Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

ποτε αρχισαν τα πρωτα συμτωματα εγκυμοσυνης


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

CelineEng η αχνή γραμμή πιθανόν να σημαίνει εγκυμοσύνη, δεν θα ρθεις καθόλου Ελλάδα για τις γιορτές του Πάσχα;;; για να κανεις και την χοριακη στο μικροβιολογικό το λέω, η πάνε σε εναν γιατρό εκεί ισά για να δεις αν είσαι η όχι έγκυος...

Το συζητήσες καθόλου με τ αγόρι σου;;; τι λέει;;;

Εσύ πως νιώθεις;;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

CelineEng η αχνή γραμμή πιθανόν να σημαίνει εγκυμοσύνη, δεν θα ρθεις καθόλου Ελλάδα για τις γιορτές του Πάσχα;;; για να κανεις και την χοριακη στο μικροβιολογικό το λέω, η πάνε σε εναν γιατρό εκεί ισά για να δεις αν είσαι η όχι έγκυος...

Το συζητήσες καθόλου με τ αγόρι σου;;; τι λέει;;;

Εσύ πως νιώθεις;;;

Ειμαστε Ελληνες του εξωτερικου. Οι δικοι μου μενουν Λονδινο.

Εκανα αρων αρων μια χοριακη σημερα και βγηκε θετικη οποτε εκλεισα ραντεβου για σκαν την ερχομενη βδομαδα!

Ειναι στρατιωτικος σε tour και δεν μπορω να το συζητησω. Του μιλαω μια φορα τη βδομαδα στο skype για 5 λεπτα και αυτο με αλλους τριγυρω του, αρα θα πρεπει να παρω μια αποφαση που με καλιπτει εμενα και εκεινος θα πρεπει να τη δεκτει και να αποφασισει τι θελει οταν επιστρεψει.

Σημερα με επιασε μια κριση μελαγχολιας και ενα κλαμα, μετα μου περασε. Και εχω ακομα πονακια περιοδου.

Με το καλο το μωρακι σου! Ειναι το πρωτο σου;

(συγνωμη για τα ορθρογραφικα και τους τονους, προσπαθω! :tongue: )


PNeip3.png

tt1c7c16.aspx

Link to comment
Share on other sites

γεια σου CelineEng!!! καλο μηνα!!!

οποτε εισαι εγκυος!!!! πως νιωθεις γι αυτο;;; το ηθελες;;; συγνωμη που ρωταω απλα προσπαθω να μπω στην ψυχολογια σου μιας και εισαι μικρη και δεν εχεις μακροχρονια σχεση (αν κανω λαθος συγχωρα με!!!)

για το αγορι σου καταλαβα....η αληθεια ειναι οτι ειναι αρκετα σοβαρο για να το συζητησεις απο αποσταση και ειδικα με αλλους μπροστα!!!

ποτε επιστρεφει;;;

οι πονοι περιοδου ειναι και αυτοι συμπτωμα της εγκυμοσυνης το σωμα σου προσπαθει να προσαρμοστει και να προετοιμαστει για τα νεα δεδομενα!!! επισης και η μελαγχολια και το κλαμα ειναι φυσιολογικο λογω των ορμονων αλλα και του οτι εισαι μονη και προσπαθεις να το διαχειριστεις

εσυ ποσο υπολογιζεις οτι εισαι;; σε ποια εβδομαδα;;;

εμενα ναι ειναι το πρωτο μου!!! σ ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου!!!

αν θες μπορουμε να τα λεμε και ελπιζω να σε βοηθησω με την κουβεντα μας!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου CelineEng!!! καλο μηνα!!!

οποτε εισαι εγκυος!!!! πως νιωθεις γι αυτο;;; το ηθελες;;; συγνωμη που ρωταω απλα προσπαθω να μπω στην ψυχολογια σου μιας και εισαι μικρη και δεν εχεις μακροχρονια σχεση (αν κανω λαθος συγχωρα με!!!)

για το αγορι σου καταλαβα....η αληθεια ειναι οτι ειναι αρκετα σοβαρο για να το συζητησεις απο αποσταση και ειδικα με αλλους μπροστα!!!

ποτε επιστρεφει;;;

οι πονοι περιοδου ειναι και αυτοι συμπτωμα της εγκυμοσυνης το σωμα σου προσπαθει να προσαρμοστει και να προετοιμαστει για τα νεα δεδομενα!!! επισης και η μελαγχολια και το κλαμα ειναι φυσιολογικο λογω των ορμονων αλλα και του οτι εισαι μονη και προσπαθεις να το διαχειριστεις

εσυ ποσο υπολογιζεις οτι εισαι;; σε ποια εβδομαδα;;;

εμενα ναι ειναι το πρωτο μου!!! σ ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου!!!

αν θες μπορουμε να τα λεμε και ελπιζω να σε βοηθησω με την κουβεντα μας!!

Καλο μηνα!

Δεν το περιμενα οχι ειναι η αληθεια γιατι προσεξαμε πολυ! Δεν μπορω να καταλαβω πως εγινε αλλα αφου εγινε δεν μπορω να το αλλαξω. Δεν μπορω να πω δεν το θελω γιατι περνω πτυχειο τον ιουλιο και δεν ειναι οτι μου κοβει τα φτερα αλλα δεν το περιμενα.

Ο γιατρος υπολογισε 4 βδομαδων απο τελευτεα περιοδο 4.3.15 και κυκλο 26 ημερων. Με βαση το βιβλιαρακι μου απο τις επαφες θα ελεγα 4w1d εαν εγινε αυτο που νομιζω οτι εγινε. θα μου πουνε ακριβως ομως στο σκαν ε;


PNeip3.png

tt1c7c16.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στον υπερηχο θα βγαλει ακριβως ποσο εισαι!!!

οποτε μπορω να σου πω συγχαρητηρια!!! ευχομαι να εχεις μια πολυ ομορφη, καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

ελπιζω και τ αγορι σου να τρελλαθει απο την χαρα του, και να κανετε μια πολυ ευτυχισμενη εγκυμοσυνη!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχατιστω πολυ! Θα περιμενω να κανω το σκαν και να αποφασισω και μετα εαν ειναι να μπω στις μανουλες!

Το στηθος μου νομιζω θα εκραγει και οι αναγουλες με ταραξαν σημερα απο τις εξι!! :(:confused:


PNeip3.png

tt1c7c16.aspx

Link to comment
Share on other sites

γεια σου CelineEng!!! ωχ!!! αρχισαν τα συμπτωματα;;; υπομονη...

ποτε εχεις υπερηχο;;; και ποτε επιστρεφει το αγορι σου;;;

θα περιμενω νεα σου!!! μεχρι τοτε για τις αναγουλες βοηθαει η πιπεροριζα(τζιτζερ) το τσαι μεντα καραμελες μεντα για λιγη ωρα ανακουφιση το ξινομηλο και γενικα προσπαθησε να τρως πολυ συχνα και στεγνα πραγματα, παξιμαδια κτλ αν μπορεις να φας κανονικα φαγητο κανε ελαφρια γευματα και οχι πολλα μπαχαρικα για να μην σε πειραξουν, ελπιζω να σε βοηθησει κατι απο αυτα εμενα με βοηθησαν οι καραμελες και το ξινομηλο τ αλλα οχι τοσο αλλα καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου CelineEng!!! ωχ!!! αρχισαν τα συμπτωματα;;; υπομονη...

ποτε εχεις υπερηχο;;; και ποτε επιστρεφει το αγορι σου;;;

θα περιμενω νεα σου!!! μεχρι τοτε για τις αναγουλες βοηθαει η πιπεροριζα(τζιτζερ) το τσαι μεντα καραμελες μεντα για λιγη ωρα ανακουφιση το ξινομηλο και γενικα προσπαθησε να τρως πολυ συχνα και στεγνα πραγματα, παξιμαδια κτλ αν μπορεις να φας κανονικα φαγητο κανε ελαφρια γευματα και οχι πολλα μπαχαρικα για να μην σε πειραξουν, ελπιζω να σε βοηθησει κατι απο αυτα εμενα με βοηθησαν οι καραμελες και το ξινομηλο τ αλλα οχι τοσο αλλα καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος

Τη Δευτερα ο υπερηχος αλλα θα δειξει κατι τοσο νωρις; Φοβαμαι δεν θα δειξει και θα με αγχωσει περισσοτερο!

Δεν ξερουμε σχεδον ποτε ποτε επιστρεφει. Ο αδερφος του που ειναι επισης στρατιωτικος μας κανει τον ταχυδρομο αλλα περα απο αυτο δεν επιτρεπετε να μου πει κατι.

Δοκιμασα τσαι μεντας και με χαλαρωσε για λιγο εμενα μετα παλι τα ιδια και η κοιλια και το στηθος μου φουσκωνουν και ξεφουσκωνουν συνεχεια!

Συγνωμη που γραφω συνεχεια εδω, εαν δεν κανει να μου πειτε να παω αλλου! :P


PNeip3.png

tt1c7c16.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γραψε οπου θελεις!!! απλα αν αργω καποιες φορες ειναι γιατι δεν μου βγαζει το μηνυμα, αν θες ειμαι στις μανουλες ιουνιου, εκει θα επικοινωνουμε ακομα και αν δεν εμφανιζετε το θεμα ποτε αρχισαν τα πρωτα συμπτωματα, και επιπλεον μπορουν να σε συμβουλεψουν και τα υπολοιπα κοριτσια αν το θελεις

θα δειξει λογικα ποσο εισαι ο υπερηχος και ισως μια κουκιδιτσα που θα ειναι το εμβρυο, μετα απο τον γιατρο θα κατσεις να σκεφτεις τι θελεις να κανεις, ειναι δυσκολη αποφαση εφοσον δεν ξερεις και τις σκεψεις του συντροφου σου αλλα οπως και να χει θα πρεπει να σκεφτεις πιο πολυ απο ολα ποιο ειναι το καλυτερο γιαυτο το μωρακι!!! ελπιζω να μην με παρεξηγησεις και να καταλαβαινεις απο ποια αποψη το λεω


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

γραψε οπου θελεις!!! απλα αν αργω καποιες φορες ειναι γιατι δεν μου βγαζει το μηνυμα, αν θες ειμαι στις μανουλες ιουνιου, εκει θα επικοινωνουμε ακομα και αν δεν εμφανιζετε το θεμα ποτε αρχισαν τα πρωτα συμπτωματα, και επιπλεον μπορουν να σε συμβουλεψουν και τα υπολοιπα κοριτσια αν το θελεις

θα δειξει λογικα ποσο εισαι ο υπερηχος και ισως μια κουκιδιτσα που θα ειναι το εμβρυο, μετα απο τον γιατρο θα κατσεις να σκεφτεις τι θελεις να κανεις, ειναι δυσκολη αποφαση εφοσον δεν ξερεις και τις σκεψεις του συντροφου σου αλλα οπως και να χει θα πρεπει να σκεφτεις πιο πολυ απο ολα ποιο ειναι το καλυτερο γιαυτο το μωρακι!!! ελπιζω να μην με παρεξηγησεις και να καταλαβαινεις απο ποια αποψη το λεω

Μην ανυσηχεις και εγω διαβαζω ταυτοχρονα.

Ισως φανω εγωηστρια αλλα νομιζω καλυτερα να μην ξερω τι θα ηθελε, για να αποφασισω τι θελω εγω χωρις να με επιρεασει, εαν καταλαβαινεις τι εννοω. Επισης νιωθω ηδη πολλες τυψεις που σκεφτηκα κατι τετοιο, και κλεινω περισσοτερο στο οτι αφου εχω δουλεια και σχεδον πτυχειο, ειναι κατι ευχαριστο για εμενα. Δηλαδη και εγω μονη μου ξερω οτι θα δυσκολευτω αλλα θα τα καταφερω!


PNeip3.png

tt1c7c16.aspx

Link to comment
Share on other sites

το αποτελεσμα της χοριακης ειναι πολυ καλο, δηλωνει 100% εγκυμοσυνη

οσο γι αυτο που λες δεν εισαι εγωιστρια γιατι σκεφτεσαι την ζωη αυτου του μωρου οποτε δεν σκεφτεσαι τον εαυτο σου, σκεψου το μονη σου πρωτα πολυ σοβαρα και μετα αναλογα τι θα αποφασισεις του το λες, αν και ισως σε βοηθησει να παρεις μια αποφαση ειτε θετικη ειτε αρνητικη

οτι θελεις μπορεις να μου πεις, δεν θα σε κρινω


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...