Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Ιούλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Προαστια Αθηνων... ειχα ακουσει και παραπανω απο τον δικο μου... ειχα ακουσει και καποιους που δεν επαιρναν επισκεψη αλλα χρεωναν τη γεννα διπλασια απο τον δικο μου... για τους υπερηχους ομως δεν εχω ιδεα... πρεπει οπωςδηποτε να εχω αυτο το γιατρο γιατι πρεπει να γεννησω στο νοσοκομειο "αλεξανδρα". Βεβαια εχει και αλλους το αλεξξανδρα αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Εσύ ξέρεις καλύτερα ποιον γιατρό θα έχεις. Απλά εμένα μου φαίνεται περίεργο να μην κάνεις υπέρηχο εκέι. Αύριο που θα πάς στον γιατρό σου είπε να ξανακάνεις χοριακή?


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος οπως και στην κορη μου δεν μου ζητησε χοριακες... μονη μου τις εκανα. Δεν ξερω τι να πω... εκανα συνολικα 4 υπερηχους νομιζω, εννοωντας β επιπεδου αυχενικη διαφανεια και αυτα. Τα βασικα. Τεσπα... τωρα οπως εστρωσα θα κοιμηθω...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη αυτή και δεν ξέρω και πολλά πράγματα. Ξέρω όμως ότι αυχενική, β επιπέδου δεν ξέρω αν τα λέω σωστά τα κάνεις έξω. Για τους απλούς υπερήχους μίλαγα. Μήπως έγινε παρεξήγηση?


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ θα ανχωνόμουν πολύ αν δεν είχε υπέρηχο. Αυτοί οι υπέρηχοι που γίνονται έξω δεν πρέπει να είσαι ερκετών εβδομάδων για να τις κάνεις? Στο παλιό φόρουμ ακούω τις κοπέλες που πάνε απο την 5η με 6η εβδομάδα για υπέρηχο.


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τον πρωτο τον εκανα 6 εβδομαδων. Μετα μου εδωσε αν θυμαμαι καλα μια λιστα με οσα ακολουθουν και ηταν 3 ακομη. Αυχενικη διαφανεια, β επιπεδου και το doppler αν δεν κανω λαθος γιατι παει καιρος... δεν ειχα κανει αλλους... απλους δηλαδη για να βλεπω τι κανει... θα παρω ομως ενα μηχανηματακι σα γουοκμαν ειναι που εχει ακουστικα και ακους το μωρο! χεχεχεχε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΩΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ! Και μένα έχει πάρα πολύ κόσμο και είναι μόνο με ραντεβού. Έχει όμως το καλό ότι παίρνεις τηλ μία ώρα πιο πριν και σου λέει ανάλογα με τον κόσμο που υπάρχει πριν απο σένα, γιατί μπορεί αν έχει αργήσει να πάει στο ιατρείο λόγω τοκετού, πότε ακριβώς να πας και μετά περιμένεις 10 με 15 λεπτά, για να σε δεχτεί.


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ανχωνόμουν πολύ αν δεν είχε υπέρηχο. Αυτοί οι υπέρηχοι που γίνονται έξω δεν πρέπει να είσαι ερκετών εβδομάδων για να τις κάνεις? Στο παλιό φόρουμ ακούω τις κοπέλες που πάνε απο την 5η με 6η εβδομάδα για υπέρηχο.

καταρχην συγχρητηρια.σαν πιο εμπειρη τρομαρα μου εχω ηδη εναν γιο 7 μηνων θα σου πω οτι απο τη στιγμη που θα πας στο γιατρο θα κανεις υπερηχο κατα πασα πιθανον κολπικο για το μωρακι σου ειναι μια τελιτσα τωρα.εγω πηγα για υπερηχο οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος 4 βδομαδων και 3 ημερων και ειδαμε μονο σακο και μια παρα πολυ μικρη κουκιδα.ο πρωτος υπερηχος γινεται για να διαπιστωσουν οτι ειναι μια φυσιολογικη ενδωμητρια κυηση.μετα καθε μηνα κανεις εναν υπερηχο κοιλιας για να να παρακολουθει την αναπτυξη του μωρου σου.μην αγχωνεσαι καθολου ολα καλα θα πανε και το καλοκαιρι του 2010 θα ειναι το ομορφοτερο της ζωης σου!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...