Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Τώρα με πιάνουν αλλά άγχη. Λέτε να είναι εξωμήτρια και γι αυτό να έχω καφέ; Παραλογίζομαι ε; 

      Παραλογιζεσε ναι!! Δεν δίνουν τόσο μεγάλες χοριακες με την πρώτη τα εξωμήτρια . Ξεκινάνε από χαμηλά .

      Τα καφέ είναι συνηθισμένα στην αρχή Κ πολύ πιθανό να είναι Κ δύο μωρά γι'αυτό. Να ξεκουράζεσε θέλει πολύ ξεκούραση ώστε να προσαρμοστεί η μήτρα στην νέα συνθήκη . 

      • Μου αρέσει 1

ποτε αρχισαν τα πρωτα συμτωματα εγκυμοσυνης


Recommended Posts

Λιγο υπομονή γλυκεία μου αν εχεις υγρά και λιγο ανεβασμενη θερμοκρασια που ειναι η λεγομενη ωορηξια(γόνιμες μερες)κάν το ξανα με τον άντρα σου στο λέω γιατί όταν δεν εχούμε σταθερό κυκλο κάπως έτσι βρίσκεις τις γόνιμες μέρες σου εύχομαι τα καλυτερα:D:D:D

Σε ευχαριστώ πολύ. Τελικά αν και αποθαρρύνθηκα έκανα τεστ την Παρασκευή και βγήκε θετικό!!! Έκανα και σήμερα χοριακή και όπως βλέπω την τιμή καλά τα πάμε. Τώρα απο συμπτώματα μόνο μια μέρα είχα ανγούλες. Τώρα είμαι μια χαρά. Υποψιάστηκα εγκυμοσύνη γιατί δεν είχα τα συμπτώματα που έχω όταν είναι να αδιαθετήσω. Δηλαδή πάνω απο μια βδομάδα πριν έχω πόνους στη μέση και ενοχλήσεις χαμηλα σύν τις λυγούρες δυο μέρες πριν. Αυτά Καλή επιτυχία σε όλες!!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ααχ Χριστέ μου αλήθεια χαίρομαι παρα Πόλυ συγχαρητήρια με το Κάλο να σου ζησει να είσαι παντα Κάλα :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


Οταν εχω εσενα νοιωθω σαν παιδι εχω εναν ανθρωπο :tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και απο μένα. Είμαι καινούργια στο cafe..αλλά με έχει φαει η αγωνία μου.. Μήπως θα μπορουσατε να με βοηθησετε; Με τον άντρα μου κάνουμε προσπαθειες για παιδάκι.. Τελευταια περίοδο είχα στις 2/10, έχω μεγαλο κυκλο διαρκειας 32-35 ημερών. Θερμομετρουσα κάθε πρωι για να ξέρω ποτε θα έχει γίνει η ωορρηξία, η οποία ηταν στις 22/10.. Μετα απο αρκετές μέρες άρχισα να νιώθω τσιμπηματακια αριστερά κ δεξια στην κοιλιά μου χαμηλά και αλλες μέρες εντονο πόνο στη μέση.. Αυτά τα νιώθω μέχρι και σημερα με πιο μικρή ενταση... Λέτε να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης η είναι περιοδου; περιμένω σε δυο μέρες να (μην) εμφανιστει... Υπάρχει πιθανότητα να ειμαι έγκυος; αλλά έχω γεμίσει και σπυρακια.. Αν μπορείτε να με βοηθησετε;


Να είσαι ο εαυτός σου και να λες αυτό που αισθάνεσαι διότι αυτοί που ενοχλούνται δεν έχουν σημασία και αυτοί που έχουν σημασία δεν ενοχλούνται...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!πρώτη φορά μπαίνω σε συζήτηση. έχω 2 κοριτσάκια 2 χρονών και 8 μηνών. περίοδος μετ´α τη γέννα μου ήρθε κάπου τον αύγουστο και μια δεύτερη φορά περίπου 2 μήνες μετά 27 σεπτεμβρίου. τώρα περίμενα να αδιαθετήσω κανονικά , αφού δε θηλάζω εδώ και 2 μήνες. γιατί αυτή η καθυστέρηση? μπορεί να υπάρχει εγκυμοσύνη?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια συγνωμη που χαθηκα αλλα τελικα εγκυμοσυνη δεν και στεναχωρεθηκα τωρα του χρονου μπας και φτιαξουν τα οικονομικα μας αχ αυτα τα λεφτα αχ


Οταν εχω εσενα νοιωθω σαν παιδι εχω εναν ανθρωπο :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και απο εμένα..Καταρχήν να ευχηθω σε όλες σας σύντομα να κράταγε στην αγκαλιά σας τα θαυματακια σας αλλά και σε οσες έχετε ηδη,να τα χαιρεστε και να είναι παντα καλά!

Ειναι η πρωτη μου δημοσίευση εδώ..Εμείς παντρευτηκαμε στις 4/10/2014 μετα απο εννέα χρόνια σχέσης και απο πριν απο περιπου δυο εβδομαδες αρχίσανε οι πρωτες μας προσπαθειες για παιδακι..Ειμαι 29 ετων,εχω πολυκυστικες ωοθήκες και το καλοκαίρι διεκοψα τα αντισυλληπτικα.Η περίοδος μου,παρ'ολο τις πολυκυστικες,το πολυ να έχει μια απόκλιση 4 ημερών..Δεν ξέρω αν προσπαθούμε στην σωστη βαση..απλα το μονο που θελουμε είναι να προσπαθήσουμε μόνοι μας χωρις ορμονική υποβοήθηση..Ποια είναι η άποψη σας;Ευχαριστώ εκντων προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα..Καταρχήν να ευχηθω σε όλες σας σύντομα να κράταγε στην αγκαλιά σας τα θαυματακια σας αλλά και σε οσες έχετε ηδη,να τα χαιρεστε και να είναι παντα καλά!

Ειναι η πρωτη μου δημοσίευση εδώ..Εμείς παντρευτηκαμε στις 4/10/2014 μετα απο εννέα χρόνια σχέσης και απο πριν απο περιπου δυο εβδομαδες αρχίσανε οι πρωτες μας προσπαθειες για παιδακι..Ειμαι 29 ετων,εχω πολυκυστικες ωοθήκες και το καλοκαίρι διεκοψα τα αντισυλληπτικα.Η περίοδος μου,παρ'ολο τις πολυκυστικες,το πολυ να έχει μια απόκλιση 4 ημερών..Δεν ξέρω αν προσπαθούμε στην σωστη βαση..απλα το μονο που θελουμε είναι να προσπαθήσουμε μόνοι μας χωρις ορμονική υποβοήθηση..Ποια είναι η άποψη σας;Ευχαριστώ εκντων προτέρων.

Γεια σου ΑΜΜΠ! Λοιπόν, αν θες θα σου πώ την άποψη μου γιατί κι εγώ μια από τα ίδια είμαι. Εμείς αφού προσπαθούσαμε για καιρό, χωρίς αποτέλεσμα, πήγα στο γιατρό όπου έγινε διάγνωση Συνδρόμου Πολυκυστικών Ωοθηκών και αντίσταση στην ινσουλίνη. Οπότε ξεκίνησα να παίρνω μετφορμίνη για να ρυθμιστεί το θέμα της ινσουλίνης και μετά άρχισε να στρώνει και η περίοδος.

Τελικά έμεινα έγκυος χωρίς άλλα φάρμακα,γιατί ούτε η γιατρός ήθελε, απλά αυτό που μας βοήθησε είναι ότι το μήνα που έμεινα τελικά έγκυος, είχα πάει στη γιατρό και είδαμε την ωορρηξία. Καμμιά φορά, μπορεί να μην ξέρεις πότε ακριβώς γίνεται γι αυτό το λεω.

Και φυσικά το ότι έχασα και κάποια κιλά γιατί είναι ανασταλτικός παράγοντας.

Εσύ μπορείς να κάνεις τις ορμονολογικές σου εξετάσεις κι αν είναι όλα καλά, εγώ θα έλεγα να μην αγχώνεσαι γιατί μόλις που ξεκινήσατε τις προσπάθειες και θα έρθει!Αλλά μιας που ξέρεις ότι έχεις κάποιο θέμα καλό είναι να το τσεκάρεις και μετά απλά να προσπαθείς. Εγώ ξέρω κοπέλα που είχε πολυκυστικές και το είχε σίγουρο ότι δε μπορεί να μείνει έγκυος και δεν πρόσεχε με το αγόρι της και τελικά εμεινε!


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Τι κάνετε; Εγώ είμαι καλά.. Λοιπόν θα μπω κατευθείαν στο θέμα; Έχει κάνει καμία τεστ εγκυμοσύνης 5 μέρες νωρίτερα από την αναμενόμενη περίοδο και να έχει έγκυρο αποτέλεσμα; Εγώ έκανα σήμερα, αλλά το αποτέλεσμα δεν βγήκε αμέσως αλλά αρκετά λεπτά αργότερα.. και εμφανίστηκε μια αχνή γραμμούλα. Λέτε όντως να είναι θετικό ή βιάστηκα να κάνω τεστ; Και αν είναι σωστό, να κάνω ακόμη ένα αύριο το πρωί ή να τρέξω για χοριακή; Θα δείξει λέτε; Συγγνώμη αν σας ζάλισα από τις πολλές ερωτήσεις αλλά καταλαβαίνετε την αγωνία μου!


Να είσαι ο εαυτός σου και να λες αυτό που αισθάνεσαι διότι αυτοί που ενοχλούνται δεν έχουν σημασία και αυτοί που έχουν σημασία δεν ενοχλούνται...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Τι κάνετε; Εγώ είμαι καλά.. Λοιπόν θα μπω κατευθείαν στο θέμα; Έχει κάνει καμία τεστ εγκυμοσύνης 5 μέρες νωρίτερα από την αναμενόμενη περίοδο και να έχει έγκυρο αποτέλεσμα; Εγώ έκανα σήμερα, αλλά το αποτέλεσμα δεν βγήκε αμέσως αλλά αρκετά λεπτά αργότερα.. και εμφανίστηκε μια αχνή γραμμούλα. Λέτε όντως να είναι θετικό ή βιάστηκα να κάνω τεστ; Και αν είναι σωστό, να κάνω ακόμη ένα αύριο το πρωί ή να τρέξω για χοριακή; Θα δείξει λέτε; Συγγνώμη αν σας ζάλισα από τις πολλές ερωτήσεις αλλά καταλαβαίνετε την αγωνία μου!

Άχ αυτά με τις γραμμούλες με έχουν μπερδέψει και εμένα, μου φαινόταν σαν να βλέπω μια γραμμούλα αλλά δεν ήμουν σίγουρη. Τελικά δεν ήμουν, καλύτερα είναι αυτά με τον σταυρό, εκεί δεν έχεις αμφιβολία. Επι την ευκαιρία Ελενα000 σευχαριστώ για τις ευχές σου αλλά τελικά δεν τα καταφέραμε παλινδρόμησε... Θα ξαναρχίσουμε όμως τις προσπάθειες. Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια. Να μην ανχωνεστε!!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παλι.. εκανα δευτερο τεστ σημερα το πρωι και παλι εμφανιστηκε αχνη γραμμουλα. Λιγο πιο σκουρα απο την αλλη. Λετε να ειναι σωστο;


Να είσαι ο εαυτός σου και να λες αυτό που αισθάνεσαι διότι αυτοί που ενοχλούνται δεν έχουν σημασία και αυτοί που έχουν σημασία δεν ενοχλούνται...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλησπερα!ειπα να γραψω και γω την εμπειρια μου απο τα πρωτα συμπτωματα....πρωτα απο ολα εγω ειχα κυκλο 30-34 ημερων περιπου τις γονιμες μερες τις καταλαβαινα απο τα υγρα (το απραδι αυγου που λενε)σε καμια περιπτωση δεν πιστευω στο σεξ μερα παρα μερα η ανα δυο μερες και γιατι το λεω αυτο εμεις τον μηνα που πιασαμε τον μπεμπη μας ειχαμε καθημερινες επαφες 2μπορει και 3 φορες (βλεπετε ηταν και καλοκαιρακι) ουτε εκανα ακροβατικα μετα στις 10περιπου μερες μετα τη συλληψη ενιωθα συνεχομενα απαλα τσιμπηματακια στη δεξια πλευρα (εκει κατι ψηλιαστικα αλλα λεω μπααααα)στη συνεχεια η κοιλια μου και το στηθος μου ειχε πρηστει υπερβολικα (το στηθος παντα πρηζοταν αλλα η κοιλια οχι)και τελος 5 μερες πριν τη περιοδο αφου γυρισαμε απο τις διακοπες ειχα παραγγειλει κατι τεστακια της hometest και.λεεω ας κανω ενα σιγα....κανω.....και μετα απο 15λεπτα διακρινω μια ποοοοοολυυυυ αχνη γραμμη.....εντωμεταξυ το ορνιο εγω δεν το καταλαβα αμεσως.....κανω αλλο ενα την επομενη το ιδιο πολυυυυυυυ αχνο....εεεε και λεω δεν γινεται να τη βγαλω με τεστακια πηγα εκανα μια χοριακη 3-4 μερες πριν τη περιοδο και σε 3 ωρες ειχα τα αποτελεσμα...370 μοναδες!!!!!και τωρα μπηκα αισιως στον 6ο μηνα...ευχομαι τα καλυτερα σε ολες σας..!!!η συμβουλη μου......σεξξξξξ πολυ σεξξξξ καθε μερα.....και οχι με προγραμμα!!!!!!!και.θα ερθει το.μπεμπακι!!!φιλια σε ολες σας!!!

  • Μου αρέσει 1

Qbn9p3.png

8cXxp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα και απο εμένα..Καταρχήν να ευχηθω σε όλες σας σύντομα να κράταγε στην αγκαλιά σας τα θαυματακια σας αλλά και σε οσες έχετε ηδη,να τα χαιρεστε και να είναι παντα καλά!

Ειναι η πρωτη μου δημοσίευση εδώ..Εμείς παντρευτηκαμε στις 4/10/2014 μετα απο εννέα χρόνια σχέσης και απο πριν απο περιπου δυο εβδομαδες αρχίσανε οι πρωτες μας προσπαθειες για παιδακι..Ειμαι 29 ετων,εχω πολυκυστικες ωοθήκες και το καλοκαίρι διεκοψα τα αντισυλληπτικα.Η περίοδος μου,παρ'ολο τις πολυκυστικες,το πολυ να έχει μια απόκλιση 4 ημερών..Δεν ξέρω αν προσπαθούμε στην σωστη βαση..απλα το μονο που θελουμε είναι να προσπαθήσουμε μόνοι μας χωρις ορμονική υποβοήθηση..Ποια είναι η άποψη σας;Ευχαριστώ εκντων προτέρων.

ΑΜΜΠ να σου ευχηθώ καλή επιτυχία αν το μωράκι δεν ήρθε ακόμη... κι εγώ 29 ετων με πολυκυστικές και θρομβοφιλία και κύκλο από 30-45 μέρες...τον τελευταίο καιρό έστρωσε λιγάκι μετά από κάποια θεραπεία με glucophage Που έκανα και όχι άμεσα...Η γιατρός μου, μου έιχε πεί όταν θα ξεκινήσετε για μωράκι κι αφού προσπαθήσετε 1 χρόνο χωρίς άγχος αν δεν έρθει θα το δούμε...λοιπόν τέλη Σεπτέμβρη αρχές Οκτώβρη 3 φορες ήρθαμε σε ελεύθερη επαφη και τσούπ έσκασε μύτη το ζουζούνι...δεν το φανταζόμουν...έκανα τεστ εγκυμοσύνης την ημέρα που περίμενα να αδιαθετήσω και η γραμμή ήταν αχνη (πήρα μαζικά τα τεστ σε ταινία από εταιρεία στη Θεσσαλονίκη) έκανα 5 τεστ την ίδια μέρα (μεσημέρι-απόγευμα-μεσάνυχτα-χαραματα-πρωι) διότι ήταν Κυριακή και έιχα σκάσει κι όλα το ίδιο αποτέλεσμα και πρωί πρωί για αιματακι οπου μου λεει ειστε 4-6 εβδομάδων...δεν μπορουσα να το διανοηθω...απλα το διαστημα εκεινο είχαμε λιγο τρεξιμο και δεν πρόλαβα καν να σκεφτω ότι ξεκινήσαμε προσπάθειες...οποτε χαλαρωσε κι απολαυσε το ξεκινα με διαθεση και θα ερθει!!! Πολλές ευχές για φουσκωμένη κοιλίτσα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σασ κοριτσια!'

Εμενα πρωτο συμπτωμα μου ηταν... η καθηστερηση! Ειχα συμπτωματα περιοδου, οποτε δεν πηγαινε το μυαλο μου... Το επομενο συμπτωμα ηταν πονος στα κοκκαλα μου στον 2ο μηνα! Αναγουλες ηρθαν μετα τον 2ο και ηρθαν μαζεμενες!!!!


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kalispera. Eimai neo melos. Eimai 21 kai foititria, kai edw kai kapoio kairo vlepw ena agori. Exw kathisterisi 3 meres kai me exei piasei poli agxos! To mono p eixa einai entona tsimpimata edw mia 4-5 meres katw deksia.

Thelw toso na treksw na parw test alla tha deiksei me mono 3 meres kathisterisi?


PNeip3.png

tt1c7c16.aspx

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα!! εγω σαν πρωτο συμπτωμα το οποιο δεν εδωσα σημασια ηταν μια ανακατωσουρα την ημερα που περιμενα περιοδο, τελικα δεν ηρθε, ηταν πεμπτη και παρολο που θα σκαγα αποφασισα να το τσεκαρω απο δευτερα....εννοειται πως δεν αντεξα και πηρα τεστ το οποιο ομως βγηκε αρνητικο.....:(

ηταν ο πρωτος με δευτερος επισημα μηνας προσπαθειων και το μυαλο μου ηταν συνεχεια εκει

εκλεισα λοιπον ενα ραντεβου στον γυναικολογο μου και εκανα χοριακη η οποια εδειξε θετικο αποτελεσμα ακανα και μια δευτερη χοριακη μετα δυο μερες και ειχε διπλασιαστει οποτε χωροπηδουσαμε με τον αντρα μου!!!!

στις αρχες της επομενης εβδομαδας (6η εβδομαδα) ηρθε το μαρτυριο της αναγουλας και κρατησε 2,5 μηνες, τωρα ειμαι στον 7ο και περιμενουμε πως και πως!!!

CelineEng τα τεστ καμια φορα βγαινουν λαθος το πιο σιγουρο ειναι μια εξεταση χοριακης σε ενα μικροβιολογικο

σου ευχομαι το αποτελεσμα που επιθυμεις!!!!

θα περιμενουμε τα νεα σου!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...