Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Mummy's babyclub


Recommended Posts

Pepsi νομίζω ότι είναι η μήτρα σου, όπως είπες. Άλλωστε στα δίδυμα σίγουρα χρειάζεται περισσότερο χρόνο η μήτρα να προσαρμοστεί και μπορεί να πονάς λίγο παραπάνω. αν όμως ο πόνος δεν περάσει καλύτερα να σε δει ο γιατρός σου. καλά αποτελέσματα!

marmin αχ πόσο τυχερή είσαι που τον θήλασες μέχρι τώρα... μπράβο! εγώ δυστυχώς μόνο για 6 μήνες θήλασα γιατί μετά έπρεπε να έρθω για δουλειά με πολύ βάρβαρο ωράριο.

πραγματικά περνάτε μοναδικές στιγμές με το αγοράκι σου!

η μικρή έχει τώρα καμιά βδομάδα που προσπαθεί να τραγουδήσει τα παιδικά τραγουδάκια που ακούει! καλά πολύ γέλιο έχει! βέβαια ακόμα σκόρπιες λέξεις λέει :tongue:


8lXYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 836
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    marmin 312 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 230 δημοσιεύσεις

  • korina89

    korina89 147 δημοσιεύσεις

  • pepsi

    pepsi 49 δημοσιεύσεις

ioanna μου σίγουρα δεν είναι κακή η σκέψη αυτή ειδικά μετά από όσα πέρασες.

ίσα ίσα που δείχνει ότι θέλεις να δώσεις τα πάντα για το παιδάκι σου και όλη σου την προσοχή και φροντίδα και φοβάσαι ότι θα το παραμελήσεις αν έρθει ένα δεύτερο και ειδικά αν έχεις πάλι μια δύσκολη εγκυμοσύνη.

σίγουρα με δυο παιδιά τα πράγματα δεν θα είναι εύκολα, ειδικά στην αρχή. όμως είμαστε μανούλες και πραγματικά πιστεύω ότι οι μανούλες όλα τα μπορούν.. πάντα η μανούλα βρίσκει τον τρόπο να τα προλαβαίνει όλα και στο τέλος έρχεται η καλύτερη επιβράβευση.... μια αγκαλιά και ένα φιλάκι από το μωρό της!!!!

εγώ κάνω δύο δουλειές για να τα καταφέρουμε. στην πρωινή δουλεύω 7.30 - 14.30 (έχω ακόμα μειωμένο) και στην απογευματινή δουλεύω 17.00 - 21.00.

βλέπω τη μικρή μου μόνο 3-4 ώρες την ημέρα. και παρόλα αυτά θέλω δεύτερο μωρό μόνο και μόνο για να μην μείνει μόνη της η μικρή. ας έρθει με το καλό το δεύτερο και κάπως θα τα καταφέρουμε!


8lXYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κορινάκι! Πρωινή κι εσύ ε;; Καλή επιτυχία!!! Να μας πεις και πόσα μπουκαλάκια αίμα σου πήραν!!

ΥΓ: Καλά που μου το θύμησες μπας και αξιωθώ και εγώ να πάρω τα αποτελέσματα από την καμπύλη σακχάρου και τη γενική αίματος και ούρων!!

Καλησπερα κορίτσια.. πριν μια ωρα γυρισα..ψοφισα σημερα..μου πηραν 4 μπουκαλακια αιμα..πηγα 9 στο νοσοκομειο με τον αντρα μου και την κουμπαρα μου..πηγαμε πρωτα για εξεταση για στιγμα μου πηραν αιμα και λεει ο αντρας μου εχει και ο αδερφος μου στιγμα και μαλλον και εγω και για να ειναι σιγουροι πηραν και σε αυτον αιμα ,φοβοταν και εκανε και αχχχ οταν μπηκε η βελονα εγω τι να πω δηλαδη..μας ειπε αν εχουμε και οι δυο στιγμα εχει 25% πιθανοτητα να εχει το μωρο μεσογειακη αναιμια ,25% τιποτα και 50% στιγμα..αλλα αν εχουμε λεει κανεις μια εξεταση dna και μπορει να μην εχεις τον ιδιο τυπο αρα δεν τρεχει τιποτα μετα πηγα για τις αλλες αιματολογικες και οταν τελειωσα πηγε ο αντρας μου στην δουλεια του και εγω με την κουμπαρα μεσα στην πολη..πηγαμε βολτες στα μαγαζια ,πηγαμε public και ειχε πολυ ωραια βιβλια εγκυμοσυνης και λευκωματα για τον πρωτο χρονο του μωρου ,στις 1 ειχε λεοφορειο αλλα αυτη απο το πρακτορειο μας ειπε 1:30 και το χασαμε ,την πηρα την την ειπα και μου λεει περιμενε το επομενο και μου το εκλεισε μετα την επαιρνα και κατεβασε την γραμμη..και ετσι φυγαμε στις 2:30 κουραστηκα σημερα ολη μερα..τωρα γυρισα σπιτι εβαλα μια νυχτικια και ξαπλωνω..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιωάννα συμφωνώ με την Κίττυ σε όσα σου είπε!! Άλωστε κι εγώ τόσο σύντομα για το γιο μου αποφάσισα να ξαναμείνω έγκυος!! Βέβαια υπήρχαν κι άλλοι λόγοι! Η ηλικία (35), το ότι ήξερα πως μετά τη γέννα είναι πιο εύκολο να συλλάβεις κ δεν ήθελα να ξαναπάρω χάπια για να μη βγουν δίδυμα (!)! Και φυσικά γιατί με αρέσουν πολύ τα μωρά!!! Και αφού ήρθαν από μόνα τους τα δίδυμα καλώς να ορίσουν!!

Κορίνα πότε τα αποτελέσματα;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα συμφωνώ με την Κίττυ σε όσα σου είπε!! Άλωστε κι εγώ τόσο σύντομα για το γιο μου αποφάσισα να ξαναμείνω έγκυος!! Βέβαια υπήρχαν κι άλλοι λόγοι! Η ηλικία (35), το ότι ήξερα πως μετά τη γέννα είναι πιο εύκολο να συλλάβεις κ δεν ήθελα να ξαναπάρω χάπια για να μη βγουν δίδυμα (!)! Και φυσικά γιατί με αρέσουν πολύ τα μωρά!!! Και αφού ήρθαν από μόνα τους τα δίδυμα καλώς να ορίσουν!!

Κορίνα πότε τα αποτελέσματα;

Σε 10 μερες μου ειπαν..ρε κοριτσια την προηγουμενη εβδομαδα που πηγα γιατρο μου ειχε πει να ξαναπαω την δευτερα αλλα σημερα δεν πηγα δεν ειχα κλεισει ραντεβου..πολυ συχνα δεν ειναι?


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια οταν πηγαινω τουαλετα και στο εσωρουχο εχω λευκα σαν κρεμα υγρα και κομματακια απο το ουτρο..πηρα το γιατρο και μου ειπε οτι μαλλον δεν λιωνει καλα στον κολπο..ειχε καμια σας?


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Σε 10 μερες μου ειπαν..ρε κοριτσια την προηγουμενη εβδομαδα που πηγα γιατρο μου ειχε πει να ξαναπαω την δευτερα αλλα σημερα δεν πηγα δεν ειχα κλεισει ραντεβου..πολυ συχνα δεν ειναι?

Μήπως σε έβαλε τόσο κοντά επειδή σε είδε αγχωμένη; άντε με το καλό αύριο θα ακούσεις και την καρδούλα καθαρα πιστεύω!!

Ελεος μου ειπε αν θελω να τα παιρνω απο το στομα..ειναι καλυτερα λετε?

Κι εγώ από το στόμα τα έπαιρνα! Νομίζω η Πέπσι ξέρει τη διαφορά από κόλπο και από στόμα!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σήμερα πρόλαβα να πάρω τα αποτελέσματά μου!! :confused::confused: Αύριο μπαίνει η μαμά για καταρράκτη!! Θα φάω μισή μέρα εκεί αλλά χαλάλι της!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...