Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Συσπάσεις...και φόβος


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια!

έχω αναγκη τρομερή απο μια καλή κουβέντα,απο μπόλικη θετική ενέργεια και ίσως απο εμπειρίες που θα με καθησυχάσουν!!!

λοιπόν είμαι έγκυος στην 27η (σχεδόν 28η εβδομάδα) και έχω συσπάσεις απο την 17η σχεδόν! την τελευταία εβδομάδα έχουν γίνει λίγπ πιο σπάνιες αλλα μου φαίνονται λίγο πιο δυνατες!!!

το πρόβλημα μου είναι (και με έχει πιάσει τρομερή εμμονή και φόβος με αυτό) ότι έχω έναν προηγούμενο πρόωρο τοκετό (στις 32 εβδομάδες λόγω συσπάσεων και δυστυχώς το κοριτσάκι μου το έχασα σε 10 μέρες απο λοίμωξη στη μενν πριν απο 2 χρχόνια όσο μου πηρε να μαζέψω τα κομμάτια μου και να ξαναμπώ στο παιχνίδι)

παίρνω ότι yutopar μου είχαν περισσέψει και βρήκα και κάποια απο κάποιες κοπέλες και πηγαίνω στο γιατρο σχεδόν κάθε εβδομάδα και μετράμε τον τράχηλο!! προς το παρον είναι ολα καλα και δεν είαμι και όλη μέρα ξάπλα(κάνω ιδιαίτερα στο σπίτι μου ευτυχώς)αλλα δεν περπατάω και δεν κάνω τιποτε εκτός απο μαθήματα(ευχαριστώ το θεό καθε μερα που ο αντρουλης μου τα κάνει ολα παρότι ψοφαει και στη δουλειά)

φοβαμαι μην ξαναεχω πρόωρο τοκετό(καθώς έχω ιστορικό οι πιθανόητες είανι υπαρκτες) και τρέμω την μενν!!! φοβάμαι φοβαμαι φοβμαι!!! ξέρω οτι δεν κανώ καλό στο μωρό μου αλλα δεν μπορώ να κάνω και πολλά!!! όσο κοντεύουν οι 32 εβδομάδες η αγωνία μου χτυπάει κόκκινα και κοντεύει να ου βγει η ψυχη!!! εχω τρελάνει το γιατρο(που ειναι πολυ υπομονετικος ευτχυως και απιστευτος ανθρωπος)και τους δικους μου αλλα ρε κορίτσια ακόμη κλείνω τα μταάκια μου και βλέπω το κοριτσα΄κι μου να με κοιτάει!!! ακόμη ακούω τον ήχο απ τα μηχανήματα και μυρίζω τη μυρωδια της μενν ! πως να μη φοβάμαι!!!;;;;

συγνώμη για το σεντόνι !!!

γεννησε καμια πρόωρα και μετα να είχε εναν φυσιολογικίο τοκετό;;; μετραω τις μερες σαν τους φυλακισμένους!!!! 20 Ιουνίου μπαίνω στο μηνα μου και μου φαίνεται ΑΙΩΝΑΣ!!! και πάλι συγνώμη μα έχω αναγκη απο πα΄ρεα!!! :oops::oops::(:(:(:(:(:(


gJqsp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα,

Η καλή μου, είναι στην 29η και κάνει συσπάσεις από τη 12η - 13η αν θυμάμαι καλά.

Χαλάρωσε, να ενυδατώνεσαι όσο μπορείς περισσότερο και φυσικά να έχεις θετική σκέψη. Αν τα μαθήματα σε στρεσάρουν καλύτερα να τα σταματήσεις για λίγο.

Το γιατρό σου να τον καλείς όσο συχνά το χρειάζεσαι, αυτός είναι άλλωστε και ο μόνος που μπορεί να σε καθησυχάσει ουσιαστικά.

Κουράγιο ..

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι και η καταλληλη περιπτωση για συμβουλες.μονο να χαλαρωσεις λιγο.να κανεις κατι να ξεχνιεσαι.το οτι ειχες ενα προωρο τοκετο δεν σημαινει οτι θα γινει παλι το ιδιο.ξερω και καταλαβαινω τους φοβους σου και οτι ειναι δυσκολο να το ελεγξεις.κανε λιγο--μα λιγο υπομονη και μη σε νποιαζει για το γιαατρο.για να τους πριζουμε ειναι...βρες κατι να σε χαλαρωνει-μιλα με τον καλο σου--προσευχησου και οσο δυσκολο και αν ειναι.μην αγχωνεσαι.κανει κακο-μην πινεις καφε-τσαι-κοκα κολα-μην κανεις δουλειες και να ελπιζεις και να περιμενεις το καλυτερο.μετα θα τα ξεχασεις ολα....θα σου απαντησουν και κοπελες που ειχαν αισιο τελος και θα ανεβεις....με το καλο.....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! ολα αυτα τα κανω!! τα μαθηματα ειναι 3 ωρες τη μερα κι εκεινες σπαστες!! οσο φια την προσευχη οοοοοοοοοοολη μερα αυτο κανω....περιμενω οση συμπαρασταση σας περισσευει..........


gJqsp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκι μου ελπίζω και προσεύχομαι πραγματικά όλα να πάνε καλά!

το ότι είσαι στο νοσοκομείο με ενδοφλέβια (φαντάζομαι σου δίνουν τρακτοσίλ) δεν είναι απαραίτητα κακό..... στη δική μου περίπτωση είχα συσπάσεις από την 25η εβδομάδα και ήμουνα συνέχεια στο νοσοκομείο με ενδοφλέβια και φυσικά σε ακινησία (ουτε τουαλέτα πήγαινα). να φανταστείς ότι χρειάστηκε για 15 μέρες να μην γυρίζω ούτε πλευρό στο κρεβάτι.... αυτό όμως έσωσε το μωράκι μου

τα χάπια δεν με πιάσανε ποτέ και η μόνη λύση ήταν η ενδοφλέβια και φυσικά η προσευχή στο Θεό.

γέννησα με καισαρική στην 35η εβδομάδα και τώρα έχω μια πανέμορφη μπουμπού!

μείνε ήρεμη (όσο μπορείς), μίλα στο μωράκι σου και όλα θα πάνε καλά!

θα περιμένω νέα σου και θα προσεύχομαι..


HLddp2.png

fbtQ5Qf.jpgfbtQp3.png

Link to comment
Share on other sites

ειδες??δεν πρεπει να απογοητευεσαι και να φοβασαι.ημουν σιγουρη οτι θα υπαρχουν κοπελες με το ιδιο προβλημα και την ευτυχισμενη καταληξη.καλυτερα που εισαι στο νοσοκομειο.σε παρακολουθουν και θα πανε ολα μια χαρα.τωρα για το περιβαλλον και τη βαρεμαρα του νοσοκομειου,ξερω ειναι δυσκολο αλλα μην σε απασχολει..κοιτα εξω απ το παραθυρο και να σκεφτεσαι οτι πιο ωραιο μπορεις.δελαδη το μωρακι σου.....και μια απορια???νοσοκομειο με ιντερνετ??

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην να ευχαριστησω για τις απαντησεις κ τη θετικη ενεργεια!!!αν δνειχα το ιστορικο αυτο σαφως θα φοβομουντλιγοτερο!!!

Με τρομαζει η προωροτητα λογω απωλειας! Αν το επαιρνα σπιτι ζωντανο θκ φοβομουν σαφως λιγοτερο!!! Ωστοσο θα βγω απ οτι φαινεται σε λιγες ωρες γιατι το φαρμακο εδρασε κ θα το παιρνω απ το στομα μεχρι νεοτερας!!! Την τριτη εχω ρδραντεβου οπως κ καθε τριτη απο δω κ περα!!! να μετραμε τραχηλο!!!

Σε κλινικη ειμαι γιατι 1ον θελω το γιατρο μου κ 2ον το νοσοκομειο της πολης μου ειναι δυστυχως για τα μπαζα!!!

Ευχαριστω κ παλι για τις εμπειριες!!! Περιμενω να μπω 35η εβδομαδα να νιωσω ασφαλεια!!!! Προσευχομαι ολη μερα να μη μικρυνει ο τραχηλος κ ναναι καλα το μπεμπινι μου!!!!


gJqsp2.png
Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω απολυτα,ξερω τι παει να πει φοβος.......καλα εισαι εκει με το γιατρο σου εννοειται και οτι μα οτι θες να τον ρωτας.θα σου αναψω ενα κερακι αυριο.και θα πανε ολα καλα..και θα χεις σε λιγο καιρο μια πριγκικησσα πανεμορφη.με το καλο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...