Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα σε ολες...

κατερινα,με το καλο το μωρακι σου...ευχομαι τα δυσκολα να τελειωσαν εδω κ να χαρεις απο δω κ περα την εγκυμοσυνη σου...

δεν μπορω να σε βοηθησω με τα τικερακια,επειδη ειμαι λιγο ασχετη...

galat,δεν εφυγε ολο το σφραγισμα,το μισο περιπου με ενα κομματακι απο το δοντι..δεν ειναι μονο ο υδραργυρος που φοβαμαι,αλλα κ η ναρκωση,καθως εγω χρειαζομαι μεγαλη ποσοτητα,μιας κ δεν με πιανει...ο αδελφος της μαμας μου που ειναι οδοντιατρος μου ειπε να το αφησω οπως ειναι κ να βουρτσιζω συχνα...εγω μαλλον θα εχω κ οδοντοβουρτσα στην τσεπη...το ειχα παθει κ περισυ με αλλο δοντι,ειχα πρηστει,δεν πηρα ουτε αντιβιωση,ουτε ντεπον,περασαν 4 μερες κ εσκασε η φουσκαλα.δεν με ενοχλησε μεχρι που γεννησα,κ καθως δεν θηλασα,το εφτιαξα τοτε.θα επρεπε ν αλλαξω κι αλλα σφραγισματα,αλλα επειδη ο χρονος ηταν περοπρισμενος,το αφηνα ολο για αργοτερα κ τελικα την πατησα.......

εχουμε το ιδιο καροτσι...παμπαλαιο κι εμενα,εχει μεγαλωσει 6 παιδια κ ο μπουλης θα ειναι το 7ο...δεν χαλαν με τιποτα,σε αντιθεση με αλλα που μετα απο 1 παιδι ειναι για πεταμα...εχω κι ενα διπλο της ιδιας μαρκας,το πηρα οταν περιμενα τη βενετια μου κ μ εχει βολεψει πολυ,ειδικα στη λαικη,επειδη εχει πολυ μεγαλο "πορτ μπαγκαζ..."εχω κ δυο τρια καλοκαιρινα,πιστευω θα τη βγαλω απο αποψη καροτσιου...

αθηνα,το μωρακι το νιωθεις γυρω στην 20η εβδ αν εισαι πρωτοτοκος.στο 20 νωριτερα.το τριτο παιδι το ενιωσα στη 17η που εκανα την αμνιο κ μαλλον ενοχληθηκε.εχω διαβασει οτι κοπελες αδυνατες το νιωθουν πιο νωρις.επισης ο μπαμπας μου (που ηταν ενας απλος φιλολογος) ελεγε οτι μολις νιωσεις την πρωτη δυνατη κλωτσια,σταματουν τα συμπτωματα κ βρισκεσαι στη μεση της εγκυμοσυνης.σ εμενα δυστυχως δεν ισχυει αυτο,μιας κ στ αγορια μου τα ειχα μεχρι τελος τα συμπτωματα...τον βρηκες το γιατρο???κι εγω προσπαθουσα χθες,αλλα δεν τα καταφερα...θα δοκιμασω κ σημερα.αν πιασω,θες να κλεισω κ για σενα???

περαστικα στ αρρωστουλια,εμεις τελικα δεν εχουμε γαστρεντεριτιδα,μαλλον κατι εφαγε η βενετια στον παιδικο (που τα ταιζουν σκουπιδια ετσι κι αλλιως) κ εκανε διαρροια,αλλα τωρα σταματησε...το γιωργακη τον εχω ακομα εξορια,μαλλον σημερα θα τον παρω σπιτι...θελω να δω πως θα τα καταφερω με τις ιωσεις κ το μωρο.......


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!!!κατερινακι με το καλο το νινακι σου,απο εδω κ στο εξης κοιτα να χαρεις την εγκυμοσηνη σου,τα δυσκολα περασαν!!!Λια μου σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου αλλα επειδη ειμαι λιγο ανυπομονη εκλεισα σε εναν dr μιας φιλης μου.βλεπω τη γλυτωσατε τη γαστρεντεριτιδα,ευτυχως γιατι δεν παλευεται....

Link to comment
Share on other sites

good_morning_089.jpg

katerina2009 Καλώς ήρθες στην παρεούλα μας! Όλα καλά να πάνε από εδώ και πέρα και να μην έχεις άλλες δοκιμασίες. Στη ίδια κλινική γενάμε, ποιον γιατρό έχεις? Και οι ΠΗΤ μας είναι κοντά!

Η Έλλη ήταν κολημένη πάνω μου. Νεογέννητη την ημέρα κοιμόταν ελάχιστες ώρες και αυτές μόνο στην αγκαλιά μου. Τα βράδια κοιμόμασταν θηλάζοντας μαζί στο διπλό κρεβάτι......ο μπαμπάς εξορία! 2,5 μηνών την πήγα στο κρεβατάκι της στο παιδικό και 3 μηνών κοιμόταν όλη νυχτα 10ωρο-12ωρο, δεν ξυπνούσε για τίποτα!

Τώρα με την νέα μπέμπα δεν ξέρω πως θα είναι.....μάλον θα δανειστώ από μια φίλη το πορτ μπεμπέ της για να την έχω στην κρεβατοκάμαρα για όσο θα χωράει. Μετά αναλόγως πως θα είναι θα την πάω στο κρεβατάκι στο παιδικό αλλά βλέποντας και κάνοντας γιατί φοβάμε μήπως θα μου ξυπνάει την Έλλη :rolleyes: αυτό με προβληματίζει :?

Για υπέρηχο τελικά έκλεισα την άλλη Πέμπτη 11/3 ραντεβού. Ανυπομονώ γιατί έχω καιρό να την δώ :P


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια για τις κοπελες που θηλασαν,κατι που με απασχολει πολυ...

στην περιπτωση που η μαμα εχει κολλησει ιωση (απο αλλο παιδι πχ),κανει να θηλασει το μωρο???η περναει ο ιος απο το γαλα???

δεν καταφερα να θηλασω κανενα παιδι κ εχω απιστευτες τυψεις κ θελω πραγματικα να θηλασω το τεταρτο,αλλα εχω αυτη την απορια....


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηθελα να σας ρωτήσω κιόλας... δεν μπορώ να βρω τον τρόπο που κολλάτε τα stickerakia σας από κάτω από κάθε μήνυμα. Θα με βοηθήσετε?

Καλημέρα κοριτσακια!!!

Κατερίνα καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Υπάρχουν πολλές σελίδες που μπορείς να φτιάξεις το δικό σου τικερακι.

Εγώ για παράδειγμα το έχω κάνει εδώ http://lilypie.com/

Φτιάξε το τικερακι σου και μετά κάνε αντιγραφή και επικόλληση στην υπογραφή σου τον BBcode.


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κοιλούμπες? Πως είστε σήμερα?

athina.al νομίζω ότι το έχω νιώσει μερικές φορές (όχι πολλές)... κάτι σαν γουργουριτό είναι..

galat να το πεις στον οδοντίατρό σου να σου κάνει ένα πρόχειρο...κρίμα είναι να πονάς...

theolvas πραγματικά σε θαυμάζω για το κουράγιο σου... Φτου σου κοπελάρα μου...

katerina2009 καλως ήρθες στην παρέα μας, με το καλό το παιδάκι σου...εύχομαι να έχεις μία καλή εγκυμοσύνη... όσο για τα τικεράκια που ρωτάς, διαλέγεις από αυτά που έχουμε βάλει εμείς κ πατάς πάνω του κ μετά ακολουθείς τις οδηγίες τους. Θα σου ζητήσουν ΠΗΤ κ θα κάνεις copy paste τον κωδικό που θα σου δώσουν στο τέλος. Μετά θα πας στον πίνακα ελέγχου σου κ θα πατήσεις Επεξεργασία Υπογραφής, θα βάλεις εκεί τον κωδικό κ θα αποθηκεύσεις. Έτσι θα φαίνεται κάθε φορά που γράφεις αυτό το τικερ που έχεις επιλέξει.

Περαστικά σε όλα τα παιδάκια σας που είναι αρρωστούλικα... Γρήγορη ανάρρωση.

Φιλάκια σε όλες τις κοιλούμπες κ στα παιδάκια σας...


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σου καλη μου.....

το δικο μου δοντι ποναει,οχι της galat.....

κολλησα σημερα στον υπολογιστη κι εκαψα το σπανακορυζο...αλλα δεν μασαω,σημερα θα φαμε σπανακορυζο...καπνιστο..........


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια για τις κοπελες που θηλασαν,κατι που με απασχολει πολυ...

στην περιπτωση που η μαμα εχει κολλησει ιωση (απο αλλο παιδι πχ),κανει να θηλασει το μωρο???η περναει ο ιος απο το γαλα???

δεν καταφερα να θηλασω κανενα παιδι κ εχω απιστευτες τυψεις κ θελω πραγματικα να θηλασω το τεταρτο,αλλα εχω αυτη την απορια....

'Οχι απλά κάνει να θηλάσει, επιβάλλεται! Ο ιος δεν περνάει, αλλά περνάνε τα αντισώματα και ετσι προστατεύεται το μωρό από το να κολλήσει κι εκείνο. Βέβαια καλό θα είναι η μητέρα όταν θηλάζει να φοράει μασκα (από αυτές τις χάρτινες που κυκλοφορούν τελευταια μεχρι και στα περίπτερα).

Διάβασε ό,τι μπορείς από την ενότητα του θηλασμού στο άλλο φόρουμ, θα σε βοηθήσει πολύ, εγώ χάρις σε αυτό συνεχίζω το θηλασμό και ο μικρός μου χρονίζει σε λίγες μέρες. :)


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

zouzounel μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου, εγώ έχω όλα τα ενοχλητικά συμπτώματα της αλλεργικής ρινίτιδας όπως περιγράφονται εδώ http://www.allergyped.gr/info18.htm. Έκανα μια εβδομάδα φοβερή υπομονή πριν πάω στον γιατρό αλλά δεν άντεξα άλλο, μιλάμε ότι η φαγούρα στον ουρανίσκο ήταν απίστευτη όλη την ώρα και για να μην πω για το φτέρνισμα, όταν με έπιανε φτερνιζόμουν στην σειρά καμιά 30φορές και η καημένη η μυτούλα μου τα είχε παίξει γιατί ενώ δεν είχα μύξες έτρεχε όλη την ώρα σαν νερό και είχε κατακοκκινήσει. Και τα μάτια μου τρέχανε και τσούζανε και τα αυτιά μου επίσης με φαγουρίζαν εσωτερικά. Τώρα είμαι σαφώς καλύτερα γιατί εκτός από τα φάρμακα μάλον είχε αρχίσει η ύφεση και από μόνη της.

Παίρνω ένα αντισταμινικό το βράδυ πριν κοιμηθώ οπότε δεν έχω παρατηρήσει αν μου φέρνει υπνηλία. Η μύτη μου είναι καλύτερα οπότε δεν χρησιμοποιώ το σπρέυ για την μύτη. Βάζω όμως το κολύριο πρωί βράδυ γιατί ακόμα τσούζουν τα ματάκια μου. Άντε να φύγει όλο αυτό και να μην ξαναγυρίσει....

Κοριτσάκι περαστικά!

Πολύ ενδιάφέρον το site, αναφέρει ένα σωρό διαφορετικούς τύπους ρινίτιδας, δεν τους ήξερα... δομική ρινιτιδα... ενδιαφέρον!


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


'Οχι απλά κάνει να θηλάσει, επιβάλλεται! Ο ιος δεν περνάει, αλλά περνάνε τα αντισώματα και ετσι προστατεύεται το μωρό από το να κολλήσει κι εκείνο. Βέβαια καλό θα είναι η μητέρα όταν θηλάζει να φοράει μασκα (από αυτές τις χάρτινες που κυκλοφορούν τελευταια μεχρι και στα περίπτερα).

Διάβασε ό,τι μπορείς από την ενότητα του θηλασμού στο άλλο φόρουμ, θα σε βοηθήσει πολύ, εγώ χάρις σε αυτό συνεχίζω το θηλασμό και ο μικρός μου χρονίζει σε λίγες μέρες. :)

ευχαριστω....θ αρχισω να διαβαζω σιγα σιγα,κι ελπιζω μεχρι να γεννησω να εχω προλαβει να τα δω ολα.......


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σου καλη μου.....

το δικο μου δοντι ποναει,οχι της galat.....

κολλησα σημερα στον υπολογιστη κι εκαψα το σπανακορυζο...αλλα δεν μασαω,σημερα θα φαμε σπανακορυζο...καπνιστο..........

ωωωωωωωωωω και εγω σπανακορυζο σημερα,αυτη ειναι η μα...ια θελει προσοχη!!!

nikolina78 και κατι ψιλονιωθω αλλα δεν μπορω να καταλλαβω αν ειναι το μωρο η το εντερο μου...

Επεξεργάστηκαν by athina.al
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σου καλη μου.....

το δικο μου δοντι ποναει,οχι της galat.....

κολλησα σημερα στον υπολογιστη κι εκαψα το σπανακορυζο...αλλα δεν μασαω,σημερα θα φαμε σπανακορυζο...καπνιστο..........

άντε γεια είμαι... Μη με παρεξηγείτε... κουράστηκα σήμερα στην δουλειά... (ακόμα είμαι στο γραφείο δηλ.) sorry theolvas μου... Περαστικά σου... κ καλή όρεξη...


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Παω να κοιμησω τη μικρή μου...Λία ότι απορία έχεις για τον θηλασμό εδώ είμαστε! 2 χρόνια θηλασα, κυριως χαρη στη βοηθεια του φορουμ, γιατι αν ακουσεις γυναικολογους , μαιες και ειδικα παιδιατρους απο χερι εχεις αποθηλάσει... και επισης για πιο συγκεντρωμενες πληροφορίες σας προτείνω σε όλες να παρετε το βιβλιο της Α. Πατσουρου (που ειναι και παιδιατρος) "Θηλασμος , μια υπεροχη σχέση" τον Α' τόμο. Εγώ απο τον Σκλαβενιτη το πηρα, τοσο ευκολα το βρίσκεις. Για μενα ειναι η βιβλος και οτι πιο πολυτιμο εχω σαν βοηθεια για την ανατροφη του παιδιου μου..τωρα το εχω δανεισει στη νυφη μου, ανυπομονω να το ξαναδιαβασω σε λιγο καιρο...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

εχουμε κ λεμε...

η βενετια κοιμαται...τα εβγαλαν στην αυλη στον παιδικο,επαιξε με την ψυχη της αν κρινω απο τα ρουχα της,εκανε μπανιο,ηπιε γαλα κ κοιμαται σαν αγγελουδι(δεν ξερω για ποσο ακομα,αλλα καλα ειναι να ελπιζω...)

ο δημητρης προσπαθει να κοιμησει το μπαμπα...(αντιθετα ξεκινησε,αλλα ετσι βλεπω να καταληγει...

ο γιωργακης εφαγε σπανακορυζο...(ασχετο,αλλα κανεις δεν καταλαβε οτι ηταν "καπνιστο"...)τωρα παλευει με το μαξιλαρι του στο παρκοκρεβατο...

δεν μπορω να καταλαβω ποτε προλαβαν κ εκαναν το σπιτι σαν να το χτυπησε ανεμοστροβιλος...ελπιζω να προλαβω να μαζεψω πριν αρχισει ο δευτερος γυρος...

δεν ξερω που θα βρισκω χρονο να θηλαζω,αλλα θα το προσπαθησω...(στην τελικη,θα παρω ενα καλο θηλαστρο,κ θ "αρμεγω".......)


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...