Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2014!!!


γεωργια κ

Recommended Posts

αχχχ τι ωραιααα!!!!!μου θυμισατε εμενα και ολες τις μανουλες Αυγουστου....Ακριβως ιδιες σκεψει,ιδια αγχη...δυσκολιες....Σας ευχομαι μια εγκυμοσυνη ευκολη και απολαυστε τη οσο μπορειτε γιατι ο καιρος περναει πολυ γρηγορα!!!!οτι θετε πεταγεστε και μας ρωτατε....παντως μη φοβουυυυ!!ειναι η φυση μας...!!!!και δυσκολιες θα βρειτε πολλες!!!!μη μασατε ομως!!!ειστε μανουλες πια και ολες απο αυτη τη στιγμη και μετα εχετε καθε δικαιωμα να λετε και να αισθανεστε υπερηρωες!!!!!

Καλη εγκυμοσυνη σε ολες!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου πηγα στον γιατρο χθες.Ολα μια χαρα!Ακουσαμε καρδουλα επιτελους!Τι ομορφο συναισθημα!!!140 χτυπους ειχε το μωρακι μου!!!Η αιμοραγια ηταν λογο μικρης αποκολλησης αλλα ολα ενταξει τωρα.Θα συνεχισω βεβαιως τα utrogestan οπως και την ξαπλα μονο που τωρα ξερω οτι πανε ολα καλα.Καναμε και αρκετες εξετασεις.Κλεισαμε ημερομηνια για αυχενικη διαφανεια στις 12/6, τοτε θα ειμαι 12 εβδομαδων.Επομενο ραντεβου για υπερηχογραφημα εχω στις 10/6.


05cNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εχδωσε πολλες εξετασεις. Γενική αίματος,γενική ούρων,κ/Α ούρων, TSH,T3,T4, σάκχαρο,ουρία,FE ορού,φερριτίνη,Toxo (IgG –IgM),CMV (IgG – IgM),ερυθρά (IgG – IgM),HCV,HSbAg,HIV,ομάδα αίματος – RH,ηλεκτροφόρηση Hb,Test Δρεπάνωσης,Ηλεκτροκαρδιογράφημα και καρδιολογική εξέταση αυτα.Χαχαχχα τωρα που τα βλεπω πολλα μου φαινονται....


05cNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα! Τι κάνετε??

Γεωργία Κ συγχαρητηρια! Τωρα αρχίζουν τα καλύτερα! Με ξάπλα θα περάσει! Εκλεισες κιόλας αυχενική ε? Εκανα κ γω την πέμπετη εξετάσεις, αλλά μου είπαν ότι θα βγουν σε μία εβδομαδα.

Marigula, καλη επιτυχια στο ραντεβου στη Δευτέρα! Οσο για τη διατροφή, εντάξει, δεν είναι ό,τι καλύτερο να σε περιορίζουν, τουλάχιστον να γλιτώσουμε τα πολλά κιλά!

papakia30 ευχαριστουμε! (Κρητικιά είσαι?Λόγω "θέτε":tongue:)

Μαριαννα85, ξεκινησες τη διατροφή? Ποσα κιλα δηλαδη επιτρεπεται να χάσεις?

Kiki1986, θα σου γραψει μετα εξετασεις. και από ό,τι θυμαμαι καθε μηνα μετα.

Κοριτσια, παίρνετε σιδηρο, ασβεστιο?Εμενα μου έδωσε τα legofer, αλλα δεν τα πηρα ακομα, γιατι ανακατευομαι το πρωι ,θα ανακατευτω περισσοτερο και σκέφτομαι τη δουλεια μετα. Ασβεστιο δε μου εδωσε ακομα, μετα τον 3ο μου είπε.

Καλό Σαββατοκύριακο με ξεκουραση! Οσες δεν έχετε άλλο παιδί! Ξεκουραστείτε τώρα που μπορείτε, κοιμηθείτε τώρα που μπορείτε! Κλασικές ατάκες :)!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Τι κάνετε??

Γεωργία Κ συγχαρητηρια! Τωρα αρχίζουν τα καλύτερα! Με ξάπλα θα περάσει! Εκλεισες κιόλας αυχενική ε? Εκανα κ γω την πέμπετη εξετάσεις, αλλά μου είπαν ότι θα βγουν σε μία εβδομαδα.

Marigula, καλη επιτυχια στο ραντεβου στη Δευτέρα! Οσο για τη διατροφή, εντάξει, δεν είναι ό,τι καλύτερο να σε περιορίζουν, τουλάχιστον να γλιτώσουμε τα πολλά κιλά!

papakia30 ευχαριστουμε! (Κρητικιά είσαι?Λόγω "θέτε":tongue:)

Μαριαννα85, ξεκινησες τη διατροφή? Ποσα κιλα δηλαδη επιτρεπεται να χάσεις?

Kiki1986, θα σου γραψει μετα εξετασεις. και από ό,τι θυμαμαι καθε μηνα μετα.

Κοριτσια, παίρνετε σιδηρο, ασβεστιο?Εμενα μου έδωσε τα legofer, αλλα δεν τα πηρα ακομα, γιατι ανακατευομαι το πρωι ,θα ανακατευτω περισσοτερο και σκέφτομαι τη δουλεια μετα. Ασβεστιο δε μου εδωσε ακομα, μετα τον 3ο μου είπε.

Καλό Σαββατοκύριακο με ξεκουραση! Οσες δεν έχετε άλλο παιδί! Ξεκουραστείτε τώρα που μπορείτε, κοιμηθείτε τώρα που μπορείτε! Κλασικές ατάκες :)!

καλή σου μέρα! Ο Ενδοκρινολόγος θέλει 10-15 κιλά!!!! Ο γυναικολόγος μου δεν συμφωνεί και πολύ απ οτι κατάλαβα, στο τηλ μιλήσαμε, σε λίγες μέρες θα τον δω και από κοντά! Με ανησύχησε ομολόγώ! (ο ενδοκρινολόγος)

Link to comment
Share on other sites

marianna tosa kila epitrepetai na xaseis sthn eggymosynh.....enhmerwsou prwta po to giatro sou kai meta prakse.... gewrgia mou ante kala apotelesmata....o thuroidis exw akousei einai polu sumantiki eksetash apo afto krinetai to IQ tou paidiou, mou to eipe h endokrinologos mou.... emena den mou ta egrapse akoma giati ta eixa kanei sthn prwigoumenh eggumosunh kai perimenei na dei pws tha ekselixtei kai meta...koritsia emena mou edwse na pairnw progesterwnh giati eixe 19,7 alla xtes den peira giati mou dimioyrgei anakatosoura....mhpws na niwsw tipseis? lew na thn sunexisw mexri na paw stin episkepsi kai meta na ton rwtisw k an mou to epitrepsei na to stamatisw....ektos aftou pairnw sidiro kai filiko o3y...asbestio apo ti kserw apo ton 3 mhna!!!


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Αισίως και γω 7w+4d σήμερα και προχωράμε. Εξετάσεις αίματος έκανα και γω εδώ και 10 μέρες. Μόνο folidex 400mg παίρνω ημερησίως. Προχθές μετά από επίσκεψη στον ενδικρινολόγο επειδή οι εξετάσεις του θυροειδή ήταν στο όριο, μου έγραψε επαναληπτικές (θα πάω την Δευτέρα - ξεκινάνε και απεργία με τον ΕΟΠΥΥ τα μικροβιολογικά :-( ) για να δούμε αν θα ξεκινήσω χάπι προληπτικά. Επόμενο ραντεβού στο γιατρό την 10η εβδομάδα για τεστ Papp-A και μετά από 2-3 εβδομάδες για αυχενική. Από συμπτώματα από το απόγευμα και μετά έχω ανακατωσούρα χωρίς εμετούς ευτυχώς, αλλά ώρες-ώρες δεν παλεύεται αφού φέρνουν γύρα όλα τα σωθικά μου. Όλα να πάνε καλά σε όλες!


cPtCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαριάννα πολλά κιλα θέλει!! Στη διαιτολόγο που πήγα χτες μου είπε ότι μπορεί να μου γράφει δίαιτα μέχρι 3 μηνών, μετά συντήρηση.

Κορίτσια πάιρνω κ γω το Τ4 χάπι για θυρεοειδή(δεν έχω θυρεοειδή, έναν όζο μόνο), αλλά πειμενω εξετάσεις για να πάω ενδοκρινολογο. Στην π΄ρωτη εγκυμοσύνη δεν είχα θέμα, αλλά τόσο άγχος στις γυναίκες κάπου μας χτυπάει!

Κική, υποτιθεται βεβαια το χάπι δεν πρεπει να το σταματησεις. Λόγω προγεστεόνης σου το εδωσε μόνο? Συνηθως το δίνουν στο άιμα. Σου ειχε γράψει δηλ εξεταση προγεστερονης? Εχετε κάνει και οι υπόλοιπες κοπέλες?

peka καλημερα! Υπομονη με ανακατωσουρες! Και καλά σου λενε να τρως ξηρή τροφή, αλλά άμα ανακατεύεσαι , ανακατεύεσαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


o dikos mou giatros thewrei to pio simantiko thn timh tis progesterwnis...thn ekana moni mou thn eksetash prin akoma paw sto iatrio tou gt iksera oti tha mou pei na thn kanw ara thewrisa kalutero na thn kanw etsi wste otan paw na mou pei th gnwmh tou. mporei na mou thn edwse logo prohgoumenhs palindromisis gt to 19,7 einai mesa sta fusiologika oria..12-44

oson afora ton thuroidh sou phgaine stn endokrinologo na se enimerwsei...o ozos nomizw den dhmiourgei problima...ola kala!!!!!!


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου φάνηκαν πολλά, θα το συζητησω φυσικά με το γιατρό μου..

Θα κάνουμε ό,τι χρειαστεί για τα μωράκια μας!!!!!!!

Αυτή την εξέταση ούτε εμένα μου την έχει ζητήσει ποτέ, αλλά χρειάστηκε να πάρω για 10 μέρες κολπικά στην πρώτη εγκυμοσύνη μου που είχα 2 φορές αιματάκι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα! Είμαι κ εγώ έγκυος στο τρίτο μου παιδί κ έχω ΠΗΤ 22/12 πρώτα ο Θεός... Γιατί είχα μια αποβολή πριν από μόλις 4 μήνες.. Από συμπτώματα, πονάει το στήθος μου κ έχω ναυτία κ καουρες κυρίως το απόγευμα. Εύχομαι σε όλες να πανε όλα καλά κ να κρατήσουμε με το καλό τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας! Ωραία να τα λέμε κ να μοιραζόμαστε τις ανησυχίες μας! Καλή συνέχεια κοριτσια


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...