Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

τριτάκια 2014-2015


Recommended Posts

Καλημέρα, απελευθέρωση σήμερα εδώ, παρέλαση και όχι σχολείο φυσικά (ούτε δουλειά για τη μαμά;););) ).

Κορίτσια, ναι, δε θέλει απ' έξω τίποτα στα δυο νέα μαθήματα η δασκάλα μας, αλλά ό,τι τους μείνει... Διαγώνισμα δεν έχουν γράψει κανένα, αλλά φέρνει σπίτι κάτι φυλλάδια με ασκήσεις εξτρά προς το παρόν. Μπήκαν και στα επίθετα...Τη γλώσσα φοβάμαι λίγο γιατί δεν του πολυαρέσει κι η γραμματική είναι πίκρα (εγώ τη λάτρευα, αλλά δε μου έμοιαξε σ' αυτό)....

Πολύ καλημέρα σας!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κούκλες:D

Katerina μια χαρα τα πηγε στα διαγωνισματα μπραβο στο κοριτσακι σου!

Δυο λαθακια δεν είναι τίποτα.;)

Marouskaki εχεις γίνει ο αγγελιοφόρος θετικών μαντάτων!! Τέτοια ν ακούμε να ξεκινάει καλά η μέρα μας!γιατί σήμερα ειδικά δε με πάει απ το πρωί! Τη μια πήρα να πέσω απ τις σκάλες την άλλη στο καπάκι σκονταψα στα καλά καθούμενα ασε...

Τουλάχιστον ν ακουω ευχάριστα ν ανοιγει η διάθεση μου:D

Απελευθερωση της πόλης σας προφανώς ε; Τυχερούλια!!!! Να έρθω να γιορτασουμε μαζί;:tongue::tongue::tongue:

Καλά να περάσετε σημερα!

Στη γλώσσα τώρα,στα επίθετα φτάσαμε κι εμείς, κι ειχαν να πανε στο σχολείο μια συλλογη,κι ένα αγαπημενο παιχνίδι να το παρουσιασουν.

Η δικια μαςη δασκάλα δεν είναι τόσο της φωτοτυπιας,μας είπε πως θέλει τα παιδια να κάνουν τις εργασιες τους ασκησεις στο σχολειο και δινει ελαχιστες ως μηδαμινες φωτοπυπιες για το σπιτι.

Κορίτσια απο ορθογραφία πως τα πανε τα παιδάκια σας;

Η δικιά μου από βιασύνη κυρίως κανει λάθη. Πώς θα τη στρώσω; Την βάζω να τα κοιτάξει μετά,με κοιταει γελάει ένοχα και τα διορθώνει,το ιδιο βιολί να τα τελειώσει ναι μεν αλλά,δεν τα ελεγχει για τυχον λάθη,οπως της έχω πει επανελειμενα να κάνει..

Πολλά είπα βρε σας ζάλισα τα ξαναλέμε!


1066964t550bl3o0t.gif328052gqbj0xn03d.gif

Link to comment
Share on other sites

ΓΡΆΦΩ βιαστικά (ως συνήθως, πολύ δουλειά και σήμερα, μαρουσκάκι θέλω κι εγώ απελευθέρωση!!!! χαχαχαχ)

γκολντ μου ένα κόλπο που πιάνει με την δικιά μου είναι να λέει την ορθογραφία απέξω γράμμα γράμμα (να μην την γράφει) κι έτσι της μένει, μήπως να το δοκιμάσετε?

Υ.Γ. διαγώνισμα στα μαθηματικά και σήμερα, τις διαιρέσεις έως το 5 .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλάκια

καλή δύναμη


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

ΓΡΆΦΩ βιαστικά (ως συνήθως, πολύ δουλειά και σήμερα, μαρουσκάκι θέλω κι εγώ απελευθέρωση!!!! χαχαχαχ)

γκολντ μου ένα κόλπο που πιάνει με την δικιά μου είναι να λέει την ορθογραφία απέξω γράμμα γράμμα (να μην την γράφει) κι έτσι της μένει, μήπως να το δοκιμάσετε?

Υ.Γ. διαγώνισμα στα μαθηματικά και σήμερα, τις διαιρέσεις έως το 5 .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλάκια

καλή δύναμη

ΠΑΛΙ διαγώνισμα??Καλέ, μήπως δεν πάει τρίτη δημοτικού η κόρη σου, αλλά τρίτη λυκείου??:shock::shock::shock:Έλεος με τα διαγωνίσματα, απαπαπαπα!:shock::shock::shock::shock::shock:

Αυτό που λες για την ορθογραφία...δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνει ο δικός μου, κι εγώ βαριέμαι να σου πω, αλλά το θέμα είναι να τη γράφει κιόλας ρε συ, στο προφορτικό μπορεί να το λέει σωστά, αλλά στο γραπτό θα το κάνει σωστά?Εγώ κοιτάω να μάθει τους βασικούς κανόνες, από κει και πέρα, αν κάνει κάποια άσχετα λάθη, πχ το μυρμήγκι έχει κολλήσει και το γράφει μυρμύγκι, μόνο με την επανάληψη νομίζω διορθώνονται...Επιμένω στα βασικά προς το παρόν, να μην του πέσουν πολλά, πχ ρήματα παθητικής φωνής με ''αι'', ρήματα με ''ω'' κλπ....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

1769173cl3jsgbglk.gif

Καλά σήμερα απορώ με την Χριστουγεννιατικη διάθεσή μου!

Και είμαι και εκτος θέματος ε; Χαχαχα:tongue:;):D

Κατερίνα μερσι για την οδηγία:D

Πολυ διαγώνισμα πάντως γράφετε,και διαιρέσεις:o

Καλό κουραγιο στο κοριτσάκι σου κι υπομονή σε σένα:-D

Από μουσική κάνετε κάτι;

Εμείς κάναμε για τα διαστήματα του πενταγράμμου κ.α

Τεχνικα κανετε κάτι απο το βιβλίιο ή κανουν απλώς κατασκευές;

Στην ευέλικτη τί κανουν τα καμάρια σας;

Όπωςκαταλαβατε κανω ένα μινι γκάλοπ να δω που βρίσκονται τ άλλα σχολεία σε οχι τόσο βασικά μαθήματα;)


1066964t550bl3o0t.gif328052gqbj0xn03d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Xαχα, καλά εσύ μας πήγες αλλοοοοοούύύύ τώρα!!Άντε και δύο μήνες έμειναν μόνο λέμε:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Εικαστικά, τεχνικά κλπ ούτε ξέρω τι κάνουν ούτε ρωτάω, μου φτάνουν τα υπόλοιπα να με τυραννάει!!Χαχαχαχαχαχα!Καλό απόγευμα κορίτσια!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Xαχα, καλά εσύ μας πήγες αλλοοοοοούύύύ τώρα!!Άντε και δύο μήνες έμειναν μόνο λέμε:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Εικαστικά, τεχνικά κλπ ούτε ξέρω τι κάνουν ούτε ρωτάω, μου φτάνουν τα υπόλοιπα να με τυραννάει!!Χαχαχαχαχαχα!Καλό απόγευμα κορίτσια!

Ασε marouskaki δεν πάω καλά,θέλω Χριστούγεννα!!!!

Καλό απόγευμα και σε σένα και για να μη μου τη λες:tongue::tongue:voila

1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif1630281sa2ojlaqwt.gif


1066964t550bl3o0t.gif328052gqbj0xn03d.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, κεφάκια κεφάκια κορίτσι?Καλημέρα!Τι ωραία όλα αυτά που βάζεις, δοκίμασα αλλά δεν μπορώ να τα βάλω εδώ κι εγώ, χαχα!:oops::oops::oops: Κορίτσια, εκεί που άρχιζα να ανησυχώ γράψαμε δυο τεστ κι ήρθαμε στα ίσα μας!!Ιστορία αλάνθαστος (απορώ πώς...αφού δεν τους βάζει τίποτα!!) και μαθηματικά ένα λαθάκι.Όσο για τη συμπεριφορά του, πότε είναι το καλύτερο παιδί της τάξης -λόγια της κυρίας-πότε τρώει παρατηρήσεις....Ίδωμεν!Με τα αγγλικά πώς πάτε παιδιά?Χθες έγραψε ο δικός μου υπομονή έτσι:υπομωνεί και σας θυμήθηκα. Μου έβγαλε τα μάτια λέμεεεεεε!!! :shock::shock::shock::shock::shock:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπραβο στο αγοράκι σου ετσι να συνεχίσετε!!

Α, και καμια παρατηρησούλα δεν πειράζει βρε συ,μουγκα θα καθονται τα παιδιά;

Κι εμένα με λέει η δικιά μου : " μαμά σήμερα η κυρία με είπε - μη μιλάτε κορίτσια- με όμορφο τρόπο, και μεις δεν ξαναμιλήσαμε,αλλά τότε που μας είδε η κυρία,είπαμε για το τάδε να μην το ξεχάσουμε στο διαλειμμα"

Στ αγγλικά τώρα του σχολείου τελειωσαν την αλφαβήτα και κανουν διφθογγους.

Στο φροντηστήριο είμαστε προς το τέλος της ΑΒ.

Χαχααχα ασε από ορθογραφικά έχουμε να λέμε με τις ώρες:oops::lol::lol:

Κάναμε και την καθιερωμένη γιορτούλα μας,αλλά η δική μας τάξη δεν συμμετείχε.

Εσείς πώς τα πήγατε;

Πιάσαν και τα κρύα ε; Καιρός για "ζεστές" εικόνες:tongue::D

2522809l7wxcr8oap.gif


1066964t550bl3o0t.gif328052gqbj0xn03d.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πώς είστε;

Να κεράσω κι εγώ ένα καφεδάκι

1841082nzp8qq1vsr.gif

Γαλλικό,καπουτσίνο και νες:) εγώ πίνω τώρα νες ζεστούλι,και ο καιρός είναι πολύ μουντός ρε παιδί μου..

Έχουμε και την παρέλαση σήμερα,και θα ήταν τέλεια αν μας έκανε λίγο το χατίρι ο ήλιος να βγει:D:tongue::tongue::lol:

Από μαθήματα,την έβαλα κι έκανε ό,τι γραπτό είχε και δεν είχε,(και προφορικό),μιας και εχουμε τόσες μέρες να είμαστε πιο χαλαρές και να μη ζοριστούμε ,θα κάνουμε απλώς μια μικρή επανάληψη!

Εσείς πώς περνάτε αυτές τις μέρες;


1066964t550bl3o0t.gif328052gqbj0xn03d.gif

Link to comment
Share on other sites

Ax κορίτσια...Τι ωραίο ήταν αυτό το τετραήμερο που πέρασε!Πόσο χάρηκα και πόσο χάρηκαν και τα παιδάκια μου που ήμασταν όλοι μαζί και κάναμε πράγματα μαζί....Πόσο θα ήθελα να μη χρειαζόταν να δουλεύω ή να δούλευα όποτε ήθελα...Ε, αυτά, σταματώ να ονειρεύομαι!!:oops::oops::oops: Παρέλαση δεν πήγαμε, σε δυο χρόνια θα πηγαίνουμε να καμαρώνουμε το πεμπτάκι μας!!;);););) Εσείς καλά?

Ψύχρανε ο καιρός....10 βαθμούς είχε το πρωί που ερχόμουν στο γραφείο!!Καλό απόγευμα!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...