Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Tυχερες αυτες που τους κρατανε μονο 20 μερες!!!!!!!!!!!!!!

Εμεις γιατι παιδευομαστε ακομα ΟΕΟ!?????????

Έλα μου ντε..... Για να μην κακομάθουμε μάλλον...

Μα κε εγω θελω να τον κανω καθε βραδυ αλλα μου λεει καθε 3-4 μερες!

Καταρχην χαλαρωνει το παιδακι (οπως και εμεις) οταν κανει μπανιο!Και που ειναι το κακο να το κανεις καθε μερα δηλαδη?Ειναι απο ζαχαρη και θα λιωσει????Καλα γλυκουλια ειναι αλλα δεν λιωνουν!!!!!!!!!!!!!!!:P:p:p:p:p:pΕγω θα τον κανω και ας λενε οτι θελουν!!;);););)

ξύπνησε επιτέλους και η κοντέσα μας και έφαγε και τώρα κάνει κούνια στο ριλάξ της.....

Να τον κάνεις μπανάκι να φρεσκάρεται το παιδάκι... (δεν λιώνει....). Μεγάλε δρωτσίλα θα κάνει το παιδί άπλυτο τόσες μέρες. θα Και αμα νομίζεις ότι δεν χρειάζεται μην του βάζεις σαπούνι κάθε βράδυ (αμα του ξηραίνει το δερματάκι). Αν και είναι τόσο ελαφρά τα βρεφικά που δεν τους κάνουν και τίποτα....

Μας έκανε δώρο εχτές η φαρμακοποιός που είναι δίπλα στο πατρικό μας ένα σετάκι με βρεφικό αφρόλουτρο της Apivita. Το έχει χρησιμοποιήσει ποτέ καμία μανούλα ? Πάντως ωραία μυρίζει...


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα μανούλες. Ελπίζω να είχατε μια όμορφη νύχτα. Εμεις αρκετά καλά. Φαίνεται πως καθιερώνουμε τα βραδυνά 3ωρα αντί 2ωρα κ χαίρομαι. Το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι κάνει πολλές κραυγούλες στον ύπνο της κ πετάγομαι. Η γιατρός είπε ότι είναι φυσιολογικό αλλά τρομάζω κ δεν κοιμάμαι καθόλου καλά.

Χθες το απόγευμα (που νόμιζα ότι θα κοιμηθούμε) την έπιασε μια κρίση λύσσας για ζιζί. Έτρωγε με τρελή μανία, πνιγόταν, κοιμόταν στο ζιζί κ μόλις πήγαινα να την βάλω στην καλαθούνα χάλαγε τον κόσμο. Μετά νόμιζε ότι πεινάει πάλι, ξαναέτρωγε κ μιά απ´τα ίδια. Το αποτέλεσμα ήταν μια ωραιότατη ρουκέτα κ μετα να μην θελει με τίποτα να επιστρέψει στν καλαθούνα της. Τελικά κατάφερα να την μετακομίσω από πάνω μου που κοιμόταν μια χαρά μετά από αρκετές ώρες, κ είχαμε κ επισκέπτες που δεν είδα καθόλου. Στενοχωρήθηκα πολύ γιατι δεν ξέρω τι την πιάνει κ τρώει τόσο πολύ. Είναι η 4η φορα που μου κάνει ρουκέτα στις 10 μέρες. Λέτε να έχει παλινδρόμηση;


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλινια κ απο μενα....:lol:τι καιρος???πολυ βροχη, αλλα παραδοξως μ αρεσει γιατι χθες λιωσαμε απο την ζεστη.

εμεις ειχαμε ωραιο βραδακι μπορω να πω...κοιμηθηκε ενα 3ωρο γεματο κ μπορω να πω οτι μου φτασε να ξεκουραστω.

βεβαια 5 με 6 ειχαμε παρτυ κ στις 7:30 το ματι γαριδα παλι, οποτε την εβαλα κ εγω στο κρεβατι μας κ κοιμηθηκαμε ως τις 9:p:p:pνοιωθω οτι πεταω σημερα:tongue::tongue:χαχα.

τωρα βαλαμε μουσικουλα κ γλαρωσε η μπουμπου στα χερια μου.να δω πως θα την αφησω.

Βασω μου κ εγω καθε βραδυ την κανω μπανιο κανονικοτατο....

Μαρακι μου ηχους βγαζει κ μενα συνεχεια, μου ειπαν οτι ειναι επειδη μεγαλωνει κ τεντωνεται,για αυτο.;)

εμετουλη καναμε κ εμεις παλι σημερα αλλα λιγο...:?

Κ ΕΛΕΟΣ Μ ΑΥΤΟΥς ΠΟΥ ΒΑΡΑΝΕ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ:twisted::twisted:ΟΥΣΤΤΤΤ


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες... Ο καιρός ειναι πολύ αθλιος και με εχει εκνευρίσει...

Είναι για βόλτα ή οχι???

Χτες ο μικρος ηρεμησε το απογευμα που βγηκαμε βολτα... Εφαγε στις 23.00 - 03.30 - 06.30 - 08.30 χαμομηλι - 10.00 κ δεν κοιμαται παλι...


Qmsgp3.png

ha6zp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!

και εδώ ο καιρός συννεφιασμένος αλλά τον απολαμβάνω και ελπίζω να επηρεασει και την πεταλουδίτσα μου και να μην γκρινιάζουμε!

Το βράδυ μας ήταν όπως συνήθως, μόνο΄ένα ξύπνημα στις 4 και μετά στις 8! τώρα κοιμάται πάλι!

γι αυτους με τις εγκυκλοπαίδειες τι να πω!! ΕΛΕΟΣ!!!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κι απο μένα! εμενα πονουσε η κοιλίτσα της χτες κ 12 με 3 είμασταν μια ζιζι,μια αγκαλιά,μια κλάμα!μετα κοιμηθηκε 3 με 7,30 ! αλλα δε μπορώ να τη βλέπω να κλαίει κ να μην ξερω γιατί :-( Βάλια μου κ εγω θα κανα την 1η βόλτα σημερα εδω στη γειτονιά με τη μπισκοτίνα αλλα δε μου αρέσει ο καιρός κ δε θα πάμε!


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Eπιασε το κολπο σημερα!!!εβαλα μουσικη κ μικρη εχει ξεραθει στο ριλαξ (που δεν το γουσταρε ποτε) κ κοιμαται εδω κ ποση ωρα κ μ εχει αφησει κ κανω καμια δουλεια!!!!


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα. χθες η μπεμπα μου κοιμοταν απο 12 παρα με 6 σχεδον που την ψιλοξυπνησα για να φαει. μαλακια εκανα; ποσο να την αφηνω να κοιμαται; μετα κοιμοταν ξανα απο 7παρα με 1ο.30 που παλι ανησυχησα και την ξυπνησα παλι. μαλακια παλι; κοριτσια εγω θυλαζω μονο με θηλες. εχω παρει 8 για να μην αποστειρωνω συνεχεια. δεν μπορω αλλιως. εμενα δεν εχει παχυνει πολυ. βγηκαμε 3100 στις 5/4 και εχει παρει 1,5 κιλο περιπου.

και εγω εχω το μουδιασμα στην τομη αλλα δεμε ενοχλει τοσο.

ελεος με τις εγκυκλοπαιδειες!!!! και εγω θα ρωτησω απ το θυροτηλεφωνο αν πουλανε και θα τις διωξω!!!


 

KOWTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμας! Και εμείς είμαστε μέσα στην γκρίνια γιατίι από χθες μειώσαμε το ξένο από 90 σε 70ml και η μικρή πεινάει, γκρινιάζει και δεν κοιμάται. Το στήθος μου άρχισε και ψιλογεμίζει αλλά οχι ικανοποιητικά, βέβαια οι θηλές μου έχουν ερεθιστεί και πονάνε..... που θα πάει θα στρώσει!


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια καλημερα. χθες η μπεμπα μου κοιμοταν απο 12 παρα με 6 σχεδον που την ψιλοξυπνησα για να φαει. μαλακια εκανα; ποσο να την αφηνω να κοιμαται; μετα κοιμοταν ξανα απο 7παρα με 1ο.30 που παλι ανησυχησα και την ξυπνησα παλι. μαλακια παλι; κοριτσια εγω θυλαζω μονο με θηλες. εχω παρει 8 για να μην αποστειρωνω συνεχεια. δεν μπορω αλλιως. εμενα δεν εχει παχυνει πολυ. βγηκαμε 3100 στις 5/4 και εχει παρει 1,5 κιλο περιπου.

και εγω εχω το μουδιασμα στην τομη αλλα δεμε ενοχλει τοσο.

ελεος με τις εγκυκλοπαιδειες!!!! και εγω θα ρωτησω απ το θυροτηλεφωνο αν πουλανε και θα τις διωξω!!!

Άννα μου κι εμενα κοιμαται καμια φορά 4ωρα,5ωρα,τις πρωτες μερες ειχε τύχει να κοιμηθεί και 6 ωρες σερί αλλα δεν την ξύπναγα!ρωτησα τη γιατρό κ είπε στην αρχη που ηταν κ μικρούλα κι αδύνατη να την αφηνω ως 4 ωρες καπου για να μη χανει γευμα!τωρα ομως ας ξυπναει όποτε θέλει,αν ειναι χορτάτη δεν χρειάζεται νομίζω να την σηκώνεις! εξάλλου αυτες φτιάχνουν πρόγραμμα κι εμείς ακολουθούμε!!!κι εγω βάζω τις θηλές εχω παρει 4,αλλα αυτες τις μέρες τις βγάζω αν και πονάω,για να ξεσυνηθίσει κι η μπέμπα λιγάκι!


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κι από μένα!

Γιάννα τι ιστορία κι αυτή. Ακου εκεί!!! Κ@λοπλασιέδες!

Μαράκι δεν δοκιμάζεις να υψώσεις το στρωματάκι του μωρού μήπως βοηθήσει;

Αννυ, μας είχε πει η μαία στη Φαιναρέτη να χρησιμοποιούμε βρασμένο νερό όταν δεν είναι τρεχούμενο της βρύσης και το τηρώ.

Παρεπιπτόντως λόχεια έχω κι εγώ. Και σαραντιζουμε αύριο!


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

εχω παθει πλακα σημερα με το παιδι μου!απο το πρωι κοιμηθηκε 2 φορες, καθεται μονη της ησυχη στο κρεβατι της και εφαγε μονο 2 φορες κ οχι με λυσσα οπως κανει παντα.

τι επαθε????????απο την μια χαιρομαι ,απο την αλλη ανυσηχω!:confused:


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα και εγω φιλεναδες!!Αλλα τωρα που ηρθα μαλλον κανετε νανακια και εσεις και τα μπεμπακια σας!:cool::cool:

Μολις τελειωσα τις δουλειες μου!

Αννυ μου μια χαρα η μικρουλα.....μπορει να ειχε πονακια και να μην

ησυχαζε το ζουζουνι και τωρα να χαλαρωσε και να μην γκρινιαζει:wink::wink:

Μεγαλωνουμε και στρωνουμε σιγα σιγα!!!!!

Ουφ παω να ξαπλωσω λιγακι πριν σηκωθει ο μπεμπης να προλαβω να ισιωσω!:roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ εδώ είμαι!! εφαγα και λέω κι εγώ Βασούλα να ξαπλώσω αλλά δεν ξερω αν θα συμφωνήσει η μπισκοτίνα μου!! αυριο μακάρι να εχει καλό καιρό να την πάμε την πρώτη της βόλτα!! :-) ηρθε κι η παιδίατρος και μας βρήκε μια χαρούλα,2 ώρες έκατσε της είχα γραψει κι αυτηνής 100 ερωτήσεις και τη ζάλισα!χαχα! όπως έκανα κ στο γυναικολόγο μου! α,Βικάκι αντικουνουπικό βαζω κανονικά είπε απλά να μην είναι μες στη μούρη του μωρού,ας το χω στο σαλόνι ή στο διάδρομο κι αν θελω ειπε να παρω και από το φαρμακείο αυτοκόλλητα citronella (νομίζω έτσι τα είπε) και να κολλήσω ένα στο λίκνο της να μην την φαει κανένα παλίοκούνουπο!


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...