Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Mummy's babyclub


Recommended Posts

Καλημέρα!!!!!

Μετά από επιθυμία καλών παλιών φιλενάδων αποφασίσαμε να ανοίξουμε αυτό το θεματάκι!!

Μανούλες παλιές και νέες

Εγκυούλες νυν και προσεχώς

ελάτε στην παρέα μας να μοιραστούμε τις ανησυχίες μας, τις εμπειρίες μας, τις απορίες μας!!

Όσες προσπαθείτε ακόμα καλή δύναμη και μην το βάζετε κάτω! Πριν δυόμιση χρόνια πίστευα πως δε θα κάνω ποτέ παιδιά και ξεκινούσα τις τελευταίες μου προσπάθεις και να που σε λίγους μήνες θα γίνω τρίτεκνη!!! Και δεν είμαι η μόνη!!! Στην παρέα μας θα βρείτε από όλα!!!

Καλή μας αρχή!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 836
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    marmin 312 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 230 δημοσιεύσεις

  • korina89

    korina89 147 δημοσιεύσεις

  • pepsi

    pepsi 49 δημοσιεύσεις

Καλημερα ....ηρθαααα..παω για τον προγεννητικο , θα τα πουμε αργοτερα ,φιλια..

Καλημέρα Κορινάκι! Πρωινή κι εσύ ε;; Καλή επιτυχία!!! Να μας πεις και πόσα μπουκαλάκια αίμα σου πήραν!!

ΥΓ: Καλά που μου το θύμησες μπας και αξιωθώ και εγώ να πάρω τα αποτελέσματα από την καμπύλη σακχάρου και τη γενική αίματος και ούρων!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα κορίτσια!

είμαι παλιό μέλος και ύστερα από ένα μεγάλο διάστημα αποχής, αποφάσισα να ξαναγράψω ...... με νέο λογαριασμό βέβαια γιατί εννοείται ότι δεν θυμάμαι τίποτα από τον παλιό κωδικό..:confused:

για να συστηθώ λοιπόν..

έχω ένα κοριτσάκι 18 μηνών :D το οποίο και απέκτησα με εξωσωματική. ευτυχώς ήμουνα από τις τυχερές και έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια.

αποφασίσαμε να κάνουμε ένα δεύτερο παιδάκι (αν και ζοριζόμαστε αρκετά οικονομικά). συμφωνήσαμε με τον άντρα μου να περάσω επιτροπή για να μου εγκρίνουν τα φάρμακα για την εξωσωματική αλλά ταυτόχρονα να προσπαθούμε μήπως και έρθει φυσιολογικά (αν και είναι αρκετά δύσκολο).

την Πέμπτη λοιπόν, περνάω επιτροπή και φυσικά έχω αγχωθεί πάρα πολύ...

δεν είμαι σίγουρη αν θα με περάσουν και αν με κόψουν μπορώ να ξαναπάω στην επιτροπή μέτα από 6 μήνες..:!:

ελπίζω να μαζευτούμε πολλά κορίτσια σε αυτό το θεματάκι και να μοιραζόμαστε τις ανησυχίες και τις εμπειρίες μας.

marmin τρίτεκνη ε! χαρά στο κουράγιο σου κοριτσάκι μου. εύχομαι καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου και με έναν πόνο!

korina89 φρεσκοεγκυούλα? καλά αποτελέσματα να έχεις στον προγεννητικό και καλά στεριώματα!

cherry09 την καλημέρα μου!


8lXYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και απο μενα.

Εχω ενα αγορακι 27 μηνων και μετα απο μια αρκετα δυσκολη εγκυμοσυνη δεν σκεφτομαι για δευτερο. Ακουω για εγκυμοσυνες και μου σηκωνεται η τριχα. Δινω στον εαυτο μου λιγα χρονια περιθωριο να το ξανασκεφτω, ειμαι 33 χρονων αλλα εκτος αυτου τα οικονομικα για την ωρα δεν μας το επιτρεπουν!

Kitty ελπιζω να περασεις επιτροπη γιατι ξερω ποσο ακριβα ειναι τα φαρμακα και μπραβο που το προχωρατε!

korina καλα αποτελεσματα να εχεις και ολα να σου πανε καλα!!

marmin καλη δυναμη να εχεις και ολα να πανε καλα με την εγκυμοσυνη σου!

Link to comment
Share on other sites

ioanna καλωσόρισες και να σου ζήσει το αγοράκι σου!

σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί και εγώ είχα δύσκολη εγκυμοσύνη. είχα συσπάσεις και αποκόλληση από την 26η εβδομάδα και έμεινα στο νοσοκομείο σε ακινησία σχεδόν 3 μήνες και γέννησα με καισαρική ακριβώς 36 εβδομάδων.

ξέρω ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να έχω τα ίδια σε μια νέα εγκυμοσύνη όμως θέλω τόσο πολύ ένα ακόμα μωράκι!

ξέρω επίσης ότι ίσως δεν μείνω έγκυος με την πρώτη προσπάθεια....(είμαι ήδη 34 και δεν δίνουν και πολύ καλά ποσοστά στην εξωσωματική μετά τα 36).

όμως λέω ότι όλα θα τα αντιμετωπίσω με υπομονή, επιμονή, προσευχή και πολλή προσοχή.

όταν θέλουμε κάτι τόσο πολύ, τότε σίγουρα θα το πετύχουμε!;)


8lXYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα

Να καλοσωρισω κ εγω τις καινουριες φιλεναδες. Ελπιζω απο δω μεσα να τα λεμε καθημερινα κ να λυνουμε πολλες αποριες.

Ειμαι 35 χρονων κ εγκυος σε διδυμα στην 19 βδομ.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τις καινούριες και παλιές φιλενάδες!!

Κιττυ εύχομαι ολόψυχα να σου εγκρίνουν την εξωσωματική, να μείνεις πάλι με την πρώτη έγκυος και να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!! Και εμένα το αγοράκι μου 18 μηνών θα γίνει σε λίγες μέρες!! Γεννήθηκε 1/12/2012 και έφερε απέραντη ευτυχία και ευλογία στο σπιτικό μας! Αρκεί να πω ότι για αυτόν ερχόμασταν χωρίς καμία προφύλαξη σε επαφές από το 2007 που παντρευτήκαμε, αποτυχημένες σπερματεγχύσεις κ τελικά Ιανουάριο του 2012 ξεκίνησα τις τελευταίες μου προσπάθειες με κλομιφάινη και σπερματέγχυση και έμεινα έγκυος με τη δεύτερη σπερματέγχυση και τρίτο κύκλο κλομιφαίνης!! (Στον πρώτο κύκλο πήρα μόνο τα χάπια αλλά δεν έκανα σπερματέγχυση)!! Και έναν χρόνο μετά τη γέννηση του γιου μου 1/12/2013 στα γεννέθλια του υιού μου με ήρθε περίοδος που ήταν και η τελευταία αλλά τότε δεν το ήξερα! Όπως δεν ήξερα και ότι ενάμιση μήνα μετά θα μάθαινα πως περιμένω δίδυμα!! Και αυτά ήρθαν με τελείως φυσιολογική σύλληψη και χωρίς πολλές προσπάθεις! Οπότε ποτέ μη λες ποτέ μπορεί να μείνεις κ εσύ φυσιολογικά και στο εύχομαι ολόψυχα όσο δύσκολο και αν είναι!!!

Ιωάννα 81 να σου ζήσει το αγοράκι σου και που ξέρει μπορεί κι εσύ κάποια στιγμή να θελήσεις και δεύτερο ή να σε κολλήσουμε!!

Πέπσι τικεράκια δε θα βάλεις;;;!!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

ioanna καλωσόρισες και να σου ζήσει το αγοράκι σου!

σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί και εγώ είχα δύσκολη εγκυμοσύνη. είχα συσπάσεις και αποκόλληση από την 26η εβδομάδα και έμεινα στο νοσοκομείο σε ακινησία σχεδόν 3 μήνες και γέννησα με καισαρική ακριβώς 36 εβδομάδων.

ξέρω ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να έχω τα ίδια σε μια νέα εγκυμοσύνη όμως θέλω τόσο πολύ ένα ακόμα μωράκι!

ξέρω επίσης ότι ίσως δεν μείνω έγκυος με την πρώτη προσπάθεια....(είμαι ήδη 34 και δεν δίνουν και πολύ καλά ποσοστά στην εξωσωματική μετά τα 36).

όμως λέω ότι όλα θα τα αντιμετωπίσω με υπομονή, επιμονή, προσευχή και πολλή προσοχή.

όταν θέλουμε κάτι τόσο πολύ, τότε σίγουρα θα το πετύχουμε!;)

επαθα 2 μικρες αποκολλησεις το πρωτο τριμηνο, εμεινα απο ενα 15μερο στη καθε μια στο κρεβατι κι ενα μηνα κρεβατι απο εμετους (ετρωγα μονο λαπα, γιαουρτι και αντιεμετικα) και στις 18 βδομαδες ξεκινανε συσπασεις και μικραινει ο τραχηλος. Σηκωθηκα στις 37 που γεννησα. Ημουν σε ακινησια, μετα τον 5ο αρχισε και γερναγε ο πλακουντας, το παιδι δεν μεγαλωνε οπως επρεπε και ο γιατρος ειχε αποκλησει οτι θα μπω στο μηνα μου. Με υπομονη και προσευχη μπηκα στο μηνα μου και ευτυχως που δεν επαθε ριξη ο πλακουντας να παθω και καμμια αιμορραγια. μετα απο αυτα δυσκολο το βλεπω.

Ευχομαι πραγματικα να τα καταφερεις και να μην ταλαιπωρηθεις καθολου!

Καλημερα κ απο μενα

Να καλοσωρισω κ εγω τις καινουριες φιλεναδες. Ελπιζω απο δω μεσα να τα λεμε καθημερινα κ να λυνουμε πολλες αποριες.

Ειμαι 35 χρονων κ εγκυος σε διδυμα στην 19 βδομ.

Με το καλο να ερθουν τα ζουζουνια σου!!!

Καλώς τις καινούριες και παλιές φιλενάδες!!

Κιττυ εύχομαι ολόψυχα να σου εγκρίνουν την εξωσωματική, να μείνεις πάλι με την πρώτη έγκυος και να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!! Και εμένα το αγοράκι μου 18 μηνών θα γίνει σε λίγες μέρες!! Γεννήθηκε 1/12/2012 και έφερε απέραντη ευτυχία και ευλογία στο σπιτικό μας! Αρκεί να πω ότι για αυτόν ερχόμασταν χωρίς καμία προφύλαξη σε επαφές από το 2007 που παντρευτήκαμε, αποτυχημένες σπερματεγχύσεις κ τελικά Ιανουάριο του 2012 ξεκίνησα τις τελευταίες μου προσπάθειες με κλομιφάινη και σπερματέγχυση και έμεινα έγκυος με τη δεύτερη σπερματέγχυση και τρίτο κύκλο κλομιφαίνης!! (Στον πρώτο κύκλο πήρα μόνο τα χάπια αλλά δεν έκανα σπερματέγχυση)!! Και έναν χρόνο μετά τη γέννηση του γιου μου 1/12/2013 στα γεννέθλια του υιού μου με ήρθε περίοδος που ήταν και η τελευταία αλλά τότε δεν το ήξερα! Όπως δεν ήξερα και ότι ενάμιση μήνα μετά θα μάθαινα πως περιμένω δίδυμα!! Και αυτά ήρθαν με τελείως φυσιολογική σύλληψη και χωρίς πολλές προσπάθεις! Οπότε ποτέ μη λες ποτέ μπορεί να μείνεις κ εσύ φυσιολογικά και στο εύχομαι ολόψυχα όσο δύσκολο και αν είναι!!!

Ιωάννα 81 να σου ζήσει το αγοράκι σου και που ξέρει μπορεί κι εσύ κάποια στιγμή να θελήσεις και δεύτερο ή να σε κολλήσουμε!!

Πέπσι τικεράκια δε θα βάλεις;;;!!!!

Η ιστορια σου με συγκινησε! Ειδες πως ερχονται τελικα τα πραγματα καμμια φορα? Η ζωη μας επιφυλλασει πολλες εκπληξεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


επαθα 2 μικρες αποκολλησεις το πρωτο τριμηνο, εμεινα απο ενα 15μερο στη καθε μια στο κρεβατι κι ενα μηνα κρεβατι απο εμετους (ετρωγα μονο λαπα, γιαουρτι και αντιεμετικα) και στις 18 βδομαδες ξεκινανε συσπασεις και μικραινει ο τραχηλος. Σηκωθηκα στις 37 που γεννησα. Ημουν σε ακινησια, μετα τον 5ο αρχισε και γερναγε ο πλακουντας, το παιδι δεν μεγαλωνε οπως επρεπε και ο γιατρος ειχε αποκλησει οτι θα μπω στο μηνα μου. Με υπομονη και προσευχη μπηκα στο μηνα μου και ευτυχως που δεν επαθε ριξη ο πλακουντας να παθω και καμμια αιμορραγια. μετα απο αυτα δυσκολο το βλεπω.

Ευχομαι πραγματικα να τα καταφερεις και να μην ταλαιπωρηθεις καθολου!

Με το καλο να ερθουν τα ζουζουνια σου!!!

Η ιστορια σου με συγκινησε! Ειδες πως ερχονται τελικα τα πραγματα καμμια φορα? Η ζωη μας επιφυλλασει πολλες εκπληξεις

Όντως πολλές εκπλήξεις!!

Πωπωπω πόσα περάσατε!! Κι εγώ έμεινα το πρώτο τρίμηνο στο κρεβάτι επειδή είχα αιμορραγία στη μήτρα που πιθανολογούνταν ότι ήταν δεύτερο μωράκι που δεν τα κατάφερε αλλά δεν ήταν σίγουρο και προληπτικά κρεβατόθηκα! Δε συγκρίνεται όμως με αυτά που πέρασες εσύ και η Κιττυ!!! Με το δίκιο σου φοβάσαι αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα περάσεις και σε μια δεύτερη εγκυμοσύνη τα ίδια έτσι δεν είναι;;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

pepsi σου εύχομαι να έχεις μια καλή και ανέφελη εγκυμοσύνη!

με τόσες διδυμοεγκυούλες εδώ, ε δεν μπορεί.... θα κολλήσω κι εγώ! χι χι!

ioanna μου πραγματικά πέρασες κι εσύ πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη.... άρα καταλαβαίνω το φόβο σου... όμως κάποια μέρα σίγουρα η επιθυμία για νέο μωράκι θα γίνει μεγαλύτερη και οι φόβοι σου θα καταλαγιάσουν και τότε.... μπορεί να είμαστε μαζί εγκυούλες και να έχουμε τελείως ανέφελες εγκυμοσύνες!

marmin πραγματικά πέρασες πολλά μέχρι να μείνεις έγκυος στο αγοράκι σου αλλά σίγουρα ο ερχομός των διδύμων είναι ένα μικρό θαύμα! μακάρι να ζήσω κι εγώ αυτό το θαύμα! καλέ τα ζουζούνια μας έχουν λίγες μέρες διαφορά... εμένα η μπουμπού γεννήθηκε 21/11/2012!

για πες λέτε κουβεντούλες, κάνετε ζουζουνιές? εμείς είμαστε πλέον παπαγαλάκια και ότι ακούμε το λέμε! νομίζω ότι αυτή είναι η καλύτερη φάση! ευτυχώς είναι αρκετά ήσυχη αλλά και πολύ ναζιάρα!:tongue:


8lXYp3.png
Link to comment
Share on other sites

pepsi σου εύχομαι να έχεις μια καλή και ανέφελη εγκυμοσύνη!

με τόσες διδυμοεγκυούλες εδώ, ε δεν μπορεί.... θα κολλήσω κι εγώ! χι χι!

ioanna μου πραγματικά πέρασες κι εσύ πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη.... άρα καταλαβαίνω το φόβο σου... όμως κάποια μέρα σίγουρα η επιθυμία για νέο μωράκι θα γίνει μεγαλύτερη και οι φόβοι σου θα καταλαγιάσουν και τότε.... μπορεί να είμαστε μαζί εγκυούλες και να έχουμε τελείως ανέφελες εγκυμοσύνες!

marmin πραγματικά πέρασες πολλά μέχρι να μείνεις έγκυος στο αγοράκι σου αλλά σίγουρα ο ερχομός των διδύμων είναι ένα μικρό θαύμα! μακάρι να ζήσω κι εγώ αυτό το θαύμα! καλέ τα ζουζούνια μας έχουν λίγες μέρες διαφορά... εμένα η μπουμπού γεννήθηκε 21/11/2012!

για πες λέτε κουβεντούλες, κάνετε ζουζουνιές? εμείς είμαστε πλέον παπαγαλάκια και ότι ακούμε το λέμε! νομίζω ότι αυτή είναι η καλύτερη φάση! ευτυχώς είναι αρκετά ήσυχη αλλά και πολύ ναζιάρα!:tongue:

Τι καλά που βρήκαμε συνομίληκους!! :D:D Έτσι είναι και ο δικός μου! Ήσυχος, γλυκούλης και ναζιάρης και ας είναι αγοράκι!! Με γεμίζει αγκαλιτσες και φιλάκια ειδικά από την πρωτομαγιά που αποθήλασε!!! Λεξούλες λέμε και τώρα προσπαθεί να πει και πιο δύσκολες που του λέω αλλά μην φανταστείς όχι πολλά πράγματα! Η παιδίατρος πάντως είναι ευχαριστημένη και μου είπε πως τα αγοράκια μετά τους 18 μήνες μιλάνε συνήθως!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσακια μου!!! Σας στελνουμε μπολικη διδυμοσκονη!!!!

Εγω Μαρμιν τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις θα παω να τα παρω αυριο απογευμα γιατι εκανα κ καλλιεργεια ουρων. Εσυ τα πηρες τα δικα σου;

Κοριτσακια απο χθες το βραδυ ποναω κατω χαμηλα σε σημειο να μη μπορω να κοιμηθω ολο το βραδυ. Ο γιατρος λεει εντερο αλλα εγω υποθετω επειδη ειναι ακομη χαμηλα η κοιλια κ προσπαθει να προσαρμοστει η μητρα. Τι να πω;

Τικερακι θα προσπαθησω να βαλω κ εγω

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολλές εκπλήξεις!!

Πωπωπω πόσα περάσατε!! Κι εγώ έμεινα το πρώτο τρίμηνο στο κρεβάτι επειδή είχα αιμορραγία στη μήτρα που πιθανολογούνταν ότι ήταν δεύτερο μωράκι που δεν τα κατάφερε αλλά δεν ήταν σίγουρο και προληπτικά κρεβατόθηκα! Δε συγκρίνεται όμως με αυτά που πέρασες εσύ και η Κιττυ!!! Με το δίκιο σου φοβάσαι αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα περάσεις και σε μια δεύτερη εγκυμοσύνη τα ίδια έτσι δεν είναι;;

με το γιατρο που μιλαγα πριν λιγες μερες δεν μου το απεκλεισε οτι θα συμβει ουτε οτι δεν θα συμβει.

Εμενα αλλο με κανει σκεπτικη. Αν εκανα κι αλλο παιδι θα το εκανα για να μην ειναι μονος του ο μικρος. Πιανω τον εαυτο μου να μην τρελενομαι στην ιδεα και πιστευω οτι θα δυσκολευτω πολυ με δυο παιδια. Ειναι κακη σκεψη αυτη? ειναι κακο να μη θες αλλο παιδι? ειναι εγωιστικο?

Νιωθω σα να με πιανουν τυψεις επειδη δεν θελω παλι. Δεν μπορω να το ξαναζησω αυτο και να υπαρχει κι ενα παιδι πισω μου. Δεν θα ειμαι σωστη απεναντι του

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...