Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ελενα, σε ποια διευθυνση μπαινεις για το τικερακι;πατα πανω σε ενα τικερακι καποιας απο εμας και δεν χρειαζέται τιποτα να κανεις μικροτερο. Τον Ταξιαρχη της Μυτιληνης εννοεις οτι ειχε προστατη η πεθερα σου;

Vasdeli μου στο δικο σου μπηκα. Στην αρχη το size ηταν large ε και μου εβγαλε εδω στο καφε οτι ειναι μεγαλο, ε και εφτιαξε μετα to small. Και παλι τιποτα..


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Αννετ γιορταζεις?????

Κοριτσια μου μπορειτε να με βοηθησετε??....

Θελω δυο πραγματακια..

- Δωστε μου σας παρακαλω ιδεες για να κανω δωρο στην κουνιαδα μου που θα γεννησει οπου να'ναι. Εχω ηδη παρει ενα σουπερ λευκωμα, τελειο ειναι σας λεω :D. Αλλα θελω και κατι αλλο. (προτιμω ομως οχι ρουχαλακια).

- Και επισης.. Μη γελασετε..:tongue:

Μηπως γνωριζετε αν γινεται καποιος να γινει νονος δυο φορες. ? Λογικα οχι..αλλα λεμε τωρα..το σκεφτομουν σημερα αλλα δεν βρηκα καμια πληροφορια στο ιντερνετ.


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααααααααααααα

εχω ερθει με φοβερη διαθεση και ελπιζω τιποτα να μην μου την χαλασε..τι και αν εχω τρελη δουλεια και 3 πλυντηρια για σιδερο και 1 παιδι που απο την στιγμη που γυρναει θελει να κανει μονο ποδηλατο ???ολα καλα!!!

το βουδακι εφαγε επιτυχως ολο το γευμα του μα πατατα-καροτο-κολοκυθι και πλεον αντικαταστησαμε αλλο ενα γευμα!!!

Αννα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ χρονια πολλα και καλα κοριτσαρα!!!!οτι επιθυμεις ,να χαιρεσαι το παιδακι σου και οποτε επιθυμειτε να γινετε και περισσοτεροι!!!

Μπραβο στο βουδακι σου κοπελα μου χαιρομαι πολυ που το δεχτηκε το φαγητακι του μια χαρα.

Εμεις παιδευομαστε ακομα λιγο. Ναι μεν τρωει, αλλα δεν μπορω να καταφερω να φαει και τα τρια γευματα. Θελει οπωσδηποτε να φαει γαλα ενδιαμεσα..σημερα εβαλε κατι κλαμματα..απαρηγορητος ηταν και μολις του εδωσα το γαλα το εφαγε ολο.


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γμτ πρωτη φορα δεν εκανα αντιγραφη αυτα που εγραψα και χαθηκαν %^#&^@^@

φτου κι απτην αρχη..επιστρεφω


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερουδια στις ομορφες και αγαπημενες μανουλες!

ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας

ελενα ναι γιορταζα σημερα, ηταν η κοιμηση Της Αγιας Αννας

λοιπον παμε παλι:

ελενα ξερω πως ειναι σπαστικο να μαγειρευεις, να τριβεις να αλεθεις και στο τελος να φτιαχνεις και γαλα αλλα δωσε χρονο στο παιδι να αρχισει να χορταινει μονο με τα γευματα...το γαλατακι μη περιμενεις νακοπει απτην μια στιγμη στην αλλη αφου τοσους μηνες αυτο ηταν που γεμιζε τηνκοιλιτσα του, σιγα σιγα και με υπομονη θα αντικατασταθει και απτα τρια γευματα...εμεις ενω η φρουτοκρεμα ηταν το πρωτο που αρχισαμε τελευταιο κοψαμε το γαλα...η κρεμουλα ηταν το πρωτο γευμα που τον χορταινε...ενδιαμεσα του δινω και νερακι (και στην φορυτοκρεμα), πιστευω πως τα ψιλοφουσκωνει κι ετσι δεν αναζητουν το γαλα

παντως ειναι αλλη αισθηση, τουλαχιστον για μενα την πρωτομανουλα

τωρα για τα δωρακια στης κουνιαδουλας σου το μωρακι (με το καλο καταρχας)ενας μαρσιπος (σλινγκ η κλασικος), Παναγιτσα γαι την κουνια, μουσικο παιχνιδι για την κουνια, σεντονακια-μπουρνουζακια-πετσετουλες (πολυ πρακτικο και σπανια φερνουν), χρυσαφικο, παρκοκρεβατο, ριλαξ, η στην τελικη ρωτα την κοπελα τι χρειαζεται απτο να της πας κατι που θα το εχει η δεν θα το χρησιμοποιησει

τωρα για το αν μπορεις ναγινεις δευτερη φορα νονα, φυσικα και μπορεις...εγω εχω δυο βαφτιστηρια και αν θελω μπορω να κανω ακομα 1002...απλα πρεπει να ειναι λενε του ιδιου φυλου μη τυχον και ερωτευτουν οταν μεγαλωσουν...ενα μονο με παραξενευει..οι πολιτικοι που βαφτιζουν δεκαδες (αγορια-κοριτσια) γιατι να ειναι η εξαιρεση?

παω να ξαναδιαβασω γιατι με την συγχιση που σβηστικαν νωριτερα ξεχασα τα νεα σας (οχι οτι ηταν πολλα αλλα λεμε)


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερουδια στις ομορφες και αγαπημενες μανουλες!

ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας

ελενα ναι γιορταζα σημερα, ηταν η κοιμηση Της Αγιας Αννας

λοιπον παμε παλι:

ελενα ξερω πως ειναι σπαστικο να μαγειρευεις, να τριβεις να αλεθεις και στο τελος να φτιαχνεις και γαλα αλλα δωσε χρονο στο παιδι να αρχισει να χορταινει μονο με τα γευματα...το γαλατακι μη περιμενεις νακοπει απτην μια στιγμη στην αλλη αφου τοσους μηνες αυτο ηταν που γεμιζε τηνκοιλιτσα του, σιγα σιγα και με υπομονη θα αντικατασταθει και απτα τρια γευματα...εμεις ενω η φρουτοκρεμα ηταν το πρωτο που αρχισαμε τελευταιο κοψαμε το γαλα...η κρεμουλα ηταν το πρωτο γευμα που τον χορταινε...ενδιαμεσα του δινω και νερακι (και στην φορυτοκρεμα), πιστευω πως τα ψιλοφουσκωνει κι ετσι δεν αναζητουν το γαλα

παντως ειναι αλλη αισθηση, τουλαχιστον για μενα την πρωτομανουλα

τωρα για τα δωρακια στης κουνιαδουλας σου το μωρακι (με το καλο καταρχας)ενας μαρσιπος (σλινγκ η κλασικος), Παναγιτσα γαι την κουνια, μουσικο παιχνιδι για την κουνια, σεντονακια-μπουρνουζακια-πετσετουλες (πολυ πρακτικο και σπανια φερνουν), χρυσαφικο, παρκοκρεβατο, ριλαξ, η στην τελικη ρωτα την κοπελα τι χρειαζεται απτο να της πας κατι που θα το εχει η δεν θα το χρησιμοποιησει

τωρα για το αν μπορεις ναγινεις δευτερη φορα νονα, φυσικα και μπορεις...εγω εχω δυο βαφτιστηρια και αν θελω μπορω να κανω ακομα 1002...απλα πρεπει να ειναι λενε του ιδιου φυλου μη τυχον και ερωτευτουν οταν μεγαλωσουν...ενα μονο με παραξενευει..οι πολιτικοι που βαφτιζουν δεκαδες (αγορια-κοριτσια) γιατι να ειναι η εξαιρεση?

παω να ξαναδιαβασω γιατι με την συγχιση που σβηστικαν νωριτερα ξεχασα τα νεα σας (οχι οτι ηταν πολλα αλλα λεμε)

Αααα μου εδωσες πολλες επιλογες και μ'αρεσει :D

Αννετ μου δεν με πειραζει καθολου το να φτιαχνω το φαγητακι του, ισα -ισα μ'αρεσει. Α΄πλα λεω πως ακομα θελει το μπουκαλακι με το γαλατακι.

Αλλη ιστορια και με το νερο...να μην το θελει με τιποτα ομως..

Το πολυ 30 μλ να πιει κατα τη διαρκεια της ημερας και αν..


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω θελω κι αλλα παιδακια αργοτερα. Ενα κοριτσακι αν γινεται να μας φερει ο πελαργος :-))).

με ολη μου την καρδια

Χαρα φανταζομαι στη βαφτιση ε? Δεν ξερω τι ευχονται σε αυτη την περισταση..ευχονται κατι ή οχι?

να σας ζησει το νεοφωτιστο, καλοφωτισμενο, και γαμπρος-νυφη (χιχιχι), να χαιρεται το ονομα του κτλ ευχες να ειναι και οτι και να πεις καλοδεχουμενο!

Εμεις για τα βαφτισια αργουμε πολυ ακομα..Θα χρονισουμε και μετα.

Θα κανουμε θρησκευτικο γαμο (γιατι ειμαστε με πολιτικο) και βαφτιση μαζι οταν με το καλο γυριζει ο αντρας μου..καπου τον Φλεβαρη δλδ.

με το καλο ο γαμος και η βαπτιση!

Ανυπομονω. Και αρχιζω σιγα σιγα και κανω μια ερευνα αγορας να δουμε τι και πως γιατι εχουμε να φτιαξουμε και το παιδικο δωματιο, να κανουμε και ενα ταξιδακι με τον μπεμπουλη. Οποτε θελω να βρουμε καλες τιμες.

Σημερα μιλησα και στο τηλ με μια κοπελα που ειμασταν μαζι στο μαιευτηριο και γεννησαμε την ιδια μερα. Με καλεσε στην βαφτιση της κορουλας της αλλα δυστυχως δεν μπορω ναω λογω αποστασης. Και θα το ηθελα πολυ ρε γμτ.

οταν γινονται με ανεση χρονου βρισκεις και καλα και φτηνα

αχ το πρωτο οικογενειακο σας ταξιδακι!εξωτ η εσωτ λετε?οπου και να πατε ομως θα ειναι τελεια!!!

Αννετ μου εχουμε ακομα...ουουουουου...ενα 6μηνο περιπου.Κρατιομαστε γερα ομως αφου ετσι ειναι η δουλεια. Μας λειπει αφανταστα, σέμενα δηλαδη γιατι ο μπεμπης ακομα δεν καταλαβαινει. Του χρονου να δουμε πως θα τον ξανααποχωριστουμε για το επομενο ταξιδι που θα εχει μεγαλωσει ο μικρος και θα καταλαβαινει μια χαρα. Να δεις τωρα οταν παιρνει τηλεφωνω και βαζω ανοιχτη ακροαση, ακουει τη φωνη του και γουρλωνει τα ματακια του..:shock::shock:..

αχ το καλο μου...ψαχνει αλλα δεν τον βλεπει..αχουτο μωλεεεεεε

Για εκεινον δεν μπορω καν να φανταστω πως ειναι τωρα που εκτος απο εμενα αποχωριστηκε και το παιδι του. Και οσο περναν τα χρονια πιστευω πως θα ειναι ολο και πιο δυσκολο. Ειμαστε πολυ δυνατοι ομως και υπαρχει μεγαλη αγαπη μεταξυ μας και οσα μιλια και να μας χωριζουν εμεις παλι κοντα ειμαστε 000205B4.gif .

Τον αγαπαω παρα πολυ τον αντρα μου. Με συμπληρωνει αυτος ο ανθρωπος, το αλλο μου μισο που λενε..η αδερφη ψυχη..

Δεν μιλαω αλλο γιατι μπορω να γραφω κατεβατα ολοκληρα για εκεινον.

Η δικη μου οικογενεια μενει αρκετα μακρυα κι ετσι δεν τους βλεπω συχνα και δεν εχω βοηθεια απο'κει. Εχω ομως και μια δευτερη οικογεια, του αντρα μου. Με βοηθανε παρα πολυ και ειναι πολυ καλοι ανθρωποι. Χαιρομαι ιδιαιτερα γι'αυτο και νιωθω πολυ τυχερη σε αυτο τον τομεα γιατι εχω ακουσει κι εχω ακουσει..

sig.asp?img=ad1

ποσο μαρεσει να ακουω και να βλεπω ευτυχισμενα ζευγαρια...να ειστε παντα ετσι ευτυχισμενοι αγαπημενοι και ερωτευμενοι...αν καμια φορα και η αποσταση εχει και το καλο της :confused:...δεν υπαρχουν τσακωμοι...λαχταρας να ειστε μαζι και μονο στα μελια μπορειτε να πλαιεται (το σκοτωσα? :rolleyes:)!!!

Καλημέρα!Πώς χαίρομαι που το καφέ μας ξαναγέμισε λογάκια!Ρε κορίτσια, σκέφτηκα να κάνουμε ένα ημερολόγιο με τα γραφόμενά μας από την πρώτη σελίδα ως τώρα, αλλά όταν δοκίμασα αντιγραφή κι επικόλληση στο word βγαίνει κάπως.Αν έχει κανα κοριτσάκι καμιά ιδέα ας μου πει, δε θα είναι τέλειο να έχουμε αποτυπωμένα στο χαρτί τα λογάκια μας, τα πρώτα σκιρτήματα στην κοιλίτσα, τις γέννες κλπ?Ναι, ξύπνησα με έμπνευση σήμερα, χαχα!

αχ μαρουσκακι θες να βαλεις μπελα στο κεφαλι σου, μονο ενα ενα μπορεις να το κανεις η σελιδα σελιδα γιατι νομιζω πως τα αβαταρ δεν γινεται να τα διαγραψεις ευκολα..και πιστεψε με θα χρειαστουν μηνεεεεεεεεεεες...εκτος αν θες να ασχολησε με κατι μεχρι να επιστρεψεις στην δουλεια :shock:

Αννέτι, επειδή φαντάζομαι τι θα φέρει ο ταχυδρόμος, να ξέρεις θα φας πολύ βρίσιμο από το Γιωργάκη, χαχαχα, αλλά εγώ θέλω πολύ!!!

Επίσης χαίρομαι γιατί λύσαμε και μια παρεξήγηση που είχε δημιουργηθεί μεταξύ εμού και της μικρής, ξέρετε...:wink::wink:

τι φανταζεσαι κοπελια,για πες να δω εχεις μεγαλη φαντασια!!!

καιτου γιωργακη να του πεις μπροστα στις γεναρομανουλες ιδιως αν ειναι γαυροι να κανει τουμπεκι ψι-λο-κο-με χαχαχα

κι εγω χαιρομαι, μιλησατε τηλεφωνικως???

Κοριτσια με τα κιλα της εγκυμοσυνης πως τα πατε?

Τα εχετε ξεφορτωθει ολα?

Και ποσα πηρατε?

Εγω πηρα γυρω στα 16...

Λεω θα γεννησω..ε δεν θα μου φυγει κανα 6-8 κιλα... Ζυγιζομαι στο μαιευτηριο την πρωτη μερα και τι να δω.... -4 κιλα μοοονο!!

Ευτυχως τωρα ειμαι ακριβως οσο ημουν πριν την εγκυμοσυνη αλλα τωρα προσπαθω να χασω κι αλλα.

Ξεκιναω να κανω και κοιλιακους...Κααααθε δευτερα...αλλα την τριτη το ξεχναω :cool::cool::cool:

μην ακουω για κιλα :-(

Ναι, κλείνω τα 34!5,5 χρόνια γάμου και 3 παιδιά, καλή σοδειά για 34 χρόνια ζωής ε?:wink::wink::wink::wink:

ε μα εσυ εισαι πιπινακι χιχιχι

βικυυυυυυυ ελα να γινουμε πολλες!χαχαχαχα

και ναι οπως τοπες..καλη σοδεια!!!

αληθεια ελενα ποσους μαηδες μετρας εσυ?σορρυ αν γινομαι αδιακριτη αλλα μολογαααααααα χαχαχα

Μπράβο που έχασες 16 κιλά!!!Εγώ είχα βάλει 9, έχω χάσει 13, γιατί έχουμε 1 θεματάκι με αναγωγές οπότε έχω κόψει σχεδόν τελείως τα γαλακτοκομικά κι έτσι έγινα μινιόν (μινιόν ήμουν ούτως ή άλλως δηλαδή μιας και είμαι 1,58, μπουχαχαχα)!Εγώ έκανα κάτι ασκήσεις 10 λεπτών πιλάτες κι είδα τρομερή διαφορά στην κοιλιά κι ας έχω σταματήσει τώρα!

μη λετε για κιλα λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :mad:

Καλημεραααααααα

Ελενα βλεπω μπηκες δυναμικα στις μαμαδες ιαν 2011!!!!καλως μας ηρθες !!!ειμαι η ιωαννα μαμα 2 παιδιων του χρηστου 3 ετων και του μπεμπη(ή βουδακι χαχαχα)6 και κατι μηνων !!!δυστυχως γυρισα πισω στην δουλεια πολυ νωρις και τρεχω τρεχω τρεχω......

η ταβανατος!!!:-D

χθες πηγαμε το βουδακι στην λαμια και φυγαμε once again με κλαμματα μετραμε τις μερες αντιστροφα...ασε που εχω και αγχος πως θα τα παει ο αδελφος σαν baby sitter του χρηστου...

ο αδελφος θα τα παει πριμα...ασε τον να ψηθει κι αυτος για οταν κανει οικογενεια...αλλα δεν θαναι μονος ετσι δεν ειναι?

Για κιλα εγκυμοσυνης εγω της δευτερης εγκυμοσυνης τα εχασα της πρωτης ομως φεεεεεετα...

Vasdeli μου περιμενουμε με αγωνια φωτο!!!

Αχ εν τω μεταξυ εχω παρει δωρακια για τον γερασιμο και τον λασκαρη αλλα να δουμε ποτε θα προλαβω να τα στειλω.....ατιμη δουλεια ..οχι τιποτα αλλο αλλα ειναι και μαγιω και θα πανε αχρηστα μετα...κλαψ....

ευχαριστουμε προκαταβολικααααααααα

ο χρηστος σκαρφαλωνει στον παγκα...εφυγααααααααα

ταρζαν ο χρηστακος...αουυυυυυυυ ουυυυυυυυ ουυυυυυυυυ!!!:wink:

Γεια σας κορίτσια!

Η μέρα ξεκίνησε νωρίς σήμερα (όπως και του Γερασιμούλη και της μαμάς του υποθέτω) γιατί πήγαμε στην εκκλησία να κοινωνήσουμε!!!! Φτάσαμε λοιπόν εκεί, όλα καλά, ο γελαστός μόνο με μια σαλοπέτα και ξυποληταρία(είχε φοβερή ζέστη!)και τον σταυρό του βεβαίως, βεβαίως! Λέει ο παππούλης το Μετα φόβου…πλησιάζουμε και ακούμε το θεʼιʼκʼό: Μεταλαμβάνει η δούλη του Θεού…. Έλεος ρε παππούλη, επειδή είμαστε ομορφάντρες και έχουμε και λίγο μαλλί παραπάνω μας έκανες κοριτσάκια; Χε,χε!!!Είπα να πω τίποτα αλλά συγκρατήθηκα, τέτοια ώρα!

ημαρτον κυριε...ο Λασκαριγκος ο απολυτος αντρακλας δουλη...αααααααα

Μετά πήγαμε σπίτι, γκρινιάξαμε λίγο και φύγαμε χωρίς να φάμε την φρουτόκρεμα(γιατί ωυστάζαμε) για μια καφετέρια-κάστρο με τέλεια θέα στη θάλασσα…Ο Λάσκαρης είχε ήδη κοιμηθεί στο αυτοκίνητο και τον πήραμε κοιμισμένο στο καρότσι-πάντα μπρούμυτα, μην ξεχνιόμαστε!!!! Όταν ξύπνησε κανένα 40λεπτο μετά έφαγε χωρίς κόπο την φρουτόκρεμά του!!!

Κατά τα άλλα ζέστη, αδιαθέτησα κιόλας και είμαι μέσα στην χαρά, τι να σας πω….

Έλενα, για τα κιλά της εγκυμοσύνης που λες….εγώ δεν είχα πάρει πολλά κιλά, μόνο 7 στο σύνολο γιατί έκανα διατροφή λόγω διαβήτη κύησης. Έτσι μετά την γέννα έχασα γύρω στα 6 και τώρα έχασα και άλλα 4 δηλαδή είμαι λιγότερα από όσο ήμουν όταν άρχισε η εγκυμοσύνη μου…Βέβαια τώρα εδώ στην μανούλα που ξεκουράζομαι και τρώω κάτι παραπάνω ίσως βάλω κανα κιλό αλλά με το που θα γυρίσω στο νησί θα επανέλθω….στο τρέξιμο(υπηρέτης 3 αφεντάδων!!! J )και με βλέπω ο ρυθμός Βέγγου να μου κόψει κανα 2 ακόμη κιλάκια!!!!

αααα επιτηδες το κανετε μου φενεται, μη λετε για κιλααααααααααααα γιατι θα αρχισω να δαγκωνω :mrgreen: και πειναω κιολας

Σ'ευχαριστώ για τις ευχές σου για την βάπτιση του Λασκαράκη μου. Το όνομα είναι του πατέρα μου και είναι Βυζαντινό...φερμένο από Μ. Ασία όπου ζούσαν οι προπαππούδες μου από την μεριά του μπαμπά μου! Και εμένα μου αρέσει πάρα πολύ!!! Για την ακρίβεια τον ονομάσαμε Λάσκαρη-Ιωάννη, δώσαμε και δεύτερο όνομα για να γιορτάζει, μετά από απαίτηση του νονού. Το Ιωάννης είναι το όνομα του πατέρα του δικού μου πατέρα, τον οποίο έχασε ο μπαμπάς μου σε πολύ τρυφερή ηλικία(ήταν ορφανός από μπαμπά δηλαδή από τα 10 του χρόνια περίπου...)

Έλενα, βάλε τικεράκι!!! Αλήθεια πώς θα τον βαπτίσετε τον μικρούλη σας;

Μαρούσκα, καλέ γιατί να κάνεις κόρη με σύνδρομο καλέ; Γιατί είσαι 34; Ας γελάσω δυνατά!!! Χαχα!!!!Τι να πούνε και αυτές που γεννάνε στα 42 και 43!!!! Για όλα υπάρχει λύση...

αααααααα ρε μαρουσκα ελεος κοπελια, αν το ξαναναφερεις θα σου στειλω ποστερ του γιουλ μεσα στο σημα του θρυλου...κανονισε...μμμμμ ωραια ιδεα

Ιωάννα, τέλειος ο ομορφάντρας σου!!!

Ρε παιδιά, η Μαριαέφη που χάθηκε; Μαράκιιιιιιιιιι; Που είσαι καλέ; Καμ μπακ ορε!!!! Αʼιʼ μις γιου κάργα!!!!:-D:tongue:

ναι ρε κοριτσια, μαριαεφη, νικακι αφαντες

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε??Εμεις ειμαστε με ιωσουλα απο την παρασκευη πρωτη φορα μου αρρωστησε γμτ!!!ο κακομοιρουλης μου ομως δεν παραπονιετε και ας κανει κατι 39αρια...Εγω ειμαι καλα ψιλοξεκινησανε κατι ανακατωσουρες αλλα αντεχονται ευτυχως...Την πεμπτη τελικα εχω γιατρο να ακουσουμε καρδουλα απο το σποριδιο!!!!Κατα τα αλλα ολα καλα,εγω τρεχω με την δουλεια μετα ερχομαι σπιτι και προσπαθω να κερδισω οσο χρονο εχασα με τον μικρουλη μου,και μετα να μαζεψω το σπιτικο!!Βασδελακι μου το πηρα το μηνυμα σου και σου απαντησα κι ολάς..Εχει κολλησει το μυαλο μου και δεν θυμαμαι καν το εμαιλ μου που εκανα λογαριασμο στο φεις...Αυτα.ευχομαι να ειστε ολες καλα φιλια!!!

περαστικουλια μωρε του ζουζουνου

με το καλο η καρδουλα σας!

για σενα ευχομαι να μεινεις απλως στις ανακατωσουρες και οχι πολυ τρεξιμο και προσοχη με την ζεστη

Καλημεραααααααααααααααααα

εχω ερθει με φοβερη διαθεση και ελπιζω τιποτα να μην μου την χαλασε..

στο ευχομαι

τι και αν εχω τρελη δουλεια και 3 πλυντηρια για σιδερο και 1 παιδι που απο την στιγμη που γυρναει θελει να κανει μονο ποδηλατο ???ολα καλα!!!

ολα ανθηρα..εσυ απλως σκεψου πως το σιδερο και οι δουλειες ειναι η προετοιμασια των διακοπων

το βουδακι εφαγε επιτυχως ολο το γευμα του μα πατατα-καροτο-κολοκυθι και πλεον αντικαταστησαμε αλλο ενα γευμα!!!

μπραβο το αγορι το γαλανοματικο!!!αντε ακομα ενα εμεινε!!!

Αννα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ χρονια πολλα και καλα κοριτσαρα!!!!οτι επιθυμεις ,να χαιρεσαι το παιδακι σου και οποτε επιθυμειτε να γινετε και περισσοτεροι!!!

ευχαριστω κοπελα μου...αχ ναι!!!περισσοτεροι!!!:tongue::tongue::tongue: λες να βαλουμε και κανα ροζ στην ντουλαπα?μαρουσκα μη μιλησεις!!!:-D:tongue:

ααααχ γερα ναναι κι οτι ναναι!!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Αννετακι χρονια πολλα κοριτσι μου! Να χαιρεσαι την οικογενεια σου! Σαλιωμενα Λασκαρικα φιλακια!

ευχαριστω αγαπημενη!καλα τα φιλακια σας ηταν βαλσαμο!!!thank you!!!

Αααα μου εδωσες πολλες επιλογες και μ'αρεσει :D

Αννετ μου δεν με πειραζει καθολου το να φτιαχνω το φαγητακι του, ισα -ισα μ'αρεσει. Α΄πλα λεω πως ακομα θελει το μπουκαλακι με το γαλατακι.

Αλλη ιστορια και με το νερο...να μην το θελει με τιποτα ομως..

Το πολυ 30 μλ να πιει κατα τη διαρκεια της ημερας και αν..

δεν λεωπως δεν σαρεσει κι εμενα μαρεσει απλα δεν ξερεις και ποσο γαλα να φτιαξεις, μεχρι να το φτιαξεις θα κλαιει μεχρι να χορτασει την πεινα του, εμενα με αγχωνε πολυ αυτη η διαδικασια και ιδρωνα ξειδρωνα...λουτσα γινομουνα, τωρα χαλαρααααα

το νερακι δεν το θελαμε ουτε εμεις αλλα η κρεμα βανιλια το τραβαει το νερακι...εσεις βεβαια τρωτε φαριν λακτε αλλα την γλυκα της την εχει...πιεζε τον λιγο γιατι με την ζεστη μην αφιδατωθει, να του δινεις και λιγο στον υπνο του..εγω παντως αυτο κανω και πλεον ξυπναει γυρω στις τρεις πινει το νερακι του γκλου γκλου γκλου και ξανακοιμαται!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κοριτσια! Με το νερο εχω κι εγω προβλημα! Δεν πινει καθολου με το μπιμπερο...:-( του το βαζω στο στομα και το δαγκωνει μια δεξια,μια αριστερα!φοβαμαι μην εχουμε σφιχτοκωλιες!:-P αναγκαστηκα να του δωσω σημερα με το κουταλι και με συριγγα! ΕΛΕΝΑ οπως σου τα ειπε η Αννα για τα βαφτιστηρια,εγω εχω 5!με γεια το τικερακι!τα καταφερες!οσο για το δωρακι που ρωτας να προσθεσω μια ιδεα σε αυτες της Αννας; ηλεκτρονικη κορνιζα για να βαλει τις πρωτες φωτο του μωρου της! Μου το κανανε εμενα και το βρηκα πολυ πρωτοτυπο!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επισης κοριτσια να προσθεσω κατι που το διαβασα τελευταια και με εντυπωσιασε πολυ...το γαλα,λεει, παραμενει η βασικη τροφη του μωρου μεχρι να χρονισει και τα στερεα ειναι για πειραματισμο και οσο θελουνε να τρωνε! Εντυπωσιαστηκα τοσο απο αυτο που στον Λασκαρη κανω κατι που δεν ειχα τολμησει να κανω στα αλλα 2 παιδια:τον θηλαζω κανενα 30λεπτο πριν το γευμα!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοκονες καλησπερα και απο εμενα!

Παραπονεθηκα οτι δε δινουμε σημασια στο καφε μας και ξεκολω....τε να γραφετε..χαχα:D:D

Παντρευτηκε η κολλητη μου το Σαββατο και ηταν η πρωτη φορα που αποχωριστηκα για καποιες ωρες τη Μιλλυτσα μου-εκτος των ωρων που λειπω στη δουλεια φυσικα..και μου ελειπε πολυ, αλλα ευτυχως την ειχα αφησει σε καλα χερια,στον μπαμπα μου, που αλλωστε τουχει και αδυναμια..

ΚΟΥΚΟΥΤΣΑΚΙ,

καλως μας ηρθες και να χαιρεσαι το γιοκα σου..μας περνατε μια βδομαδουλα!! Δυσκολο το να εισαι μονη χωρις τον αντρα σου, αλλα πολυ σημαντικο οτι σε βοηθαει η οικογενεια του..ευχομαι να αγαπιεστε παντα ετσι πολυ..

αχ μαλλον θα επανελθω αργοτερα διοτι ξυπνησεεεεεεεε


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Μη με μαλώσετε το ξέρω ότι χάθηκα αλλά τρέχω να προλάβω να κάνω και να μοιράσω προσκλητήρια κι όπως είναι φυσικό το βράδυ με το που κοιμίζω την μικρή πέφτω ξερή για ύπνο!

Τι καλά που γέμισε λογάκια πάλι το καφέ μας!Μου έλειψαν οι φλυαρίες μας!

Να πώ κι εγώ ιδέες για δωράκι?

1ον μια κορνίζα που έχει ειδικό πηλό για να βάλεις δίπλα στην φωτογραφία του παιδιού και το αποτύπωμα του ποδιού του (έχω κι εγώ ένα τέτοιο και μπορώ να πώ ότι συγκινούμαι κάθε φορά που το βλέπω!)

2ον μια τσάντα αλλαξιέρα που κάθε μανούλα χρειάζεται εγώ έχω πάρει μια πιό τύπου γυναικεία τσάντα μιας και την χρησιμοποιώ και για μένα...έχω βρεί την βολάδα μου αφού δεν χρειάζεται να κουβαλάω δύο τσάντες...

Αυτό που διάβασες Βικάκι ισχύει να φανταστείς υπάρχουν γυναίκες που θηλάζουν αποκλειστικά μέχρι το παιδί να κλείσει τον πρώτο χρόνο της ζωής του...βέβαια υπάρχει και η άλλη πλευρά που λέει ότι πολλά παιδάκια πάσχουν από έλλειψη σιδήρου αλλά νομίζω ότι η αλήθεια είναι κάπου στη μέση, εάν το μωρό μου είναι κακοδιάθετο ή άν έστω απλά δεν του γουστάρει να φάει φαί θα της δώσω το γαλατάκι της χωρίς δεύτερη σκέψη αλλά θέλω μέχρι να κλείσει τον πρώτο χρόνο της ζωής της να έχει γευτεί ότι περισσότερο...

Εμείς πλέον τρώμε και τραχανά τον οποίο απορώ πως τον τρώει έτσι νερόβραστος που είναι σαν στόκος...καλέ τώρα που το θυμήθηκα ό τραχανάς δεν έχει αβγά μόνο γάλα...

Η μικρή έχει πάρει φόρα για τα καλά, μπουσουλάει όλο το σπίτι και μόλις σήμερα άρχισε να πιάνει και να σηκώνεται!Το πιό τρελό είναι ότι δεν θέλει μόνο να σηκωθεί αλλά κάνει και μαγκές, με το ένα χέρι, χορέυει και τέτοια κόλπα...και όλα αυτά τα κάνει στα μουλωχτά κιχ δεν βγάζει...Εντωμεταξύ της πήρα μια μπαλίτσα και ένα ζωάκι με ροδίτσες και τα στέλνω μακριά της και τρέχει σαν σκυλάκι να τα πιάσει!πολύ χάζι την κάνω!!!!!

Κατά τα άλλα καλά λέω τα έχω πάρει πολύ άσχημα με τον τυφώνα αλλά που θα πάει θα το καταπιώ κι αυτό μαζί με τα άλλα...

Αννετάκι χρόνια πολλά για την γιορτή σου έστω και καθυστερημένα!!!!!!Να είσαι γερή να σε χαιρόμαστε!!!!!Ιδέα δεν είχα ότι είχε κι άλλη Αγία Άννα...

Η κόρη μου έχει βαλθεί να με τρελάνει τελείως έχει βαλθεί εδώ και πόση ώρα να μου δαγκώσει τις σαγιονάρες τις οποίες φοράω...:shock::shock:


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αααα μου εδωσες πολλες επιλογες και μ'αρεσει :D

Αννετ μου δεν με πειραζει καθολου το να φτιαχνω το φαγητακι του, ισα -ισα μ'αρεσει. Α΄πλα λεω πως ακομα θελει το μπουκαλακι με το γαλατακι.

Αλλη ιστορια και με το νερο...να μην το θελει με τιποτα ομως..

Το πολυ 30 μλ να πιει κατα τη διαρκεια της ημερας και αν..

Kαλα Αννετ μου λιγο γαιδουρα ειμαι :rolleyes:

Διαβασα την συζητηση τωρα και ειδα πως δεν σου ευχηθηκα!!!!

Χρονια πολλα πολλα κοπελα μου γλυκια! sorry :rolleyes:

Mε ρωτησες και για την ηλικια μου ε?..

Θα σε κουφανω μαλλον λιγο..22 ειμαι (τα κλεινω τον Σεπτεμβρη δλδ)

Το λεω αυτο γιατι στις μερες μας δυσκολα συναντας μανουλες σε τοσο μικρη ηλικια. Αλλα αφου προεκυψε δεν θελαμε με τον καλο μου να το ριξουμε..τοσα και τοσα ακουμε.. και αφου αγαπιομασταν , το κρατησαμε. Και φυσικα καναμε την καλυτερη επιλογη.

Καλα τα λες και για την αποσταση. Εχει και τα καλα της. Καθε φορα που γυρναει ειναι σαν να ξαναζουμε τον ερωτα μας απο την αρχη. Καλα τσακωμοι παντα υπαρχουν σε ολα τα ζευγαρια αλλα οταν υπαρχει τοσο μεγαλη αποσταση λογικο ειναι να νιωθεις τοση λαχταρα να μιλησεις με τον καλο σου που δεν σε νοιαζει τπτ αλλο. Και φυσικα προσπαθεις να συζητας περισσοτερο αυτα που σε απασχολουν χωρις θυμο και πολυ γκρινια γιατι πιστεψε δεν αντεχεται το να εχεις κλεισει το τηλ και να εισαι τσακωμενος. Καταρρεεις ψυχολογικα, στεναχωριεσαι πολυ περισσοτερο.

Για ταξιδακι λογικα εδω, καπου εντος Ελλαας. Για Κρητη λεγαμε ή Θεσσαλονικη. Εποχη, περιπου Μαρτιος..Απριλιος...

Γιατι τωρα εξωτερικο με τον μικρουλη.. θα ειναι ενος και κατι μηνες..ξερω κι εγω.. Νομιζω πως θα'ναι πιο δυσκολα.


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...