Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2014!!!


γεωργια κ

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ βρε κορίτσια σ αυτή την εγκυμοσυνη νιώθω τόσο αγχωμένη.. Στα κορίτσια μου όλα ήταν τόσο εύκολα! Είδαμε ένα τεστ κ όλα τα υπόλοιπα πήγαν κατ' ευχη! Ούτε περνούσε από το μυαλό μου πως μπορεί κάτι να παει στραβά! Τώρα, μετα την αποβολή που μου ήρθε ο ουρανός σφοντύλι, όλα τα σκέφτομαι εκατό φορές! Δεν πονάει μια μέρα το στήθος μου; Τρελαίνομαι απο την αγωνία μου! Ασε που οπότε πηγαίνω στην τουαλέτα τρέμω μήπως δω αιμα... Θα μου βγει η ψυχή μέχρι να γεννηθεί αυτό το μικρούλι!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Mylife10 η απόφαση για το τρίτο παιδί δεν ήταν εύκολη. Το θέλαμε πολύ κ ο άντρας μου κ εγώ αλλά πάντα υπάρχει κ ο φόβος του τι θα επακολουθήσει! Κακά τα ψέματα, οποίος δεν γίνει γονιός δεν μπορεί να καταλάβει τι κόπο θέλει για να μεγαλώσει ένα παιδί...και τι μεγάλη ανταμοιβή είναι όμως!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

ax kidenio se katalabenw....me th monh diafora pou esena sthn trith eggymosynh ola se agxonoun egw apo tn arxh kanw auto to pragma....den yparxei fora pou na mhn exw elegksei gia aima afou kammia fora sta kala kathoumena katebazw to braki mou gia na dw an einai ola kala....makari otan pas sto giatro na se kathisuxasei kai na stamatisei auto to agxos.....


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Kiki1986 έτσι είμαστε... Αγχωνομαστε με το παραμικρό!

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Σας έχει πει ο γιατρός σας για αυτόν τον αιματολογικό έλεγχο όσον αφορά τις τρισωμιες; Έχει λέει μεγαλύτερη ακρίβεια απο την αυχενικη κ πρόκειται απλά για μια λήψη αίματος. Τα αποτελέσματα βγαίνουν περίπου σε δυο εβδομάδες μετα τη λήψη αίματος. Ξέρετε κάτι; Ποια ειναι η γνώμη σας; Γιατί ειναι κ πανάκριβος αυτός ο άτιμος ο έλεγχος!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kidenio δεν το γνωρίζω αυτο που λες.. Μονο για την εξεταση αιματος που γίνεται μαζι με την αυχενική διαφάνεια ξέρω!

Κορίτσια εγώ έχω και ένα άλλο άγχος-απορία: Βγήκε θετική η εξεταση για ουρεόπλασμα και ξεκίνησα αντιβίωση.. Πρώτο τρίμηνο και αντιβίωση, με στεναχωρεί αυτο.. :(

Link to comment
Share on other sites

Μη στεναχωριέμαι Μαριαννα μου,σίγουρα οι συμβατές με την εγκυμοσυνη αντίβιωσεις δεν δημιουργούν πρόβλημα. Σε προηγούμενη εγκυμοσυνη έπαιρνα κ εγώ αντιβίωση για ουρολοιμωξη. Όλα καλά θα πανε! Κικη σίγουρα δεν ειναι το PAPP A. Ειναι μια καινουρια εξέταση κ τα κέντρα στα οποία γίνεται ο έλεγχος βρίσκονται στην Αμερική, την Κίνα, την Κύπρο κ τη Γερμανία. Γι αυτό και κάνει τόσες μέρες να πάρεις τα αποτελέσματα. Έχει ακρίβεια ως κ 99% απ ότι γνωρίζω κ γι αυτο το σκέφτομαι... Ειναι που είμαι κ 37 βλέπεις! Ίσως γι αυτο μου το προτείνανε κιόλας, λόγω ηλικίας.


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κανετε? Πώς είστε σήμερα? Ζέστη πολλή, πού ναμ πει κα ιτο καλοκαίρι! Μη σχολιάσω την υπνηλία!!

Kidenio, μπράβο σου για το 3ο! Απλά, πρέπει να έχεις εμπιστοσύν ότι όλα θα πανε καλά, το άγχος κάνει μεγάλο κακό, το ξέρουμε όλοι! Αυτό που λέτε με το αίμα κλπ το ζούσα για 2 χρόνια. Ο γιος μου ήταν η 6η εγκυμοσύνη και τυχερή! Αλλά όλα πέτυχαν όταν απέβαλλα το άγχος! Εγινα τελείως αναίσθητη! Αυτό πρέπει να κάνετε , μία ιδέα είναι! Είμαι καμμένη από το θέμα αυτό, αλλά δε βγαίνει αλλιώς η μέρα:)! Αναισθησία...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οσο για την εξέταση με τις τρισωμίες ,δεν τη γνωρίζω ούτε ε΄γω. Αν έχουμε κάνει τον καρυότυπο έχει σχέση?

Μαριάννα , αναγκαστικά αντιβίωση τώρα. Και μία φίλη μου είχε το ουρεόπλασμα προ εγκυμσόνης και συνεχίστηκε και μετά. Φανηκε οτι το καταπολέμησε με αντιβιώση, αλλά ξαναεμφανιστηκε μετά από 1μησι χρόνια(ναι ξερω, δε σου δίνω κουραγιο με αυτο..)

Link to comment
Share on other sites

Ναι κορίτσια αυτή ειναι η εξέταση! Τι να πω θα κάνουμε την αυχενικη πρώτα ο Θεός κ βλέπουμε... Mylife10 διαβάζω που λες για ζέστη κ ζηλεύω... Εμείς είμαστε εκτός Ελλάδας κ αυτή τη στιγμή εχουμε 9 βαθμούς βροχή κ συννεφιά... Μας μούλιασε εδώ ο καιρός!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εξέταση γίνεται μόνο στην Κύπρο? Ενδιαφέρουσα ακούγεται.

μακάρι να μη χρειαζόταν η αμνιοπαρακέντηση! Στην πρώτη εγκυμοσύνη έκανα, είχα 1:400 πιθανότητες, και δεν θα τη γλιτώσω όυτε και τώρα, είμαι στα όρια, κλεινω τα 35 σε 3 μηνες.

Kidenio, ζεις εξωτερικό? Πού καλέ?? Οι υπόλοιπες πού ζείτε? Εγώ κρητη.

Δε μου λέτε, νιώθετε τραβήγματα από τώρα? Οσες έχετε κι άλλο παιδι εννοώ τα πετρώματα που είχαμε σε ελαφριά μορφή. . Πολύ νωρίς δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...