Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Recommended Posts

Γεια σας!!θα ήθελα πολυ να μοιραστώ την ιστορία μου μαζί σας!πριν λιγους μήνες πήγα να κανω τον τυπικό έλεγχο(τεστ παπ,υπέρηχο) σε άλλον γιατρό αυτή την φορά!εφυγα με κλάματα και στεναχώρια καθώς μου είπε οτι θα δυσκολεύω παρά πολυ να κανω παιδιά λόγω πολυκυστικων,αλλα να μην στεναχωριέμαι γιατι υπαρχει και η εξωσωματική!αποφασισα να πάω και σε άλλον γιατρό να παρω άλλη μια γνώμη!ετσι και έκανα λοιπόν!ο δεύτερος γιατρός με καθυσηχασε κάνοντας με να νιώσω πολυ καλύτερα!ειπαμε με τον σύντροφο μου να κανουμε κάποιες προσπάθειες χωρις να περιμένουμε βέβαια κατι!και τελικά εκει που δεν το περιμέναμε έγινε το θαύμα!εμεινα εγκυος δυο μήνες απο την τελευταία περίοδο!δεν το πιστεύαμε!η χαρά μου ήταν μεγάλη!πηγαμε στον γιατρό και είδαμε το σποράκι μας!μετα απο μια εβδομάδα ακούσαμε και την καρδούλα του!τωρα ειμαι στην 8η εβδομάδα!το άγχος μου όμως δεν με αφήνει να χαρώ αυτή την φάση της ζωής μου!!φοβαβαι οτι λόγω πολυκυστικων και της καθυστερημένης ωορρηξίας μήπως το ωάριο δεν ήταν καλής ποιότητας και το έμβρυα κι μου έχει κάποιο πρόβλημα!θα ήθελα πολυ να μου πείτε την γνώμη σας και αν γνωρίζετε κατι σχετικά με αυτο!σας ευχαριστω πολυ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!!θα ήθελα πολυ να μοιραστώ την ιστορία μου μαζί σας!πριν λιγους μήνες πήγα να κανω τον τυπικό έλεγχο(τεστ παπ,υπέρηχο) σε άλλον γιατρό αυτή την φορά!εφυγα με κλάματα και στεναχώρια καθώς μου είπε οτι θα δυσκολεύω παρά πολυ να κανω παιδιά λόγω πολυκυστικων,αλλα να μην στεναχωριέμαι γιατι υπαρχει και η εξωσωματική!αποφασισα να πάω και σε άλλον γιατρό να παρω άλλη μια γνώμη!ετσι και έκανα λοιπόν!ο δεύτερος γιατρός με καθυσηχασε κάνοντας με να νιώσω πολυ καλύτερα!ειπαμε με τον σύντροφο μου να κανουμε κάποιες προσπάθειες χωρις να περιμένουμε βέβαια κατι!και τελικά εκει που δεν το περιμέναμε έγινε το θαύμα!εμεινα εγκυος δυο μήνες απο την τελευταία περίοδο!δεν το πιστεύαμε!η χαρά μου ήταν μεγάλη!πηγαμε στον γιατρό και είδαμε το σποράκι μας!μετα απο μια εβδομάδα ακούσαμε και την καρδούλα του!τωρα ειμαι στην 8η εβδομάδα!το άγχος μου όμως δεν με αφήνει να χαρώ αυτή την φάση της ζωής μου!!φοβαβαι οτι λόγω πολυκυστικων και της καθυστερημένης ωορρηξίας μήπως το ωάριο δεν ήταν καλής ποιότητας και το έμβρυα κι μου έχει κάποιο πρόβλημα!θα ήθελα πολυ να μου πείτε την γνώμη σας και αν γνωρίζετε κατι σχετικά με αυτο!σας ευχαριστω πολυ!

Συγχαρητηρια!!!!!!!!δεν εχω να σου γράψω κατι πάνω στις πολυκυστικες απλως να σε συμβούλεψω να σκέφτεσαι θετικά και σου ευχομαι να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη!!!!!


LJqDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια!!!!!!!!δεν εχω να σου γράψω κατι πάνω στις πολυκυστικες απλως να σε συμβούλεψω να σκέφτεσαι θετικά και σου ευχομαι να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη!!!!!

Σε ευχαριστω πολυ!μακαρι να πανε ολα καλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ρωτάω γιατι για πολλα χρονια ειχα κυστες αλλα δεν ξερω αν ειναι το ίδιο με τις πολυκυστικες!!!ειχα έναν γυναικολόγο που με επηζε στα αντισυλληπτικά.οι κυστες πεφτανε και μετα πάλι τα ίδια!αλλαξα γιατρο και μου έκοψε τα χάπια και τωρα εχω ήδη μπει στο μηνα μου χωρίς κανενα απολυτως προβλημα...


LJqDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ρωτάω γιατι για πολλα χρονια ειχα κυστες αλλα δεν ξερω αν ειναι το ίδιο με τις πολυκυστικες!!!ειχα έναν γυναικολόγο που με επηζε στα αντισυλληπτικά.οι κυστες πεφτανε και μετα πάλι τα ίδια!αλλαξα γιατρο και μου έκοψε τα χάπια και τωρα εχω ήδη μπει στο μηνα μου χωρίς κανενα απολυτως προβλημα...

Με το καλό το μωρακι σου!να πανε ολα καλα!και μένα μου έλεγαν να παρω αντισυλληπτικά αλλα δεν πήρα ποτε!

Link to comment
Share on other sites

με το καλο!!εχω πολυκυστικες απο τοτε που αδιαθετησα.ο πρωτος γιατρος στην εφηβεια μου ,ειχε πει το ιδιο με τον δικο σου.δεν εδωσα βαση γιατι ημουν μικρη.σημερα εχω 3 υπεροχα παιδια χωρις εξωσωματικη.μη αγχωνεσαι παντως γιατι οι πολυκυστικες δεν εχουν σχεση με την καλη εκβαση της εγκυμοσυνης.το μονο που σου δημιουργει ειναι προβλημα στη συλληψη.αφου επιασες μια φορα θα ειναι πιο ευκολο κ στο μελλον για να μεγαλωσεις κ αλλο την οικογενεια σου!!


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω ειχα κυστες πριν την εγκυμοσυνη και ανχονομουν τζαμπα και αδικα σαν και εσενα!!!να χαιρεσε σε τιποτα δεν μπορουν να το πυραξουν το μωρο σου...ισα ισα θα της πειραξει αυτο γιατι θα εξαφανιστουν!!!ετσι εγινε και σε μενα.τωρα ειμαστε 2.5χρονων παλικαρια.

Link to comment
Share on other sites

Μια27 δεν υπαρχει καμια μα καμια απολυτως περιπτωση το μωρακι σου να παθει κατι απο το συνδρομο πολυκυστηκων ωοθηκων.

ο γιατρος δεν στο ειπε?? με τις πολυκυστικες ωοθηκες εχουμε προβλημα συλληψης οχι προβλημα κυησης η αναπτυξης εμβρυου...

το αγχος σου κανει κακο! εισαι εγκυος απολαυσε το!!πρεπει να εισαι πολυ χαρουμενη που εμεινες φυσιολογικα και αμεσως!! ο θεος σου εστειλε ενα δωρο, μην σκεφτεσαι ασχημα γιατι απλα δεν υπαρχει λογος!!


thpmp3.png

jyeHp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Καλησπέρα!!μετα από αρκετά χρονια ειπα να μπω στο φόρουμ και να σας κάνω ένα update.το πιδακι μου είναι πλέον 5 ετών,υγιέστατος κι πανεξυπνος!εχουμε αποκτήσει από τοτε αλλά δυο παιδακια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...