Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Η γυναικα μου μου μιλάει άσχημα


Renos

Recommended Posts

Η γυναικα μου ειναι 30 κ εγω 37. Μας.ενοχλει που τελειωνουν τα λεφτα παρα πολυ αλλα για σκεφτειτε...

Εγω ειμαι ο αντρας του σπιτιου και εχω πιο πολυ αγχος ως προς την επιβιωση και ως προς το να εξασφαλισω τα χρηματα. Δεν κανω ετσι ομως !!!!!!!!

Ειμαστε μαζι σε ολα. Κ ποσο οταν δεν περνω τιποτα για τον εαυτο μου....

Πριν 6 ωρες που κοιμιζα τα παιδια ενα ενα ξεχωριστα

δεν φοραγα καλτσες και ακουγοταν τα ποδια μου στα πλακακια.

Θα συνεχισεις πολυ ωρα ετσι μακακα; Τι να σου πω. Σε βαρεθηκα.

Σε 2 λεπτα το ειχα κοιμησει το παιδι ετρεξα να βαλω καλτσες γρηγορα πριν πει κατι αλλο και κοιμισα κ το αλλο. Μετα επεσα για υπνο . Καληνυχτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τρολάρισμα ή trolling είναι η προσπάθεια (επιτυχημένη συνήθως) εκνευρισμού

ή ενόχλησης ενός ή περισσοτέρων ατόμων ώστε να δημιουργήσουν αντιδράσεις

με τελικό σκοπό τη διασκέδαση του τρολ.

Αχ ειλικρινα αν πιστευετε κατι τετοιο δεν θελω να μου απαντησετε . Και για του λογου το αληθες δεν ξαναγραφω πια . Σταματω.

Link to comment
Share on other sites

Γυναίκες βοήθεια. Αλήθεια τι σας λείπει. Τι σας εκνευρίζει;

Γιατί δεν με θέλει ερωτικά; Τι έγινε; Ας με ξυπνήσει κάποιος.

Δεν θέλω να μπω στο σπίτι να την ακούσω να μιλάει έτσι.

Προσπαθώ να μπω στην θέση της. Κάτι έχει γίνει δεν μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

Γυναίκες βοήθεια. Αλήθεια τι σας λείπει. Τι σας εκνευρίζει;

Γιατί δεν με θέλει ερωτικά; Τι έγινε; Ας με ξυπνήσει κάποιος.

Δεν θέλω να μπω στο σπίτι να την ακούσω να μιλάει έτσι.

Προσπαθώ να μπω στην θέση της. Κάτι έχει γίνει δεν μπορεί.

Δεν πατε καμια βολτα για ένα ποτο οι δυο σας να ξανανιωσετε?Μονο ετσι θα βγαλεις ακρη.. χωρις τα παιδια σας.. χωρις κουραση και χωρις εκνευρισμούς!


FvxMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε παει βόλτα αλλά δεν χαλαρώσουμε πολύ. Το μέγιστο είναι 3 ώρες μια η δυο φορές το μήνα. Εχθές το βράδυ ξύπνησε το ένα παιδί και έκλαιγε. Συνήθως πίνει γάλα. Εκείνη δεν του έδινε και του λέει σκάσει. Συνέχισε να γκρινιάζεις κ έλεγε γάλα μαμάκα. Και του φωνάζει μέσα στη νύχτα σκάσει και ξάπλωσε. Παω μέσα και της λέω γιατί μιλάς έτσι στο παιδί. Και η απάντηση ήταν σκάσει κ εσύ.

Κρατήθηκα παρά μ παρά πολύ μην της τραβήξω τα μαλλιά επειδή μιλάτε στο παιδί έτσι. Όχι για μένα βέβαια. Εγώ; Εχω συνηθίσει. Πήγα έφτιαξα γάλα τους το έδωσα και κοιμήθηκαν. Πιο μετά αισθάνθηκα ένα χέρι να με αγκαλιάζει ενώ κοιμόμουν.

Το πρωί σήμερα τον ταΐζε και του βάζει μια φωνή που τρόμαξε το παιδί. Έλα επιτέλους να φας.

Και της λέω μην του φωνάζεις έτσι σε παρακαλώ σε έχει πιο πάνω απο όλους και σε αγαπάει. Ας τον σε λίγο.

Η απάντηση ήταν άντε και μαμη σου.

Γιατί μου μιλάς έτσι;

Έτσι γουστάρω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τώρα έχετε ολοκληρωμένη εικόνα. Σας παρακαλώ ρωτήστε φίλες σας φίλους σας. Τι συμβαίνει; Τώρα το μεσημέρι έφτιαχνα φαγητό στο παιδί και μετά μου λέει όχι μην το κάνω διότι δεν το θέλει. Ήταν σχεδόν έτοιμο και το φέρνω να δοκιμάσω μήπως ήθελε. Το παιδί έκλαιγε με γκρίνια. Και μου λέει με απίστευτη φωνή που δεν την έχει ξανακάνει ποτε.

Τι κανείς ρε μάλ..α; Σου είπα όχι ρε μάλ..α

Το παιδί έκλαιγε πιο δυνατά. Γιατί φωνάζεις τι κανείς ; Γιατί φέρεσαι έτσι;

Άντε και μαμη σου. Και της λέω εσύ άντε και μαμη σου.

Την έβρισα πρώτη φορά.

Και άρχισα να της λέω τι συμβαίνει πες μου. Και μου λέει κάποιος έκλαψε και βρωμάει και έφυγε.

Μας βλέπω για διαζύγιο. Λυπάμαι τα παιδιά μην γίνουν προβληματικά η δεν ξέρω τι.

Δεν μπορώ να αισθάνομαι στα να είμαι κάποιο σιχαμένος. Οι γυναίκες που έχουν περάσει κάτι τέτοιο το ξέρουν καλά. Να πάτησε πόδι και να φωνάξω ξέρω. Αλλά μετά όλα τελειώνουν . Η φωνή μου θα ακουστεί μέχρι την Αίγινα.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα χρειάζεται βοήθεια,τα νεύρα της είναι χάλια.Αλλά σίγουρα θα πρέπει να μπει ένα και φρένο στο τρόπο που μιλάει και να απαιτήσεις τον σεβασμό πρός σε εσένα και τα παιδιά με κάθετο τρόπο αλλά όχι ειρωνικό.

Προσπάθησε να την βοηθάς όσο πιο πολύ γίνεται στις δουλειές και με τα παιδιά, και αν γίνεται μια μέρα πες της να την αφιερώσει ολόκληρη στον εαυτό της.

Αν δεις ότι τα παραπάνω δε δούλεψαν πρέπει να συμβουλευτείτε ειδικό, το εύκολο είναι να κλείσεις το σπιτικό σου φίλε...κάνε υπομονή και κράτα γερά,είναι ο άνθρωπος σου και πρέπει να του σταθείς, όσο δύσκολο και να είναι να γυρνάς και το άλλο μάγουλο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε Ρενο μου ποτε αρχισε να μιλαει ετσι?Ποσα χρονια ειστε παντρεμένοι?Εσυ δουλευεις?Εκεινη?Τι να πω... απορω πως κρατιεσαι.. βεβαια αγαπας τα παιδια σου και αυτό σε τιμαει... αλλα εγω δεν θαα αντεχα ετσι και ποσο μαλλον αν ημουν και αντρας!!Αν το ελεγα εγω στον αντρα μου θα με ειχε πετααξει από τον 5ο και θα ειχε και δικιο.Και φυσικα και αντιστροφα.

Σε μειωνει και σε ταπεινωνει ... δυστηχως ετσι προφανως σε βλεπει πλεον.. υπο!


FvxMp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Μολις γυρισα απο την δουλεια. Εγω δουλευω νυχτα κ εκεινη μερα. Δεν υπαρχει προσωπικος χρονος καθολου με τα παιδια Συναντιομαστε παρολο το αντιθετο ωραριο. Ειμαστε παντρεμενοι 4 χρονια. Ξαπλωνω να κοιμηθω τωρα. Δουλευα απο τις 7 το απογευμα κ ειμαι αυπνος ολο το βραδυ. Θα κοιμηθω 4 ωρες για να ξυπνησω να παμε βολτα. Σχεδον κανω τα παντα στο σπιτι. Την ξαναρωτησα γιατι με εβρισε κ μου ειπε δεν μπορω να σε ακουω να μου λες τι νακανω οταν κλαιει το παιδι. Απαγορευεται να εκφερω γνωμη για οτιδηποτε μαλλον. Που εχω αποδειχτει πολλες φορες σωστος.

Για πρωτη φορα εχω ξενερωσει πολυ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν έχεις αναφέρει κάτι σχετικό αλλά μήπως να μιλήσεις με απο το κοντινό σας περιβάλλον; Όχι απαραίτητα συγγενή, αλλά και κάποια καλή φίλη. Ίσως μπορέσει να σε διαφωτίσει περισσότερο από ότι εμείς για κάποια πράγματα. Δεν λέω να τους ανακατέψεις όλους, αλλά μιλώντας με κάποιον που γνωρίζει πράγματα και καταστάσεις ίσως βγάλεις άκρη. Εμείς μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε..

Καλό θα είναι να μην αφήνεις να περνούν οι μέρες χωρίς να κάνεις τίποτα. Οι φωνές δεν κάνουν καλό σε κανέναν, και ειδικά στα παιδιά :rolleyes:


XKGjp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρενο από ότι θυμαμαι της το εχεις πει ότι δεν θελεις άλλο να σου μιλαει ετσι και σου εχει ζητησει και συγνωμη σωστα?Λοιπον όταν θα το ξανακανει τριξτης λιγο τα δοντια... διεκοψε ότι κανεις εκεινη τη στιγμη και πεστης ότι σου δινω τελευταια ευκαιρια να μου μιλας με σεβασμο.Την επομενη φορα που θα το ξανακανεις θα υποστείς και τις συνεπειες .. χωρις να προσδιορισεις ποιες θα είναι και μην δεχτεις κουβεντα πανω σε αυτό.Να τελειώσεις την συζητηση εκει.Μεχρι λοιπον να το ξανακανει κατσε και σκεψου ποιο θα ηταν αυτό που θα την ταρακουνουσε πολύ.Να φυγεις για 2 ωρες από το σπιτι?Να βαλεις μια φωνη?Να την αγνοήσεις παντελως μεχρι να καταλαβει τι κανει?Εσυ την ξερεις εσυ θα κρινεις.Και την επομενη φορα καντο πραξη.ΑΑλλιως νομιζω αυτή η κατασταση θα συνεχιζεται.Μονο αν ταρακουνηθεί ισως να αλλαξει.

Επισης όταν σου ξαναζητησει υγνωμη.. ελατε πιο κοντα.. εννοω να ερθετε σε επαφη γιατι από ότι καταλαβα δεν εχετε πολλες.Η επαφη φερνει το ζευγαρι πιο κοντα.Οσο το αφηνεις.. σε αφηνει.. μολις το ξαναθυμηθείς.. λες κοιτα τι εχανα τοσο καιρο.Να της δειξεις τι θα εχει όταν σου φερεται καλα... κι τι θα χανει όταν φερεται ασχημα!


FvxMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρένο μάλλον χρειάζεστε βοήθεια. Η γυναίκα σου έχει πελαγώσει με τα παιδιά, έχει ξενερώσει με τη ζωή της, που λέμε. Σχεδόν όλες το περνάμε αυτό, άλλες λιγότερο άλλες περισσότερο. Εσάς μάλλον η ρουτίνα σάς έχει επηρρεάσει περισσότερο. Δεν έχετε κάποιον να σας βοηθήσει? Μήπως να γράψετε τα παιδιά στον παιδικό σταθμό? Πρέπει επειγόντως να βρείτε χρόνο για εσάς, να μείνουν τα παιδιά λίγο στην απέξω. Η συνεχής φθορά δεν οδηγεί κάπου καλά... Κάποια στιγμή θα αρχίσεις και εσύ να τη βρίζεις και τότε πάει... χάθηκε το παιχνίδι. Προσπαθήστε να βρείτε λίγο χρόνο για εσάς, γράφτε τα στον παιδικό.

Ομως εάν σου ξαναμιλήσει έτσι πρέπει να τη σταματήσεις, είναι ανεπίτρεπτο να σε βρίζει στα καλά του καθουμένου. ΠΡΕΠΕΙ να μιλήσετε άμεσα πριν είναι πολύ αργά.

Link to comment
Share on other sites

Ρένο, καλησπέρα και πάλι από μένα.

Καταρχήν, θέλω να σου πω μπράβο για το ότι προσπαθείς να μην δημιουργείς περισσότερες εντάσεις μέσα στο σπίτι για να μην πληγωθούν τα παιδιά.

Κατόπιν, πρέπει να πάψεις να είσαι παθητικός σε όλη αυτή την κατάσταση. Πάτα πόδι. (Φυσικά όχι εντάσεις και ειδικά παρουσία των παιδιών!) Αλλιώς δεν πρόκειται να σταματήσει.

Και αναπόφεκτα κάποια στιγμή θα σιχαθεί εντελώς, ο ένας τον άλλον. Γιατί όσο επιτρέπεις να σου συμπεριφέρεται έτσι, σίγουρα δεν "ανεβαίνεις" στα μάτια της, ούτε πρόκειται να κερδίσεις τον σεβασμό της ξανά, ξαφνικά.

Τον τρόπο με τον οποίο θα βάλεις τα πράγματα στη θέση τους, τον ξέρεις μόνο εσύ, γιατί μόνο εσύ ξέρεις τον χαρακτήρα της γυναίκας σου.


eNortjKzUjIyNDG1NFWyBlwwFY4C1w,,76.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ για το χρονο σας που μου απαντησατε σε αντιθεση με την γυναικα μου δεν μου διαθετει ουτε ενα λεπτο. Η συμβουλη της maela με ηρεμησε παρα πολυ και θα την ακολουθησω απο σημερα. Menia 21 οντως πιστευω οτι ειναι τα παιδια κ η κατασταση αλλα βοηθαω καθε φορα ολο κ πιο πολυ . Φιλοι εχουν εξαφανιστει ολοι. Να τους επικαλεστω τωρα στην βοηθεια; Ελα ντε; Στην αναγκη φαινεται. Το οτι μιλαω εδω μαζι με καποιον με ξεκουραζει αφανταστα. Ναστε καλα παντα σας ευχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Αν και φοβαμαι λιγο μην γινει κατι διαφορετικο απο αυτο που περιμενω θα το επιχειρησω κ θα σας πω πως θα αντιδρασει. Φοβαται πολυ την πορτα που ανοιγω μην τυχον κ δεν ξαναγυρισω. Το πιο ωραιο ειναι να μην παρω ουτε το κινητο. Απλα φοβαμαι μηπως δεν μου ανοιγει μετα κ εχει βαλει τα κλειδια της απο πισω. Οταν νευριαζει πολλες φορες παει κ κλειδωνεται σε ενα δωματιο. Εγω εχω αφαιρεσει απο ολες τις πορτες τα κλειδια. Δεν μου αρεσε αυτο που εκανε.Προχθες επιχειρησε επαφη αλλα εκανα οτι κοιμομουν. Κ αντεδρασα πιο πολυ οταν επεμεινε. Εχω ψιλοξενερωσει. Εγω την πλησιαζω απο τον απριλη κ ολο με απωθει. Πιστευω δε οτι το θελει για προσωπικη της ικανοποιηση. Εγω τιποτα.

Δεν ξερω ειλικρινα.Σκεφτομαι παλια που καρδιοχτυπουσα να την παρω νατην δω που δεν μπορουσα να αναπνευσω οταν την αντικρυζα που ο κοσμος ολος γυρνουσε γυρω απο αυτη κ τωρα δεν μου κανουν πια αισθηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...