Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Απριλίου 2015


olympia_st

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα Athinakos :D . Τι κάνεις? Όντως προς το παρόν οι δυο μας. Λοιπόν, από συμπτώματα.... Σε γενικές γραμμές θεωρώ ότι δεν έχω κάτι ιδιαίτερο παρά μόνο υπνηλία όλη μέρα, δυσκοιλιότητα με αποτέλεσμα να είμαι συνεχώς πρησμένη, μετά το φαγητό για καμιά ώρα έχω δυσφορία και συχνοουρία το βράδυ (τουλάχιστον 5 φορές).... Α, παραλίγο να το ξεχάσω, έχω και βιονική όσφρηση και δυστυχώς τα περισσότερα μου βρωμάνε.

Εσύ τι συμπτώματα έχεις?


CMyUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! Λοιπόν και εγώ πιστεύω οτι είμαι τυχερή με συμπτώματα. Στην αρχή ειχα αρκετες αναγούλες αλλά άρχισα να τρώω πολύ πιο ελαφριά γεύματα και σταμάτησαν. Επίσης πάω συνέχεια για πιπί μου και μπορώ να κοιμάμαι όλη μέρα! Για την δυσκοιλιότητα με βοηθάει πολύ το ότι τρώω τεράστιες ποσότητες απο λαχανικά και πρασινάδες. Επίσης βοηθανε πολύ τα ακτινίδια (2 την ημέρα).


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την καλημέρα κ από μένα!!!

Μανούλα Απριλίου κ γω, πολύ χαίρομαι που μαζευτήκαμε!

Κ περίμενα καιρό να δημιουργηθει θέμα αντίστοιχο!

Είμαι μόλις 12 βδομάδων κ είναι το πρώτο μου!

Είχα μια περσινή αποβολή σε πού πρώιμο στάδιο κ όσο να ναι ανυπομονώ λιγάκι παραπάνω!!! Αθηνάκος διάβασα κ για τη δική σου αποβολή... πολύ στεναχωρέθηκα, αλλά να που ήρθε το θαυματάκι σου!

Ολυμπία έχουμε μαζί το ραντεβού μας για την αυχενική 25/9.

ΠΗΤ εχω 3/4 με το καλό!

Μένω Αθήνα κ ο γιατρός μου είναι κ μενα σε διάφορα ανάμεσά τους κ το Λητώ που μ ενδιαφέρει περισσότερο!

Ανυπομονώ να τα λέμε!

Απο συμπτώματα, είμαι σπίτι εδώ κ ενα μηνα από ζαλαδες κ εμετούς, κ συχνα εχω δυσφορία με το στομαχι μου κ είμαι ξάπλα γιατί πονάω.

Γενικά κάνω πράγματα, αλλά εντός συνόρων (σπιτι)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα ακτινίδια δεν έκαναν τίποτα και πρασινάδες φοβάμαι πολύ να φάω γιατί παλιότερα είχα θέματα με κολικούς. Γενικότερα λαχανικά και φρούτα τρώω αλλά δεν με πολυβοηθούν και παιδεύομαι. Χθες ξεκίνησα δημητριακά βρώμης μπας και δω φως!!! Θα δούμε...


CMyUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καθώς μας ήρθες και εσύ! !!!! Με το καλό να δεχτείς και εσυ το μικρό σου θαυματάκι! Αντε να μεγαλώνει η παρέα μας σιγά σιγά!

Στο Λητώ γεννήσε μια φίλη τον Ιούλιο και έμεινε πολύ ευχαριστημένη...εμένα ο γιατρός μου πού είναι και Λητώ και Ιασώ προτιμάει το Ιασώ επειδή έχουν από τις καλύτερες μονάδες νεογνών (εάν χρειαστεί). Εγώ που πέρασα 2 βδομαδες στο Ιασώ περσι δεν είχα παράπονο...αλλά πού ακριβό!!!!


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

=olympia_st;2373685]Εμένα τα ακτινίδια δεν έκαναν τίποτα και πρασινάδες φοβάμαι πολύ να φάω γιατί παλιότερα είχα θέματα με κολικούς. Γενικότερα λαχανικά και φρούτα τρώω αλλά δεν με πολυβοηθούν και παιδεύομαι. Χθες ξεκίνησα δημητριακά βρώμης μπας και δω φως!!! Θα δούμε...

Επειδή και εγώ στην αρχή ειχα θέμα μου πρότεινε ο γιατρός ενα συρόπι το οποίο βοηθάει και το είχε παρει και μια φιλη περσι. Εγω τελικα δεν χρειαστηκε να το παρω. Εαν συνεχιστεί το προβλήμα ρώτα τον γιατρό σου.


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Simoni. Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Κι εμένα με ενδιαφέρει το Λητώ αλλά ακόμη δεν έχω αποφασίσει. Σκέφτομαι να απορρίψω το Ρέα γιατί νομίζω ότι παίζει πολύ καισαρική (συμπέρασμα που έβγαλα από κουβέντα που είπε η γιατρος μιας φίλης μου που γέννησε εκεί).

Άντε μια βδομαδούλα μας έμεινε για την αυχενική. Εγώ την κάνω λίγο νωρίτερα για να είναι και ο άντρας μου μαζί γιατί στην 12η εβδομάδα, που θεωρείται η καλύτερη, θα λείπει.

Υπομονή με τα συμπτώματα, λογικά όπου να ναι θα σταματήσουν.


CMyUp3.png
Link to comment
Share on other sites

=olympia_st;2373685]Εμένα τα ακτινίδια δεν έκαναν τίποτα και πρασινάδες φοβάμαι πολύ να φάω γιατί παλιότερα είχα θέματα με κολικούς. Γενικότερα λαχανικά και φρούτα τρώω αλλά δεν με πολυβοηθούν και παιδεύομαι. Χθες ξεκίνησα δημητριακά βρώμης μπας και δω φως!!! Θα δούμε...

Επειδή και εγώ στην αρχή ειχα θέμα μου πρότεινε ο γιατρός ενα συρόπι το οποίο βοηθάει και το είχε παρει και μια φιλη περσι. Εγω τελικα δεν χρειαστηκε να το παρω. Εαν συνεχιστεί το προβλήμα ρώτα τον γιατρό σου.

Ο γιατρός μου μου είπε να συνεχίσω με φρούτα, λαχανικά και γενικότερα με τη διατροφή γιατί δεν θέλει στο πρώτο τρίμηνο να δώσει οτιδήποτε. Βέβαια δεν έχω φτάσει στο σημείο να πονάω υπερβολικά οπότε δεν ξέρω τότε αν θα μου έδινε κάτι.


CMyUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ, στο Λητώ γέννησαν 2 φίλες μου κ γενικά έχει αυτά που ζητάω, αλλά γενικά έχω καλή γνώμη κ για το Ιασώ όπως κ για το Ρέα. Στο Ρέα θα πάω για την αυχενική!

Εσείς κορίτσια που θα πάτε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σ ευχαριστώ πολύ, στο Λητώ γέννησαν 2 φίλες μου κ γενικά έχει αυτά που ζητάω, αλλά γενικά έχω καλή γνώμη κ για το Ιασώ όπως κ για το Ρέα. Στο Ρέα θα πάω για την αυχενική!

Εσείς κορίτσια που θα πάτε;

Εγώ την αυχενική στο Λητώ την έχω κανονίσει. Γενικά το ΡΕΑ φαίνεται καλό μαιευτήριο και όταν γέννησε η φίλη μου οι παροχές την είχαν ενθουσιάσει. απλά μου κακοφάνηκε αυτή η κουβέντα που είχα ακούσει και μου έχει στραβοκάτσει. Για το Λητώ μου έχουν πει ότι είναι πιο οικονομικό αλλά δεν το έχω ψάξει ακόμα, έχω καιρό ακόμα.


CMyUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις το Ρεα νομίζω ότι είναι το πιο καινούριο από τα τρια μαιευτηρια και θεωρώ κι εγώ ότι τα μηχανήματα του θα είναι τα πιο καινούρια. Δεν έχω ακούσει κάτι συγκεκριμένο. Απλά, η γιατρός της φίλης μου κάποια στιγμή το επαινούσε και γύρισε και της είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μπεις στο μαιευτήριο και να ακούσεις γυναίκα να φωνάζει από πόνους γέννας (ακόμα και στις αιθουσες τοκετών)! και λέω εγω τώρα, είναι δυνατόν αυτό? όλα προγραμματισμένα, δεν ξέρω μου κακοφάνηκε. Α και η φίλη μου τελικά με καισαρική γέννησε χωρίς να είναι προγραμματισμένο και χωρίς να έχει προβλήματα. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι τυχαίο. Είναι λίγο αυθαίρετο το συμπέρασμα μου, το καταλαβαίνω αλλά δεν ξέρω, πολύ μου είχε κακοφανεί.


CMyUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την αυχενική θα την κάνω σε ιδιωτικό ιατρείο στο Νέο Ψυχικό. Είναι γνωστός εμβρυολογος Παναγιωτης Λιβανος λεγετε. Εχω ακούει καλά. ..θα δούμε την Δευτέρα.

Το Ρεα επειδή ειναι καινούργιο λογικά θα είναι και πολύ σύγχρονο. Κοριτσια γενικοτερα ολα τα ιδιωτικά εχουν καλά μηχανήματα. Το θέμα είναι να ειναι καλοί οι γιατροι!


pzDLp3.png

eyCYp3.png

E1srp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...