Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Μπράβο Δέσποινα! Πολύ ευχάριστα νέα! Κάνατε κολπικό υπέρηχο;

Nαι. ειναι πολυ νωρις ακομα για υπερηχο απο την κοιλια!!! δεν θα βλεπαμε τιποτα ακομα ετσι!!! εσυ πότε θα πας τελικα??? γιατρο βρηκες???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πήγα και εγώ την Παρασκευή αλλά δεν άκουσα καρδούλα ακόμα. Δεν πήγα στο γιατρό που θα με παρακολουθεί. Αποφάσισα τελικά να πάω στο Γιαλελη στο Έλενα. Αλλά μάλλον τη μεθεπόμενη εβδομάδα που θα είναι εδώ η πεθερά μου και θα κρατήσει τα μικρά.


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν πήγα σε ένα ιδιώτη εδώ κοντά μου αλλά δε θα ξαναπάω σε αυτόν. Σε δυο εβδομάδες που μου είπε ότι πρέπει κανονικά να ξανακάνω έναν υπέρηχο θα πάω στο Έλενα.


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και εγώ την Παρασκευή αλλά δεν άκουσα καρδούλα ακόμα. Δεν πήγα στο γιατρό που θα με παρακολουθεί. Αποφάσισα τελικά να πάω στο Γιαλελη στο Έλενα. Αλλά μάλλον τη μεθεπόμενη εβδομάδα που θα είναι εδώ η πεθερά μου και θα κρατήσει τα μικρά.

Αστα!!! Και εγω πρεπει να παω στη Γεωργιαδου αυτην την εβδομαδα να της δειξω τον υπερηχο (και εγω αλλου τους κανω γιατι στο ελενα εχει τρελη ουρα) και δεν εχω κανεναν να αφησω τη μελινα!!! οποτε θα την παρω να μου πει τηλεφωνικα τι να κανω απο εδω και περα (καταντιαααα)!! Την αλλη τριτη θα κατεβει η πεθερα μου και τοτε θα καταφερω να παω να τη δω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

despina100 μπράβο!! ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΡΔΟΥΛΑ την παράλλη Παρασκευή που θα πάω...

Ώστε ένα νινί είναι εεε?? Ένα, αλλά λύκος (τι χοριακή είναι αυτή κοριτσάρα μου?? Φτου φτου!!

Άσε με τις ενέσεις φρίκη, βέβαια μια ιδέα είναι, το σποράκι να είναι καλά. Κοιλιά ούτε κατά διάνοια δεν μπορώ να τις κάνω, προτιμώ στο πόδι που και να τσούξει σκασιλάρα μου, σιγά τον αντέχω τον πόνο στο μπούτι. Στην κοιλιά τσου!! Έχω κάνει τρυπούλες και μελανίτσες στα πόδια μου αλλά δεν με νοιάζει καθόλου!!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

despina100 μπράβο!! ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΡΔΟΥΛΑ την παράλλη Παρασκευή που θα πάω...

Ώστε ένα νινί είναι εεε?? Ένα, αλλά λύκος (τι χοριακή είναι αυτή κοριτσάρα μου?? Φτου φτου!!

Άσε με τις ενέσεις φρίκη, βέβαια μια ιδέα είναι, το σποράκι να είναι καλά. Κοιλιά ούτε κατά διάνοια δεν μπορώ να τις κάνω, προτιμώ στο πόδι που και να τσούξει σκασιλάρα μου, σιγά τον αντέχω τον πόνο στο μπούτι. Στην κοιλιά τσου!! Έχω κάνει τρυπούλες και μελανίτσες στα πόδια μου αλλά δεν με νοιάζει καθόλου!!!

Kαλα κανεις κοριτσι μου και δεν σε νοιαζει!!! ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!!:D:D Αλλα εισαι θηριο που τις κανεις μονη σου!!!Μπραβο!!!

Ειμαι σιγουρη οτι θα ακουσετε και εσεις καρδουλα στον επομενο υπερηχο!!! θα τρελαθεις!!! εγω αν και δευτερη φορα ομολογω πως χαμογελουσα σαν χαζη για κανα τεταρτο μετα!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Είσαι προηγμένο μοντέλο, πώς λέμε philips-1400, εσύ είσαι η despina100. Χα, πλάκα κάνω...

Πάντως να ξέρεις Δεσποινάκι, τις ενέσεις μόνες τις κάνουμε, σιγά μην τρέχουμε μία φορά την ημέρα στο φαρμακείο, θα μας βαρεθούν. Τι να πουν και οι κοπέλες που εμφανίζουν διαβήτη κύησης και τρυπιούνται 2-3 φορές την ημέρα...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι προηγμένο μοντέλο, πώς λέμε philips-1400, εσύ είσαι η despina100. Χα, πλάκα κάνω...

Πάντως να ξέρεις Δεσποινάκι, τις ενέσεις μόνες τις κάνουμε, σιγά μην τρέχουμε μία φορά την ημέρα στο φαρμακείο, θα μας βαρεθούν. Τι να πουν και οι κοπέλες που εμφανίζουν διαβήτη κύησης και τρυπιούνται 2-3 φορές την ημέρα...

:lol::lol::lol::lol:Καλο!!:lol::lol::lol:

οσο για τις ενεσεις αααα!!!! ειδες τι μαθαινεις σε καθε εγκυμοσυνη???ιδεα δεν ειχα!!! απαπαπαπα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


despina τι καλα που ακουσατε την καρδια του!!!

Κοριτσια εσεις επαναλαβατε την χοριακη? Λεω την Τεταρτη να κανω αλλη μια να δω πως αυξανεται αν και ο μικροβιολογος μου ειπε πως δεν χρειαζεται. Εσεις τι κανατε?


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες! Καλή εβδομάδα!

Πώς είστε σήμερα??

Λοιπόν μόλις προ ολίγου συνειδητοποίησα μία επιπλέον χρησιμότητα τουτουνού (!) του φόρουμ. Πέρα από συμβουλές, παρέα, βοήθεια κ.λπ., χρησιμεύει και ως ατζέντα.

Να εξηγήσω: ενώ θυμόμουν ότι ο γιατρός μου είπε να με ξαναδεί σε 2 εβδομάδες, όταν πήγα να κλείσω το ραντεβού στην γραμματέα του και της είπα "την παράλλη Παρασκευή", νομίζω ότι μου είπε "ναι, στις 12/2" (ενώ κανονικά είναι 19/2) και εγώ συμφώνησα :cool:.

Έφαγα λοιπόν σήμερα μια φρίκη και λέω, μήπως τελικά μου είπε για αυτή την Παρασκευή... Ο άντρας μου την τύφλα του δεν θυμάται (έχει μνήμη χρυσόψαρου) οπότε ευτυχώς που έγραψα εδώ 2 φορές ότι έχουμε ραντεβού την παράλλη Παρασκευή... Θα πάρω σήμερα τηλ. την γραμματέα του να μου κάνει το ραντεβού όπως πρέπει, δλδ για τις 19/2...

Άτιμες ορμόνες, αλτσχάιμερ δημιουργείτε!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εσεις επαναλαβατε την χοριακη? Λεω την Τεταρτη να κανω αλλη μια να δω πως αυξανεται αν και ο μικροβιολογος μου ειπε πως δεν χρειαζεται. Εσεις τι κανατε?

Καλημέρα ellain!

Εγώ την έκανα 3 φορές. Την πρώτη ήταν πολύ νωρίς (πολύ πριν την καθυστέρηση) οπότε μου έδειξε 95. Γενικά ο γιατρός μου είναι της άποψης μετά 48 ώρες να την επαναλάβουμε για να δούμε τους ρυθμούς αύξησής της. Αυτό έκανα και την 2η ήταν 189. Έκανα και 3η φορά για να δούμε πότε μπορεί να με δει ο γυναικολόγος μου - διότι περίπου στις 2500-3000 μονάδες φαίνεται ο σάκος - και ήταν 3083.

Μπορείς να κάνεις άλλη μία για να σου φύγει το άγχος... Δεν είναι απαραίτητο αλλά αφού θες, κάντην...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

clelia σε ευχαριστω πολυ. Απο το Σαββατο που εμαθα τα ευχαριστα δεν μπορω να ησυχασω, νομιζα οτι με την απαντηση του μικροβιολογου για αυξημενη χοριακη θα τελειωνε το αγχος μου. Πού να φανταστω οτι το πανηγυρι τωρα αρχιζει?? Και με αυτα τα δεδομενα, φοβαμαι μην ειμαι υπερβολικη και παραλογιζομαι, αλλα βλεπω οτι κι εσεις την επαναλαβατε. Αρα δεν χανω τιποτα να την ξανακανω την Τεταρτη να ησυχασω

Οσο για το φορουμ, μονο ατζεντα, παρεα κτλ??? Την δωρεαν ψυχαναλυση πού την βαζεις? χαχχαχαχχα


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, αφού κατάλαβες την ψυχαναλυτική δράση του φόρουμ, με την σειρά μου να σου πω να μην αγχώνεσαι, και το εννοώ! Δεν έχεις κανέναν απολύτως λόγο! Όλα καλά θα σου πάνε...

Γενικά να μην διαβάζεις ιστορίες από εγκύους με "κακό" τέλος και να προσέχεις τις φίλες σου... Έχω φίλη που όταν έμεινε έγκυος (τώρα είναι ήδη 3 μήνες μανούλα) και το είπε σε μια φίλη της, η τελευταία έσπευσε να την πληροφορήσει για την τάδε που απέβαλε, για την δείνα που δεν ξέρω και εγώ τι έπαθε και για όλα τα μαύρα πράγματα που μπορούν να συμβούν σε μια εγκυμοσύνη. Ωραία φίλη, εεε?


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...