Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Μάϊος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Για να σου επιστρέψει το ΙΚΑ χρήματα πρέπει να κανεις τις εξετασεις σε δημοσιο νοσοκομείο???

Παντως ταλαιπωρηθηκες αρκετά με όλη αυτή την αναμονή...

Εγω για αυχενική και Papp-A πλήρωσα στο Ιασώ 150?

Γενικώς είμαι πεπεισμένη πως όσες έχουμε ΙΚΑ μας εχουν αφησει στη μοίρα μας, όλα τα άλλα ταμεια δικαιουνται τόσα πραγματα και εμεις τίποτα...! Και οτι περνουμε ειναι μετα απο μεγαλη ταλαιπωρια!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rita__ki

    3184

  • fairymummy

    2682

  • natasa133

    1469

  • THENA

    1188

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Προσωπικά δεν έχω ΙΚΑ και το ταμείο μου καλύπτει πλήρως τις περισσότερες βασικές εξετάσεις.Πάω σε ένα συμβεβλημένο ιδιωτικό κέντρο κοντά στο σπίτι μου, δεν αργώ καθόλου και δεν πληρώνω,αφού πριν τις έχω θεωρήσει.Βεβαια την αυχενική, όπως θα κάνω και με τις επόμενες μεγάλες εξετάσεις μαλλον, την πλήρωσα κι εγώ στο ΙΑΣΩ. Το προτιμώ από το να μπω στην ταλαιπωρία να τρέχω..Χαρα στο κουράγιο σου douar! To καλό που έχετε με το ΙΚΑ όμως είναι ότι θα πάρετε και το 6μηνο για άδεια τοκετου.Εγώ μόνο 4 μήνες δικαιούμαι...

Όσο για το μωρό μου, του μιλάω και το χαϊδεύω συνέχεια από την πρώτη στιγμή!!! :-P πιστεύω ότι τη νιώθει ήδη την αγάπη μου!!:-P:-P


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Για να σου επιστρέψει το ΙΚΑ χρήματα πρέπει να κανεις τις εξετασεις σε δημοσιο νοσοκομείο???

Παντως ταλαιπωρηθηκες αρκετά με όλη αυτή την αναμονή...

Εγω για αυχενική και Papp-A πλήρωσα στο Ιασώ 150

Γενικώς είμαι πεπεισμένη πως όσες έχουμε ΙΚΑ μας εχουν αφησει στη μοίρα μας, όλα τα άλλα ταμεια δικαιουνται τόσα πραγματα και εμεις τίποτα...! Και οτι περνουμε ειναι μετα απο μεγαλη ταλαιπωρια!

ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ Κ ΤΟ PAP A ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑ 70,00 Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΑ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΣΟ . ΤΙΣ ΜΗΝΙΑΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΟΛΕΣ ΣΤΟ ΙΚΑ ΔΩΡΕΑΝ ΑΛΛΑ ΛΟΓΟ ΓΡΙΠΗΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΤΩΡΑ Κ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΕ ΓΝΩΣΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟ Κ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 30,00 ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΤΙΜΕΣ ΤΑΜΕΙΟΥ ΟΜΩΣ

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΕΒΕ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΓΡΑΜΜΕΝΑ

ΣΤΟ ΙΚΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΜEΝΕΙ Κ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΟΥΤΕ ΟΥΡΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ ΟΥΤΕ ΑΝΑΜΟΝΗ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΑΙΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ Κ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΜΕ ΙΩΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ

ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΙΑ ΜΗΝΙΑΙΟ ΕΛΕΓΧΟ . ΣΤΟ ΙΚΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΧΩΡΙΣΤΑ ΤΑ ΑΡΡΩΣΤΑ

ΣΤΟ ΤΕΒΕ ΤΙ ΔΙΚΕΟΥΝΤΕ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΠΑΛΙ ΙΔΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΘΑ ΕΙΧΑ Κ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΜΕΣΟΣ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΙΚΑ ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΗΝΕΣ Κ ΣΟΥ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ Κ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ Κ ΣΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ Κ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ Κ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ

ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΥΠΟΘΕΤΟ

ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ ΕΓΩ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΛΙΓΟ ΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΞΑΠΛΩΝΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ

ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΙΠΕ Κ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΛΕΙΠΟΥ ΟΙ ΚΛΩΤΣΙΕΣ Κ ΘΑ ΠΑΩ Κ ΓΙΑ ΤΕΤΑΡΤΟ Κ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΧΑΧΑΧΑ

y3CLp2.png

Επεξεργάστηκαν by THENA

image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια . τι κανετε? εχετε παρατηρησει καποια αλλαγη στην διαθεση σας τις τελευταιες ημερες? εγω εχω παρατηρησει οτι ειμαι πιο ευδιαθετη δεν γκρινιαζω τοσο πολυ οσο πριν και εχω ξεκινησει να ανακτω καποιες απο τις δυναμεις μου . καθε μερα και καλυτερα:-P


KOXZp3.png?6TEBkqOn
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ζετα μου, η διαθεσή μου έχει αλλάξει από την απόψη οτι είμαι πιο ήρεμη, κοιμάμαι καλύτερα και δεν βλέπω άσχημα όνειρα.Γκρίνια δεν είχα ιδιαίτερη, ούτε έχω.Ανυπομονώ να φουσκώσω κι άλλο και να αρχίσω να το νιώθω μέσα μου αν και ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμη. Εχω και εγώ την εντύπωση, όπως η Thena ότι χτυπάει καρδούλα όταν ξαπλώνω και βάζω το χέρι μου, αλλά δεν είμαι σίγουρη αν είναι η δική του ή ο σφιγμός ο δικός μου.. Αυριο έχω ραντεβού με τον γιατρό και περιμένω πως και πως να το δουμε πάλι!!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια πολυ ευχαριστα τα νεα σας...:P

εγω αυτες τις μερες ειμαι χαλια... :-(

εκτος απο ενα κρυωμα που εχω απο την Παρασκευη με καταρροη,λιγο βηχα,μπουκωμα και παλι απ την αρχη...τα βραδια δεν μπορω να κοιμηθω ευκολα και βλεπω κατι ονειρα αστα να πανε...

σημερα δε, εχω απ το πρωι τρομερο πονοκεφαλο(τις προηγουμενες μερες ηταν πιο ηπιος)...εμεινα ξαπλωμενη ολο το πρωινο και τωρα περασε λιγακι...

συν ολα αυτα εχω και τους πονους χαμηλα και ελαχιστα καφε...

ελπιζω να μην ξαναδω αιμα παλι και πανικοβληθω....

την Δευτερα παω για αυχενικη επιτελους γιατι εχουμε πολυ αγωνια να δουμε οτι ειναι καλα...

τις τελευταιες μερες δεν νιωθω τιποτα...(ισως ειναι αρρωστο κι αυτο...:P:p:p)

και μ εχει πιασει και η μεση μου επειδη ειμαι συνεχεια ξαπλα...

αν ξεχασα κατι θα επανελθω....:tongue::tongue::tongue::-P


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

Pasxalitsa μου, όντως χάλια ακούγεσαι...Να δεις που αφού κάνεις την αυχενική θα είσαι καλύτερα.Εγώ τουλάχιστον ένιωσα καλύτερα μετά την αυχενική αφού μου έφυγε η αγωνία.Κάνε υπομονή,θα έρθει γρήγορα η Δευτέρα! Προσπάθησε όσο μπορείς να ανέβεις λίγο, γιατι στεναχωριεται και το μικρούλι σου αν δεν είσαι καλα...Περαστικά γρήγορα!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

sue ευχαριστω...

σημερα ειμαι λιγο καλυτερα...αν και χειροτερεψε ο βηχας..ευτυχως δεν εχω πονοκεφαλο και πυρετο...

αντε, 3 μερες και σημερα...:D:D:D:p


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα....!

Ποια η γνώμη σας και των γιατρών σας για το εμβόλιο κατά της νέας γρίπης; Το έχει κάνει κάποια από εσάς.....;

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!

Αχ!Τον ίδιο προβληματισμό έχω κι εγώ μετά τη χθεσινή μου επίσκεψη στον γυναικολογο.Μου είπε ότι ανήκω στην ομάδα υψηλού κινδύνου αλλά είναι προσωπικό μου θεμα το αν θα το κάνω!'Ο,τι αποφασίσω εγώ.Δεν παίρνει ευθύνη δηλαδή.Εκείνος σαν γιατρός το έκανε εφόσον συναναστρέφεται με εγκύους. Στον άντρα μου είπε ότι πρέπει να το κάνει. Εγώ όμως φοβάμαι και για τους δυο μας...Είναι πειραματικό, δεν είναι?Δεν έχω κάνει ποτέ εμβόλιο ούτε για την κλασική γρίπη..Κι αν έχει παρενέργειες? Εσείς τι λέτε?


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμενα ο γιατρός μου είπε επίσης να κανω ότι θέλω αλλά δεν ειναι και διαιτερα θετικός στο εμβόλιο...Εγω προσωπικα δεν εχω κανει ποτε ουτε γι την κοινη γρίπη..

Από την αλλη με προβληματιζει το γεγονος οτι ποτε ΔΕΝ έλεγαν στις εγγυους να κανουν εμβολια, τωρα γιατι ξαφνικα???

Αυτο που κανω ειναι να προσεχω, να πλενω τα χερια μου συνεχεια και να τρωω πολλα πολλα φρουτα και λαχανικα και να πινω χυμους!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σημερα ψυχολογια χαλια...

ειδα παλι αιμα και απ το πρωι εχω τρομερο αγχος για το μωρο...

ο γιατρος ειπε καλυτερα να μην μετακινηθω γιατι ισως χειροτερεψω την κατασταση...θα πηγαινα να με δει αλλα φοβηθηκα...

τωρα αντε να περασουν οι μερες μεχρι την Δευτερα.........

οσο για το εμβολιο δεν εκανα κανενα,ουτε το απλο,ουτε το νεο...

ρωτησα για το απλο μηπως χρειαζοταν αλλα μου ειπε οχι...

για το νεο δεν ειναι υπερ...ουτε εκεινος το εκανε...και δεν μου ειπε τιποτα και για τον αντρα μου...

τωρα αν εγω ηθελα οπωσδηποτε να το κανω δεν ξερω πως θ αντιδρουσε...

προσοχη με τις καθημερινες μας επαφες,πολλα φρουτα και να κανουμε τον σταυρο μας μην κολλησουμε...:-P


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

pasxalitsa εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό. Πάντως κάτσε ξάπλα όσο μπορείς και υπομονή ως μεθαύριο.

Για το εμβόλιο εγώ είμαι κάθετη στο ότι πρόκειται για ακόμη μία πανδημία κέρδους. Αρχίζει από τις φαρμακοβιομηχανίες, περνάει από τους οργανισμούς υγείας και καταλήγει στα ΜΜΕ που μας πανικοβάλλουν καθημερινά για λόγους τηλεθέασης.

Ο γιατρός μου δεν μου έχει αναφέρει καν για το εμβόλιο, ενώ ο παιδίατρος του γιού μου όταν τον ρώτησα γέλασε και μου είπε ότι ίσως να έχουμε περάσει οικογενειακώς τη γρίπη και να μην έχουμε εκδηλώσει καν πυρετό, όπως συμβαίνει καθημερινά με όλα τα μικρόβια που δεχόμαστε και ο οργανισμός μας τα σκοτώνει.

Δεν υπάρχει καμμία περίπτωση να συναινέσω σε εμβολιασμό δικό μου ή του γιού μου. Άλλωστε είναι προφανές, η πλειοψηφία των Ελλήνων γιατρών δεν εμβολιάζεται.


AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

ξερει καμια ποσο κανει το utrogestan???

ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΣΤΟ INTERNET ΕΧΕΙ ΑΠΟ 7,5 - 13,00 ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΟΣΑ ΧΑΠΑΚΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΟΥΤΙ.

ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΡΙΠΗ ΔΕΝ ΑΝΗΣΥΧΩΝ ΤΟΣΟ ΑΝ ΘΑ ΚΟΛΛΗΣΩ ΑΝ Κ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ VIDEO CLUB Κ ΜΠΑΙΝΟΒΓΑΙΝΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΟΙ .

ΟΣΟ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΙΔΗΡΟ ΜΑΣ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΕΜΕΝΑ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΑ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΑΚΙΑ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ ΜΑΣ . ΑΝ Κ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΤΟ ΑΣΘΜΑ ΜΟΥ Κ ΑΡΧΙΣΑ ΕΙΣΠΝΟΕΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΓΡΙΠΗ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ Κ Η ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΨΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΟΛΑ

WfRJp2.png


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...