Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

κι εμένα ρε κορίτσια σκληραίνει πάρα πολύ συχνά η κοιλιά μου αλλά δεν πονάω και η γιατρός είπε ότι δεν είναι σύσπαση, αυτό βέβαια συμβαίνει από τον 4ο μήνα....

Πήραμε λαχανί αλλαξιέρα bebe-jou αλλά μπανιέρα όχι ακόμα...πολύ δύσκολη αγορά ρε γμτ η μπανιέρα και συγγνώμη αλλά δε δίνω 40 και 5ο ευρώ για ένα κομμάτι πλαστικό...

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1110218&itmid=735342#

ο αποστειρωτής που θα μου δώσουν δε θυμάμαι τι μάρκα είναι αλλά χωράει 5 μπιμπερό (4 μάλλον γιατί σε μια θήκη βάζεις θηλές κ πιπίλες)


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Και μένα αποστειρωτη απο το jumbo μου είχαν κάνει δώρο και με βόλεψε μια χαρά και έπαιρνε διάφορα μπουκάλια μέσα....ακόμα και και της medela,επείσης και το θήλαστο εκεί το αποστείρωνα.


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

η kardoula σας ευχαριστεί πολύ

περιμένει να ενεργοποιήσουν το λογαριασμό της :)

καντε κλικ πάνω στα τικεράκια κ εμφανίζονται!

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, καλώς σας βρίκα!!!!!! Καιρός ήταν να μπω και εγώ στην παρέα σας, μιας και η ΠΗΤ μου είναι 25/2/2010. Mammycool όλα καλά??? Βάλε με και εμένα στην λίστα, αν και ακόμα (ναι, ναι, ακόμα....) δεν έχουμε αποφασίσει που θα γεννήσουμε. Βάλε το Γένεσις, μιας και κατα'κει με βλέπω.


6Eylp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έρευνα αγοράς για κρεβατάκια ΙΚΕΑ (κυρίως για μαρία που το συζητούσαμε)

απλό οξιά 45 ευρώ ΔΕ βγαίνει το κάγκελο

όλα τα υπολοιπα βγαίνει το κάγκελο

μας άρεσαν 2 άσπρα ένα με κεφαλάρι από κάγκελα 89 ευρώ και με κεφαλάρι συμπαγές 99 ευρώ.


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα!! Χάθηκα πάααααααρα πολύ καιρό, ελπίζω όλα να είναι καλά και όλα τα μπεμπάκια να μεγαλώνουν όμορφα! Ο μικρούλης μου ταλαιπωρείται περίπου ένα μήνα με απανωτές αρρώστιες (βρογχιολίτιδες, ιώσεις κλπ) και έτσι χάθηκα. Νιώθω πολύ κουρασμένη τον τελευταίο καιρό, ότι έχω φτάσει στα όρια μου, αλλά προσπαθώ να κάνω κουράγιο, την άλλη εβδομάδα έρχεται η μανούλα μου για βοήθεια και έτσι... κάνω υπομονή! Η κοιλία μου φουσκώνει με γοργούς ρυθμούς, ο ύπνος πλεον έχει γίνει πολυτέλεια για διάφορους λόγους..περιμένω το τέλος του μήνα που σταματάω από την δουλειά, μήπως και μπώ σε μια τάξη. Το σπίτι μου όσο και να το μαζεύω είναι πάντα σαν να έχει κηρυχθεί πόλεμος παιχνιδιών, ασιδέρωτων ρούχων και σκόνης :-( Μερικές φορές με πιάνει ένα πράγμα, να κλειστώ κάπου μόνη μου έστω και μία ώρα για να ηρεμήσω!! Ουφ, σας τα είπα και κάπως ξαλάφρωσα..ψυχανάλυση τελικά το καφέ!!

Στέλνω χαιρετίσματα σε όλες, σας φιλώ γλυκά στις κοιλίτσες και...ελπίζω να επανέλθω κανονικά!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια :P Αχ βρε Ιωαννα ποσο σε καταλαβαινω μια απο τα ιδια και εγω ευτυχως βεβαια εμεις δεν ειχαμε αρρωστιες αλλα ολα τα αλλα τα αλλα τα εχουμε. Κανε υπομονη και σκεψουθετικα και εγω νιωθω ωρες ωρες τρομερα κουρασμενη αλλα προσπαθω να ειμαι καλα και ολα θα πανε καλα θα δεις .Περαστικα στον μικρουλη σου!!!!!!!!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γλυκές μου στρουμπουλοκοιλίτσες!!!

Κορίτσια, καλημέρα!! Χάθηκα πάααααααρα πολύ καιρό, ελπίζω όλα να είναι καλά και όλα τα μπεμπάκια να μεγαλώνουν όμορφα! Ο μικρούλης μου ταλαιπωρείται περίπου ένα μήνα με απανωτές αρρώστιες (βρογχιολίτιδες, ιώσεις κλπ) και έτσι χάθηκα. Νιώθω πολύ κουρασμένη τον τελευταίο καιρό, ότι έχω φτάσει στα όρια μου, αλλά προσπαθώ να κάνω κουράγιο, την άλλη εβδομάδα έρχεται η μανούλα μου για βοήθεια και έτσι... κάνω υπομονή! Η κοιλία μου φουσκώνει με γοργούς ρυθμούς, ο ύπνος πλεον έχει γίνει πολυτέλεια για διάφορους λόγους..περιμένω το τέλος του μήνα που σταματάω από την δουλειά, μήπως και μπώ σε μια τάξη. Το σπίτι μου όσο και να το μαζεύω είναι πάντα σαν να έχει κηρυχθεί πόλεμος παιχνιδιών, ασιδέρωτων ρούχων και σκόνης :-( Μερικές φορές με πιάνει ένα πράγμα, να κλειστώ κάπου μόνη μου έστω και μία ώρα για να ηρεμήσω!! Ουφ, σας τα είπα και κάπως ξαλάφρωσα..ψυχανάλυση τελικά το καφέ!!

Στέλνω χαιρετίσματα σε όλες, σας φιλώ γλυκά στις κοιλίτσες και...ελπίζω να επανέλθω κανονικά!!

Αχ αδελφή ψυχή Ιωάννα,υπομονή!!!Ποσο σε καταλαβαίνω!!!

Εγώ χθες επιχείρησα να τον κάνω μπάνιο μόνη μου....μεγα λάθος..νόμιζα θα πεθάνω απο την δύσπνοια!!!

Οι σακούλες κάτω απο τα μάτια είναι μόνιμες πλέον και με χαρτί απο γιατρό :P


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ ρε κοριτσια ποσο σαςκαταλαβαινω εμενα εχει παθει και μια σουπερ μαμακιαση τελαυταια και δεν θελει κανεναν αλλον οταν ειμαι εγω σπιτι μαμακα ελα να παιξουμε μακακα κοιμηθουμε μαζι και τετοια και φυσικα εγω τον λυπαμαι και υποκυπτω


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα!

Ioanna κανε όσο μπορείς υπομονή.. Οι ήδη μανούλες σε καταλαβαίνουμε απόλυτα! Και εγώ μια απο τα ίδια περνάω.. Και είμαι και τελείως μόνη μου... Βέβαια με έχει σώσει ο παιδικός.. Αλλά και πάλι έχω αρχίσει να κουράζομαι πολύ, εχθές με είχαν πιασει και κατι πόνοι στην κοιλιά και είχα ψιλοτρομάξει αλλα ευτυχώς περάσανε..


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες !Πως είστε?

Κορίτσια και γω το χω αυτό απ΄το το 4 που λεει η mumycool αλλα πιστευω πως δεν είναι κατι.Εχουν αρχίσει και οι συσπασεις αυτες που είναι ανωδυνες και φυσιολογικες πιστευω θα ρωτήσω βεβαια το doc την Πέμπτη που θα παω!

Ζυγηστικα χτες στο φαρμακείο και πηρα 1 κιλο και 300 γρ. εχω πεθανει στη πεινα κορίτσια αυτό συμπαιρενω αν κρίνω απ΄τα κιλα που επαιρνα τους προηγουμενους μήνες!!!

Φιλακια Πολλα!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

kalimera manoules!!!!

nutella ,kalos irthes !!!!apo tin omorfi xalkidiki!!!!...alla vre koritsi mou ti onoma einai ayto pou skas miti se forum me gastromenes!!!!:) me to kalo to moraki sou!!!!!

ioanna ,katerina ,paros den to sizito iroides !!!!!!ioannaki kouragio ypomoni mexri na erthei i manoula sou!!!

simera tha pao na do tin foufoula mou!!!!!ax panagia mou !!!!!tha sas po to apogevma nea mou!!!!!

ydroxoaki ,ton eides ton kouklo sou!!!!ta mpalakia tou?xixixixixixixxi!!!

na exoume oles mia omorfi mera!!!!

smouch!!!:)


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια εγώ κάθε μέρα έχω κάτι ψιλοπόνους....ειδικά όταν περπατάω πετρώνει η κοιλιά και πονάω...επικίνδυνο το ξέρω...ο γιατρός μου είπε είναι normal αλλά να προσέχω..

Τι τον κάνεις όμως τον μικρό που όλο χάδια και αγκαλιές θέλει με την μαμά...τον μπαμπά τον έχουμε μόνο να τον καβαλάμε...:-P


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...