Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

τριτάκια 2014-2015


Recommended Posts

αχ πότε μεγάλωσε η ζουζούνα μας!

Τρίτη Δημοτικού φέτος!!

Ακόμη θυμάμαι την πρώτη μερα του αγιασμού στην πρώτη Δημοτικού!! Μου φαινόταν τεράστιο το σχολείο!!! και ήμουν σίγουρη πως κάποιο λάθος είχε γίνει με τις ημερομηνίες και ότι δεν ήταν για πρώτη δημοτικού η κόρη μου χαχαχαχα

Σήμερα έμαθα ότι θα έχουμε και βαθμούς από φέτος στην Τρίτη, ισχύει άραγε?

Και μπαίνει και η ιστορία κια τα θρησκευτικά, έχουμε και τις άλλες δραστηριότητες (Αγγλικά κια καράτε, ω ναι η μικρή μας ξεκίνησε καράτε από πέρσι) άντε να δούμε πως θα πάμε και φέτος.

Καλή αρχή σε όλα τα τριτάκια μας!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχ πότε μεγάλωσε η ζουζούνα μας!

Τρίτη Δημοτικού φέτος!!

Ακόμη θυμάμαι την πρώτη μερα του αγιασμού στην πρώτη Δημοτικού!! Μου φαινόταν τεράστιο το σχολείο!!! και ήμουν σίγουρη πως κάποιο λάθος είχε γίνει με τις ημερομηνίες και ότι δεν ήταν για πρώτη δημοτικού η κόρη μου χαχαχαχα

Σήμερα έμαθα ότι θα έχουμε και βαθμούς από φέτος στην Τρίτη, ισχύει άραγε?

Και μπαίνει και η ιστορία κια τα θρησκευτικά, έχουμε και τις άλλες δραστηριότητες (Αγγλικά κια καράτε, ω ναι η μικρή μας ξεκίνησε καράτε από πέρσι) άντε να δούμε πως θα πάμε και φέτος.

Καλή αρχή σε όλα τα τριτάκια μας!!

Καλησπέρα κι από μας τα τριτάκια!

Μεγαλώσαμε βρε πως πέρασε ο καιρός,:D

Νομίζω θα χουμε ΑΒΓ στην Τριτη και τετάρτη δημοτικού και πεμπτη κι εκτη 10.

Να είναι γερά τα καμάρια μας να προοδευουν στην ζωή τους!

Καλή πρόοδο και καλή σχολική χρονιά σ όλα τα παιδάκια:D


1066964t550bl3o0t.gif328052gqbj0xn03d.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα!Κι εγώ τριτάκι, αλλά αγόρι!!Εμείς θα πάμε αγγλικά φέτος πρώτη χρονιά και ποδόσφαιρο τέταρτη χρονιά...Καλή σχολική χρονιά με υγεία, όρεξη (για τα παιδιά) και κουράγιο (για μας!)..... Κάτι έμαθα ότι αύριο θα πάρουν και τα βιβλία...Άραγε ισχύει?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα marouskaki να σου ζησουν τ αγοράκια σου!

Κι εμεις ξεκιναμε αγγλικα φετος.

Βιβλία ναι θα πάρουμε αύριο,οπότε τσαντούλα και μπολικη προσωπική εργασία για εμάς τις μαμάδες για το ντυσιμο των βιβλίων!

Ακουσα πως καποια σχολεία εχουν πάρει απο τον Ιούνιο:shock:!!!! βιβλία και εξεπλάγην!!


1066964t550bl3o0t.gif328052gqbj0xn03d.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα gold και Maroyskaki και καλή σχολική χρονιά να έχουμε

Αχχχχχ βαθμούς ΠΑναγία μου τι μας περιμένει! κια 10 στην Πεμπτη και Έκτη ε?

Αγγλικά τν ξεκίνησα πέρισι τυχαίια γιατί έκανε η φίλη μας ιδιαίτερα οπότε την έχωσα κι εγώ. Αλλά νομίζω όλοι λέγανε από φέτος να αρχίζουν Αγγλικά, όπως κι εσείς, στην Τρίτη Δημοτικού Δηλαδή.

Τέταρτη χρονιά ποδόσφαιρό gold? ουάουου!!!!!

Κι εμάς μας είπαν για βιβλία αύριο. Έχουν πάρει από Ιούνιο κάποια Maroyskaki? μωρέ μπράβο οργάνωση.....

Υ.Γ. Σήμερα στον αγιασμό της πόνεσε λίγο η κοιλίτσα της δικιάς μου, και δάκρυσε κιόλας!!

, αχ Παναγία μου τι τραβάνε κι αυτά!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα gold και Maroyskaki και καλή σχολική χρονιά να έχουμε

Αχχχχχ βαθμούς ΠΑναγία μου τι μας περιμένει! κια 10 στην Πεμπτη και Έκτη ε?

Αγγλικά τν ξεκίνησα πέρισι τυχαίια γιατί έκανε η φίλη μας ιδιαίτερα οπότε την έχωσα κι εγώ. Αλλά νομίζω όλοι λέγανε από φέτος να αρχίζουν Αγγλικά, όπως κι εσείς, στην Τρίτη Δημοτικού Δηλαδή.

Τέταρτη χρονιά ποδόσφαιρό gold? ουάουου!!!!!

Κι εμάς μας είπαν για βιβλία αύριο. Έχουν πάρει από Ιούνιο κάποια Maroyskaki? μωρέ μπράβο οργάνωση.....

Υ.Γ. Σήμερα στον αγιασμό της πόνεσε λίγο η κοιλίτσα της δικιάς μου, και δάκρυσε κιόλας!!

, αχ Παναγία μου τι τραβάνε κι αυτά!!!!

Mας μπέρδεψες λίγο με τη gold Κατερινάκι, αλλά τελοσπάντων, χαχα!:tongue::tongue::tongue: Εμένα ήταν ενθουσιασμένος, με το που γυρίσαμε, άλλαξε και ξαναπήγε μόνος του στο σχολείο για μπάλα με τους φίλους του.... Μεγάλωσε.....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Να μαστε κι εμείς!

Ηταν πολυ ωραια σημερα,αρχη σχολικης χρονιας,καινουρια ταξη,καινουρια δασκαλα,.

Ανταμωση με τους συμμαθητες,λεγαν τα νεα τους τα πιτσιρικια!!!

Αχ,εντυσα και όλα τα βιβλία 12 στο σύνολό τους!

Ετικέτες,ιστορίες,ετοιμη κι λίστα μ αυτά που ζήτησε η δασκάλα κι απο αυριο στο προγραμμα!

Κατερινα μου της marouskaki ο γιόκας πάει ποδοσφαιρο βρε, η δικια μου προς το παρον Αγγλικά.

Θα τα λεμε κορίτσια τα νέα μας να ευχηθώ και παλι καλή αρχή για οοοοολους μας!!!119988jzrfj2lzsn.gif


1066964t550bl3o0t.gif328052gqbj0xn03d.gif

Link to comment
Share on other sites

Να μαστε κι εμείς!

Ηταν πολυ ωραια σημερα,αρχη σχολικης χρονιας,καινουρια ταξη,καινουρια δασκαλα,.

Ανταμωση με τους συμμαθητες,λεγαν τα νεα τους τα πιτσιρικια!!!

Αχ,εντυσα και όλα τα βιβλία 12 στο σύνολό τους!

Ετικέτες,ιστορίες,ετοιμη κι λίστα μ αυτά που ζήτησε η δασκάλα κι απο αυριο στο προγραμμα!

Κατερινα μου της marouskaki ο γιόκας πάει ποδοσφαιρο βρε, η δικια μου προς το παρον Αγγλικά.

Θα τα λεμε κορίτσια τα νέα μας να ευχηθώ και παλι καλή αρχή για οοοοολους μας!!!119988jzrfj2lzsn.gif

Kαλημέρα!Πλάκα κάνεις?Τα ετοίμασες κιόλας?Παιδιά, εμάς τους έδωσαν μόνο γλώσσα και μαθηματικά γιατί τα περισσότερα παιδιά δεν είχαν τσάντες μαζί.Σήμερα πήγαν κανονικά με τα βιβλία, αλλά ούτε λίστα πήραμε ακόμη.Ρε συ gold, να σου τα στείλω να τα ντύσεις?Το σιχαίνομαι από μαθήτρια αυτό....:oops::oops::oops::oops::oops:Το έχω φορτώσει στον άντρα μου να φανταστείς....Ο οποίος όλως περιέργως πολύ καλά το κάνει!! Όσο για τα αγγλικά ξεκινάμε 22 σεπτεμβρίου, ελπίζω να έχει τις μέρες που δεν θα έχει ποδόσφαιρο, αλλιώς θα ψοφήσει ο δόλιος....ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑ!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα τι μπέρδεμα ήταν αυτό, συγνώμη Gold μου και Maroyskaki μου!!!!!

Gold – καλέ? από πρώτη μέρα πήρατε βιβλία?!!!!! Μπήκατε στην τάξη μετά τον αγιασμό δηλαδή?

Την πηγαίνεις πουθενά αλλού εκτός από Αγγλικά? Κάποια άλλη δραστηριότητα δηλαδή?

Marouskaki – αχ αυτό το ντύσιμο των βιβλίων! Κι εγώ το σιχαίνομαι, αλλά με τις θήκες γίνονται χάλια, ενώ έχουν άλλη χλίδα με το αυτοκόλλητο ντύσιμο!!!!

Ναι θα είναι ξεθέωμα αν έχει αγγλικά και ποδόσφαιρο μαζί (και για κείνον και για σένα!!!!) και το διάβασμα για την άλλη μέρα. Τουλάχιστον να είναι Παρασκευές τουλάχιστον η μία μέρα που έχουν τις δραστηριότητες.

Ερώτηση και για τις δύο: διαβάζουν μόνα τους ή θέλουν κι εσάς από πάνω σαν την δική μου?


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα τι μπέρδεμα ήταν αυτό, συγνώμη Gold μου και Maroyskaki μου!!!!!

Gold – καλέ? από πρώτη μέρα πήρατε βιβλία?!!!!! Μπήκατε στην τάξη μετά τον αγιασμό δηλαδή?

Την πηγαίνεις πουθενά αλλού εκτός από Αγγλικά? Κάποια άλλη δραστηριότητα δηλαδή?

Marouskaki – αχ αυτό το ντύσιμο των βιβλίων! Κι εγώ το σιχαίνομαι, αλλά με τις θήκες γίνονται χάλια, ενώ έχουν άλλη χλίδα με το αυτοκόλλητο ντύσιμο!!!!

Ναι θα είναι ξεθέωμα αν έχει αγγλικά και ποδόσφαιρο μαζί (και για κείνον και για σένα!!!!) και το διάβασμα για την άλλη μέρα. Τουλάχιστον να είναι Παρασκευές τουλάχιστον η μία μέρα που έχουν τις δραστηριότητες.

Ερώτηση και για τις δύο: διαβάζουν μόνα τους ή θέλουν κι εσάς από πάνω σαν την δική μου?

Χαχα, από το στόμα μου την πήρες την ερώτηση!!Λοιπόν, εγώ πέρυσι είχα αρχίσει να τον αφήνω και μόνο του για να μαθαίνει σιγά σιγά, αλλά άμα έβρισκε τα σκούρα έτρεχε στο μπαμπά (και μαλώναμε φυσικά...).Φέτος λέω να συνεχίσω με διακριτική παρακολούθηση ΑΦΟΥ θα τα έχει κάνει μόνος.Βέβαια, για τα μαθήματα που θέλουν απ' έξω ...είναι κάτι καινούριο οπότε θέλει βοήθεια πιστεύω.Στα αγγλικά...κάπως έτσι κι εκεί...Αύριο μεθαύριο που θα κάνουν γερμανικά ή γαλλικά τι κάνουμε, ωχ ωχ ωχ!Τους περιμένω πώς και πώς σήμερα να μου πούνε εντυπώσεις!!Χαίρομαι σαν παιδί κι εγώ με τους μαθητές μου!:D:D:D Εσύ τι σκέφτεσαι να κάνεις με το διάβασμα?Επειδή είχα συνάδελφο στο γραφείο που διάβαζε το γιο της μέχρι πρώτη γυμνασίου.... προσπαθώ όσο γίνεται να μη φτάσω να το ζήσω αυτό!!!!:shock::shock::shock::shock::shock:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερίζω τα ομορφα τα κορίτσια!

Τί κάνετε;

Εμείς χαλαρά΄απολαμβάνουμε τις μέρες χωρίς διάβασμα ακόμη :D:tongue:;)χαχαχα!!

Κατερίνα ναι μπήκαμε στην τ άξη μετά τον αγιασμό,καναν τις συστάσεις δασκάλα και παιδιά και μίλησε κι εμας τις μαμάδες δινοντας μας τη λίστα,και την Παρασκευή κάναν κανονικά το εξάωρο τους,13:15 σχολάμε.

Έλα ρε συ δεν σ αρέσει το ντυσιμο των βιβλίων; Πλάκα έχει! Στείλτα ;):D,μου φερε κι άλλα δυο (των αγγλικών ,την Παρασκευη) το καμαρι μου,κι έχω κι άλλη δουλειά!

Είμαστε υπό συζήτηση τωρα για δραστηριότητα :cool:

Αγγλικά ξακιναμε 1 Οκτωβριου,εκει μου πε ο αντρας μου πως θα την αναλαβει εκείνος.

Για το διάβασμα τώρα οπως κι εσυ marouskaki σκέφτομαι να την παρακολουθώ διακριτικά και βεβαιως θα συμφωνησω απόλυτα μαζι σου για τα καινουρια μαθήματα Ιστορία,Θρησκευτικά,να τα κάνουμε μαζί στην αρχή γιατί είναι κάτι που συναντά για πρώτη φορά και θέλει καθοδήγηση.

Εχεις δυο μαθητούδια δηλαδη; Καλη αρχη και στον μικρουλη σου!

Χρόνια πολλά σήμερα στους Σταυρους και στις Σταυρούλες!

Μεγαλη μέρα σήμερα!!


1066964t550bl3o0t.gif328052gqbj0xn03d.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω τα ομορφα τα κορίτσια!

Τί κάνετε;

Εμείς χαλαρά΄απολαμβάνουμε τις μέρες χωρίς διάβασμα ακόμη :D:tongue:;)χαχαχα!!

Κατερίνα ναι μπήκαμε στην τ άξη μετά τον αγιασμό,καναν τις συστάσεις δασκάλα και παιδιά και μίλησε κι εμας τις μαμάδες δινοντας μας τη λίστα,και την Παρασκευή κάναν κανονικά το εξάωρο τους,13:15 σχολάμε.

Κι εμάς έκατσαν κανονικά ως τις 13.15 και απ' ό,τι μου είπε λειτουργεί και το ολοήμερο όπου θα μένει ως τις 14.00 (μαζί με τον μεσαίο).Μπήκαν στην τάξη, γνωρίστηκαν με τη δασκάλα και από μαθήματα έκαναν μόνο Θρησκευτικά, για την Ύψωση του Τιμίου Σταυρού (ήδη τη συμπαθώ πολύ αυτή τη δασκάλα, χαχα!).;);););)

Έλα ρε συ δεν σ αρέσει το ντυσιμο των βιβλίων; Πλάκα έχει! Στείλτα ;):D,μου φερε κι άλλα δυο (των αγγλικών ,την Παρασκευη) το καμαρι μου,κι έχω κι άλλη δουλειά!

Είμαστε υπό συζήτηση τωρα για δραστηριότητα :cool:

Αγγλικά ξακιναμε 1 Οκτωβριου,εκει μου πε ο αντρας μου πως θα την αναλαβει εκείνος.

Για το διάβασμα τώρα οπως κι εσυ marouskaki σκέφτομαι να την παρακολουθώ διακριτικά και βεβαιως θα συμφωνησω απόλυτα μαζι σου για τα καινουρια μαθήματα Ιστορία,Θρησκευτικά,να τα κάνουμε μαζί στην αρχή γιατί είναι κάτι που συναντά για πρώτη φορά και θέλει καθοδήγηση.

Εχεις δυο μαθητούδια δηλαδη; Καλη αρχη και στον μικρουλη σου!

Ευχαριστούμε, προς το παρόν, χαίρεται με την καλή δασκάλα που έχουν,και τις γραμμούλες που κάνουν χαχα!

Χρόνια πολλά σήμερα στους Σταυρους και στις Σταυρούλες!

Μεγαλη μέρα σήμερα!!

Kαλησπέρα κι από μένα!Μεγάλη γιορτή σήμερα ναι!!:P:p:p

Γκολντ, εμείς στα αγγλικά πήραμε 5 βιβλία!!Άσε, 80 ευρώ κάνανε!!:shock::shock::shock:Δηλαδή άμα στην Α τζούνιορ κάνουν τόσα, στην τάξη για λόουερ πόσο θα κάνουν?Οιμέ!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Πώς πήγατε σήμερα?Έκαναν μάθημα?Εγώ τώρα σχολάω και θα πάω να δω τι θα μου πει...Για να δούμε, έχουν τίποτα για αύριο ή το πάνε χαλλλαρά???:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Καλησπέρα κοριτσομάνες!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, από το στόμα μου την πήρες την ερώτηση!!Λοιπόν, εγώ πέρυσι είχα αρχίσει να τον αφήνω και μόνο του για να μαθαίνει σιγά σιγά, αλλά άμα έβρισκε τα σκούρα έτρεχε στο μπαμπά (και μαλώναμε φυσικά...).Φέτος λέω να συνεχίσω με διακριτική παρακολούθηση ΑΦΟΥ θα τα έχει κάνει μόνος.Βέβαια, για τα μαθήματα που θέλουν απ' έξω ...είναι κάτι καινούριο οπότε θέλει βοήθεια πιστεύω.Στα αγγλικά...κάπως έτσι κι εκεί...Αύριο μεθαύριο που θα κάνουν γερμανικά ή γαλλικά τι κάνουμε, ωχ ωχ ωχ!Τους περιμένω πώς και πώς σήμερα να μου πούνε εντυπώσεις!!Χαίρομαι σαν παιδί κι εγώ με τους μαθητές μου!:D:D:D Εσύ τι σκέφτεσαι να κάνεις με το διάβασμα?Επειδή είχα συνάδελφο στο γραφείο που διάβαζε το γιο της μέχρι πρώτη γυμνασίου.... προσπαθώ όσο γίνεται να μη φτάσω να το ζήσω αυτό!!!!:shock::shock::shock::shock::shock:

Aαααα, μαρουσκακι μου, είσαι σε πολύ καλό σημείο!!!!!, αφού είχες αρχίσει κι απο πέρυσι διακριτική παρακολούθηση θα είστε σούπερ φέτος. Και τα Αγγλικά μόνος? ουάου. Τα γερμανικά ή γαλλικά προσθέτονται σαν δεύτερη ξένη γλώσσα? σε ποιά τάξη? αχ δεν το ήξερα αυτό καλέ...

κι εγώ το ίδιο όπως εσύ χαίρομαι.

Το φοβάμαι μήπως συνιθήσει μαζί μου να διαβάζει. φέτος θα το παλέψω, θα την βάζω μόνη της και μετά μαζί. Την πέρνω 5.30 το απόγευμα βέβαια (έως τότε την κρατάνε στην φύλαξη παιδιών δημοτικού στον παιδικό σταθμό που πήγαινε κια υποτίοθεται έκανε ένα ψιλοδιάβασμα εκεί), άντε να δούμε κια φέτος. Ποιό είναι το ωράριό σου? Ποιός τα παίρνει από το σχολείο? Εμάς ο μπαμπάς είναι στην Πάρο για δουλειά από πέρσι και είμαστε μοναχούλες...


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...