομαι που η θεματολογια περι των μωρων μας χωριζεται με τους μηνες, ειναι πολυ ενδιαφερον.

Τωρα ο μπεμπακος μου εκλεισε τον 6 μηνα και σημερα ξεκινησαμε την χορτοσουπα. Εχω λοιπον μια απορια..

(Να πω πρωτα πως τα λαχανικα που βαζω ειναι πατατα, καροτο,κολοκυθακι,σελινο και κρεμμυδι το οποιο το πεταω μετα το βρασιμο)....Προσθετουμε λοιπον το ελαιολαδο μας..και λιγο λεμονακι... το αλεθουμε στο μπλεντερ...και....να σου το αποτελεσμα...σαν μια πρασινη γλιτσερη μυξα...

(ελπιζω να μην παρεξηγειτε, χιουμοριστικα το γραφω...με μια δοση αληθειας φυσικα) ..και απο μυρωδια...τι να πω.. (ειναι που αντιπαθω και το σελινο) ..

Απορω πως εφαγε το μαναρακι μου??!!! Εγω βεβαια στο υψος μου .."φαε αγορι το φαγητακισου...και κοιτα μια νοστιμια που ετοιμασε η μανουλα...και τι ωραιο που ειναι το φαγητακι σου.." Εφτασε η μυτη μου μεχρι τον τοιχο (πινοκιο :-)) .

ετσι βγαινει και σε εσας???????

Καλημέρα κουκουτσάκι και να σου ζήσει το μωράκι σου!Έτσι γίνεται το φαγάκι λόγω του πράσινου που βάζεις...Στα μωράκια άμα αρέσει, μη νοιάζεσαι, όλα καλά...΄

Καλημέρα και στα άλλα κοριτσάκια, έκανα ένα καφέ κι είμαι να σκάσω με τη βλακεία του καθενός, κάποιες θα καταλάβουν τι εννοώ...Άλλη φορά δε μιλάω κι ας κόψουν το κεφάλι τους μερικές μερικές, δεν πα να κλαίγονται...


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Να μαι κι εγώ!

Τρέχω η έρμη η μάνα κι όταν δεν τρέχω για την βάφτιση στον ελεύθερο χρόνο που μου απομένει φτιάχνω προσκλητήρια!

Διάβασα λίγο επί τροχάδη τα νέα σας βέβαια μέχρι να φτάσω στπ τέλος ξέχασα αυτά που διάβασα στην αρχή!!!!:-( είναι κι αυτό το αλτσχάιμερ που με ταλαιπωρεί :mrgreen::mrgreen::mrgreen: ο άντρας μου τα έχει παίξει...δεν θυμάμαι τίποτα για το που βάζω τι και συνέχεια κατηγορώ αυτόν ότι τα μάζεψε!

Λοιπόν θα σχολιάσω τα τελευταία δύο πράγματα που θυμάμαι...κουκουτσάκι γιατί το βγάζεις το κρεμμύδι???εγώ πάντως της το δίνω κανονικότατα...

αααα ένα σχόλιο που μόλις τώρα μου ήρθε να το γράψω μη το ξεχάσω...ζυγίζετε το κρέας???μόνο εγώ είμαι χύμα στο κύμα και το βάζω με το μάτι????επίσης μια συμβουλή για το κρέας-κοτόπουλο που βάζετε στην κατάψυξη είναι καλύτερα να είναι έτοιμο βρασμένο και σε μεριδούλες γιατί όταν είναι ωμό χάνει θρεπτικά συστατικά στο ξεπάγωμα...εγώ έχω πάρει από το jumbo κάτι κυπελάκια που είναι για αποθήκευση τροφής και έχω καταβολευτεί...

Καλέ Μαρούσκα τι έγινε???????πείτε μου κι εμένα την καημενούλα!Μπορεί να μη θυμάμαι πολλά αλλά είμαι μια κουτσομπόλα άλλο πράμα...!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλέ εμείς τρώμε και γιαουρτάκι πλέον...σήμερα θα φάμε και τραχανά!Τα μόνα που μας μένουν να φάμε είναι ψαράκι και αυγουλάκι!!!!Γιούπι!!!!


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ένα ένα τα θυμάμαι η αλλοπαρμένη....

Ηλιάννα μου συγχαρητήσια!!!Με το καλό το καινούργιο σου σποράκι!!!

Θέλω κι εγώ ένα σποράκιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι αλλά ο σύζυγος δεν...λέτε άμα τον μεθύσω να πετύχω τίποτα??????


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααααααααααα

Αννετ μου κουκλος ο γερασιμος!!!!αστερι!!!!αχ μπισκοτοκρεμα ονειρο (αν και να πω την αμαρτια μου δεν εδωσα στο χρηστο μιας και ειναι μες στην ζαχαρη..)αλλα μου ειχαν στειλει κατι δειγματα και τα εφαγα εγω!!!!στον χρηστο εδινα φαριν λακτε και βανιλια ..

χαχχχαχαα ωραια η μπισκοτοκρεμα ιωαννα ε?χαχαχχαα

στην φαριν λακτε δεν μπορουμε να προσθεσουμε μπισκοτακι μονες μας?λεω βλακειες?:confused:

με το φαι χθες τα πηγαμε υπεροχα!!!εφαγε 4 κουταλιες της σουπες γεματες γεματες !!!αυριο λιγο περισσοτερο ,του βαλαμε και λιγο λεμονι και λαδακι και ξετρελαθηκε!!!

Οσο για τις καμπυλες εμεις να δεις τι εννοια τον ειχαμε!!!!!

μπραβο το αγορι μας!!!καλες μασαμπουκες λοιπον!

Vasdeli μου ανυπομονουμε να δουμε δειγματα...

Αυριο παλι φευγει το παιδακι μου ...πως εμπλεξα ετσι με την δουλεια ρε γμτ.... :(

το εχω κανει μπαλα λαμια -αθηνα και τουμπαλιν...

ο αντρας σου τον πηγαινει?καλο ταξιδι να χει και καλα να περασει το πουλακι μου, μεστην λαμια η σε χωριο?αν ειναι σε χωριο σουπερ ντουπερ καθαρος αερας!!!

Κοριτσια καλησπερα..

Ειμαι κι εγω μανουλα του ιανουαριου και χαιρομαι που η θεματολογια περι των μωρων μας χωριζεται με τους μηνες, ειναι πολυ ενδιαφερον.

Τωρα ο μπεμπακος μου εκλεισε τον 6 μηνα και σημερα ξεκινησαμε την χορτοσουπα. Εχω λοιπον μια απορια..

(Να πω πρωτα πως τα λαχανικα που βαζω ειναι πατατα, καροτο,κολοκυθακι,σελινο και κρεμμυδι το οποιο το πεταω μετα το βρασιμο)....Προσθετουμε λοιπον το ελαιολαδο μας..και λιγο λεμονακι... το αλεθουμε στο μπλεντερ...και....να σου το αποτελεσμα...σαν μια πρασινη γλιτσερη μυξα...

(ελπιζω να μην παρεξηγειτε, χιουμοριστικα το γραφω...με μια δοση αληθειας φυσικα) ..και απο μυρωδια...τι να πω.. (ειναι που αντιπαθω και το σελινο) ..

Απορω πως εφαγε το μαναρακι μου??!!! Εγω βεβαια στο υψος μου .."φαε αγορι το φαγητακισου...και κοιτα μια νοστιμια που ετοιμασε η μανουλα...και τι ωραιο που ειναι το φαγητακι σου.." Εφτασε η μυτη μου μεχρι τον τοιχο (πινοκιο :-)) .

ετσι βγαινει και σε εσας???????

κουκουτσακι καλως ορισες στην παρεα μας και να χαιρεσαι τον μπεμπακο σου!

κι εγω αυτα τα λαχανικουλια του βαζω και το κρεμμυδι το πεταω, ετσι ειπε η γιατρος ετσι κανω, στις αρχες καιτο δικο μας ηταν πρασινο, αρχισα να βαζω μισο κολοκυθι (φτιαχνω για δυο γευματα) και λιγο ζουμακι παραπανω και μια χαρα κιτρινουλι βγαινει, σε κανα δυο μερες θα παρεις το κολαι μην ανυσυχεις

εμεις αρχιζουμε να προσθαιτουμε και μπροκολο, φασολακια, αρακα (οχι ολα μαζι) σημερα εβαλα λιγη ντοματουλα και απο νοστιμια σουπερ!

πολλα φιλακια καλα φαγακια και τα ξαναλεμε

Καλημέρα κουκουτσάκι και να σου ζήσει το μωράκι σου!Έτσι γίνεται το φαγάκι λόγω του πράσινου που βάζεις...Στα μωράκια άμα αρέσει, μη νοιάζεσαι, όλα καλά...΄

Καλημέρα και στα άλλα κοριτσάκια, έκανα ένα καφέ κι είμαι να σκάσω με τη βλακεία του καθενός, κάποιες θα καταλάβουν τι εννοώ...Άλλη φορά δε μιλάω κι ας κόψουν το κεφάλι τους μερικές μερικές, δεν πα να κλαίγονται...

εγω θα καταλαβω σε λιγο, αλλα εσυ μη μασας...εχεις εμας και ασε τους αλλους να λενε

Καλησπέρα!Να μαι κι εγώ!

Τρέχω η έρμη η μάνα κι όταν δεν τρέχω για την βάφτιση στον ελεύθερο χρόνο που μου απομένει φτιάχνω προσκλητήρια!

Διάβασα λίγο επί τροχάδη τα νέα σας βέβαια μέχρι να φτάσω στπ τέλος ξέχασα αυτά που διάβασα στην αρχή!!!!:-( είναι κι αυτό το αλτσχάιμερ που με ταλαιπωρεί :mrgreen::mrgreen::mrgreen: ο άντρας μου τα έχει παίξει...δεν θυμάμαι τίποτα για το που βάζω τι και συνέχεια κατηγορώ αυτόν ότι τα μάζεψε!

Λοιπόν θα σχολιάσω τα τελευταία δύο πράγματα που θυμάμαι...κουκουτσάκι γιατί το βγάζεις το κρεμμύδι???εγώ πάντως της το δίνω κανονικότατα...

αααα ένα σχόλιο που μόλις τώρα μου ήρθε να το γράψω μη το ξεχάσω...ζυγίζετε το κρέας???μόνο εγώ είμαι χύμα στο κύμα και το βάζω με το μάτι????επίσης μια συμβουλή για το κρέας-κοτόπουλο που βάζετε στην κατάψυξη είναι καλύτερα να είναι έτοιμο βρασμένο και σε μεριδούλες γιατί όταν είναι ωμό χάνει θρεπτικά συστατικά στο ξεπάγωμα...εγώ έχω πάρει από το jumbo κάτι κυπελάκια που είναι για αποθήκευση τροφής και έχω καταβολευτεί...

Καλέ Μαρούσκα τι έγινε???????πείτε μου κι εμένα την καημενούλα!Μπορεί να μη θυμάμαι πολλά αλλά είμαι μια κουτσομπόλα άλλο πράμα...!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλέ εμείς τρώμε και γιαουρτάκι πλέον...σήμερα θα φάμε και τραχανά!Τα μόνα που μας μένουν να φάμε είναι ψαράκι και αυγουλάκι!!!!Γιούπι!!!!

τζενακι κι εγω με το ματι πλεον το κρεατακι, εεεε εμπειρη μανα χαχαχαχα

εγω ωμο το βαζω καταψυξη, κανει μαγειρεμενο?δεν ξερω

αν ξεπαγωσει μεσα στην συντηρηση δεν νομιζω να χανει πολλα

καλη ορεξη με τον τραχανουλι, η παιδιατρος μας ειπε μολις χρονισει αυγουλακι...:confused:

τελος παντων φιλακια στην καρδερινα και στην αιλσχαιμεριστρια μανουλα της..ανηκουμε στο ιδιο κλαμπ μη το ξεχνας!!!;)

τα φιλια μου σε ολους και ολες!!!!!!!!!!!μουατς


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...