Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Aangelika8 είπε:

      Μακάρι να έχουμε ευχάριστα νέα από τον προεμφυτευρικο κ δεν αφήνω τίποτα στην τύχη! Με μια εξέταση αίματος γίνονται όλες οι εξετάσεις για θρομβοφιλια? Τα αποτελέσματα αργούν να βγουν? 

      Ναι εξέταση αίματος είναι. Εμένα μου ειχαν πει 6 εργάσιμες αλλά βγήκαν νωρίτερα. Κορίτσια μόλις μίλησα με την οικονομ για το θέμα (ο γυναικολόγος δεν έχει επικοινωνήσει ακόμα). Εκείνη μου είπε πως συμφωνεί με τον γυναικολόγο στο ότι δεν είχα κανένα λόγο να μπω σε διαδικασία εξετάσεων για κληρονομική θρομβοφιλια. Το συγκεκριμένο γονιδιο  που με προβληματίζει δεν έχει καμία κλινική σημασια στην κύηση. Και ότι η χρήση ή όχι αντιπηκτικών εξαρτάται κυρίως απο το ιστορικό της γυναικασ και τη φάση της κύησης.. αυτό το τελευταίο δεν το καταλαβαίνω.. δηλαδή ποιος θα μου πει αν χρειάζομαι.. ο γυναικολόγος έλεγε όχι πριν τις εξετάσεις αυτές.. μου είπε αν θέλω να παω και στο Έλενα για περαιτέρω συζήτηση.. έχω μπερδευτεί δεν ξέρω τι γίνεται… 

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα και καλό μήνα!

506374yb137p7111.jpg

Μπηκε και η άνοιξη!

Αυτό το κινέζικο λιγάκι μούφα μου φαίνεται... Στον γιό μου το βρήκε αλλά για τώρα μου λέει για κορίτσι....αλλά μάλλον πάλι αγόρι θα είναι για να δούμε...

Εχω ξυπνήσει πάλι απο τις 2 σήμερα. Πάω για κατούρημα και μετά δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ... Με πιάνει ο ύπνος κατα τις 5.30 αλλά στις 6 ξυπνάει ο μικρός οπότε χάλια.... Εσείς πως τα πάτε με την συχνοουρία?

Αυριο λέω να πάω να κάνω τις εξετάσεις αίματος και την Παρασκευη έχω το Αλφα τεστ στο ΙΑΣΩ και έχω λίγο άγχος γι'αυτό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κ καλο μηνα...κι εγω κατι τετοιο παθαινω...χθες ξυπνησε η βενετια κατα τις 3 κ εκλαιγε (μυξοκλαιγε) ως τις 5.30.μετα ξυπνησαν κ οι υπολοιποι...κ τωρα που θελω να κοιμηθω,εχω 1000000000 δουλειες που δε γινεται να μεινουν πισω ολες....πρεπει να κανω κ αιματολογικες γιατι εχω κ ραντεβου με το γιατρο κ δεν βρισκω χρονο...σημερα που μπορουσα,εφαγα πρωι-πρωι ανθοτυρο με μελι...(κατι λιγουρες τις εχω).ετσι παει κ η σημερινη μερα...


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κι από μένα. Μόλις σήμερα αξιώθηκα να ενεργοποιήσω τον λογαριασμό μου στο cafe και ήρθα, μέλλουσα μανούλα Αυγούστου κι εγώ, ας με συμπληρώσω στη λίστα:

1.κωνκων ΠΗΤ 10/08/2010 - ΙΑΣΩ

2.giota. ΠΗΤ 14/08/2010- ΙΑΣΩ - ΔΙΔΥΜΑ

3.mary13 ΠΗΤ 14/08/2010 – ΙΑΣΩ - ? φύλλo

4.Ιndie ΠΗΤ 15/08/2010 - ??? - ?? φύλο

5.athina.al ΠΗΤ 16/08/2010 - ΙΑΣΩ - ΑΓΟΡΙ

6.nikolina78 ΠΗΤ 17/08/2010 – ΙΑΣΩ - μάλλον κορίτσι

7.μπου μπου ΠΗΤ 18/08/2010 - ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΕΣ/ΚΗΣ - ΚΟΡΙΤΣΙ

8.olympia99 ΠΗΤ 19/08/2010 - Kaiserswerther Diakonie Duess - μαλλον αγορι

9.nikijo ΠΗΤ 21/08/2010 - ΚΟΜΟΤΗΝΗ(ΚΛΙΝΙΚΗ) – ΑΓΟΡΙ(με καισαρικη μαλλον στις 7/08/2010)

10.happiness ΠΗΤ 25/08/2010 - Aσκληπιειο Kρητης

11.galat ΠΗΤ 30/08/2010 - ΑΤΤΙΚΟ - μαλλον κοριτσι

12.theolvas ΠΗΤ 2/09/2010 - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ - ΜΑΛΛΟΝ ΑΓΟΡΙ

13.nano79 ΠΗΤ 3/09/2010 -

14.maroulita29 ΠΗΤ 26/09/2010- ΛΗΤΩ - ΤΡΙΔΥΜΑ

15. zouzounel ΠΗΤ 22/08/2010 - ΛΗΤΩ

Εχω έναν μπεμπάκο 11 μηνών που θηλάζει ακόμα και ξυπνάμε κι εμείς τα βράδυα ουκ ολίγες φορές. Τι να κάνουμε κοριτσια, υπομονή, τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα μετά συνηθίζεις, έτσι δε λένε?!

Πάντως το κινέζικο ωροσκόπιο εμενα μου τα δείχνει ανάποδα, τον μπέμπη μου τον δείχνει για κορίτσι. Αρα αφού το επόμενο μου το δείχνει για αγόρι, μάλλον θα πρέπει να το θεωρήσω κορίτσι! :) Για να δούμε, αχ γερό παιδάκι να είναι, με τόσα που ακούμε και τίποτα δε με νοιάζει!


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες κ με το καλο το μωρακι...να σου ζησει κι ο μπουμπουκος που απ οτι καταλαβαινω ειναι πολυ κοντα με το δικο μου μικρο (τον τριτο)...


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

ναι, κοντά είμαστε, ο δικός μου είναι 20/3/09, σε λίγες μέρες χρονίζουμε. Πότε πέρασε ο καιρός, πότε θα 'ρθει και το επόμενο!... βλέπω πας για το τέταρτο! μπράβο για το κουράγιο σου!!!


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το ιδιο λεω κι εγω...ειναι κατι σαν εθισμος...καθε φορα λεω οχι αλλο,κ μετα απο λιγο μου λειπει η κοιλια.....μπραβο που θηλαζεις...εγω δεν τα καταφερα σε κανενα,ελπιζω τωρα να ειμαι πιο τυχερη... (αν κ καποιες φορες αναρωτιεμαι αν θα εχω το χρονο...)


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααααααααααα καλο μηναααααααααααααααααα και ολα να μας πανε καλα παναγιτσα μου!!!!!!!!!!!!!! τι κανετε ομορφες????????????????? ποσο χαιρομαι που βλεπω τοσεσ μελλουσεσ μανουλεσ αυγουστου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ε ρε λιονταρια που θα βγαλει το 2010 παντος κοριτσια για μας ειναι το 10 το καλο!!!!!!!!!!!!! συμφωνητε???????????????????????????


ttc72e7.aspx
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και καλό μήνα! Ζουζουνελ κι εγώ τη θήλαζα εως 2 ετων και κατι ψηλά, σταματησα σταδιακα οτνα εμαθα οτι ημουν εγκυος...οχι οτι εχει σχεσγ, απλα ηθελα κι εγω. Θα στρώσει ι υπνος θα δεις...συνηθως οταν περπατησουν ηρεμούν αρκετά, αλλα και κοντα στα 1,5-2 βελιτώνεται ο υνπος πολύ...

μαίρη, θα ειναι και παρθενοι πολλοι εκτός λιονταριών...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

ο δικος μου θα ειναι παρθενος (αν κρινω κι απο τις προηγουμενες γεννες μου),κι εχοντας κακη εμπειρια απο τον αδελφο μου,ο οποιος ειναι εκνευριστικα τακτικος σε αντιθεση μ εμενα,προβλεπω δυσκολα χρονια.....

καλημερα,ειπα???δεν θυμαμαι.....


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και καλό μήνα! Ζουζουνελ κι εγώ τη θήλαζα εως 2 ετων και κατι ψηλά, σταματησα σταδιακα οτνα εμαθα οτι ημουν εγκυος...οχι οτι εχει σχεσγ, απλα ηθελα κι εγω. Θα στρώσει ι υπνος θα δεις...συνηθως οταν περπατησουν ηρεμούν αρκετά, αλλα και κοντα στα 1,5-2 βελιτώνεται ο υνπος πολύ...

μαίρη, θα ειναι και παρθενοι πολλοι εκτός λιονταριών...[/QUOTδεν πειραζει και οι παρθενοι ειναι ωραιοι και ζορικοι αχαχαχαχαχαχα παντος πολλοι γιατροι δεν θα πανε διακοπεσ φετοσ χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα


ttc72e7.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια ομορφες κοιλουμπες τι κανετε?????????

μα τι ειναι αυτο το κινεζικο που αναφερεται ολες?...να μπω κι εγω να δω τι θα δειξει...

μπες εχει πλακα εμενα μου εδειξε κορη για να δουμε!!!!!!!!!


ttc72e7.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα σε όλες!!!

κων κων τι καταπληκτική φώτο, υπέροχα χρώμματα :D

Την μικρή την πήρε ο άντρας μου και πήγανε βόλτα στην θάλασσα και εγώ ηρεμώ για λίγο παρέα σας και με ένα κομμάτι μουσακά που τσακίζω τώρα με την ησυχία μου :tongue:

Ήρθανε και τα δεύτερα αποτελέσματα σήμερα, όλα φυσιολογικά!!!! :P γιούπιιιιιιι!!!! Ραντεβού τώρα προς το τέλος της άλλης εβδομάδας για υπέρηχο.

Το πρωί πήγα τελικά στον παθολόγο δεν άντεξα, μου είπε ότι είναι αλεργική ρινίτιδα και μου έδωσε αντισταμινικά, κορτιζονούχο σπρέυ για την μύτη και κολύριο για τα μάτια! Εννοείται ότι έχω την σύμφωνη γνώμη του γυναικολόγου για να πάρω όλα αυτά τα φάρμακα.

zouzounel καλώς ήρθες στην Αυγουστιάτικη παρέα μας!!!


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις κοιλούμπες... :tongue:

zouzounel καλως ήρθες στην παρέα μας...

μπου μπου να χαίρεσαι τον αδελφούλη σου... Μπράβο για τα αποτελέσματα... Και σε όλες όσες περιμένετε... εύχομαι τα καλύτερα...

maroulita περαστικά στη μικρή σου, ελπίζω να είναι ήδη καλύτερα.

theolvas κουράγιο... κ να μας ενημερώσεις για τον δημήτρη σου...

Και σε όλες τις υπόλοιπες πολλά πολλά φιλάκια στα μαγουλάκια κ στις κοιλίτσες σας... :D

Φορέσατε το Μάρτη σας??? :tongue:


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

...ο δικος μου ο γιατρος παντως θα παει διακοπες...θα γυρισει 16 αυγουστου.... (θα εχει αντικαταστατη βεβαια,αλλα ελπιζω να κρατηθω κ να γεννησω οταν θα ειναι κι αυτος εδω...

το κακο ειναι οτι ουτε εμεις θα παμε διακοπες,οχι το οτι δεν θα πανε οι γιατροι.....

στο ενα κινεζικο μου το βγαζει αγορι κ στο αλλο κοριτσι...εγω ομως το ειδα ολοκαθαρα στο υπερηχο...λετε να εξαφανιστει???????


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...