Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πρόβλημα με τα πεθερικά


Recommended Posts

Μαριγουλα μου και εγω τετοιο χαμογελο θα ειχα. Ειλικρινα η δικια σου ειναι το κατι αλλο. Οχι πως η δικια μου ειναι καλυτερη. Για 2 μηνες θα χαρεις το κοριτσακι σου χωρις κανενα προβλημα! Καλα κανεις και χαιρεσε κοριτσι μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαριγουλα πλακα κανεις φυσικα κ να χαρεις...ολα για καποιο λογο γινονται... πχ η δικια μου καταραστηκε τη γειτονισσ της να τη θαψουν (εξω απο δω) στο 1 μετρο κ το αποτελεσμα ειναι να μπαινοβγαινει η ιδια με τον πεθερο μ στα νοσοκομεια. Θελω να πω ...ο θεος εχει για τους καλους ανθρωπους.Εγω σημερα πλακωθηκα τελικα με τον αντρα μου....δν αντεξα κ βγηκε ο αχορταγος...αλλα ξαλαφρωσα!!! Δν ειχε φυσικα επειχηρηματα ν με αντικρουσει κ πηγε να πει για τη μανα μ,η οποια εχει γινει θυσια για μας...τον αποστομωσα κ εκει κ τελος το βουλωσε. Του ειπα οτι θα παω ξανα στη μανα του αλλα αν με κανουν παλι χαλια δν προκειται να ξαναπατησω... ουφ τα πα κ ξεθυμανα. Αυτος κραταει κατι μουτρακια ακομα αλλα εγω ασχολουμαι μονο με το παιδι μου που δν τρωει κιολας κ το παιζω χαβανεζα! Στην τελικη οτι ειχα να οω το ειπα. Μαριγω ξαναγυρνω σε σενα.... η δικη σου πεθετουλα πρεπει να ειναι πολυυ τρελη τελικα....σε τι ειδους βασανιστηρια σας υπεβαλλε???? Μν τη λυπασαι...να τις τα χωνει οταν γεννησεις φυσικα κ μετα. Μν αφηνεις τπτ να πεσει κατω. Δες εμενα που τα καταπινα κ κοντεψα να σαλταρω κ ευτυχως που μπηκα εδω κ μιλησα κ με τ αλλα τα κοριτσια...

Link to comment
Share on other sites

Solbi μου νιωθεις καλυτερα τωρα ε? Θα τα σκεφτει ο αντρουλης σου και θα του περασει θα δεις. Μπραβο κοριτσι μου που τα βγαλες επιτελους. Κοριτσια εγω θα την σκοτωσω, καλα δε με ενοχλει εμενα αλλα πηρε τον αντρα μου παλι να ζητησει χρηματα για την ΚΟΡΗ της. Δεν μου ειπε τιποτα ο γλυκος μου αλλα κρυφακουγα. Τον εκανε χαλια και εφυγε για να μην τον βλεπω να στεναχωριετε. Ειδικα τωρα που περιμενουμε 2 μωρακια και τα εξοδα μας τρελλενουν αυτη παιρνει οχι να δει πως ειμαστε αλλα να ζητησει χρηματα για να αγορασει σχολικα η κορη της στα παιδια της. Και τωρα να μην μπορω να αντιδρασω γιατι υποτιθεται δεν γνωριζω κατι γι αυτο. Απο χθες παω να σκασω. Αν την παρω τηλ θα της χυμηξω, ρωταω τον αντρα μου και μου λεει τιποτα ηταν για να δει τι κανει. Ψεματα δηλαδη για να μην ταραχτω, αλλα ελα που το ξερω. Αχ παω να σκασω... :(

Link to comment
Share on other sites

Solbi μου καλα εκανες κοπελα μου και μιλησες. Ετσι πρεπει να τα βγαζουμε από μεσα μας. Τιποτα να μην κραταμε και να ξερουν και οι δικοι μας πως νιωθουμε και τι κανουν οι μαναδες τους. Γιατι εγω στην αρχη ελεγα, δεν θα του πω τιποτα γιατι δεν θελω να στεναχωριεται και τον λυπαμαι αλλά ειναι μεγα λαθος. Και μεχρι τώρα μου εκανε αρκετα που δεν τα ξερει, αλλα ξερει ο αντρας μου ότι εχω μεσα μου αρκετα και καμια στιγμή θα ξεσπασω, ασχημα.

xeimwna μου, μην στεναχωριεσαι κοπελα μου. Να σκεφτεσαι τα μπεμπακια σου. Το ξερω ειναι δυσκολο. Μονο ο αντρας σου, από μονος του, πρεπει να το αρνηθει για να καταλαβουν οτι και αυτος εχει οικογενεια με εξοδα. Ισως ετσι σταματήσει. Ειλικρινα μερικες φορες αναρωτιεμαι πως σκεφτονται αυτες οι γυναικες και ευχομαι ποτε να μην γινω και εγω ετσι.

Ειλικρινα βλέπω την διαφορα με την μανα μου. Οχι επειδη ειναι η μανα μου, αλλα ειναι αρκετα διακριτική. Μεχρι και μια επισκεψη να ερθουν ή ακομη και τώρα αν θελω κατι, θα παρει τηλεφωνο πριν. Ποτε δεν ρωτά που θα παμε που θα ερθουμε, τι θα κανουμε, τι θα φαμε, τι θα αγορασουμε κτλ. Ακομη και αν ειναι σπιτι μου και ξερει οτι θα φαμε τώρα, ή ακομη πως θα ερθει απο την δουλεια ο γαμπρος της θα σηκωθει και θα φυγει. Οταν τους λεω να μεινουν μου απαντανε, θα ερθει ο αντρας σου κουρασμενος απο την δουλεια θελει να ξεκουραστει ή θα κατσετε με το αντρα σου να φατε, δεν ειναι σωστο να ειμαστε και εμεις. Τα πιο απλα πραγματα να φανταστειτε.

Μια διαφορα απο την γη στον ουρανο.


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Solbi μου νιωθεις καλυτερα τωρα ε? Θα τα σκεφτει ο αντρουλης σου και θα του περασει θα δεις. Μπραβο κοριτσι μου που τα βγαλες επιτελους. Κοριτσια εγω θα την σκοτωσω, καλα δε με ενοχλει εμενα αλλα πηρε τον αντρα μου παλι να ζητησει χρηματα για την ΚΟΡΗ της. Δεν μου ειπε τιποτα ο γλυκος μου αλλα κρυφακουγα. Τον εκανε χαλια και εφυγε για να μην τον βλεπω να στεναχωριετε. Ειδικα τωρα που περιμενουμε 2 μωρακια και τα εξοδα μας τρελλενουν αυτη παιρνει οχι να δει πως ειμαστε αλλα να ζητησει χρηματα για να αγορασει σχολικα η κορη της στα παιδια της. Και τωρα να μην μπορω να αντιδρασω γιατι υποτιθεται δεν γνωριζω κατι γι αυτο. Απο χθες παω να σκασω. Αν την παρω τηλ θα της χυμηξω, ρωταω τον αντρα μου και μου λεει τιποτα ηταν για να δει τι κανει. Ψεματα δηλαδη για να μην ταραχτω, αλλα ελα που το ξερω. Αχ παω να σκασω... :(

Μία παρατήρηση, με πραγματικό ενδιαφέρον και με καμία διάθεση κριτικής. Μη νευριάζεις με την πεθερά σου για τη συμπεριφορά της. Έτσι ξέρει, έτσι κάνει. Μια ζωή τα ίδια δεν είναι; Η άποψή μου είναι μη κρύβεσαι από τον άντρα σου. Πες του ότι άκουσες τον διάλογο αλλά ευγενικά (π.χ. μιλούσες και εσύ δυνατά βρε πουλάκι μου). Δεί'ξτου ότι καταλαβαίνεις την ανάγκη της αδελφής του και ρώτα τον αν σκέφτεται με τι τρόπο μπορείτε να βοηθήσετε τώρα που έχουν έτσι τα πράγματα. Δείξε πραγματικό ενδιαφέρον και έτσι και θα νιώσει ότι τον καταλαβαίνεις (γιατί κακά τα ψέμματα και την αδελφή του την πονάει) και του συμπαραστέκεσαι, αντίθετα με την μητέρα του που μόνο ζητάει. Πίστεψέ με, βλέποντας αυτή την πλευρά σου, θα ξέρει τι να κάνει.

Πέρα από κακιές πεθερές υπάρχει ένα ζευγάρι που πρέπει να είναι μια γροθιά, απέναντι σε όλους. Αυτό σημαίνει φτιάχνω νέα οικογένεια. Όλα τα θέματα πρέπει να συζητιούνται από το ζευγάρι και μόνο και οι αποφάσεις να παίρνονται με κοινό νού. Και για να ξεμπερδεύετε με την πεθερά, κερδίστε τον σύζυγό σας. Με αγάπη, υποστήριξη και κατανόηση. Χωρίς κατηγορίες και μουτρώματα.

Με πολλή αγάπη όλα αυτά προς όλες σας!


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μία παρατήρηση, με πραγματικό ενδιαφέρον και με καμία διάθεση κριτικής. Μη νευριάζεις με την πεθερά σου για τη συμπεριφορά της. Έτσι ξέρει, έτσι κάνει. Μια ζωή τα ίδια δεν είναι; Η άποψή μου είναι μη κρύβεσαι από τον άντρα σου. Πες του ότι άκουσες τον διάλογο αλλά ευγενικά (π.χ. μιλούσες και εσύ δυνατά βρε πουλάκι μου). Δεί'ξτου ότι καταλαβαίνεις την ανάγκη της αδελφής του και ρώτα τον αν σκέφτεται με τι τρόπο μπορείτε να βοηθήσετε τώρα που έχουν έτσι τα πράγματα. Δείξε πραγματικό ενδιαφέρον και έτσι και θα νιώσει ότι τον καταλαβαίνεις (γιατί κακά τα ψέμματα και την αδελφή του την πονάει) και του συμπαραστέκεσαι, αντίθετα με την μητέρα του που μόνο ζητάει. Πίστεψέ με, βλέποντας αυτή την πλευρά σου, θα ξέρει τι να κάνει.

Πέρα από κακιές πεθερές υπάρχει ένα ζευγάρι που πρέπει να είναι μια γροθιά, απέναντι σε όλους. Αυτό σημαίνει φτιάχνω νέα οικογένεια. Όλα τα θέματα πρέπει να συζητιούνται από το ζευγάρι και μόνο και οι αποφάσεις να παίρνονται με κοινό νού. Και για να ξεμπερδεύετε με την πεθερά, κερδίστε τον σύζυγό σας. Με αγάπη, υποστήριξη και κατανόηση. Χωρίς κατηγορίες και μουτρώματα.

Με πολλή αγάπη όλα αυτά προς όλες σας!

Σε καταλαμβαινω τη λες, αλλωστε γι αυτο και με την πεθερα μου δεν εχω ιδιαιτερες σχεσεις. Αφου απεδειξα στον αντρα μου πως μας συμπεριφερεται η σχεση μας εγινε πιο δυνατη και χωρις καβγαδες. Τωρα δεν μπορω να επεμβω και ο λογος ειναι γιατι δε στεναχωριετε για την αδελφη του γιατι ξερει οτι δεν εχει οικονομικο προβλημα, στεναχωριετε για τη συμπεριφορα της μανας του. Ειναι σε αλλη επαρχια μονος του χωρις υποστηριξη απο κανεναν της οικογενειας του και αντι να τον παιρνει να τον ρωτησει τι κανει τον παιρνει για να ζητησει ειτε χρηματα ειτε χαρη, γι αυτο και στεναχωριετε. Οσο κι αν εγω και η δικη μου οικογενεια μου του συμπαραστεκομαστε και οσο δεμενοι κ αν ειμαστε, γονεις του ειναι, στεναχωριετε. Αυτος ειναι κ ο λογος που εκνευριζομαι. Οσο για την αδελφη του δεν εχω λογια να την χαρακτηρισω, στο γαμο μας ειρθε την στιγμη που ελεγε ο παπας το εαυγγελιο και στη δεξιωση ειρθε την ωρα του φαγητου. Μακαρι να ειχε πραγματικα αναγκη και σιγουρα θα την βοηθουσα εγω πρωτη.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα βλέπω την διαφορα με την μανα μου. Οχι επειδη ειναι η μανα μου, αλλα ειναι αρκετα διακριτική. Μεχρι και μια επισκεψη να ερθουν ή ακομη και τώρα αν θελω κατι, θα παρει τηλεφωνο πριν. Ποτε δεν ρωτά που θα παμε που θα ερθουμε, τι θα κανουμε, τι θα φαμε, τι θα αγορασουμε κτλ. Ακομη και αν ειναι σπιτι μου και ξερει οτι θα φαμε τώρα, ή ακομη πως θα ερθει απο την δουλεια ο γαμπρος της θα σηκωθει και θα φυγει. Οταν τους λεω να μεινουν μου απαντανε, θα ερθει ο αντρας σου κουρασμενος απο την δουλεια θελει να ξεκουραστει ή θα κατσετε με το αντρα σου να φατε, δεν ειναι σωστο να ειμαστε και εμεις. Τα πιο απλα πραγματα να φανταστειτε.

Μια διαφορα απο την γη στον ουρανο.

Μαριγουλα μου και μενα καπως ετσι ειναι η δικη μου μαμα. Τωρα που ειμαι στο κρεβατι τον ρωτα ποτε μπορει κ αν ειναι ενταξει να παει να καθαρισει το σπιτι. Γιατι εγω μενω στη μαμα μου γιατι εχει συνεχεια καποιον στο σπιτι, ενω στο δικο μου θα ημουν μονη. Οταν ερχετε ο αντρας μου απο τη δουλεια, του βαζει φαγητο και φευγει απο το δωματιο να μας αφησει μονους και να φαει με την ησυχια του λεει, ασχετα οτι ειμαστε στο σπιτι της. Αχ και εγω σκεφτομαι πολλες φορες πως μπορουν καποιες γυναικες να συμπεριφερονται ασχημα στα παιδια τους και ποσο μαλλον να εχουν 4 παιδια και μονο στο ενα να τα κανουν ολα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Χειμωνα ειχες δικιο...του περασαν τα μουτρακια κι οχι μονο δν μου ειπε να παμε χθες,αλλα τους ειπε "αν θελετε ελατε εσεις να δειτε το παιδι". Τελοσπαντων. ...

Δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο καποιων γονιων,βρε κοριτσια... βλεπω ολες μας πανω κατω πρρναμε τα ιδια προβληματα με τα πεθερικα. Αντι να πουν οτι τα πσιδια μας τωρα που κτιζουν τη δικη τους οικογενεια μας χρειαζονται ηθικα περισσοτερο κ να τα βοηθησουμε οπως μπορουμε, κοιταζουν να μας καταρρακωνουν ψυχολογικα. Αν η κορη τους ηταν εγκυος τα ιδια θα εκαναν??? Δν νομιζω.... εμεις οι νυφες δν ειμαστε ανθρωποι δλδ? Κι επειδη κ τα δικα μου προβληματα ξεκινησαν μολις εμεινα εγκυος τεινω να πιστεψω οτι ισως καπου ηλπιζαν να χωρισουμε κ με τν εγκυμοσυνη εχασαν τις ελπιδες τους. Τι να πω!? Υστερα σου λενε οτι φταινε οι δικες σου ορμονες....

Link to comment
Share on other sites

Ισως να ναι γι αυτο η παροιμια :) ... Μπραβο solbi μου. Σου ευχομαι απο δω κ περα μια ηρεμη ζωη, χωρις αγχος. Κ μακαρι να αλλαξει μετα απο αυτο αλλα κ αν δεν αλλαξει τωρα ξερεις οτι ο αντρουλης σου σε καταλαμβαινει και δεν θα αφησει ξανα κανενα να σου χαλασει τη ψυχολογια σου!!!

Εγω κοριτσι μου δεν ειμαι η πρωτη νυφη. Η πρωτη τα εχει ολα! Μενουν πολυ κοντα νυφη (σημ. Ο μεγαλος γιος της πεθερας μου εχει πεθανει εδω κ 13 χρονια κ η γυναικα του συζει με αλλον εδω κ 7 χρονια κ εχουν κ παιδακι), κορη και πεθερα. Ψωνιζει κ για τις 2, προσεχει τα παιδακια τους, μαγειρευει για ολους, τους μοιραζει την προικα της κ πολλα αλλα. Εμεις οποτε τους ειπαμε θα παμε με περιμενε να μαγειρεψω, δεν μας εκανε ποτε ενα πιατο φαι, εβγαζε τα υλικα και με περιμενε. Δε ζητω οικονομικη βοηθεια, ουτε εχω απαιτησεις, ζητω κ εγω το σεβασμο που εχει η 1η νυφη κ ο γαμπρος. Πριν ενα χρονο οταν πλακωθηκαμε με τον αντρα μου για ολα αυτα, αφου η μαμα του ηταν η καλυτερη, την πηρα κ της ειπα οτι θα χωρισω με τον γιο της. Η απαντηση της κοριτσια " ε! Αφου βιαστηκατε να παντρευτειτε. Τι θελετε να σας κανω? Δεν εισαι κ μικρη (28 χρ) αλλα μπορει να βρεις κανενα χωρισμενο να σε παρει". Τι να της ελεγα? Ευτυχως μετα απο αυτο αλλαξε και η σταση του συζυγου μου απεναντι τους κ σεβεται οτι δεν θελω να τους βλεπω και ετσι ησυχασα. Αλλα πολλες φορες αναρωτιεμε τι της εκανα εγω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χειμωνα ειχες δικιο...του περασαν τα μουτρακια κι οχι μονο δν μου ειπε να παμε χθες,αλλα τους ειπε "αν θελετε ελατε εσεις να δειτε το παιδι". Τελοσπαντων. ...

Δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο καποιων γονιων,βρε κοριτσια... βλεπω ολες μας πανω κατω πρρναμε τα ιδια προβληματα με τα πεθερικα. Αντι να πουν οτι τα πσιδια μας τωρα που κτιζουν τη δικη τους οικογενεια μας χρειαζονται ηθικα περισσοτερο κ να τα βοηθησουμε οπως μπορουμε, κοιταζουν να μας καταρρακωνουν ψυχολογικα. Αν η κορη τους ηταν εγκυος τα ιδια θα εκαναν??? Δν νομιζω.... εμεις οι νυφες δν ειμαστε ανθρωποι δλδ? Κι επειδη κ τα δικα μου προβληματα ξεκινησαν μολις εμεινα εγκυος τεινω να πιστεψω οτι ισως καπου ηλπιζαν να χωρισουμε κ με τν εγκυμοσυνη εχασαν τις ελπιδες τους. Τι να πω!? Υστερα σου λενε οτι φταινε οι δικες σου ορμονες....

Οχι solbi μου, εμεις δεν ειμαστε ανθρωποι, δεν εχουμε αισθηματα. Αυτό μου το κοπαναει καθε τοσο. Οταν πήγα στην κλινικη με μεγαλη αποκοληση και εχασα το ενα το μωρακι μου (ήταν διδιμη κυηση αυτη που ειμαι τώρα), στον δωματιο ήταν δικα μου ατομα και ο αντρας μου. Από την ωρα που μας το ειπε η γιατρος ότι χασαμε το ενα, οι δικοι μου και ο αντρας μου προσπαθησαν να με στηριξουν, ουτε καν τους ειδα να κλαιουν. Μου ελεγαν συνεχως εχεις το ενα το μωρο σου, να μεινεις δυνατη γι αυτο, δεν πειραζει.

Ο γιατρος ειπε ξεκαθαρα πρεπει να ειμαι ηρεμη. Ερχετε η κυρια μπαινει στο δωματιο χαμογελαστη, μιλαει στον γιο της, σαν να μην εγινε τιποτα. Και ηρθε η ωρα που επρεπε να μου μιλησει. Καθεται στην καρεκλα και αρχιζει να κλαιει. Σαν να τελειωσαν ολα. (χτυπα ξυλο) Τοτε ρε κοριτσια δεν αντεξα. ΕΙπα πως δεν θελω κλαματα και τετοιες αηδιες και θελω να σταθειτε ολοι διπλα μας. Δεν τελειωσε τιποτα ακομη. Εχουμε το μωρακι μας. Και γυριζει στον γιο της, μεσα στο κλαμα και του λεει... "Β, εχω και εγω αισθηματα, ειμαι και εγω ανθρωπος." Μετα απο 30 δευτερα, αρχισε να κοτσομπολευει την γειτονισσα και την καθε γειτονισσα. Ο Θεος!!!

Εγω δεν ειμαι ανθρωπος; Εγω δεν πονουσα στο κρεβατι που ήμουν και ετρεμα για την ζωη του μωρου μου;

Και ρε κοριτσια ολο αυτο, η αποκοληση που επαθα στις 7 εβδομαδες, ενα μεριδιο ευθυνης της το ριχνω. Ποτε δεν μιλησα γι αυτο στον αντρα μου. Οι μονες που το ξερουν ειναι η μανα μου και η αδερφη μου.

Μολις ξεκινησε η εγκυμοσυνη μου, επειδη ήταν διδιμη κυηση, ο γιατρος ειπε οχι σκαλες και ξαπλα συνεχως γιατι ειναι επικινδυνο. Το ενα το μωρακι ειχε βαρδυκαρδία. Κυριως οχι αγχος να ειμαι ηρεμη. Και αυτα της τα ειπαμε, να τα ξερει. Ερχετε η κυρια ενα καλο πρωι, ο αντρας μου δεν ήταν σπιτι, καθετε απεναντι απο το κρεβατι μου και αρχιζει.

Δεν σεβεσαι τον αντρα σου, ότι ειναι ανεργος, δεν σεβεσαι οτι θα φερεις στον κοσμο 2 μωρα και κανεις σπαταλες σε χρηματα. Ηθελες εσυ να ερχετε γυναικα να σου καθαριζει το σπιτι και να της δινεις 20 ευρω την εβδομαδα; Τον μηνα ειναι σχεδον 60 ευρω, το σκεφτηκες αυτο; Αντις αυτα τα χρηματα να τα φυλαεις θα ειναι τα πανια των μωρων σου μετα, θελεις να σου καθαριζουν το σπιτι; Μπλα μπλα μπλα...

Κοριτσια παγωσα. Δεν περιμενα τετοια επιθεση. Ειδικα γι αυτο το θεμα που ξερει οτι εχω καποια Α ιδιοτροπία. Και δεν ειναι η ιδιοτροπία μου ειναι και θεμα υγιεινης πανω απολα. Της λεω και ποιος θα τα κανει, εγω δεν μπορω. Η απαντησης της, εχεις μανα και αδερφη. Δεν ειπα τιποτα κοριτσια. Απλα ειπα ενταξει, οτι πεις μητερα. Με πειραξε ομως αφανταστα.

2 χρονια που ο αντρας μου ειναι ανεργος, ποτε μα ποτε δεν ζητησαμε ουτε ενα ευρω απο αυτην. Παντα στεκομουν και στηριζα τον αντρα μου γιατι στο θεμα εργασιας περασε και περνα παρα πολλα. Περνουσαμε και περναμε με τον μισθο τον δικο μου και ας ξεραμε πως η κυρια επερνε περισσοτερα απο εμας, και αυτη ηταν μονη της. 2 εξωσωματικες και οι 2 σε περιοδο που ειμασταν δυσκολα. Ολα αυτα τα φαρμακα. Ποτε ομως δεν ζητησαμε τιποτα απο κανενα. Οτι καναμε τα καναμε με δικιες μας οικονομίες με δικα μας λεφτα.

Για να μην σας τα πολυλογω, ηρθε η μανα μου και η αδερφη και με βρηκαν κλαμενη στο κρεβατι μου. Για να συνελθω με εβαλαν στον μπανιο. Το μεσημερι, μεγαλη αιμοραγία, μεγαλη αποκοληση, χασαμε το ενα το μωρακι μας. Ισως, ισως, αν δεν με εκανε να κλαιω, ισως αν δεν με αγχωνε τοσο να τα καταφερνε. Ισως!

Αυτα δεν τα ειπα ποτε στον αντρα μου. Και ειναι η πρωτη φορα που μιλαω γι αυτο θεμα. Συγγνωμη για το μεγαλο ποστ, απλα ηθελα καπου να τα πω.


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριγουλα μου απο την ωρα που το διαβασα κλαιω. Γιατι δεν μιλησες στον αντρα σου? Σε καταλαβαινω 1000% ... Εχω περασει τα ιδια πριν 3 χρονια οταν εχασα το 1ο μας παιδακι. Και απο τοτε δεν καταφεραμε να κανουμε μονοι μας αλλο και ετσι καναμε την 1η μας εξωσωματικη μετα απο 3 αποτυχημενες σπερματεγχυσεις. Αχ κοριτσι μου υπομονη και κουραγιο.. αστην να λεει... Εσυ να σαι καλα και το ζουζουνακι σου... Μην στεναχωριεσε.. και να μιλας του αντρουλη σου. Μην τα κρατας μεσα σου. Φυσικα οτι θες ειμαστε εμεις εδω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τι να του πω χειμώνα μου; Ξερεις αυτο κι αυτο εκανε η μανα σου;

Τι θα κερδισω στο τελος; Να εναντιωθει αυτη περισσοτερο. Επειδη ξερει και αυτο ειναι το μεγαλο ελλατωμα στο αντρα μου, και το περιφανεύεται αυτη, επειδη ειναι μόνη της, ό,τι μας κάνει μα ό,τι κι αν μας κανει ο αντρας μου παλι θα γυρισει κοντα της αφου συνεχως του λεει πως πρεπει να της ειναι υποχρεος που τον μεγαλωσε μόνη της και τον σπουδασε κτλ κτλ. Μπραβο της, της το αναγνωριζω αλλά μεχρι εδω.

Ρε κοριτσια, κατι αλλο που ήθελα να ρωτησω. Ξερετε πως μπορω να προστατευτω απο το μάτι της και απο το φθονο της; Ολες τις φορες που μας λεει κατι και δεν ακολουθάμε αυτο που θέλει ή οταν ειμαστε παρα πολύ ευτυχισμένοι, ή οταν κανουμε κατι που ζηλευει, στο δευτερολεπτο θα μας συμβει κατι κακο.

Σπιτι εχω κι Αγιασμό και ραντιζω, και εικονιτσες, και κάπνιζω ολο το σπιτι με φύλλα ελιάς τα οποία έχουν προηγουμένως ευλογηθεί στην εκκλησια. Ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω. Και τώρα με το μωρο φοβαμαι αρκετα το φθονο της. Το πρωτο πραγμα που του αγορασα ειναι φυλακτο, με σταυρουδακι, και Παναγίτσα. Ελπιζω να με αφησουν στην κλινικη να το βάλω πανω στα ρουχαλακι της.


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Marigula μου θα πρεπει να αφησεις με καποιον τροπο τον αντρα σου να ακουσει οσα λεει. Καταλαβαινω κ εγω θα αναγνωριζα τα οσα εχει κανει, αλλα ειναι παιδι της κ το αγαπουσε κ δεν εχει υποχρεωση το παιδι. Τι να πω? Μεγαλο κ σενα το βασανο σου. Καλο ειναι που εχεις αγιασμο, θα σου συστηνα κ ενα παπα να κανει αγιασμο, ειδικα οταν με το καλο γεννησης, αλλα κ τωρα. Φυλακτο κ βεβαια θα σε αφησουν να το εχεις στη μπεμπα σου. Υπομονη κοριτσι μου!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...