Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

ζουζουνες,....εχει καμια μανουλα το θηλαστρο της medela to mini electric???

ειναι καλο?λεω να το παρω για καποιες αντλησεις για οταν θα λειπω απο το σπιτι.


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

ζουζουνες,....εχει καμια μανουλα το θηλαστρο της medela to mini electric???

ειναι καλο?λεω να το παρω για καποιες αντλησεις για οταν θα λειπω απο το σπιτι.

εγω αυτό είχα, καλό ήταν εγώ που δεν είχα γάλα και έβγαζα, πόσο μάλλον εσύ.


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

ζουζουνες,....εχει καμια μανουλα το θηλαστρο της medela to mini electric???

ειναι καλο?λεω να το παρω για καποιες αντλησεις για οταν θα λειπω απο το σπιτι.

To έχω και εγώ αυτό, δεν το χρησιμοποίησα ακόμα, μου το έδωσε η κουνιάδα μου και ήταν ευχαριστημένη. Και με το παιδίατρο που το συζήτησα είναι ιδανικό για την δουλειά που το θες.


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω και εγώ τις μανούλες που θηλάζουν, όταν βάζετε το μωρό στο στήθος κάνει συνέχεια θηλαστικές κινήσεις και ακούτε να καταπίνει? σας κοιμούνται καθόλου στο στήθος? Πόση ώρα κάθονται σε κάθε στήθος?


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nα ρωτήσω και εγώ τις μανούλες που θηλάζουν, όταν βάζετε το μωρό στο στήθος κάνει συνέχεια θηλαστικές κινήσεις και ακούτε να καταπίνει? σας κοιμούνται καθόλου στο στήθος? Πόση ώρα κάθονται σε κάθε στήθος?

δεν κανει συνεχεια Θαλεια μου.

κοιμαται πολλες φορες,μετα ξυπναει κ συνεχιζει.αλλες φορες μονο πιπιλαει, κ αλλες φορες μονο γλυφει!:tongue:χαχαχαχα!!!!!

εγω δεν μετραω ωρα.οση ωρα θελει.αν δω οτι κοιμηθηκε την βγαζω.αν δω οτι παιζει αλλαζω στηθος κ αν θελει συνεχιζει.

αλλες φορες κοιμαται,την βγαζω,ξυπναει κ μετα συνεχιζει.


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ακριβως τα ιδια με την Αννυ, δεν κραταω ωρα, ο μικρος καθεται οση ωρα θελει πανω στο στηθος, το μονο που προσπαθω ειναι να αδειαζει το ενα και μετα να του αλλαζω ωστε να πινει και το θρεπτικο γαλα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ακριβως τα ιδια με την Αννυ, δεν κραταω ωρα, ο μικρος καθεται οση ωρα θελει πανω στο στηθος, το μονο που προσπαθω ειναι να αδειαζει το ενα και μετα να του αλλαζω ωστε να πινει και το θρεπτικο γαλα.

ναι ετσι.κ αν φαει λιγο κ ξαναθελησει μεσα στην ωρα της δινω το ιδιο στηθος.:wink:


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κορίτσια για τις πληροφορίες! Απλά επειδή εμένα ακόμα το στήθος μου δεν γεμίζει πολύ, δεν μπορώ να καταλάβω πότε το αδειάζει και δεν ξέρω πότε να την αλλάξω στήθος.


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσάκια μου,τι κάνετε?

έχω αρκετές μέρες να μπώ,έστω να διαβάσω τα νέα σας και μου λείψατε!

χαίρομαι πολύ που είστε καλά εσείς και τα ζουζουνάκια σας!

υπομονή φιλενάδες,όλες ζοριζόμαστε με ξενύχτια,κούραση,θηλασμούς,γκρίνια κτλ.,αλλά σημασία έχει να είναι καλά τα παιδάκια μας,αυτά τα μικρά ανθρωπάκια που φέραμε στη ζωή εμείς και οι αγαπημένοι μας!και που αλλάζουν,μεγαλώνουν και δυναμώνουν μέρα με την ημέρα!

πριν λίγες μέρες μου έσκασε το πρώτο εκούσιο χαμόγελο-γέλιο με ανοιχτό το στόμα και τρελάθηκα,έλιωσα!!!!!!!!!!!και τώρα πια μας αναγνωρίζει και μας κοιτάζει με νόημα:lol::lol::lol::lol:

έχει λίγο ηρεμήσει και από τους κολικούς και κοιμάται πιο πολύ.και δεν είναι πια μπουκίτσα!πήρε 1,5 κιλό και 8 πόντους μέσα σε ένα μήνα και χαίρομαι πολύ!είναι όμως συνέχεια στην αγκαλιά μας,δεν κάθεται καθόλου μόνη της σε κούνια-καρότσι-ρηλάξ..κι έτσι είμαι συνέχεια από πάνω της,το μόνο που προλαβαίνω να κάνω τις ώρες που είμαι μόνη μου είναι αποστειρώσεις και να βάζω-απλώνω-μαζεύω πλυντηρια.τα απογεύματα αναλαμβάνει ο μπαμπάς της και κάνω τις υπόλοιπες δουλειές.μπάνιο και βραδινό φαγητό συνήθως κάνω γύρω στις 1.00..είστε πολύ τυχερές όσες έχετε βοήθεια,εκμεταλλευτείτε το στο έπακρο!

thalia το θήλαστρο αυτό είναι ιδανικό για αυτή τη χρήση.

maraki μήπως δε σου ρεύεται καλά,γι'αυτό κανει εμετούς?εμάς γι'αυτό έκανε,το παλεύουμε πολύ τώρα κι έχουμε δεί βελτίωση.αν είναι πάντως ρουκετοειδής ο εμετός μίλησε με το γιατρό σου,ε?

από ρούχα κι εγώ μια από τα ίδια,θα'θελα να βγω για ψώνια και να πάρω πολλά πολλά και παππόυτσια και καλλυντικά και εσώρουχα κια να ξανανιώσω γυναίκα!ερώτηση:νύχια βάφουμε αν θηλάζουμε?

νέα από τη Νικόλ δεν έχουμε???????

καλό βράδυ καλές μου,να μου είστε καλά!


''εσείς κι εγώ...

όταν έχω εσένα μπορώ να βάψω με ασήμι τη σκουριά

μπορώ να κοιμηθώ με σιγουριά

να πιάσω με τα χέρια μου τους δράκους να σκοτώσω..''

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα μανούλες. Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Μάλλον πρέπει να μιλήσω στην γιατρό γιατί μου ξανάκανε ρουκέτα σήμερα. Αυτή τη φορά πάνω μου ενώ την είχα βάλει να ρευτεί. Στενοχωριέμαι πολύ που το παθαίνει αυτό. Ελπίζω να είναι από την λαιμαργία της κ την μεγάλη ποσότητα που τρώει κ όχι καμμια παλινδρόμηση. Θα δούμε...

Δήμητρά μου, το έχω λίγο σηκωμένο το στρωματάκι. Μου το ´πε η Μαρία. Θα ξαναμιλήσω κ σ´αυτην.

Καληνύχτα μανούλες κ μπεμπάκια!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ολη μερα....μονη ειμαι εδω?

μου βγηκε ξινη η χθεσινη της ηρεμια.το βραδυ βρυκολακιασε.εχω χασει τον λογαριασμο ποσες φορες εφαγε,εκανε κακα,κ τελικα ποσο κοιμηθηκαμε...:(:confused:εχει ωραια μερα σημερα.αρπαξτε καροτσια κ βουρ για καφεδες.εγω ετσι λεω να κανω:wink:

ας φαμε πρωτα ομως.

tour08.jpg


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

Και πανω που πηγα να γραψω καλημερα ακουω το μικρο απο πισω στο κρεββατακι του που τον εχω ακουμπησει να κανει ενα πρρρρρρτττ....και οχι τιποτα αλλο μολις τον επλυνα τον αλλαξα και τον αφησα λιγο μηπως και ξεμουδιασει το χερι μου.

Καιρο καλο εχει αλλα πριν που βγηκα λιγο καταλαβα οτι φυσαει, βεβαια ο παιδιατρος μου μου ειπε οτι παιδια που θηλαζουν μην τα φοβαστε, δεν αρρωσταινουν ευκολα.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!

Άννυ μου σκανδαλιστικότατο το breakfast σου!!!!! Θέλω να τα τσακίσω όλα!!!

Και εγώ σκεφτόμουν για τσάρκα αλλά εδώ έχει ένα παλιοαέρα και φοβάμαι επειδή ιδρώνει στο καθισμα αυτοκινήτου μην την αρρωστήσω πουθενά και έχουμε άλλα τράβαλα μετά....

Μαράκι μου εύχομαι σήμερα να είναι καλύτερα η Αθηνούλα σου και να μην ξανακάνει ρουκέτα. Πάντως φαντάζομαι ότι θα φταίει η λαιμαργία της και τπτ άλλο. Περαστικά να είναι!!

Atlantis μου ωραίο το χαμογελάκι ε? Πάντα τέτοια !! Για τα νύχια που λες δεν ρώτησα, αλλά ένα χεράκι μανό τα πέρασα προχτές. Έλεος.....

Και εμείς εχτές λιώσαμε στα ψώνια, από τις 10.30 το πρωί γυρίσαμε στις 4 το απόγευμα, και πού δεν πήγαμε..... Η μικρή με μία εξαίρεση την ώρα που έβαλε τις φωνές στο le roy γιατί είχε χεθτεί (εγκαινιάσαμε τις τουαλέτες τους...οι οποίες παρεμπιπτόντως δεν έχουν καμία διευκόλυνση για το άλλαγμα μωρού), α, και το πάρκινγκ τους για να θηλάσουμε, ήταν μία κυρία ... κιχ δεν έβγαλε... και πήγαμε σε άλλα 3 μεγάλα μαγαζιά, τίποτα... χαμπάρι.... Φιου...

Τώρα την έχω στο ριλάξ και ψιλοκοιμάται, και εμένα με περιμένουν 200 λίτρα χώμα για φτιάξιμο στις ζαρντινιέρες, παπλώματα-κουβέρτες για πλύσιμο και φύλαξη, και τα ρούχα τα χειμωνιάτικα για φύλαγμα με αντίστοιχο κατέβασμα των καλοκαιρινών... Και γαμώ τις Κυριακές. Αρκεί η Λούση να μην πάθει κανένα τραλαλά και αρχίσει να μας τρέχει...


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και πανω που πηγα να γραψω καλημερα ακουω το μικρο απο πισω στο κρεββατακι του που τον εχω ακουμπησει να κανει ενα πρρρρρρτττ....και οχι τιποτα αλλο μολις τον επλυνα τον αλλαξα και τον αφησα λιγο μηπως και ξεμουδιασει το χερι μου.

Καιρο καλο εχει αλλα πριν που βγηκα λιγο καταλαβα οτι φυσαει, βεβαια ο παιδιατρος μου μου ειπε οτι παιδια που θηλαζουν μην τα φοβαστε, δεν αρρωσταινουν ευκολα.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

Καλημέρα Δεσποινάκι!!

Θα πάτε βολτίτσα τελικά?

Καλέ, πού είσαστε όλες?

Βολτάρετε????????????????????


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...