Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλή εβδομάδα και από εμένα! εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες μας!

σήμερα το πρωί πήγα κι έκανα χοριακή, το απόγευμα θα βγει.

Τελευταία μου περίοδος ήταν 5/1, έκανα και τεστάκι βγήκε θετικό!!!!!!

Είναι η πρώτη μου φορά, ομολογώ ότι τα έχω χάσει !!!!!!!!!!! είμαι χαρούμενη αλλά σαν να φοβάμαι να χαρώ (δεν είμαι και πολύ μικρή......κοντευω τα 38..... )

κατά τα άλλα, πονάκια, νύστα ζζζζζζζζ

έκοψα και το τσιγάρο (απίστευτο μου φαίνεται!)

χαιρετώ την όμορφη παρέα!!!!!!!

Επεξεργάστηκαν by tsipoura
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα tsipoura (μου αρέσει πολύ το nick-name σου λέμεεεε :D )!!

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!! Καλή αρχή να έχεις. Να μας γράψεις το απόγευμα την τιμή της χοριακής σου, ναι?

Κοντεύεις τα 30, οπότε είσαι πάρα πολύ μικρή!! (εγώ θα κλείσω τα 30 στις 27 του Φεβρουαρίου, ΧΑ!!)

Έτσι, πάει και το τσιγάρο, και τα σφηνάκια, και τα κοκορέτσια, άσε... Υπομονή μέχρι να δούμε αυτό το ροζ μωρό μας...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

clelia μου εχεις δικιο για τις φιλες και γενικα ολους τους καλοθελητες που θα σπευσουν να μας "προειδοποιησουν" και καλα, αλλα απο την αλλη εγω δεν πιστευω στην κακη ενεργεια, πιστευω στην προνοια του Θεου. Οποτε ο,τι ειναι να γινει θα γινει, το ξερω. Αλλα ελα που το αγχος δεν με αφηνει να σκεφτομαι καθαρα. Ισως ειναι και το μητρικο ενστικτο, χαχαχχαχα μολις 2 χιλιοστα το μωρο μου, η μυγα ειναι μεγαλυτερη κι ομως θελω να το προστατευσω να μην μου παθει κατι. Κουλο ε?

p.s. να ενα "κακο" του φορουμ, μερικες ιστοριες που διαβασα με εχουν ταρακουνησει, απο την αλλη βεβαια ειναι καλο να ξερεις τις πιθανοτητες σου...

Tsipoura καλωσηρθες, οντως καλο το nickname!!!Πρωτοτυπο!!! Σου ευχομαι μια ωραιοτατη χοριακη και πολλα χαμογελα!!

Επεξεργάστηκαν by ellain

Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

tsipoura καλά θα κάνεις να πας στον γιατρό σου για να σου δώσει γενικές οδηγίες, τι να προσέχεις, τι να αποφεύγεις και να σου λύσει τυχόν απορίες... Μην φανταστείς ότι θα δεις κάτι στον υπέρηχο, είναι πολύ νωρίς. Ούτε σάκος δεν έχει σχηματιστεί...

ellain εννοείται πως δεν πιστεύω ότι με την κακή διάθεση κάποιου θα πάθεις κάτι. Αλλά να, είδες, το λες και εσύ: επηρεάζεσαι και φοβάσαι. Γιατί κάθε φορά που αλλάζει κάτι στο σώμα σου να πιστεύεις ότι έχει γίνει το χειρότερο? Και επίσης πείτε μου, ποιο το νόημα όταν μια κοπέλα σου λέει περιχαρής ότι είναι έγκυος, ο άλλος να σπεύσει να της πει παραδείγματα για αποβολές και πράγματα τέτοια? Λες συγχαρητήρια, το εννοείς και εύχεσαι για το καλύτερο. Άντε να πεις 2-3 συμβουλές τύπου: μην καπνίζεις σαν φουγάρο, μην οδηγείς μηχανή και τέρμα. Ούτε εξυπνάδες ούτε κινδυνολογίες...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

ellain εννοείται πως δεν πιστεύω ότι με την κακή διάθεση κάποιου θα πάθεις κάτι. Αλλά να, είδες, το λες και εσύ: επηρεάζεσαι και φοβάσαι. Γιατί κάθε φορά που αλλάζει κάτι στο σώμα σου να πιστεύεις ότι έχει γίνει το χειρότερο? Και επίσης πείτε μου, ποιο το νόημα όταν μια κοπέλα σου λέει περιχαρής ότι είναι έγκυος, ο άλλος να σπεύσει να της πει παραδείγματα για αποβολές και πράγματα τέτοια? Λες συγχαρητήρια, το εννοείς και εύχεσαι για το καλύτερο. Άντε να πεις 2-3 συμβουλές τύπου: μην καπνίζεις σαν φουγάρο, μην οδηγείς μηχανή και τέρμα. Ούτε εξυπνάδες ούτε κινδυνολογίες...

συμφωνω απολυτα!!! δεν το ξερω οτι υπαρχει περιπτωση να παει κατι λαθος?Αλλα ποιο το νοημα να μου το τονισεις κι εσυ την στιγμη που σου λεω την χαρα μου? Τεσλοπαντων, καλοθελητες ειπαμε υπαρχουν παντα και για ολα τα θεματα, οποτε μαλλον πρεπει να κλεινουμε τα αυτια μας!

Και κατι αλλο βρε κοριτσια, μια ερωτηση για οσες ξερουν, ειμαι στην Κυπρο προς το παρον και δεν εχω γιατρο ακομα, θα ψαξω βεβαια αλλα αναρωτιεμαι μια και ειμαι στην 5η εβδομαδα πρεπει να βιαστω? Δηλαδη πρεπει να κανω τιποτα εξετασεις ως το τελος αυτης της εβδομαδας ή να ψαξω με την ησυχια μου?


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι κορίτσι μου, δεν χρειάζεται να κάνεις εξετάσεις. Ο δικός μου γιατρός συστήνει να κάνουμε προγεννητικό έλεγχο μετά που ακούσουμε μια γερή και σταθερή καρδούλα (Αχ!)...

Απλά ή τέλος αυτής της εβδομάδας ή αρχές της επόμενης πήγαινε να σε δει ένας γυναικολόγος για να δεις τον σάκο (πλάκα έχει, είναι μία τρυπούλα που θα φιλοξενήσει το νινί σου!!).

Και να μην έχεις διαλέξει γυναικολόγο μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης σου, πήγαινε σε κάποιον (κατά προτίμηση να σου τον έχει συστήσει κάποια), έτσι, για να δείτε πώς είναι τα πράγματα εκεί μέσα ;)


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης πείτε μου, ποιο το νόημα όταν μια κοπέλα σου λέει περιχαρής ότι είναι έγκυος, ο άλλος να σπεύσει να της πει παραδείγματα για αποβολές και πράγματα τέτοια? Λες συγχαρητήρια, το εννοείς και εύχεσαι για το καλύτερο. Άντε να πεις 2-3 συμβουλές τύπου: μην καπνίζεις σαν φουγάρο, μην οδηγείς μηχανή και τέρμα. Ούτε εξυπνάδες ούτε κινδυνολογίες...

Υπαρχει στιχος του Morrissey (σιγα μην τον ξερετε τωρα αλλα λεμε:tongue::tongue:) που λεει : we hate it when our friends become succesful...

αυτο το εχω συναντησει μεχρι τωρα πολλες φορες στη ζωη μου..σε καινουριες δουλειες, σε σχεσεις, ακομα και στις εγκυμοσυνες μου...

ατακα φίλης οταν εμαθε οτι περιμενω το δευτερο....ΑΑΑΑ!!!! ΑΛΗΘΕΙΑ????? ΑΧ ΠΟΣΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ!! Ολα καλα μεχρι εδω μονο που ο τονος της φωνης της ηταν σαν να της ελεγα οτι εφτιαξα ωραιο μουσακα!!! Και μετα με αποτελειωσε...ξερεις , μου λεει, δεν ξερω καμια γυναικα να τα βγαζει περα με δυο παιδια χωρις βοηθεια απο μανα πεθερα...να ξερεις οτι θα τα φτυσεις...πολυ δυσκολα τα βλεπω τα πραγματα!! (ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΕ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΛΕΜΕ!!!!! ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ????) Η παλιο!#$!$!#$@^#%$#!!!!!!!!

Οποτε το ηθικο διδαγμα προς τους καλοθελητες ειναι ενα! ΠΟΤΕΕΕΕΕ ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ!!!!! ΜΑ ΚΑΝΕΝΑΝ!!!!! Μια χαρα εγκυμοσυνες θα εχουμε, μια χαρα παιδακια θα κανουμε, και μια χαρα μαναδες θα γινουμε (ή θα ξαναγινουμε...:D:D:D)

Link to comment
Share on other sites

Επομενως χτυπαω μια δευτερη χοριακη την Τεταρτη ετσι για σιγουρια και κλεινω κι ενα ραντεβου να σιγουρεψουμε οτι ειναι ενδομητρια η κυηση και μετα βλεπουμε... Μαλιστα..απλα τα πραγματα!clelia μου σε ευχαριστω για τις πληροφοριες!


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλώς σας βρήκα! όσο για σχόλια και γνώμες...... θα μας τρελάνουν το βλέπω

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΤΣΙΠΟΥΡΑ!!!! Μα το θεο, 2 χρονια στο φορουμ δεν εχω συναντησει καλυτερο nick!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Tσιπουρα φωναζα τη μελινα ως εμβρυο μετα την β επιπεδου που μου ειπαν οτι ειναι 500gr:lol::lol::lol::lol::lol::lol:!!Σαν μια μεγαλη τσιπουρα ελεγα!!:lol::lol::lol::lol::lol:χαχαχαχχαχαχα:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Οποτε το ηθικο διδαγμα προς τους καλοθελητες ειναι ενα! ΠΟΤΕΕΕΕΕ ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ!!!!! ΜΑ ΚΑΝΕΝΑΝ!!!!! Μια χαρα εγκυμοσυνες θα εχουμε, μια χαρα παιδακια θα κανουμε, και μια χαρα μαναδες θα γινουμε (ή θα ξαναγινουμε...:D:D:D)

Aυτο ακριβως!!!!


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επομενως χτυπαω μια δευτερη χοριακη την Τεταρτη ετσι για σιγουρια και κλεινω κι ενα ραντεβου να σιγουρεψουμε οτι ειναι ενδομητρια η κυηση και μετα βλεπουμε... Μαλιστα..απλα τα πραγματα!clelia μου σε ευχαριστω για τις πληροφοριες!

Ellain και εγω ειχα κανει επαναληπτικες χοριακες. 3 στη μελινα (17,5-100-700) και 2 τωρα (3600-38000). Αντε βρε!!! ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ!!!:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

χα χα χα! είναι το παρατσούκλι μου γενικότερα! ο καλός μου έτσι με φωνάζει!

κοριτσάκια να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε να μου απαντήσετε. Έχω προγραμματισμένο αεροπορικό ταξίδάκι αυτή την εβδομάδα (στην ελβετία, δεν ειναι και η άκρη του κόσμου 2,30 ώρες ταξίδι) , υπάρχει θέμα με την εγκυμοσύνη; λογικά είμαι στην 5η εβδομάδα. μου λένε διάφορα για την ακτινοβολία (ηλιακή) στο 1ο τρίμηνο και ειδικά στις 9 πρώτες εβδομαδες κλπ. Θα πάω αύριο στον γιατρό, αλλά guru του forum τι λετε;;;;;;

θέλω πάρα πολύ να πάω γιατί μένει μόνιμα η αδελφή μου εκεί και έχω πολύ καιρό να την δω, γεννάει τέλη μαρτίου :) αλλά δεν θέλω να ρισκάρω κιόλας, μην ξεχνάτε είμαι και στα 38... σχεδόν

Επεξεργάστηκαν by tsipoura
Link to comment
Share on other sites

despoinaki thanks!! αμα τα χιλιασω τι κερδιζω??????!!!! (αληθεια η τιμη της χοριακης σχετιζεται με το ποτε ακους καρδια??)

tsipoura, αγαπημενο μου ψαρακι (τρελαινομαι για τσιπουρα!!!), οταν ειχα ρωτησει προκαταβολικα τον γιατρο μου αν θα μπορω να ταξιδευω Κυπρο-Ελλαδα σε γενικες γραμμες ηταν θετικος ομως για μετα το πρωτο τριμηνο και εφοσον η κυηση δεν ειχε επιπλοκες. Και παλι ομως αυτο που ειπε ο γιατρος μου δεν σημαινει οτι ειναι απολυτο, θελω να πω αλλος γιατρος μπορει να εχει αλλη γνωμη. Σε ερευνα μου στο διαδικτυο για το ιδιο θεμα γενικα ειδα θετικες γνωμες, οτι δηλαδη δεν υπαρχει προβλημα, αρκει να σηκωνεσαι καθε μιση ωρα να περπατας λιγο. Νομιζω οτι ειναι περισσοτερο στα πλαισια της προφυλαξης παρα της αποφυγης πραγματικου κινδυνου.


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...