Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Στρουμφοβάπτιση


elxir

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες σας.

Αν ανάμεσά σας είναι κάποια χρυσοχέρα που μπορεί να με βοηθήσει σε κατασκευές για στρουμφοβάπτιση ή έχει κάποιες ιδέες, ας με βοηθήσει........

Τα έχω "παίξει".

Επιτέλους βαπτίζω τον μικρό μου άντρα που κοντεύει να γίνει 2 ετών και μου καρφώθηκε να του κάνω στρουμφοβάπτιση. Όμως..... δυστυχώς στη πόλη μου δεν μπορούν να μου φτιάξουν κάτι για την διακόσμηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Να σου ζήσει ο μικρός και καλοφώτιστος να είναι!!!

Πολύ ωραίο το θέμα που διάλεξες!!!

Υπάρχουν αρκετά πράγματα που θα μπορούσες να κάνεις μόνη σου και να το ευχαριστηθείς.

Για παράδειγμα, αν δεν έχεις βρει προσκλητήρια, θα μπορούσες να τα φτιάξεις εσύ και να τα εκτυπώσεις:

10-1.jpg

ή

VA215.jpg

Και αν δεν θες να χρησιμοποιήσεις λευκό φάκελο τότε υπάρχει αυτή η λύση κατασκευής:

view-print.php?img=smurfenvelope2012.jpgview-print.php?img=smurfenvelope2012.jpgview-print.php?img=smurfenvelope2012.jpgview-print.php?img=smurfenvelope2012http://www.familyshoppingbag.com/img/view-print.php?img=smurfenvelope2012.jpg

Για κέρασμα θα μπορούσε να έχεις σοκολάτες και να τις ντύσεις κάπως έτσι:

_________________50a8f4c8a8862.jpg

ή στρογγυλά γλυφιτζούρια και να κολλήσεις πάνω τις φιγούρες:

view-print.php?img=smurfcupcake2012.jpghttp://www.familyshoppingbag.com/img/view-print.php?img=smurfcupcake2012.jpg

Επίσης για μπομπονιέρα θα ήταν ωραίο να έφτιαχνες κουτάκι που θα έβαζες τα κουφετάκια όπως:

http://www.familyshoppingbag.com/img/view-print.php?img=smurfbox2012.jpg

Φαντάζομαι ότι τα χρώματα που θα χρησιμοποιήσεις είναι το άσπρο και το μπλε, οπότε αν κάνεις τούλινες μπομπονιέρες χρησιμοποίησε διπλό τούλι (μπλέ και άσπρο) και στην κορδέλα που θα τη δέσεις βάλε επάνω ένα μανταλάκι στο οποίο θα έχεις κολλήσει κάτι τέτοιο:

_________________50d5923528a0e.jpg

και αν θες άλλες για τα παιδάκια, τότε πάρε τις γνωστές σαπουνόφουσκες και ντύσε τον κύλινδρο:

dscn0013s.jpg

Αν σου επιτρέπεται να στολίσεις την κολυμπήθρα τότε βάλε άσπρο και μπλε τούλι ή ύφασμα όπως περίπου φαίνεται εδώ:

1377160_532538463493976_2004888586_n.jpg

Αν κάνεις τραπέζι τότε το άσπρο τραπεζομάντηλο με λευκές πετσέτες και μια μπλε τραβέρσα είτε από γάζα είτε τούλι είτε όποιο άλλο ύφασμα βρεις αρκεί και με ένα "κουβαδάκι" μπλε με μια φιγούρα από τα στρουμφάκια που θα επιλέξεις (την οποία μπορείς να εκτυπώσεις και να κολήσεις σε καλαμάκι από σουβλάκι) αρκεί:

_________________50ae0bbf5754c.jpg

Τι άλλο; Α...σε ένα τραπέζι θα μπορούσες να βάλεις γυάλες με χρωματιστά κουφέτα ή μαρσμέλους σε άσπρο μπλε με ένα βιβλίο ευχών:

PicMonkey+Collage2.jpg

e07ee49b29fb07856ea850857fe69ea6.jpg

και φυσικά άσπρα και μπλε μπαλόνια στον χώρο.

Ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο! :D:D:D

view-print.php?img=smurfbox2012.jpg


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ!!!! Όλα είναι τέλεια!!! Το μόνο κακό είναι οτι δυστυχώς δεν ξέρω που στο καλό να βρω τα σχέδια για να μπορέσω να τα τυπώσω όλα αυτά. Χρόνο θα βρω, εκτυπωτή έχω, σχέδια δεν έχω. Όπου και να έχω ψάξει δεν τα κατάφερα.

Link to comment
Share on other sites

elxir χαίρομαι πολύ που σου άρεσαν οι ιδέες και χαίρομαι ακόμη περισσότερο που έχεις τόση όρεξη για να τα φτιάξεις!:D:D:D

Οι σύνδεσμοι που έχω βάλει και ανοίγουν ξεχωριστά είναι έτοιμοι προς εκτύπωση.

Από εκεί και πέρα αν βάλεις στο google-->images και κάνεις αναζήτηση "smurfs printables" θα σου βγάλει πάρα πολλές εικόνες που μπορείς να εκτυπώσεις. Αν δεν τα καταφέρεις τότε πες μου να ψάξω να σου βρω κάτι συγκεκριμένο και να σου στείλω.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...