Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

γεια σας ομορφουλες!

βλεπω πιασατε κουβεντα περι μωρομαντηλων εε?

εγω τα χρησιμοποιω εξω μεσα απλα μεσα τα κακακια μας κ μετα στο μπανιο κατω απο το νερακι ..μονο τις μερες του χειμωνα με τα πολλα κρυα που δεν ζεστενε ουτεο ηλιακος ουτε ο θερμοσιφωνας ολη μερα ανοικτος τα χρησιμοποιουσα οσο για κρεμα δεν βαζω τιποτα κοριτσια το χειμωνα ειχα φτιαξει χαμομηλολαδο κ του εβαζα κ του εκανα κ μασαζ τωρα τιποτα αν δω κατι βαζω Fissan την κλασσικη αλλα σπανια προτιμω μονο νερακι κ φυσικα προιοντα!

οσο για τα παπουτσια εφοσον ειναι μονο αγκαλια ή καροτσι (κ οχι στρατα) βαζουμε παπουτσια μονο για ομορφια μαλακουλια (εχει το jumbo ωραιοτατα με 3 ευρω) οταν ομως κανουν τα πρωτα βηματακια προτιμαμε ορθοπεδικα που οι τιμες διαφερουν μπορει 40 ευρω μπορει κ 80 ευρω αναλογως..εγω προτιμω τα αθλητικα τωρα ειδικα εχει κ εκπτωσει οποτε τελος Αυγουστου θα παρω κ της Εφης κ του πιπιλα.

Κουκουτσακι ακομη δεν ξερω με ποια γιατι με αυτη που συζηταει εχει και πολλες θυγατρικες αν δεν φυγει με αυτη μαλλον με τα γκαζαδικα του Ωναση.

Αννα ξεχασα να σου πω στο τηλ οτι το λαδακι να το βαζεις 20 με 30 λεπτα πριν τον κανεις μπανιο καθε μερα μετα να παρεις την χτενουλα με τα αρεα δοντακια και να τον χτενισεις κ μετα λουσιμο.σε 3 μερες θα δεις διαφορα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Βικυ μου ωραια. υπαρχει περιπτωση τοτε να τα πουμε κι απο κοντα καποια στιγμη. Καλα κανατε και πηγατε στο νησι..αλλη χαρη το νησι απο την πολη και ειδικα τωρα το καλοκαιρακι θα ειναι φανταστικα. Το χειμωνα πως ειναι? Εχει πολλους μονιμους κατοικους?


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Μαραεφη τι κανεις? Εσεις θα πετε πουθενα διακοπες?

Για τα ορθοπεδικα παπουτσια διαβασα πως πρεπει να φοριουνται αποκλειστικα μονον εαν εχει διαγνωστει προβλημα απο ορθοπεδικο.

Συγκεκριμενα να σου παραθεσω την προταση που διαβασα -->

''..Πρέπει τα παπουτσάκια να είναι ορθοπεδικά-ανατομικά;

Όχι. Τα ανατομικά παπούτσια θα πρέπει να αποφεύγονται, ειδικά, όταν το υπόστρωμα της ανύψωσης της ποδικής καμάρας είναι σκληρό, αφού αυτό προκαλεί ερεθισμό και υπερκεράτωση (κάλο) στο πέλμα, λόγω υπερβολικής και συνεχούς πίεσης σε αυτό..''

και

''..Τελικά ποια παιδιά πρέπει να φορούν ορθοπεδικά παπούτσια;

Μόνο εκείνα που πραγματικά έχουν πρόβλημα από τον άκρο πόδα, διαγνωσμένο από παιδο-ορθοπεδικό, παραγγέλλονται δε με συγκεκριμένες οδηγίες και προδιαγραφές, ανάλογα με την πάθηση..''

(Καρανίκας Ηλίας, Παιδο-ορθοπεδικός, Διευθυντής Β΄ Ορθοπεδικής Κλινικής Νοσοκομείου Παίδων Αγία Σοφία)

Και φυσικα υπαρχει και η αντιθετη αποψη..

Στο Παιδων, λεει μια κοπελα, πως οι παιδο-ορθοπεδικοι λένε ότι οπωσδήποτε θα πρέπει να φοράνε όλη την ημέρα παππούτσια ορθοπεδικά τα παιδιά και ειδικά αυτά που κρατάνε τον αστράγαλο π.χ. πέδιλα επειδή είναι πολύ ευαίσθητος ακόμα και μπορεί να τον γυρίσουν.

Απορω ειλικρινα γιατι οι αποψεις, οχι μονο πανω στο θεμα των παπουτσιων, ειναι τοσο διαφορετικες και μπερδευουν τον κοσμο..!

Και κατι εντελως ασχετο οσον αφορα τα παπουτσια αλλα παρα πολυ σημαντικο οσον αφορα την ασφαλεια των παιδιων μας.

Κοιταζα στο διαδικτυο εχθες και επεσα τυχαια πανω σε αυτο...

http://hamomilaki.blogspot.com/2009/06/simbolos-da-pedofilia.html

(Τα σύμβολα των παιδόφιλων-παιδεραστών)


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

koykoytsaki εμεις πηγαμε διακοπες για φετος Γιαννενα- κΕρκυρα κ Χιο( ειμαστε απο εκει) οσο για τα ορθοπεδικα δεν εννοω απο φαρμακειο ή κατ/μα με τετοια ειδη αλλα απο παιδικα υποδηματα τυπου geox οχι πλαστικα προς Θεου ή απο κινεζους.

τα ποδια πρεπει να μεγαλωνουν σωστα μεσα στο παπουτσι κ να αναπνεουν κ να πιανει κ οαστραγαλος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ πως ζηλευω που θα συναντηθειτε; αν ημουν στην Αθηνα θα ερχομουν οπωσδηποτε!

μη ζηλευεις ζηλιαρογατα :P χιχιχι τι κανετε αγαπη?απο γκρινια?

Κορίτσια, φεύγουμε αύριο για Κατερίνη όπου δεν έχω ίντερνετ ούτε καν κλόπι!!!!;) Γι' αυτό σήμερα σας χαιρετώ για το υπόλοιπο καλοκαιράκι μιας και επιστρέφουμε στις 29 Αυγούστου στη βάση μας!:P:p:p:p

Ελένη, κι εμένα δεν τρελαίνεται για χορτόσουπα, υπομονή και θα στρώσουν!

Πάω γιατί γκρινιάζει, σας φιλώ γλυκά όλες και τα νινάκια σας!!!!

καλες διακοπες κι απο δω μαρουσκινιιιιιιιιιιιιιιιιιι, σας αγαπω θα τα λεμε τηλεφωνικως!!!

γεια σας ομορφουλες!

βλεπω πιασατε κουβεντα περι μωρομαντηλων εε?

εγω τα χρησιμοποιω εξω μεσα απλα μεσα τα κακακια μας κ μετα στο μπανιο κατω απο το νερακι ..μονο τις μερες του χειμωνα με τα πολλα κρυα που δεν ζεστενε ουτεο ηλιακος ουτε ο θερμοσιφωνας ολη μερα ανοικτος τα χρησιμοποιουσα οσο για κρεμα δεν βαζω τιποτα κοριτσια το χειμωνα ειχα φτιαξει χαμομηλολαδο κ του εβαζα κ του εκανα κ μασαζ τωρα τιποτα αν δω κατι βαζω Fissan την κλασσικη αλλα σπανια προτιμω μονο νερακι κ φυσικα προιοντα!

οσο για τα παπουτσια εφοσον ειναι μονο αγκαλια ή καροτσι (κ οχι στρατα) βαζουμε παπουτσια μονο για ομορφια μαλακουλια (εχει το jumbo ωραιοτατα με 3 ευρω) οταν ομως κανουν τα πρωτα βηματακια προτιμαμε ορθοπεδικα που οι τιμες διαφερουν μπορει 40 ευρω μπορει κ 80 ευρω αναλογως..εγω προτιμω τα αθλητικα τωρα ειδικα εχει κ εκπτωσει οποτε τελος Αυγουστου θα παρω κ της Εφης κ του πιπιλα.

Κουκουτσακι ακομη δεν ξερω με ποια γιατι με αυτη που συζηταει εχει και πολλες θυγατρικες αν δεν φυγει με αυτη μαλλον με τα γκαζαδικα του Ωναση.

Αννα ξεχασα να σου πω στο τηλ οτι το λαδακι να το βαζεις 20 με 30 λεπτα πριν τον κανεις μπανιο καθε μερα μετα να παρεις την χτενουλα με τα αρεα δοντακια και να τον χτενισεις κ μετα λουσιμο.σε 3 μερες θα δεις διαφορα.

χαχαχα το διαβασα μαρακι μου, αν και με το αγνο ελαιολαδο την ιδια δουλεια εκανα...αλλα κοκκινιζει το κεφαλακι του στα σημεια που χτενιζω και δεν το κανω δυνατα :-(

ευχαριστω και παλι κοριτσακι φιλια στον πιπιλοτριπλεξ!!!:P;)

Καλησπεραααα!:-) μια χαρα ειναι το νησι το χειμωνα,σφιζει απο ζωη! ΕΛΕΝΑ,τελικα συναντηθηκατε με την Αννα;

απο φανταρους και φοιτητες θες να πεις...αν δεν υπηρχαν κι αυτοι μουγκα στη στρουγκα θα ηταν χαχαχχαα

φυσικα και συναντηθηκαμε και ενα εχω να πω...η ελενα ειναι μια αληθινη κουκλα...ο καινουριος μας φιλαρακος δε ειναι ενα κουκλακι αλλο πραγμα...να γελαει ολο γλυκα...αλλα τον τρομαζε ο γερασιμος αφου δεν εβαλε γλωσσα μεσα του...ολο αααααα και ααααααααα και αααααααααα με ολη του την δυναμη...χαχαχαχχαχα

και το παρκο υπεροχο και το καθαρο αερακι αλλα η παρεα σουπερ!!!:D

εισαι πολυ γλυκεια μανουλα κοριτσακι και η λατρεια που εχεις στο παιδακι σου φενεται απο χιλιομετρα μακρια και ειναι οτι πιο ομορφο!

ελενα περασα πολυ ομορφα και σιγουρα θα το ξανακανουμε!!!

να μου φιλησεις τον υπεροχο μικρουλη φιλο μας!!!στα πατουσινια!!!;)


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

α και τα μυαλα μου ακομα πονανε απτην παγωμενη γρανιτα ααααααααααααααχ χαχαχαχα


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! :-) συναντηθηκατε πουλακια μου,ε; ελπιζω να επεισες την Ελενα να ερθει στην παρεα μας παραδιπλα και να δουμε καμια φωτο.:-D εμεις καλα ειμαστε, ο Γελαστος Πεπε Λασκαρης μας εχει ξετρελανει με τα ναζια του!!!καταλαβαινει οταν του μιλαμε,χτυπαει παλαμακια και τα χερακια μεσα στη θαλασσα οταν του λεμε και κουνιεται συγκορμος απο τη χαρα του!B-) η γκρινια γκρινια βεβαια...και δοντι δεν βλεπω πουθενα!:-( καλε, ΑΝΝΑ,μαλλον περασαν πολλα χρονια απο τοτε που ηρθες στο νησι και λογικο ειναι να μην ξερεις πως ειναι τωρα!εχει πολυ κινηση,ναι ΚΑΙ απο φοιτητες αλλα οχι μονο...φανταρους δεν εχει,εχει στρατιωτικους αλλα κατα κυριο λογο εχει οικογενειες και το χειμωνα-που ρωτησε η Ελενα- χτυπαει δυνατα η καρδια του! Και στα λεει αυτα το Βικυ :-D που εχει περασει απο νησια οπως Ηρακλεια(100 κατοικοι ολοι και ολοι), Ιο,Παρο, Λειψους, Υδρα, Ψαρα, Συρο(ημουν αναπληρωτρια) και εχω νιωσει στο πετσι μου τι παει να πει ερημος νησιωτικος χειμωνας...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

mprabo κοριτσαρες μου που περασατε καλα!!!

Αννουλα εμεις με το ελαιολαδο δεν ειχαμε δει διαφορα κ για αυτο πηρα αυτο αλλα σε 3 μερες νινιδα τελος ειχε εξαφανιστει!!

Βικακυ καλε εσυ εισαι κοσμογυρισμενη λεμε!!

σημερα εχω νευρα.... σας το πα?/

ο δικος μου ολο λειπει ολο δουλειες εχει να κανει μια με τους φιλους του για καφε μια βολτα με την μηχανη κ τωρα αρχισε κ νεο χομπυ airosoft κατι σαν paintball ...

ειχαμε μνυμοσυνο σημερα μιας θειας ΤΟΥ κ τελικα πηγα μονη μου με το παιδι...

γυρισαμε ε ακομη να ερθει αυτος! ε κ θα ερθει κ θα μου πει παω να παρω τα βιβλια-αυτα που πρεπει να διαβασει για το διπλωμα του γ μηχανικου-..

οσο για τον πιπιλα μου-τον οποιο εχω αγκαλια- σημερα εριξε ολη ολη την φρουτοκρεμα στο πατωμα κ πανω του πριν του δωσω ενα κουτα΄λακι..κ το βραδυ απο τις 4 μεχρι τις 5 μιση ξυπνιος..καλο εε?κ φυσικα ξυπνηματα στις 11 στις 2 ε τι βυζακι ειναι αυτο...αν κ ηπιε μπουκαλι 180 μλ στις 10 παρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα τι κανετε?Εμεις πολυ καλα ο μικρος μου ανναρωσε τελειως απο την παλιοιωση το σπορακι μεγαλωνει ακουδαμε μια πολυ πολυ δυνατη καρδουλα και μας εδωσε πητ 10/3...Εγω επιτελους ειμαι αδειουχα για 3βδομαδες ευτυχως γιατι ηδη καθε πρωι ειμαι αγκαλια με την τουαλετα!!!!Αδυνατο να σας διαβασω αλλα συγχωρουμαι ε??ευχομαι να ειστε ολες καλα!

Link to comment
Share on other sites

mariaefi moy ναι θηλαζω ακομα 1φορα το βραδυ 1γυρω στις 4-5τα ξημερωματα και 1το πρωι και ετσι ειμαι ησυχη το συζητησα και με τον γιατρο και μου ειπε οτι αν δεν εχω συσπασεις και με τοσο λιγους θηλασμους μαλλον δεν θα εχω κανενα προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

koykoytsaki εμεις πηγαμε διακοπες για φετος Γιαννενα- κΕρκυρα κ Χιο( ειμαστε απο εκει) οσο για τα ορθοπεδικα δεν εννοω απο φαρμακειο ή κατ/μα με τετοια ειδη αλλα απο παιδικα υποδηματα τυπου geox οχι πλαστικα προς Θεου ή απο κινεζους.

τα ποδια πρεπει να μεγαλωνουν σωστα μεσα στο παπουτσι κ να αναπνεουν κ να πιανει κ οαστραγαλος.

Aααα...αρα οχι ακριβως ορθοπεδικα με την κανονικη σημασια της λεξης απλα ποιοτικα. Καλε προς Θεου..ποιος ειπε για Κινεζους???


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...