Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

επιπωματικοΣ πλακούντας!!!! ΣοΣ!!!


ελενη-25

Recommended Posts

Κορίτσια άνοιξα αυτό το θέμα για να ακούσω θετικές εμπειρίες από όσες μανούλες είχαν επιπωματικο πλακούντα στην εγκυμοσύνη!!!! Είμαι 33+3 κ έχω επιπωματικο πλακούντα με πολλές αιμορραγιες όλο αυτό το διάστημα κ μεγάλο φόβο για το χειρουργείο!!!!!!! Μακάρι να μην είστε πολλές που είχατε ανάλογη έμπειρες γιατί άκουσα ότι δεν είναι τόσος συχνό!! Είμαι πολύ αγχωμένη κορίτσια είναι η τρίτη εγκυμοσύνη μου κ έχω αλλά δύο παιδάκια φοβάμαι μην πάει κάτι στραβά!!! Η ψυχολογία μου είναι χάλια!!!


O0hbp3.png

wqTBp3.png

Cwh6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι γι αυτο. Απλά σου γράφω για να σου πω να μην άγχωνεσαι ( όσο αυτο ειναι δυνατόν) κ ειμαι σίγουρη πως όσα κοριτσια διάβασαν το μυνημα σου σου στέλνουν μια θετική σκέψη! Εχει διάφορα θέματα για επιπωματικο πλακούντα στο parents.gr αν δεν τα έχεις ήδη διαβάσει βέβαια... Σου εύχομαι μεσα απο την καρδιά μου κ ειμαι σίγουρη οτι θα πανε όλα καλα για το μωράκι σου κ για σένα! Καλη συνέχεια!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι γι αυτο. Απλά σου γράφω για να σου πω να μην άγχωνεσαι ( όσο αυτο ειναι δυνατόν) κ ειμαι σίγουρη πως όσα κοριτσια διάβασαν το μυνημα σου σου στέλνουν μια θετική σκέψη! Εχει διάφορα θέματα για επιπωματικο πλακούντα στο parents.gr αν δεν τα έχεις ήδη διαβάσει βέβαια... Σου εύχομαι μεσα απο την καρδιά μου κ ειμαι σίγουρη οτι θα πανε όλα καλα για το μωράκι σου κ για σένα! Καλη συνέχεια!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση το κουράγιο κ την θετική ενέργεια που μου έστειλες :wink: έχω ψάξει στο ίντερνετ για αυτό το θέμα η αλήθεια!! Το άγχος παραμένει μεγάλο ακόμα!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!! Ευχαριστώ πάντως να σαι καλά :-)


O0hbp3.png

wqTBp3.png

Cwh6p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κορίτσια άνοιξα αυτό το θέμα για να ακούσω θετικές εμπειρίες από όσες μανούλες είχαν επιπωματικο πλακούντα στην εγκυμοσύνη!!!! Είμαι 33+3 κ έχω επιπωματικο πλακούντα με πολλές αιμορραγιες όλο αυτό το διάστημα κ μεγάλο φόβο για το χειρουργείο!!!!!!! Μακάρι να μην είστε πολλές που είχατε ανάλογη έμπειρες γιατί άκουσα ότι δεν είναι τόσος συχνό!! Είμαι πολύ αγχωμένη κορίτσια είναι η τρίτη εγκυμοσύνη μου κ έχω αλλά δύο παιδάκια φοβάμαι μην πάει κάτι στραβά!!! Η ψυχολογία μου είναι χάλια!!!

Καλημερα κοπελα μου!! Να σου ζησουν τα παιδακια σου, και με το καλο και στο τριτο!! Εγω ειμαι εγκυουλα στο πρωτο (τον περιμενουμε απο μερα σε μερα) και εδω μεσα γνωρισα μια κοπελα με το δικο σου προβλημα, καθηλωμενη στο κρεββατι μηνες λογω αιμοραγιων, κι αυτη τη στιγμη κραταει στην αγκαλια της το θαυματακι της!! Ναι ναι γεννησε εναν κουκλο κι ολα πηγαν κατ ευχην!! Οποτε μην ανησυχεις ολα θα πανε τελεια!! Θα το δεις!!:tongue:


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελα μου!! Να σου ζησουν τα παιδακια σου, και με το καλο και στο τριτο!! Εγω ειμαι εγκυουλα στο πρωτο (τον περιμενουμε απο μερα σε μερα) και εδω μεσα γνωρισα μια κοπελα με το δικο σου προβλημα, καθηλωμενη στο κρεββατι μηνες λογω αιμοραγιων, κι αυτη τη στιγμη κραταει στην αγκαλια της το θαυματακι της!! Ναι ναι γεννησε εναν κουκλο κι ολα πηγαν κατ ευχην!! Οποτε μην ανησυχεις ολα θα πανε τελεια!! Θα το δεις!!:tongue:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου :wink:

Μακάρι Παναγίτσα.μου να εξελιχθούν όλα ομαλά.χαίρομαι πολύ που στη κοπέλα πήγαν όλα πολύ καλά κ κρατάει στη. Αγκαλιά ΤΗΕ το μωράκι της!!!!


O0hbp3.png

wqTBp3.png

Cwh6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα και απο εμενα!! Μην ανησυχεις! Και εγω επιπτωματικο πλακουντα ειχα και γεννησα πριν ενα μηνα, στις 39 εβδομαδες την κορακλα μου!!! Με το καλο!
ευχαριστώ πολύ! Να σου ζήσει το μωράκι σου!! :wink: χαίρομαι που όλα σου πήγαν καλσ.σε δύο βδομάδες μπαίνω έχω ανυπομονησία,αγωνία κ.άγχος φυσικά!!!! Μακάρι να είναι ένα ομαλό χειρουργείο χωρίς επιπλοκές! :-( εμένα είναι κ διείσδυτικος ο πλακούντας από τα πλαγιά!!!! :-/

O0hbp3.png

wqTBp3.png

Cwh6p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα και απο μενα. εγω πάλι ειχα μια φανταστικη εγκυμοσυνη, εκανα τα παντα χχωρις προβλημα μεχρι που εφτασα 38+5. Ηξερα οτι ειχα χαμηλο πλακουντα αλλα θεωρητικα στο doppler φανηκε οτι ειχε ανεβει και οτι θα γεννουσα ανετα φυσιολογικα. Την μερα που γεννησα ξυπνησα και ειχα ελαφρια αιμοραγια στις 5 το πρωι, στο νοσοκομειο που πηγα δεν ειχα τιποτα, ξαναγυρισα σπιτι και ειχα παλι αιμοραγια. Ο γυναικολογος μου δεν ηξερε τι να κανει. Ηρθε απο το νοσοκομειο και μου ειπε καλο ειναι να γεννησω και αν θελω κανουμε προκληση αλλα θα γεννησω κατα 95% με καισαρικη. Του ειπα κανουμε καισαρικη απευθειας να μην ταλαιπωρηθω με πονους. Τελικα ηταν σωτηρια η αποφαση γιατι οταν με ανοιξε ειδε οτι ο πλακουντας ηταν επιπωματικος και το παιδι μπλεγμενο στον λωρο 4 φορες, δυο στο λαιμο δυο στη μεση. Μου ειπε οτι ημουν πολυ τυχερη που δεν καναμε προκληση.

Ειλικρινα ομως σε ολη την εγκυμοσυνη δεν ειχαμε παρει χαμπαρι γιατι απλουστατα δεν μου εκανε αιμοραγιες! Ολα πηγαν τελεια, ο μικρος μου ειναι ενας κουκλος, με την καισαρικη ουτε εγω ταλαιπωρηθηκα ουτε το παιδι. Μην ανησυχεις, ολα θα πανε καλα θα δεις, και πιστεψε με οταν γεννησεις δεν θα καταλαβεις πως περνανε οι μερες με το μωρο και η εγκυμοσυνη θα φαινεται οτι ειναι στο μακρυ παρελθον! Το ξερω οτι η αιμοραγια προκαλει αγχος αλλα καλυτερα που το βλεπεις παρα να μην το ξερεις καν. Εγω εκεινο το πρωινο που γεννησα θα πηγαινα σε αλσος για πολυωρο περπατημα για να κατεβει το παιδ! χαχαχαχαχα! ευτυχως που με προλαβε η αιμοραγια!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα ευχομαι να σου πανε ολα και μην αγχωνοσε

Εγω γεννησα 21/06 με το ιδιο και ολα πηγαν μια χαρα γεννησα με λιγη αιμοραγια και 15 μερε νωριτερα αλλα ολα μια χαρα

Μην αγχωνσαι μ το καλο το μωρακι σου τις καλυτερες ευχες μου και μην ξεχνας να ευχαριεστεσαι την καθε στιγμη


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια σας ευχαριστώ παρά πολύ.τελικά γέννησα,στις 37 βδομάδες είχα πολύ μεγάλη αιμορραγία κ τρέχαμε νε ασθενοφόρο μεστά μαύρα μεσάνυχτα σε εφημερεύον νοσοκομείο!!!!! Δόξα τω θεώ όλα πήγαν καλσ Παναγίτσα μου!!! Μακάρι να έχουν όλες οι γυναίκες θετική κατάληξη σε δύσκολες εγκυμοσύνες!!!!! Να χαίρεστε τα παιδάκια σας κ να είστε πάντα γερές να τα τα μεγαλώσετε :wink:

  • Μου αρέσει 1

O0hbp3.png

wqTBp3.png

Cwh6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια σας ευχαριστώ παρά πολύ.τελικά γέννησα,στις 37 βδομάδες είχα πολύ μεγάλη αιμορραγία κ τρέχαμε νε ασθενοφόρο μεστά μαύρα μεσάνυχτα σε εφημερεύον νοσοκομείο!!!!! Δόξα τω θεώ όλα πήγαν καλσ Παναγίτσα μου!!! Μακάρι να έχουν όλες οι γυναίκες θετική κατάληξη σε δύσκολες εγκυμοσύνες!!!!! Να χαίρεστε τα παιδάκια σας κ να είστε πάντα γερές να τα τα μεγαλώσετε :wink:

να σαι καλα κοριτσι μου και να χαιρεσαι τα παιδάκια σου!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...