Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ


Recommended Posts

ποια ειναι η διαδικασια για σαλπιγγογραφια?

ποναει πολυ??

ποσο σας κοστισε??

και που την κανατε?μου συστησαν ενα εργαστηριο το οποιο χρησιμοποιει μια μεθοδο που ελαχιστοποιειται ο πονος.


Δεν είμαστε υπεύθυνοι μόνο για αυτά που κάνουμε, αλλά και για αυτά που ΔΕΝ κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ποια ειναι η διαδικασια για σαλπιγγογραφια?

ποναει πολυ??

ποσο σας κοστισε??

και που την κανατε?μου συστησαν ενα εργαστηριο το οποιο χρησιμοποιει μια μεθοδο που ελαχιστοποιειται ο πονος.

Καλησπέρα!

Εγω περιμενω περίοδο για να παω .....

Θα την κανω στο γαία. Κοστίζει περίπου 150 ευρω. Εκει την κάνουνε και με μέθη με 50 ευρω παραπάνω (περίπου). Μαλλον χωρις μέθη θα την κανω....πονάει ανάλογα απο την κατάσταση που ειναι οι σάλπιγγες απο οτι εχω καταλάβει. Ακομα και αν πονέσει ομως ειναι για λιγο μου εχουν πει οι φίλες μου! Εγω φοβάμαι αρκετά αλλα....τι να κανω;;; Θα την κανω! Λένε ο πόνος μοιάζει δεν έντονος πόνος περιόδου! Κρατάει μερικά λεπτά μονο. Σου βάζουν τον κολποδιαστολεα, σου βάζουν ενα υγρό τύπου σκιαγραφικο φαντάζομαι και σου βγάζουν μια ακτινογραφία (τυπου). Αυτα ξερω!!!! Αν παω πριν απο εσενα θα σου πω νεότερα! Μαλλον για αρχές Νοέμβρη με βλέπω! Καλη τύχη!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

μπορει και να σε περασω ...... οποτε θα σου πω εγω την εμπειρια μου!!!

εχω ηδη 5 μερες καθυστερηση που δεν ειχα ποτε......οποτε λογικα οπου να ναι ερχεται!!

μου ειπαν 7η - 10η μερα κι εσενα ετσι?


Δεν είμαστε υπεύθυνοι μόνο για αυτά που κάνουμε, αλλά και για αυτά που ΔΕΝ κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια,εγω την εκανα δωρεαν σε νοσοκομειο,με την καληπτει η ασφαλεια μου.λοιπον,καθεσε σε ενα παγκο με τα ποδια ανηχτα οπως στην γυναικολογικη καρεκλα.απο πανω σου ειναι το μηχανιμα που βγαζει ακτινες.μετα σου βαζουν κολποδιαστολεα,σε καθαριζουν με μπεταντιν κ σου βαζουν ενα καθετηρακι μεχρι την μητρα.εκει ριχνουν το υγρο κ μετα βγαζουνε τις ακτινες.εμενα οταν με βαζανε το καθετηρακι,πονεσα γιατι με το εβαλε ακτινολογος κ οχι πολυ εμπειρος(αν στο βαζει γυναικολογος δεν καταλαβενεις τιποτα).μετα το υγρο με πονεσε σαν εντονος πονος περιοδου αλλα ουτε ενα λεπτο,λιγα δευτερολεπτα.αφου τελιωσαν κ ελεγα,αυτο ηταν?υπομονη,λιγα δευτερολεπτα ηταν ο πονος,αντεχετε,θα σας πουν πιο μπρωστα να παρετε μπουσκοπαν,μειωνει τον πονο.


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπορει και να σε περασω ...... οποτε θα σου πω εγω την εμπειρια μου!!!

εχω ηδη 5 μερες καθυστερηση που δεν ειχα ποτε......οποτε λογικα οπου να ναι ερχεται!!

μου ειπαν 7η - 10η μερα κι εσενα ετσι?

για αρχη ευχομαι να μην σου ερθει περιοδος για τους επομενους 9 μηνες.....!!!!! και να μην κανεις ποτε την σκατοσαλπιγγο...... μπλιαχ!!!! αλλα αν ερθει περιμενω να μου πεις εμπειριες!!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

προσπαθειται καιρο για μωρακι?

χαχαχα.....ειναι λιγο κωμικοτραγικο..... δεν προσπαθούμε καν....ουτε προσπαθήσαμε ποτε.....αζωοσπερμια απο χημειοθεραπειες, αρα το ξεραμε απο την αρχη!!!!!

εσεις????


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια,εγω την εκανα δωρεαν σε νοσοκομειο,με την καληπτει η ασφαλεια μου.λοιπον,καθεσε σε ενα παγκο με τα ποδια ανηχτα οπως στην γυναικολογικη καρεκλα.απο πανω σου ειναι το μηχανιμα που βγαζει ακτινες.μετα σου βαζουν κολποδιαστολεα,σε καθαριζουν με μπεταντιν κ σου βαζουν ενα καθετηρακι μεχρι την μητρα.εκει ριχνουν το υγρο κ μετα βγαζουνε τις ακτινες.εμενα οταν με βαζανε το καθετηρακι,πονεσα γιατι με το εβαλε ακτινολογος κ οχι πολυ εμπειρος(αν στο βαζει γυναικολογος δεν καταλαβενεις τιποτα).μετα το υγρο με πονεσε σαν εντονος πονος περιοδου αλλα ουτε ενα λεπτο,λιγα δευτερολεπτα.αφου τελιωσαν κ ελεγα,αυτο ηταν?υπομονη,λιγα δευτερολεπτα ηταν ο πονος,αντεχετε,θα σας πουν πιο μπρωστα να παρετε μπουσκοπαν,μειωνει τον πονο.

καλα εφακι.....τετοια τελεια περιγραφη καμια δεν μου εχει κανει!!!!!!

εισαι αστερι!!!!

πως εισαι εσυ????? εισαι καθολου καλυτερα???


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

7-10 μερα...στο Ρεα μου στοιχησε περσι τετοιον καιρο 130 ευρω...δεν την κανουν με μεθη..προσωπικα δεν πονεσα...επισης ρωτησα αν ισχυει οτι οταν δεν πονας ειναι οι σαλπιγγες διαβατες κι οταν πονας δεν ειναι και γελαγε ο ακτινολογος...δεν ισχυει αυτο..λοιπον εμενα 2 ωρες πριν απο την εξεταση μου ειπαν να παρω 2 bouskopanπαυσιπονα και ειλικρινα δεν καταλαβα κατι περα απο ενα πονο σαν της περιοδου οταν ειναι να ερθει..η εξεταση κραταει ελαχιστα χρονικα ....μετα ισως δεις λιγο αιμα γυρνοντας σπιτι...εγω ειδα αρκετο αλλα μου ειπαν οτι ειναι οκ...τους επομενους 3 μηνες γινεσαι πιο γονιμος...ευχομαι να σου βγει μια τελεια εξεταση....αα και επαιρνα νομιζω και αντιβιωση καπιοιες μερες...αυτα

Link to comment
Share on other sites

καλα εφακι.....τετοια τελεια περιγραφη καμια δεν μου εχει κανει!!!!!!

εισαι αστερι!!!!

πως εισαι εσυ????? εισαι καθολου καλυτερα???

μαγισσα μου,ξερω μια κοπελα που εκανε εξωσωματικη κ πετυχε με την πρωτη,ο αντρας της αζωοσπερμια λογο χημιοθεραπειας που εκανε οταν ηταν μικρος,εκαναν βιοψια κ επιασε με την πρωτη,βαλανε κ καταψυξη κ εμβρυα κ ορχικο ιστο. ειναι απο αλλο φορουμ,θες να μιλισετε?εγω ειμαι καλυτερα,τι να κανω,απετυχα μια φορα,ευχομαι η δευτερη να ειναι τυχερη!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαγισσα μου,ξερω μια κοπελα που εκανε εξωσωματικη κ πετυχε με την πρωτη,ο αντρας της αζωοσπερμια λογο χημιοθεραπειας που εκανε οταν ηταν μικρος,εκαναν βιοψια κ επιασε με την πρωτη,βαλανε κ καταψυξη κ εμβρυα κ ορχικο ιστο. ειναι απο αλλο φορουμ,θες να μιλισετε?εγω ειμαι καλυτερα,τι να κανω,απετυχα μια φορα,ευχομαι η δευτερη να ειναι τυχερη!

στην θεσσαλονικη την εκανε!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

μαγισσα μου,ξερω μια κοπελα που εκανε εξωσωματικη κ πετυχε με την πρωτη,ο αντρας της αζωοσπερμια λογο χημιοθεραπειας που εκανε οταν ηταν μικρος,εκαναν βιοψια κ επιασε με την πρωτη,βαλανε κ καταψυξη κ εμβρυα κ ορχικο ιστο. ειναι απο αλλο φορουμ,θες να μιλισετε?εγω ειμαι καλυτερα,τι να κανω,απετυχα μια φορα,ευχομαι η δευτερη να ειναι τυχερη!

Εφακι μου ευχαριστω που με σκεφτηκες!!!! Και φυσικα θα ήθελα να επικοινωνήσω μαζι της αν το θελει και εκείνη!!!! Η περίπτωση μας ειναι τόσο σπάνια που καλως η κακώς (καλώς σιγουρα), δεν υπερέχουν πολλες κοπέλες που να αντιμετωπίζουν ακριβως την ίδια δυσκολία!!!!οποτε αν υπάρχει τρόπος να έρθουμε σε επαφή θα το χαρώ απεριόριστα!!!! Εχω ανάγκη απο θετικά μηνύματα απο περιπτώσεις σαν την δική μας!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εφακι μου ευχαριστω που με σκεφτηκες!!!! Και φυσικα θα ήθελα να επικοινωνήσω μαζι της αν το θελει και εκείνη!!!! Η περίπτωση μας ειναι τόσο σπάνια που καλως η κακώς (καλώς σιγουρα), δεν υπερέχουν πολλες κοπέλες που να αντιμετωπίζουν ακριβως την ίδια δυσκολία!!!!οποτε αν υπάρχει τρόπος να έρθουμε σε επαφή θα το χαρώ απεριόριστα!!!! Εχω ανάγκη απο θετικά μηνύματα απο περιπτώσεις σαν την δική μας!!!!

την εστηλα μνμ οταν μου απαντησει,θα σε στηλω μνμ!!!στο ειμαι μαμα φορουμ μιλαμε!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

την εστηλα μνμ οταν μου απαντησει,θα σε στηλω μνμ!!!στο ειμαι μαμα φορουμ μιλαμε!

Εφακι μου θα περιμενω!!!!

Εσυ εισαι λιγο καλυτερα ε;;;;

Τι λεει το προγραμμα σας απο εδω και πέρα;;;;;


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι,το ξεπερασα.εμεις φεβρουαριο θα κανουμε την δευτερη προσπαθεια μας,σε αλλο κεντρο κ με βιοψια την ιδια μερα της οωληψιας μας.αυτα.μεχρι τοτε,θα κανω εξετασεις για θρομβοφιλια,κ θα παρακολουθουμε το σπερμ.


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...