Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Σεπτέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 347
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • amande

    amande 90 δημοσιεύσεις

  • eri

    eri 56 δημοσιεύσεις

  • nenaki

    nenaki 45 δημοσιεύσεις

  • theolvas

    theolvas 44 δημοσιεύσεις

Ας κανω την αρχη σε αυτο το τοπικ και ελπιζω να υπαρξουν και αλλα κοριτσια να τα λεμε!

Καλημερα καταρχην.

Εδω και 10 μερες που εμαθα για την εγκυμοσυνη μου περιπλανιομουν σε διαφορα τοπικ διοτι δεν ηξερα ακομη την ΠΗΤ μου.Εχθες που πηγα στο γιατρο και μου ειπε πλεον ανηκω στις εγκυμονουσες !! Σεπτεμβριου 2010!!.

Εχθες λοιπον ολα πηγαν καλα (βεβαια με ειχε φαει το αγχος με τις εξετασεις κολπικα γιατι δεν μου ειναι και οτι καλυτερο) ειμαι στην 6 εβδομαδα και με ΠΗΤ 10-09-10. (θα αντεξω μεχρι τοτε???)

Απο συμπτωματα εχω μονο ανακατωσουρες (ευτυχως οχι εμετους) αλλα και αυτο ειναι χαλια.

Μου εδωσε να κανω καποιες εξετασεις ο γιατρος και να αρχισω καποια φαρμακα.

Ελπιζω ολα καλα να πανε και να μαζευτουμε πολλες πολλες κοπελες με φουσκωμενες κοιλιτσες!!!


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

Nenaki σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!

2ο παιδάκι είναι?

Εγώ είμαι μανούλα Σεπτεμβρίου 2009!

Αν έχεις οποιαδήποτε απορία ή ακόμα κι αν απλά θες παρεούλα, πέρνα απο το καφέ μας!!! http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=182


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Nenaki σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!

2ο παιδάκι είναι?

Εγώ είμαι μανούλα Σεπτεμβρίου 2009!

Αν έχεις οποιαδήποτε απορία ή ακόμα κι αν απλά θες παρεούλα, πέρνα απο το καφέ μας!!! http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=182

Fairytale σε ευχαριστω παρα πολυ και για την ευχη σου αλλα και για την προσκληση!!!

ναι εχω και δευτερο παιδακι (μανουλα Σεπτεμβριου 2008!!)

Να σου ζησει και εσενα το παιδακι σου!Πως τα πατε?


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

Fairytale σε ευχαριστω παρα πολυ και για την ευχη σου αλλα και για την προσκληση!!!

ναι εχω και δευτερο παιδακι (μανουλα Σεπτεμβριου 2008!!)

Να σου ζησει και εσενα το παιδακι σου!Πως τα πατε?

αχ τέλεια!!!

και τα 2 παιδάκια σου Σεπτεμβριάκια!!! σούπερ!!!

εμείς πλέον μπορώ να πω οτι έχουμε μπει σε μια σειρά!

τα δύσκολα θέλω να πιστεύω οτι πέρασαν!

Τώρα μας μένει να κόψουμε καναδυό "κακές" συνήθειες....αν τα καταφέρουμε, θα είμαστε τέλεια!

τι ωραία που τα κάνεις κοντά σε ηλικία τα παιδάκια σου!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι ναι και τα δυο τον ιδιο μηνα!!Βεβαια δεν ξερω ποτε ακριβως για γεννηθει,γιατι λενε στα δευτεροτοκα γεννας πιο μπροστα αλλα ειμαι και σχετικα αρχες Σεπτεμβρη.Θα δειξει!ολα καλα να πανε κα ιεχουμε καιρο!

Ειπα να τα κανω να ξεμπερδευω,να μεγαλωσουν και σχετικα μαζι!!Θα δειξει ποσο θα τα καταφερω!!!

Αχ εχετε κακες συνηθειες εεε??Υπομονη θελει αλλα και να προσπαθησεις να την βαλεις σε ενα προγραμμα γιατι μετα μας περνουν τον αερα.ποσο του μηνος γεννησες?


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι και τα δυο τον ιδιο μηνα!!Βεβαια δεν ξερω ποτε ακριβως για γεννηθει,γιατι λενε στα δευτεροτοκα γεννας πιο μπροστα αλλα ειμαι και σχετικα αρχες Σεπτεμβρη.Θα δειξει!ολα καλα να πανε κα ιεχουμε καιρο!

Ειπα να τα κανω να ξεμπερδευω,να μεγαλωσουν και σχετικα μαζι!!Θα δειξει ποσο θα τα καταφερω!!!

Αχ εχετε κακες συνηθειες εεε??Υπομονη θελει αλλα και να προσπαθησεις να την βαλεις σε ενα προγραμμα γιατι μετα μας περνουν τον αερα.ποσο του μηνος γεννησες?

όπως τα λες! όλα θα πάνε τέλεια και τα νινάκια σου θα χορταίνουν παιχνίδι μαζί!!!

αχ έχουμε κακές συνήθειες...

το κυρίως πρόβλημα είναι οτι το βράδυ δεν κοιμάται αν δεν τη φασκιώσουμε...αν την αφήσω ελεύθερη γρατζουνιεται και χτυπιέται και μουρμουράει όλο το βράδυ!!!

εγώ γέννησα 13 με καισαρική δυστυχώς...


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου Νενάκι, με το καλό το δεύτερο θαυματάκι σου! Και γω του Σεπτέμβρη 2009 είμαι, στις 8 γεννήθηκε ο Νικόλας!

Όταν δεν έχεις παρεούλα στο καφέ του 08 ή του 10, να περνάς από το 09 να τα λέμε ε;

Αχ τι καλά! ξεκίνησαν και οι εγκυούλες Σεπτεμβρίου!

Link to comment
Share on other sites

και εμεις την φασκιωναμε μεχρι 2.5 μηνων ομως.μετα την εβαλα σε υπνοσακο και ετσι επειδη ηταν μεγαλουτσικος δεν βγαιναν τα χερακια εξω ωστε να γρατζουνιεται.Την εχεις δοκιμασει υπνοσακο?γιατι και εκει μεσα χουχουλιαζει και δεν ειναι ελευθερη κινησεων.

εγω 25 ειχα γεννησει με φυσιολογικο τοκετο.Δεν εχει πολυ σημασια ομως αρκει τα νινακια μας να ναι γερα!!!


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου maria!!!να χαιρεσαι τον παιδαρο σου!

ναι ναι θα ερχομαι και απο εσας!!!!ευχαριστω!!!

Παρθενακια δηλ τα νινακια σας ε?εγω κρατηθηκα και την εβγαλα Ζυγο!!Αλλα τωρα δε βλεπω να την γλιτωνω,παρθενο θα κανω!!!


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και εμεις την φασκιωναμε μεχρι 2.5 μηνων ομως.μετα την εβαλα σε υπνοσακο και ετσι επειδη ηταν μεγαλουτσικος δεν βγαιναν τα χερακια εξω ωστε να γρατζουνιεται.Την εχεις δοκιμασει υπνοσακο?γιατι και εκει μεσα χουχουλιαζει και δεν ειναι ελευθερη κινησεων.

εγω 25 ειχα γεννησει με φυσιολογικο τοκετο.Δεν εχει πολυ σημασια ομως αρκει τα νινακια μας να ναι γερα!!!

Δοκίμασα υπνόσακο χωρίς μανίκια όμως και της φόρεσα γαντάκια στα χεράκια αλλά τζίφος! έτριβε το προσωπάκι της συνέχεια και φυσικά πως να κοιμηθεί!

σκέφτομαι μήπως έχει φαγούρα λόγω ξηροδερμίας και γιαυτό ξύνεται...δεν ξέρω...

πιστεύω όμως οτι θα το ξεπεράσουμε κι αυτό σιγά σιγά!!!

αχ άντε να μαζευτείτε πολλές κοιλίτσες του Σεπτέμβρη 2010!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ααααα...ωραια!!!!Αυτο θα ειναι το στεκι μας!!!!:D:D:D

Ας ξανασυστηθω........ειμαι η κατια....ειμαι στην 6η εβδομαδα και εχω ΠΗΤ 15 Σεπτεμβριου!!!!

Ευχομαι ολες να εχουμε καλες και τελειομηνες εγκυμοσυνες!!!!;)


as1cHsL0g410010Mzc3bGR8MDA0NTQ4ZHxIIE5lcmFpZG91bGEgbWFzIGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

εύχομαι όλες τελειόμηνες και με έναν πόνο.

Εγώ τερ στις 08/12/09. Έχω κάνει 2 χοριακές και υπέρηχο μάλλον την παρασκευή.

Καλή συνέχεια σε όλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...