Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

η παρέα του parents !!!


FOP1

Recommended Posts

Καλώς ήρθες κοπελιά μου!

Καταρχάς να χαίρεσαι τον άντρα σου! Να είστε γεροί, ευτυχισμένοι και με το καλό να υποδεχτείτε το νέο μέλος της οικογένειας!

Όσον αφορά στην αδιαθεσία σου, δε μπορώ να σου πω τίποτα άλλο παρά να κάνεις υπομονή και ότι ελπίζω σύντομα να σου περάσουν όλα. Τα έχουν αυτά οι εγκυμοσύνες αλλά να ξέρεις αυτά είναι τα λιγότερα! Άλλες έχουν πραγματικά σοβαρά προβλήματα! Εξάλλου μόλις με το καλό γεννηθεί το σποράκι σου θα τα ξεχάσεις οοοοοοοοοοοόλα! ;)

Ευχαριστώ πολύ συνονόματη! Εντάξει γκρινιάζω αλλά κατά βάθος ξέρω ότι είναι περισσότερο οι ορμόνες που μιλάνε. Και εννοείται ότι σε σχέση με άλλες κοπέλες, αυτά που έχω είναι πταίσματα :D Απλά σήμερα ήταν η χειρότερη μέρα από όλες γιατί το ανακάτωμα και η εξάντληση δεν περνούσαν με τίποτα. Τώρα βέβαια είμαι λίγο καλύτερα νομίζω, μέχρι και σίδερο έβαλα!


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ποια βδομαδα εισαι κ εισαι τοσο χάλια;εγω ακομα δν εχω πολλα,λετε να παει κατι στραβά;

Αχ βρε Λίνα μου με αυτό το άγχος σου! Τίποτα δεν πάει στραβά! Όχι απλά κάθε γυναίκα αλλά και κάθε εγκυμοσύνη είναι εντελώς διαφορετική! Αφού τα ξέρεις! Κάποιες φτάνουν στον τοκετό και δεν έχουν καταλάβει απολύτως τίποτα! Σταμάτα να βάζεις συνέχεια στο νου σου το κακό!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Λίνα μου με αυτό το άγχος σου! Τίποτα δεν πάει στραβά! Όχι απλά κάθε γυναίκα αλλά και κάθε εγκυμοσύνη είναι εντελώς διαφορετική! Αφού τα ξέρεις! Κάποιες φτάνουν στον τοκετό και δεν έχουν καταλάβει απολύτως τίποτα! Σταμάτα να βάζεις συνέχεια στο νου σου το κακό!

Ξερω γω ρε συ...ολες τα λένε τρελα κ γω ειμαι μια χαρα εκτός απο χθες μετα τις μπάμιες..ασε που ο δικος μου με δούλευε οτι το παιδί του μοιάζει κ δν θα τρώει μπάμιες...!!!πολυ γέλιο...


59760a646a.png
Link to comment
Share on other sites

Την Τρίτη θελει να πάω η γιατρός να με δει,ενδοκολπικα.εγω όμως δν το συζητώ καν,δν θελω...κάθε Παρασκευή κλείνω βδομαδα απο οσο έψαξα εγω.αν πάω λοιπόν αυτη την Παρασκευή θα ειμαι στην 6η,θα φανεί κατι απο πάνω αν κάνουμε υπέρηχο;


59760a646a.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να μαι κ εγω!!εμεις κοριτσια μου τα γνωστά συμπτωματα. Εχει όμως λιγάκι φουσκώσει κ κοιλιτσα.λιγααακι χαμηλά κ χαζοχαιρομαι. Κλείνω τη δεκάτη την Τετάρτη κ αύριο εχουμε γιατρό. Λινα εμενα τα συμπτωματα άρχισαν οταν έκλεισα την 6η. Το μωρό το πρωτο είδα κ άκουσα 5 εβδομάδων κ 4 ημερών. Οπότε σίγουρα κάτι θα δει η γιατρος. :D Βάσω μου τι να πω ειναι πολλες μέρες βρε γλυκιά μου. Δεν νομιζω να ειναι κάτι άλλο. Μου μυρίζει bébé. Τι Ωραια που ξαναβρέθηκαμε;)

Link to comment
Share on other sites

Την Τρίτη θελει να πάω η γιατρός να με δει,ενδοκολπικα.εγω όμως δν το συζητώ καν,δν θελω...κάθε Παρασκευή κλείνω βδομαδα απο οσο έψαξα εγω.αν πάω λοιπόν αυτη την Παρασκευή θα ειμαι στην 6η,θα φανεί κατι απο πάνω αν κάνουμε υπέρηχο;

Αααα δεν θες να κανεις κολπικο? γιατι? εγω ακόμα κολπίκους κανω.τι φοβάσαι? νομιζω ειναι πολύ νωρίς για κοιλια.

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κ εγω!!εμεις κοριτσια μου τα γνωστά συμπτωματα. Εχει όμως λιγάκι φουσκώσει κ κοιλιτσα.λιγααακι χαμηλά κ χαζοχαιρομαι. Κλείνω τη δεκάτη την Τετάρτη κ αύριο εχουμε γιατρό. Λινα εμενα τα συμπτωματα άρχισαν οταν έκλεισα την 6η. Το μωρό το πρωτο είδα κ άκουσα 5 εβδομάδων κ 4 ημερών. Οπότε σίγουρα κάτι θα δει η γιατρος. :D Βάσω μου τι να πω ειναι πολλες μέρες βρε γλυκιά μου. Δεν νομιζω να ειναι κάτι άλλο. Μου μυρίζει bébé. Τι Ωραια που ξαναβρέθηκαμε;)

Καλώς ήρθες Φανή μου! Χαίρομαι που φούσκωσε η κοιλίτσα σου τόσο νωρίς! Πρέπει να αισθάνεσαι υπέροχα!!

Απ' το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί!! Αν και μ' έχει πάρει πολύ από κάτω και δεν το πολυπιστεύω πλέον! Αναμένω την Τρίτη..

Παρεπιμπτόντως, εγώ στην κόρη μου από την αρχή έκανα υπέρηχο από την κοιλιά και είδα το σάκο (ήμουν στην 6η βδομάδα όταν το έμαθα). Αλλά άλλες κοπέλες κάνουν και κολπικά, αποκλείεται να βλάπτει.


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακούσει διάφορα για τον ενδοκολπικο κ δν θελω φοβάμαι...τι θα γίνει δηλαδη αν περιμενω;θελω να πιστεύω πως δν θα φύγει...αυτη την φορά θα τα καταφέρουμε κ θα γνωρίσω τον έρωτα της ζωής μου!!!


59760a646a.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακούσει διάφορα για τον ενδοκολπικο κ δν θελω φοβάμαι...τι θα γίνει δηλαδη αν περιμενω;θελω να πιστεύω πως δν θα φύγει...αυτη την φορά θα τα καταφέρουμε κ θα γνωρίσω τον έρωτα της ζωής μου!!!

Λίνα σε εμένα πάντως τόσο στην 6η εβδομάδα (που μόλις ξεκίνησε η καρδιακή λειτουργία) που πήγα πρώτη φορά αλλά και στην 6η+5μέρες που πήγα τη 2η (και ακούσαμε καρδιά) ο υπέρηχος έγινε κολπικά. Νομίζω ότι δύσκολα μπορεί να δει αυτά που θέλει ο γιατρός εξωτερικά, ιδιαίτερα αν έχει παλιό μηχάνημα.

Άσε το τι ακούς από τη μία και την άλλη κοπέλα, ηρέμησε, και αν εμπιστεύεσαι το γιατρό σου (που είναι και ο μοναδικός που πραγματικά ξέρει το ιστορικό σου) ακολούθα ότι σου λέει. Δε νομίζω ότι γιατρός θα ρισκάρει να χάσεις το μωρό σου για ένα τόσο καθημερινό ζήτημα, αν το πιστεύεις αυτό καλύτερα να αλλάξεις γιατρό.

Όσο για τα συμπτώματα, να εύχεσαι να μην έχεις, είναι εξαντλητικό και ψυχοφθόρο να τρέχεις συνέχεια για εμετούς, να αναγουλιάζεις, να τουμπανιάζει και να πονάει η κοιλιά σου από τη δυσπεψία, να ανακατώνεσαι με το παραμικρό. Μέχρι την 7η εβδομάδα τα συμπτώματά μου ήταν λίγα και έλεγα που και που ουφ γιατί πονάω τώρα; Μετά άρχισαν τα όργανα και είμαι και από τις τυχερές που δεν είναι και ιδιαίτερα έντονα (ακόμα δεν έχω κάνει ούτε εμετό). Τώρα είμαι στην 10η+4μέρες και είναι νομίζω η χειρότερη εβδομάδα μέχρι στιγμής.

Πάντως να ξέρεις, από τη στιγμή που έγινε η εμφύτευση και προχωράς, δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, είτε για να βοηθήσεις είτε για να κάνεις κακό στην εγκυμοσύνη σου. Αν κάτι δε πάει καλά, το ξέρει καλύτερα από εσένα το σώμα σου και θα το σταματήσει και πίστεψέ με θα είναι για καλό όλων.

Χαλάρωσε, μην παίρνεις τοις μετρητοίς κάθε ιστορία που ακούς, άσε το σώμα σου και το ένστικτό σου να σε οδηγήσει. Οι γυναίκες φέρνουμε στο κόσμο παιδιά κάτω από τις πιο αντίξοες συνθήκες. Σκέψου την Αφρικάνα που δεν έχει ούτε υπέρηχους, ούτε felicine, ούτε γιατρό να την καθοδηγεί, μόνο τη μάνα φύση και το ένστικτό της. Εμείς έχουμε προικιστεί με όλη τη διαθέσιμη τεχνολογία, μπορούμε να παρακολουθήσουμε την εγκυμοσύνη μας σε κάθε στάδιο και αντί να ησυχάσουμε, αγχωνόμαστε ακόμα περισσότερο.

Επίσης έχε στο νου σου τον εξής κανόνα για το διαδίκτυο. Για κάθε άσχημη ιστορία που διαβάζεις, υπάρχουν χιλιάδες άλλες ιστορίες με αίσιο τέλος που δε γράφονται ποτέ. Απλά στην πρώτη περίπτωση η συγγραφέας αναζητά υποστήριξη ενώ οι υπόλοιπες δεν την χρειάζονται ώστε να μπουν στο κόπο να γράψουν τη δική τους ιστορία.

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια :D


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σας κοριτσια !!!

Τι κανετε ?!

Βασουλα ετσι οπως στα ειπε η λινα , πηγαινεις πρωι δινεις αιμα και ή καθεσαι και περιμενεις τα αποτελεσματα ή παιρνεις τηλεφωνο και σου τα λενε !!

Λινα εχεις ξαναπαει γιατρο,εχεις κανει τον προγεννητικο ?! Την αλλη Δευτερα μου ειπε να παω .Σκεφτομαι να αλλαξω και γιατρο , με αυτη που εχω δεν ειμαι ικανοποιημενη, για εναν απλο ελεγχο καλα ητανε αλλα τωρα.. !

Οοοοο Φανη !!! Τι ωραια που φουσκωσε η κοιλιτσα !!

vtgian ποσο δικιο εχεις !!! ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ δικιο εχεις !!!

κοριτσια παντως ουτε εγω εχω συμπτωματα !

Τιποτα απολυτως λεμε !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!

Χαιρομαι πολυ που σας ξαναβρισκω!

Κι εγω συνεχιζω με την καθυστερηση (περιπου 4 μερες το λιγοτερο) και παρατηρω να πρηζεται το στηθος μου. Κατα τ αλλα ειμαι φουσκωμενη -πιο πολυ προς το βραδυ- αλλα δε νιωθω φουσκωμα, αυτο παλι μπορει να ειναι συμπτωμα?

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου συνονόματη vtgian πόσο σωστά τοποθετήθηκες! Έχεις απόλυτο δίκιο.. Συμφωνώ και επαυξάνω!

Freya_81 δεν πειράζει κοριτσάκι μου, τον επόμενο μήνα μαζί!!

Λοιπόν, κορίτσια..

Μετά από 13 ολόκληρες μέρες η περίοδος αποφάσισε να με επισκεφθεί..

Δε σας το κρύβω.. και στενοχωρήθηκα και έκλαψα.. Ήξερα βέβαια μέσα μου ότι δεν ήμουν έγκυος, αλλά η τοοοόσο μεγάλη καθυστέρηση με έκανε να ελπίζω.. προσπαθώ όμως να το δω θετικά, όπως άλλωστε πάντα κάνω στη ζωή μου!

Πρώτον, γλίτωσα την ταλαιπωρία, το κόστος και την απογοήτευση του αρνητικού αποτελέσματος της προγραμματισμένης αυριανής χοριακής! Δεύτερον, αυτό σημαίνει ότι δεν έχω κύστη ή κάποιο πρόβλημα τέλος πάντων ώστε να χρειαστεί να πάρω φάρμακα.

Τρίτον, έχω έναν ωραιότατο καλοκαιρινό, καυτό (;)) μήνα μπροστά μου να το γλεντήσω με τον κούκλο αντρούλη μου!:oops: (και αυτό το μήνα θα κάνουμε κανονικά όλες τις μέρες ελεύθερα)

Τέταρτον, έχω ένα ακόμη μήνα διακοπών και μπάνιων χωρίς αναγούλες, εμετούς κλπ.

Και πέμπτον και σημαντικότερον, έχω ένα υπέροχο πλασματάκι στην αγκαλιά μου, που είναι άπειρες φορές καλύτερο απ' ότι θα μπορούσα ποτέ να φανταστώ, που θα είμαι πάντα ευγνώμων που μου το έστειλε ο Θεός και μου το χάρισε ο αντρούλης μου, και που πραγματικά με γεμίζει τόση ευτυχία που εύχομαι σε όλες σας να νιώσετε!!!

Θέλω μέσα από την καρδιά μου να ευχαριστήσω όλες σας μία προς μία (είστε και πολλές! :D) για τη συμπαράσταση και την αγάπη σας όλο αυτό το δύσκολο για μένα διάστημα! Με τη δική σας παρέα όλα έγιναν πιο εύκολα και όμορφα! Εύχομαι να είστε όλες καλά, να αποκτήσετε γερά μωράκια και να είστε εδώ να σας τρελαίνω μέχρι να έρθει η ώρα να γράψω το περιβόητο "θετικοοοοοοό!".

Συγνώμη για το μεγάλο ποστ αλλά ένιωθα την ανάγκη να τα πω..

Αυτά....

Φιλάκια! :D


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου συνονόματη vtgian πόσο σωστά τοποθετήθηκες! Έχεις απόλυτο δίκιο.. Συμφωνώ και επαυξάνω!

Freya_81 δεν πειράζει κοριτσάκι μου, τον επόμενο μήνα μαζί!!

Λοιπόν, κορίτσια..

Μετά από 13 ολόκληρες μέρες η περίοδος αποφάσισε να με επισκεφθεί..

Δε σας το κρύβω.. και στενοχωρήθηκα και έκλαψα.. Ήξερα βέβαια μέσα μου ότι δεν ήμουν έγκυος, αλλά η τοοοόσο μεγάλη καθυστέρηση με έκανε να ελπίζω.. προσπαθώ όμως να το δω θετικά, όπως άλλωστε πάντα κάνω στη ζωή μου!

Πρώτον, γλίτωσα την ταλαιπωρία, το κόστος και την απογοήτευση του αρνητικού αποτελέσματος της προγραμματισμένης αυριανής χοριακής! Δεύτερον, αυτό σημαίνει ότι δεν έχω κύστη ή κάποιο πρόβλημα τέλος πάντων ώστε να χρειαστεί να πάρω φάρμακα.

Τρίτον, έχω έναν ωραιότατο καλοκαιρινό, καυτό (;)) μήνα μπροστά μου να το γλεντήσω με τον κούκλο αντρούλη μου!:oops: (και αυτό το μήνα θα κάνουμε κανονικά όλες τις μέρες ελεύθερα)

Τέταρτον, έχω ένα ακόμη μήνα διακοπών και μπάνιων χωρίς αναγούλες, εμετούς κλπ.

Και πέμπτον και σημαντικότερον, έχω ένα υπέροχο πλασματάκι στην αγκαλιά μου, που είναι άπειρες φορές καλύτερο απ' ότι θα μπορούσα ποτέ να φανταστώ, που θα είμαι πάντα ευγνώμων που μου το έστειλε ο Θεός και μου το χάρισε ο αντρούλης μου, και που πραγματικά με γεμίζει τόση ευτυχία που εύχομαι σε όλες σας να νιώσετε!!!

Θέλω μέσα από την καρδιά μου να ευχαριστήσω όλες σας μία προς μία (είστε και πολλές! :D) για τη συμπαράσταση και την αγάπη σας όλο αυτό το δύσκολο για μένα διάστημα! Με τη δική σας παρέα όλα έγιναν πιο εύκολα και όμορφα! Εύχομαι να είστε όλες καλά, να αποκτήσετε γερά μωράκια και να είστε εδώ να σας τρελαίνω μέχρι να έρθει η ώρα να γράψω το περιβόητο "θετικοοοοοοό!".

Συγνώμη για το μεγάλο ποστ αλλά ένιωθα την ανάγκη να τα πω..

Αυτά....

Φιλάκια! :D

Χαίρομαι που τουλάχιστον ετσι ξερεις τι συμβαίνει...!!ευχομαι σύντομα να ερθεις στην παρέα μας!!!μην χαθείς,καλές διακοπές κ να το κανεις κ για μας..!!!χαχαχα


59760a646a.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...