Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Clelia χαίρομαι που όλα πάνε καλά (αν κατάλαβα καλά) και ελπίζω οι επόμενοι μήνες να είναι μήνες μιας γλυκιάς προσμονής και μιας καλής εγκυμοσύνης.

Η ένεση φυσικά δεν είναι ό,τι το καλύτερο και μόνο και σαν άκουσμα, αλλά φαντάζομαι ότι θα το συνηθίσεις.

Οι υπόλοιπες πήγατε στο γιατρό σας; Δεν έχω πάει ακόμα και δεν ξέρω και πότε θα τα καταφέρουμε. Ελπίζω την επόμενη ή τη μεθεπόμενη εβδομάδα. Ανυπομονώ να κάνω υπέρηχο και να το συνειδητοποιήσω. Αν και αυτή τη φορά θα πρέπει να πάω μόνη μου.


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ναι, καλά πάνε!! Μου ζήτησε ο γυναικολόγος και έκανα χθες β-χοριακή για να δει πότε μπορεί να με δει. Τα αποτελέσματα είναι:3083 :D:D:D!! Από 189 την προηγούμενη Πέμπτη, δλδ το διπλάσιο από το αναμενόμενο!!

Οπότε σήμερα θα πάω στον γιατρό για να δούμε τον σάκο!!! :D:D:D Θα δούμε το σπιτάκι του ροζ μωρακίου!!! :D:D:D

Λογικά Ελένη στην εβδομάδα που είσαι από τώρα αν πας στον γιατρό θα δεις τον σάκο, και κατά την 6-7η εβδομάδα θα ακούσετε καρδούλα...

Εγώ σήμερα μόλις μπήκα στην 5η εβδομάδα :D

Γιατί κοπέλα μου να πας μόνη σου? Αν δεν μπορεί ο άντρας σου, πάρε την μαμά, την αδελφή (αν έχεις), κάποια φίλη σου...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!

πηγα κι εγω στον γιατρο,προχτεσ...μου ειπε να κανω επαναληπτικη χοριακη και ευτυχωσ απο την δευτερα που ηταν 409 χτεσ ηταν 900και κατι!!!!ειχα παρα πολυ αγχοσ με την επαναληπτικη!!εν τω μεταξυ ο ντοκτορ ειπε να μην σηκωνω το αγγελικακι μου!!...:confused::-( και τι θα κανω????θα τησ λεω<αγγελικη σηκω απο την κουνια σου και πηγαινε να ξεσκατιστεισ???:confused:><α και οπωσ πασ κανε και το μπανιο σου ,ετοιμασε και το γαλα σου και καθησε να το πιεισ!!!!!:-(>χα χα!!!τελοσ παντων!!!ο αντρασ μου και η μητερα μου λειπουν ολη μερα μεχρι το βραδυ στην δουλεια,αναγκαστηκα θα την σηκωνω και ασ μασ βοηθησει ο Θεοσ να πανε ολα καλα

despina ρίξε μια ματιά σε αυτό ----> http://www.woman-on-top.gr/?p=485 μήπως σε βοηθήσει να λύσεις το μυστήριο!!!

Κορίτσια με το καλό όλες σας να φέρετε όμορφα ροδαλά κ ζουμπουρλούδικα μωράκια!!!

Μαμά Ιουνίου 09 κ εγώ αλλά όχι ακόμα δεν θα μπω σε νέο club! Παρακολουθώ όμως τη φίλη μας irini83 που μας έκανε πολύ χαρούμενες με τα ευχάριστα νέα σας....να μας την προσέχετε εδώ εεεεεε!!!!;)

αννουλα σε ευχαριστουμε για το λινκ...αν και δεν μου βγενουν συμφωνα με αυτο οι μερεσ...

να ρχεσε κι εσυ εδω και που ξερεισ...μπορει να σου φερουμε γουρι!!!;)

Να 'μαι κι εγώ!!

Λοιπόν, από τον αιματολόγο φύγαμε χθες κατά τις 21:30 (από τις 19:00), οπότε πού καιρός για νετ...

Κάναμε θρομβοελαστόγραμμα, για να δούμε την πηκτικότητα του αίματός μου τώρα, και ήταν κανονικότατο. Επειδή όμως έπαιρνα salospir, μπορεί να σημαίνει ότι βρέθηκε κανονικό λόγω των salospir. Γι' αυτό και μου συνέστησε να κάνω 1 ενεσούλα ηπαρίνης (την πολύ χαμηλή) κάθε ημέρα. Επίσης μου είπε να κόψω τα salospir επειδή έβλεπα ίχνη καφέ στο εσώρουχο...

Λοιπόν κορίτσια πήγα να κάνω προ ολίγου την ένεση στην δουλειά μου και φρίκαρα!!! Έπρεπε να την κάνω στην κοιλιά ή στο πόδι. Φρίκαρα όμως τελευταία στίγμη που πήγα να την κάνω στην κοιλιά και τελικά την χτύπησα στο πόδι!

Τελικά τπτ σπουδαίο δεν ήταν, ούτε τσούξιμο (παρόλο που έβρεξα την βελόνα και κανονικά έτσουζε). Απλά και μόνο με την θέα της βελόνας τα χρειάστηκα μιλάμε...

Αυτά (η φρικαρισμένη clelia)

Ελένη μου σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Μακάρι να μην ζήσει καμία τέτοιες ατυχίες και αν έχει ζήσει, να μην το ξαναζήσει ποτέ της!!

κλελια μου οι πρωτεσ εννεσουλεσ ειναι οι δυσκολεσ!!!μετα θα τισ βαζεισ κ δεν θα κοιτασ καν!!!!!βαζω κι εγω τισ innohep 0,35 και παιρνω και σαλοσπιρ!!!ολα καλα θα πανε!!αν δεισ οτι εχεισ προβλημα να τισ βαζεισ ,πηγαινε ή στο γιατρο σου ή σε ενα φαρμακειο να σου δειξουν!!!!!(πρεπει να πιασεισ το κρεασ(στην κοιλια εγω παντα μου βολευει..)και οπωσ το κρατασ να την βαλεισ αλλα οχι καθετα αλλα λιγο πλαγια!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

IRINI83 είναι τέλεια η χοριακή σου, υπερδιπλασιάστηκε! Μπράβο, μπράβο!!

Γιατί σου είπε να μην σηκώνεις το μωρό, έχεις αιματάκι? Αλλιώς μπορεί να στο είπε έτσι, για να είσαι προσεκτική. Εννοείται πως θα είσαι βέβαια και όλα καλά θα σου πάνε!

Σύμφωνα πάντως με το link της anna_ath εμένα μου βγαίνουν ακριβώς οι μέρες :D

Λοιπόν IRINI83 βάζουμε ακριβώς τις ίδιες ενέσεις! Σήμερα που ήταν η 2η μέρα όντως ήταν πολύ καλύτερα, λίγο σοκ το είχα, αλλά καμία σχέση με χθες που πήγα να πέσω χάμω στα πατώματα :cool:. Πάντως δεν χτυπάω στην κοιλιά (φρικάρω λέμεεεεεε). Τις κάνω στο πόδι. Αφού μου είπε πως είναι το ίδιο, τι στο χέρι, τι στην κοιλιά, τι στο πόδι, εγώ προτιμώ το πόδι...

Σου έχει γράψει κάποιος γιατρός στο ΙΚΑ τις ενέσεις (αν έχεις ΙΚΑ); Εμείς έχουμε βλαμμένους γυναικολόγους στο ΙΚΑ της περιοχής μου και από το να με συγχίσει ο κάθε βλαμένος προτιμώ να σκάω 90 ευρώ τον μήνα, χαλάλι του νινιού!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

IRINI83 είναι τέλεια η χοριακή σου, υπερδιπλασιάστηκε! Μπράβο, μπράβο!!

Γιατί σου είπε να μην σηκώνεις το μωρό, έχεις αιματάκι? Αλλιώς μπορεί να στο είπε έτσι, για να είσαι προσεκτική. Εννοείται πως θα είσαι βέβαια και όλα καλά θα σου πάνε!

Σύμφωνα πάντως με το link της anna_ath εμένα μου βγαίνουν ακριβώς οι μέρες :D

Λοιπόν IRINI83 βάζουμε ακριβώς τις ίδιες ενέσεις! Σήμερα που ήταν η 2η μέρα όντως ήταν πολύ καλύτερα, λίγο σοκ το είχα, αλλά καμία σχέση με χθες που πήγα να πέσω χάμω στα πατώματα :cool:. Πάντως δεν χτυπάω στην κοιλιά (φρικάρω λέμεεεεεε). Τις κάνω στο πόδι. Αφού μου είπε πως είναι το ίδιο, τι στο χέρι, τι στην κοιλιά, τι στο πόδι, εγώ προτιμώ το πόδι...

Σου έχει γράψει κάποιος γιατρός στο ΙΚΑ τις ενέσεις (αν έχεις ΙΚΑ); Εμείς έχουμε βλαμμένους γυναικολόγους στο ΙΚΑ της περιοχής μου και από το να με συγχίσει ο κάθε βλαμένος προτιμώ να σκάω 90 ευρώ τον μήνα, χαλάλι του νινιού!

Δεν υπαρχει γυναικολογος του ικα που να μην ειναι βλαμμενος πιστεψε με!!!! χιλιες φορες ολα εξω!!! εμενα στην πρωτη εγκυμοσυνη μου εβγαλαν το λαδι για να μου γραψουν τις αιματολογικες και στο τελος μου ειπαν να παω μετα απο δυο μηνες για να μου παρουν αιμα!!!αι σηχτηρ!!! δεν ξαναπατησα το ποδι μου εκει περα...

Το ντοκτορι μου ειπε και ξαναεκανα μια χοριακη προχθες (5εβδ+3ημ) η οποια βγηκε 38000!!!!:shock::shock::shock::shock::shock:!!!

αυριο ξαναπαω για υπερηχο γιατι λεει με τετοια τιμη θα δουμε σιγουρα το μωρο. ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕΕΕΕΕ!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΙRINI83 και εγω ολη μερα αγκαλια την εχω τη μικρη και ειναι και σχεδον 10 κιλα!! Δεν γινεται διαφορετικα...και περπαταει κιολας αλλα τι να το κανεις??ποτε δεν παει στην κατευθυνση που θελω εγω!!:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και τα δυο τα παιδιά τα σηκώνω αν και στο μεγάλο έχω πει ότι η μαμά δεν μπορεί να σε σηκώνει αγκαλιά πολύ γιατί έχει μωράκι και νομίζω ότι το κατάλαβε αλλά δεν γίνεται να το αποφύγω μερικές φορές. Άλλωστε και στη δεύτερη εγκυμοσύνη είχα το Δημήτρη συνέχεια αγκαλιά μια και ήταν μωρό ακόμα. Περπάτησε όταν γενήθηκε η αδερφή του, στο νοσοκομείο!!!!

Δυστυχώς μόνη μου θα πάω στο γιατρό μια και ο άντρας μου θα κάνει μάλλον βόλτες από έξω με τα παιδιά. Οι υπόλοιποι μαμά, αδερφές, φίλες είναι πολύ μακρυά δυστυχώς. Και τις άλλες εγκυμοσύνες μου μόνες τις πέρασα και μάλιστα τότε ζούσαμε στο εξωτερικό, από το καλοκαίρι είματε Αθήνα αλλά θέλω να πιστεύω για 2 χρόνια μόνο. Απλά το Δημήτρη τον έπαιρνα μαζί μου, είναι σχετικά ήσυχο παιδάκι αλλά με τη μικρή δεν παλεύεται και δεν ξέρω αν επιτρέπεται εδώ να τα πάρω μαζί μου κάποια στιγμή σε υπέρηχο.


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

despina100 παιδί μου!!! Τι είπες τώρα!!! Πω ρε μια (και δυό και τρεις) μωράκλα!!

AΣΕ ΜΕ!!ΑΣΕ ΜΕΕΕΕ!!!!ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ!!!:shock::shock::shock::shock::shock:

Ελενη κοριτσι μου εισαι ηρωιδα που τα καταφερνεις μονη σου με 2 παιδια και εγκυος!!!

εγω τα εχω φτυσει με τη μικρη και ειναι και πολυ ησυχο παιδι....και ειμαι ακομα στη αρχη..δυστυχως ανηκω και εγω στο κλαμπ του "δεν εχω κανεναν κοντα να βοηθησει"....μεγαλα ζορια ερχονται...:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στον γιατρούλη μου και είδαμε το σακουλάκι!! Είναι πολύ μικρό βέβαια καθώς σήμερα έγινα ακριβώς 5 εβδομάδων, αλλά όλα γύρω-γύρω τα σημάδια δείχνουν ότι ορμονικά η εγκυμοσύνη θα πάει καλά!!

:D:D:D

Θα με ξαναδεί σε 2 εβδομάδες για να ακούσουμε καρδούλα. Άντε να γίνει και αυτό να ηρεμήσω λίγο!!

Αλλά χάρηκα πολύ με αυτό το σακουλάκι :D:D:D


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πήγα σήμερα στον γιατρούλη μου και είδαμε το σακουλάκι!! Είναι πολύ μικρό βέβαια καθώς σήμερα έγινα ακριβώς 5 εβδομάδων, αλλά όλα γύρω-γύρω τα σημάδια δείχνουν ότι ορμονικά η εγκυμοσύνη θα πάει καλά!!

:D:D:D

Θα με ξαναδεί σε 2 εβδομάδες για να ακούσουμε καρδούλα. Άντε να γίνει και αυτό να ηρεμήσω λίγο!!

Αλλά χάρηκα πολύ με αυτό το σακουλάκι :D:D:D

Μπράβο! Πολύ ευχάριστα τα νέα σου!!!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

AΣΕ ΜΕ!!ΑΣΕ ΜΕΕΕΕ!!!!ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ!!!:shock::shock::shock::shock::shock:

Ελενη κοριτσι μου εισαι ηρωιδα που τα καταφερνεις μονη σου με 2 παιδια και εγκυος!!!

εγω τα εχω φτυσει με τη μικρη και ειναι και πολυ ησυχο παιδι....και ειμαι ακομα στη αρχη..δυστυχως ανηκω και εγω στο κλαμπ του "δεν εχω κανεναν κοντα να βοηθησει"....μεγαλα ζορια ερχονται...:(:(:(:(

Δέσποινα δύσκολη αυτή η κατηγορία αλλά μαζί με τα ζόρια (που δεν είναι λίγα) έρχονται και πολλές χαρές!!!!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!τι κανετε?ειστε καλα?

εμεισ μωλισ γυρισαμε απο ενα αποκριατικο παρτυ!!πηραμε και βραβειο στολησ!!ειχα ντυσει την αγγελικουλα μου γκεϊσα!!!πλακα ειχε!!!!

κοριτσια εσεισ εχετε πονακια κατω χαμηλα?το ειπα στον γιατρο και μου ειπε οτι αυτα τα εχουν ολεσ οι εγκυουλεσ...εκλεισα και την αλλη παρασκευη ραντεβου για υπερηχο ,να ακουσουμε καρδουλα κ να δουμε σακουλακι!!!ελπιζω να ακουσω την καρδουλιτσα κ να μην ειναι ακομα νωρισ!!!!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα IRINI83!

Συγχαρητήρια για την στολή, φαντάζομαι ήταν κουκλίνα η κορούλα σου!!

Εγώ έχω πονάκια χαμηλά - δίκιο έχει ο γιατρός σου, σχεδόν όλες έχουμε - και αυτό οφείλεται σε δύο λόγους.

Όπως μου εξήγησε ο γιατρός μου ο ένας λόγος είναι επειδή η μήτρα από σχήμα αχλαδιού παίρνει το σχήμα πορτοκαλιού. Ο άλλος είναι ότι μέχρι να σχηματιστεί το δαχτυλιδάκι (λεκιθικός σάκος - το λέω σωστά?) το οποίο στηρίζει ορμονικά την εγκυμοσύνη, τώρα υποστηρίζει την εγκυμοσύνη η σκιά του ωαρίου που έσκασε. Και επειδή αυτό έχει διάμετρο περίπου 3 εκατοστά, σπρώχνει λίγο το "σύστημα" και εμείς ψιλοπονάμε (βρε τι μαθαίνει κανείς όταν μένει έγκυος...). Λογικά αυτά τα πονάκια θα σταματήσουν σε καμιά εβδομάδα...

Την άλλη Παρασκευή οπωσδήποτε θα δεις το σακουλάκι σου, και κατά πολλές πιθανότητες θα ακούσετε ντούκου-ντούκου την καρδούλα σας! Αν δεν την ακούσετε μην αγχωθείς! Κάποιες την ακούνε στην 7η εβδομάδα...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πονάκια και από σήμερα και το στομάχι μου κάνει κάτι περίεργα!

Τελικά επισκέφτηκα ένα γυναικολόγο χθες και είδαμε σάκο και μωρό (έτσι τουλάχιστον μου είπε) και σε 2 εβδομάδες που θα επισκεφτώ το γιατρό μου πλέον ελπίζω να ακούσω και την καρδούλα. Προς το παρόν έχω να κάνω ένα σωρό εξετάσεις που μου έγραψε!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...