Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Πώς πάτε??? Εγώ ανυπομονώ να έρθει η Πέμπτη να δω το σποράκι μου και να ακούσουμε κανονικά καρδούλα.

Και τα συμπτώματα καλά κρατούν............δεν αντέχω άλλο μακάρι με το που αλλάξω μήνα να κοπούν μαχαίρι!!!


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσια και καλη χρονια!!!

Κι εγω περιμενω να ερθει η Τεταρτη να παω να δω το σπορακι.

Πρεπει να εχει μεγαλωσει χαχαχα

Αντε να μαθω επιτελους ποτε εχω ΠΗΤ.

Οσο για τα συμπτωματα, μεσα στις γιορτες με πιασαν κατι τρελες αναγουλες και δεν λενε να φυγουν.

Φιλια σε ολες!!!


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα !!!!!!

Εχω ΠΗΤ 21-8 αλλα θα παμε με καισαρικη νωριτερα!!!

Εχω ακουσει καρδουλα κ τωρα ανυπομονω για την επομενη επισκεψη!!!!!

Θα τα λεμε κοριτσια!!!! :)


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια τι κανετε??Ολα καλα?

Εμεις πηγαμε χτες γιατρο και ολα καλα...Μεγαλωσαμε και ειμαστε 4.2 εκ!!!Κουνιομασταν συνεχεια πανω κατω και γενικα ολα πολυ καλα.

Αυχενικη θα κανω στις 25 και εχω τρελη αγωνια....Ασχετου αποτελεσματος αυχενικης σκεφτομαι να κανω αμνιοπαρακεντηση εσεις τι λετε???

Φυλο εννοειται δεν ειδαμε μιας και ειναι πολυ μικρουλη...Μπουμπου με ειχες ρωτησει αν εχω καποια ιδιαιτερη προτιμηση...χμμμμμ νομιζω ναι θελω κοριτσακι αλλα πανω απ'ολα θελω ενα γερο μωρακι....

Γενικως ειμαι και καλυτερα απο τους εμετους οι οποιοι με βοηθησανε να χασω και 6 κιλα!!!Ειμαι - 6 τωρα!!!!!:lol: ...Αλλα 10 να εχανα και θα ημουν μοντελακι :tongue:

Περασα και ενα συναχι με βηχα αλλα τωρα ευτυχως ειμαι πολυ καλυτερα....

Σας φιλω γλυκα ολες και να προσεχετε....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!

Σε λίγες ώρες θα δω το νινάκι μου και δεν κρατιέμαι!!!!

Loukoumaki μου πάνω από όλα εννοείται ένα γερό μωράκι! Στην αυχενική μπορεί αν έχει καλή θεση να το δείτε.

Όσο για την αμνιοπαρακέντηση θα σου πω από πείρα και με συζήτηση με τον γιατρό μου το εξης: Στην Έλλη μου χρειάστηκε να κάνω λήψη τροφοβλάστη γιατί αυχενική και PAPA μου δίνανε 1/250 και το όριο είναι 1/300. Σαν επέμβαση ευτυχώς όλα πήγαν πολύ καλά και ο γιατρός που είχα είναι από τους κορυφαίους. Το αποτέλεσμα επίσης ήταν καλό εξού και έχω το κοριτσάκι μου. Ο γιατρός μου με συμβουλεύει τώρα σε αυτή την εγκυμοσύνη να προχωρήσω στο ίδιο βήμα μόνο αν έχω παρόμοια αποτελέσματα διότι πάντα υπάρχει το ποσοστό των επιπλοκών και την αποβολής και μου λέει να μην ρισκάρω ένα έμβρυο με μεγάλες πιθανότητες φυσιολογικό εφόσον δεν υπαρχουν ενδείξεις. Και αυτό θα ακολουθήσω.

Πω πω -6 κιλά!!!! Εγώ είμαι σταθερή και εγώ θέλω έτσι να μην πηγαίνουνε τζάμπα και οι εμετοί!! Ο γιατρός σου έδωσε τίποτα για τους εμετούς?

Olympia99 πες μας τα νέα σας, τι έγινε?

nikijo με το καλό! γιατί καισαρική?


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε Μπουμπουκα να εχεις καλα νεα απο τον γιατρο και με το καλο να δεις το μωρακι σου.Πες μας νεα μετα.

Λοιπον σχετικα με την αμνιοπαρακεντηση...φοβαμαι να την κανω αλλα εχω επηρεαστει τρομερα απο μια φιλη μου 25 χρονων με τελεια αποτελεσματα αυχενικης διαφανειας 1/22000 και τελικα το κοριτσακι της γεννηθηκε με συνδρομο down.....Αστα τραγικη ιστορια....

Για τους εμετους ο γιατρος μου μου εδωσε primperan..Εγω ομως δεν τα επερνα γιατι φοβομουν με αποτελεσμα να κανω 10 εμετους την ημερα...Ε μετα αναγκαστηκα να παρω αλλα τωρα ευτυχως ειμαι σε καλυτερη φαση...

Που ειστε καλε οι υπολοιπες γιατι χαθηκατε????

Αααα εχω και ενα δυσαρεστο...Προχτες το βραδυ οταν πηγα τουαλετα ειχα λιγο αιμα....:( Ε και απο τοτε περνω τα utrogestan....Τωρα δεν εχω αιμα καθολου αλλα οσο να το κανεις φοβαμαι...Εχει τυχει σε καμμια σας??Να ανησυχω???

Επεξεργάστηκαν by Loukoumaki!
Link to comment
Share on other sites

Olympia99 πες μας τα νέα σας, τι έγινε?

Λοιπόν πήγα εχθές στον γιατρό, όλα καλά, είμαι 8 εβ. και 4 ημ. (ΠΗΤ 19.08)

Ακούσαμε καρδούλα, το σποράκι είναι 2 εκ.

Εγώ είμαι χαλιά, έχω αναγούλες τρελές (εμετό έχω κάνει μόνο 2 φορές μέχρι τώρα), εξάντληση και λαχανιάζω με το παραμικρό. ΥΠΟΜΟΝΗ.

Ελπίζω μόλις κλείσω και τον 3ο να περάσουν όλα. Στο γιο μου δεν είχα τίποτα και τώρα μου κακοφαίνεται.

Όλα καλά να μας πάνε κορίτσια και τον Αύγουστο να έχουμε αγκαλιά τα νινάκια μας.

Επεξεργάστηκαν by Olympia99

rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Λουκουμάκι! Δε σε πρόλαβα στο καφέ μας Αυγουστομανούλα του 09' κι εγώ! Ήθελα να σου πω ότι μετά που έφυγες σου απάντησαν κι άλλα κορίτσια και θα συμφωνήσω μαζί τους! Να μην ντρέπεσαι να ζητάς από το γιατρό σου να σε δει ακόμα κι αν δεν έχετε προκαθορισμένο ραντεβού. Ανά πάσα στιγμή αν δε νιώθεις καλά ή αν έχεις κάποια ανησυχία να πηγαίνεις. Ένας υπέρηχος θα σε καθησυχάσει. Εγώ δεν έχω παρόμοια εμπειρία αλλά από όσα ακούω να μην κουράζεσαι, να μην σηκώνεις βάρη και άραξε για λίγες μέρες στο κρεβάτι. Άφησε τους άλλους να σε κακομάθουν! Εύχομαι να περάσει σύντομα! Όποτε θέλετε εμείς θα είμαστε εδώ για εσάς! Μη διστάσετε να μας ρωτήσετε!

Link to comment
Share on other sites

Λουκουμακι εγω ειχα καφεκοκκινα υγρα(αιμα δλδ αλλα λιγο)λογω αποκολλησης.Παιρνω ουτροτζεσταν απο την αρχη -3 200αρια τη μερα-κ τωρα ακομα εχω πολυ λιγα καφε που ειναι ομως καθαρισματα.....κ φυσικα δεν κανω τιποτα κ εχω κ αδεια.Πηγες να σε δει ο γιατρος σου;;;....παντως ειναι συχνο φαινομενο ειδικα στο 1ο 3μηνο.

Μπουμπου στην κορη μου ο ομφαλιος λωρος ηταν τυλιγμενος στο λαιμο της ....τωρα μετα απο τοσα χρονια θα μπορουσα κ φυσιολογικα αλλα επειδη παιδευτηκαμε αρκετα δεν θα το ρισκαρουμε(γιατι πρεπει να υπογραψεις για φυσιολ.τοκετο).

Το ειδες το νινακι σου;;;;;

Επεξεργάστηκαν by nikijo

catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τελικά τα utrogestan όλες μας τα παίρνουμε, ε?

Εμένα μου τα έδωσε προληπτικα, και βάζω 1 κάθε βράδυ.

Τελικά είτε τα χρειαζόμαστε, είτε οι γιατροί παίρνουν πολλές μίζες συνταγογραφόντας το συγκεκριμένο...


line_flow_blue_beg_minie_time_1279771200_text_d4ef20f6f5f3f4dfeae920e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Το είδα και το άκουσα το νινάκι μου!!

Ήτανε πολύ κινητικό, άκουσα την καρδούλα του να χτυπάει......αχ τρελάθηκα!!! Δεν ήθελα να τελειώσει ο υπέρηχος! Είναι 18,9 χιλιοστά, είμαι στην 9+1 εβδομάδα και έχω ΠΗΤ 18/08!

Σε τρεις εβδομάδες θα κάνω την αυχενική και ελπίζω όλα να πάνε καλά αυτή την φορά.

loukoumaki να προσέχεις και να ξεκουράζεσαι. Δουλεύεις?

nikijo και εγώ στην θέση σου καισαρική θα έκανα, δεν θα το ρίσκαρα.

Olympia99 μια μέρα διαφορά έχουμε στην ΠΗΤ.

giota. πως τα πας?


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα ειμαι κι εγω!!!!Σημερα πηγα στον ιατρο και τα διδυμακια ειναι σουπερ!!!!

Το Α ειναι 33 χιλιοστα ενω το Β 31.Παμε πολυ καλα,περιπου 2 Φεβρουαριου θα παω για αυχενικη.Καρδουλα ακουσα στις 5,5 εβδομαδες και σημερα μου εκανε κοιλιακο υπερηχο!!!Ευτυχως γιατι δεν την χωνευω την καρεκλα του ιατρου!!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αααα εχω και ενα δυσαρεστο...Προχτες το βραδυ οταν πηγα τουαλετα ειχα λιγο αιμα....:( Ε και απο τοτε περνω τα utrogestan....Τωρα δεν εχω αιμα καθολου αλλα οσο να το κανεις φοβαμαι...Εχει τυχει σε καμμια σας??Να ανησυχω???

Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα αιμα...λιγο καφε στο χαρτι μονο και επαιρνα utrogestan μεχρι τον 3ο μηνα.Συνηθως ειχα αιμα καθε φορα που αλλαζα μηνα.Και θυμαμαι οτι ο ιατρος μου πρωτα τα μειωσε και μετα τα εκοψε,θελω να πω οτι δεν κανει αποτομη διακοπη τους.Τουλαχιστον στη δικη μου περιπτωση που ειχα και μια αποβολη πριν την πρωτη εγκυμοσυνη.


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...