Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

έχω καιρό να γκρινιάξω; ε ας σας γκρινιάξω λίγο...δεν αντέχω άλλο :(

ξυπνάω να τον ταίσω το βράδυ, ο μπέμπης κοιμάται σε 10 λεπτά και εγώ θέλω τουλάχιστον 2 ώρες, τρελός βρικόλακας, κάθομαι και σκέφτομαι, ανησυχώ για το σπίτι μήπως στραβώσει αυτή και δε θέλει να το αγοράσει όταν καταλάβει ότι θέλει τροποποίηση στην πολεοδομία, δε θέλω να της πω και κάτι γιατί θα πρέπει να δώσω τα λεφτά και είναι πολλά (κοντά στα 3 χιλ μου είπανε) και δε φταίω εγώ, βρίζω όλη μέρα τον εργολάβο, το δικηγόρο το συμβολαιογράφο και την τράπεζα που δε μου παν τότε κάτι γιατί σίγουρα το χαν καταλάβει...αν υπάρξει πρόβλημα θα τα δώσω τι να κάνω αλλά αφού το σπίτι πουλήθηκε ήδη 2 φορές γιατί να μην μπορεί να πουληθεί και τρίτη;

ανησυχώ μήπως πουληθεί και το άλλο που είχαμε βρει να αγοράσουμε, οι μέρες περνάνε και όλο αυτά σκεφτομαι και δεν κοιμάμαι το βράδυ και το πρωί είμαι κοτόπουλο

το σπίτι είναι μες στη βρώμα, η μαμά μου και η πεθερά μου θέλουν να βοηθήσουν και δεν τις αφήνω, τίποτα δε θέλω, έβαλα κάτι πλυντήρια τώρα ευτυχώς...

δε στεναχωριέμαι ούτε για τα λεφτά ούτε για τα σπίτια, απλά το σκέφτομαι συνέχεια και δεν μπορώ άλλο αυτήν την κατάσταση, θα μου πεις γιατί δεν τα σκας να το διορθώσεις να μην έχεις και άγχος; είναι πολλά τα λεφτά ρε γμτ....

θέλω να κλείσουμε επιτέλους το σπιτάκι μας, να σχεδιάσω πώς θα μπουν τα πράγματα, να παραγγείλω αυτοκόλλητα για το δωματιάκι του μπέμπη, να καθαρίζω όλη μέρα και να συμμαζεύω δε με νοιάζει


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!

Χθές ο Νικόλας μου έκανε κάτι δεκατάκια περίεργα και φοβήθηκα, ξυπνούσα το βράδυ κάθε 2 ώρες να τον ελέγχω, πριν να κοιμηθεί του είχα δώσει ντεπόν και κοιμήθηκε στισ δέκα, δωδεκάμισι ήταν καταιδρωμένος και τον αλλάξα κοιμισμένο ευτυχώς..δεν ξαναέβαλε από τότε, αλλά τώρα το πρωί μετά από πολύυυυ καιρό κοιμήθηκε ξανά..ελπίζω να μην αρρωστήσει το ζουζούνι μου, δεν το αντέχω!!

Εντωμεταξύ η πριγκίπισσα, έφαγε στις 9 κοιμήθηκε στις 10 και ξύπνησε στις 06:00 το πρωί!!!Και μετά έφαγε και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις 9!!!Φτου, φτου, φτου μας, σκόρδα, κρεμμύδια, μπρόκολα και παντζάρια!!!:D:D:D:D

Το πρωί πετάχτηκα στον γιατρό και μου είπε πώς και αυτός συνιστά αφαίρεση χολής και τώρα πρέπει να αποφασίσω πού θα την κάνω, εδώ στην Κρήτη ή να ανέβω Αθήνα..θα κλείσω ραντεβού με έναν γιατρό που μου συνέστησε και θα δώ...

Πάντως πιστεύω ακράδαντα πώς το μεγαλύτερο κακό στον εαυτό μου το κάνω η ίδια λόγω άγχους..αλλά πώς να το καταπολεμήσω ρε γμτ?? Η αδερφή μου ΄τωρα που είδε από κοντά την κατάσταση μου είπε πώς είμαι ηρωίδα..!!Δεν το φανταζόμουνα έτσι μου λέει..αχ τί να κάνω, η μάνα, τρε΄χω σαν τη τρελή!!!

Αλήθεια, ποιά κρεμούλα βάζετε για τα σπυράκια στα μωρά???

Η Φέλια πού είναι, η Μαρία??

Φιλάκια σε όλες, να έχουμε μια όμορφη και ήρεμη ημέρα!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ mummy κουράγιο!!'Εχεις δίκιο, όταν όλα είναι τόσο μετέωρα δεν έχεις από κάπου να πιαστείς για να κρατηθείς!

Αλλά μόλις το ένα μπεί στην θέση του, μετά όλα πάνε αλυσίδα...άσε και τις μαμάδες να σου κάνουν το σπίτι, θα άνεβει η διάθεση σου..πάρε τον μπέμπη βόλτα και γύρνα αφού τελειώσουν!!

Άντε κουράγιο, μιά δυσκολία είναι και αυτή, όλα θα πάνε καλά!!!Σκέψου θετικάαααααααααααααααααααααααααα...!!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!

Είμαι στεναχωρημένη + αγχωμένη γιατί το μωράκι μου έχει φουντώσει από τα σπυράκια κι ορισμένα σαν να έχουν και πυον... Ανησυχω.. μήπως είναι κάτι άλλο ????? είναι πολύ κόκκινη.. ειδικά όταν τρίβεται!!

SOS Ποια κρέμα βάζετε?????? Μήπως και δούμε διαφορά. Δεν μπορώ να την βλέπω έτσι...

Κακά της 2η μέρα δεν έχει κάνει ακόμα..και δεν θέλω να της βάλω άλλο υπόθετο (όχι από τώρα αλλά αργότερα...)

Αυτά τα δικά μου εσείς ελπίζω να είστε καλύτερα!!!

Είμαι πολύ στρεσαρισμένη βλέπω και τον ήλιο έξω....


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eleonora , den thimamai, thilazeis???

Prospathise na tis kaneis masazaki stin koilitsa me kiklikes kiniseis, baltin stin alaxiera kai kane tis ta podarakia stayrvta panw stin koilitsa, wste na tin piezoyn ligo, mipws kai tin boithiseis- to kanw poly sixna stin dikia mou..

i dwstis kai ligo xamomilaki, boithaei poly..gyrw sta 50-100 ml oso thelei tha piei..


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

έλενα τα μωράκια που θηλάζουν μπορεί να κάνουν κακά από 7 φορές τη μέρα μέχρι 1 φορά τη βδομάδα...είναι λίγο κάπως αλλά είναι φυσιολογικό

της δίνεις καθόλου χαμομήλι;

για τα σπυράκια κρέμα δεν ξέρω...φαντάζομαι θα χει καμιά η frezyderm για βρεφική ακμή, ρώτα στο φαρμακείο θα ξέρουνε

http://mammyland.com/index.php?option=com_kunena&Itemid=354&func=view&catid=17&id=54890

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!!!!!!!!

Τι κανετε;;;;Πολλά διαβαζω και λίγα συγκρατω...

Μεγαλωνουν τα μωρακια μας βλέπω....

Εγω τη μπουμπου την πλενω με αυτα:http://www.bce-europe.com/en/Mother-Child/Children-Haircare/Weleda-Calendula-Wash-Lotion-Shampoo-Baby-Children-200-ml.html?&cnid=c013030

και αυτο http://www.bce-europe.com/en/Mother-Child/Children-Skincare/Weleda-Calendula-Cream-Bath-Baby-Kids-200-ml.html?&cnid=c013020 δεν εκανε νινιδα..

mummycool η μυτη απο το καλριφερ βουλωνει...να ανοιγεις συχνα τα παραθυρα.

Ιωαννα και μεις 2 τελευταια βραδυα χτυπαμε 8ωρο υπνου,αλλα εχω τον Γιωργο που πεταγεται και μας φωναζει...βεβαια την ημερα η μικρη δεν κοιμαται και τοσο...

Ο Γιωργος χτυπησε που λετε και έπαθε υμενιτιδα και τον εχουμε ξαπλα χερια και γενικα δεν αφηνουμε να παταει το πόδι...κουραστηκα τόσο που τα ραμματα εκει που τα ειχα ξεχασει,με ενοχλησαν πάλι....


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Mummmy, tha ithela laparoskopika, poy bgaineis tin epomeni imera, giati kanoniko xeiroyrgeio meneis mesa 1 ebdomada..alla twra tha ta mathw molis paw ston armodio giatro..tha doume loipon!!!

Tis miteras moy tis eipa "manoula, theleis na ertheis 2 ebdomades Kriti pou exw mia egxerisi na kanw?" Ston mpampa mou den to eipa akoma, giati tha stenoxwrithiei kai agxwthei poly :(


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!!!!!!!!

Τι κανετε;;;;Πολλά διαβαζω και λίγα συγκρατω...

Μεγαλωνουν τα μωρακια μας βλέπω....

Εγω τη μπουμπου την πλενω με αυτα:http://www.bce-europe.com/en/Mother-Child/Children-Haircare/Weleda-Calendula-Wash-Lotion-Shampoo-Baby-Children-200-ml.html?&cnid=c013030

και αυτο http://www.bce-europe.com/en/Mother-Child/Children-Skincare/Weleda-Calendula-Cream-Bath-Baby-Kids-200-ml.html?&cnid=c013020 δεν εκανε νινιδα..

mummycool η μυτη απο το καλριφερ βουλωνει...να ανοιγεις συχνα τα παραθυρα.

Ιωαννα και μεις 2 τελευταια βραδυα χτυπαμε 8ωρο υπνου,αλλα εχω τον Γιωργο που πεταγεται και μας φωναζει...βεβαια την ημερα η μικρη δεν κοιμαται και τοσο...

Ο Γιωργος χτυπησε που λετε και έπαθε υμενιτιδα και τον εχουμε ξαπλα χερια και γενικα δεν αφηνουμε να παταει το πόδι...κουραστηκα τόσο που τα ραμματα εκει που τα ειχα ξεχασει,με ενοχλησαν πάλι....


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


είμαι σίγουρη ότι φταίνε τα καλοριφέρ αλλά φταίει και ο άντρας μου που τα βάζει στο 23!!!!!!! το τι καυγάδες έχουμε ρίξει δε λέγεται... χθες πάτησα πόδι και το βαλα στο 21

πω πω ρε φέλια αγρίμι στο κλουβί φαντάζομαι ε; πώς τον κρατάς ξάπλα μικρό παιδί;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

μόλις έκανα καφεδάκι...είπα να αρχίσω εργασιοθεραπεία, έβαλα μπρος για γαριδομακαρονάδα και κάτι κουλουράκια...

σήμερα είναι κάπως καλύτερα το μπούκωμα...αλλά είναι χαρακωμένος :( μου ξέφυγε ένα νύχι και καταγρατζουνίστηκε μα πώς είναι δυνατό τόσο μαλακά νυχάκια να σχίζουν δέρμα;;;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!Εμείς σήμερα κανουμε δεκα λεπτά υπνο μας πέφτει η πιπίλα ξυπνάμε ,άλλα δεκα λεπτα ύπνο μας πέφτει η πιπίλα ξυπνάμε....κ.ο.κ

Μα τι να κάνω ;;;να την δέσω με την πιπίλα στο στόμα ;πρώτη φορά μου τα κανει αυτα τα νούμερα συνήθως οταν πέφτει η πιπίλα της συνεχίζει τον υπνο της σήμερα τι την έπιασε....και τι έρωτας ρε κορίτσια με την πιπίλα της από την πρώτη μέρα που γεννήθηκε δεν την βγάζει από το στόμα της!!!!Αφου ο μπαμπάς της ,της αγόρασε αλλες τρεις ίδιες για να προλαβαίνουμε να αποστειρώνουμε,είχαμε παρει και αλλες αλλα θέλει μόνο αυτη της chicco που δεν εχει καθόλου πλαστικο.

Mummycool χαλάρωσε και μην το σκεφτέσαι τόσο ,οτι είναι να γίνει θα γίνει και που ξενυχτάς συνέχεια και το σκέφτεσαι αλλαζει κάτι;Αλλα εφόσον το σπίτι έχει πουληθεί ήδη δυο φορές γιατι να υπάρξει πρόβλημα τώρα με σένα;

Ιωάννα και Φέλια κουράγιο το έχουμε πει πολλές φορές ,είστε ηρωίδες που τα καταφέρνετε...


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...