Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

πω πω μη μου λες τέτοια γιατί και εγώ είχα πολύ εύκολη εγκυμοσύνη και τώρα τρέχω πίσω από τον μικρό(περπατάει), τον σηκώνω κτλ....Είμαι και μόνη χωρίς γιαγιάδες..

Θα πάνε όλα καλά Νεκταρία μου!!!

Mην ανησυχείς χωρίς λόγο...απλά μην το παρακάνεις κι όταν βρίσκεις ευκαιρία να ξεκουράζεσαι. Καλύτερα να περάσουν κάποια πράγματα σε 2η μοίρα όσα ας πούμε δεν είναι βασικά. Ο σύζυγος λείπει πολλές ώρες? Όταν είναι εκεί βοηθάει? Αν μπορεί είναι καλό να σε βοηθάει στα δύσκολα. Τώρα μόνο που είναι αρχή πιστεύω θέλει λίγη προσοχή που δένει το σποράκι. Εγώ δεν το άφησα φαίνεται να δέσει καλά... Είναι και ζωηρός ο μπέμπης κι απαιτητικός... είμαι κι εγώ κωλοφωτιά :lol: που λέμε εδώ στην Κρήτη δλδ δεν κάθομαι και καθόλου...

Κι έλεγα συνεχώς ότι αν είχα εγκυμοσύνη και γέννα σαν την 1η φορά (τόσο τέλεια ήταν όλα!) θα έκανα και 10 κοπέλια που λέει ο λόγος! Μάλλον αυτοματιάστηκα! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα και απο εμενα!!!

εγω εχω πητ 27/10 αλλα επειδη ειχα μεγαλο κυκλο και μιας και ξερουμε ποτε εγινε η συλληψη ;)μεταθεσαμε με τον γιατρο μου την πητ και μια εβδομαδα!οποτε 5/11!!νοεμβριομανουλα σαν το πρωτο μου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλη σας μέρα κορίτσια βλέπω γίναμε πιο πολλες αντε σιγά σιγά να βρεθούνε και άλλες!!!

Mikio οπως είπα και πριν ευχομαι να πάνε όλα καλά. Και εγώ δυστυχώς δεν προσέχω γιατί και εγώ είχα μια εύκολη εγκυμοσύνη και τι να κάνεις όταν έχεις και ένα μωρό και είσαι μόνη ? Ο άντρας μου όταν είναι σπίτι βοηθά και εγώ προσπαθώ να μην τον κρατάω πολύ και να παιζουμε καθώς είναι στο πάρκο του ή στην κούνια και ευτυχώς δέχεται :D Το άσχημο είναι ότι πρέπει να τον κρατάω στα χέρια και να τον ναννουρίζω για να κοιμηθεί και σκέφτομαι μετα που θα μεγαλώσει και η κοιλιά τι θα κάνω ????


vdfHp2.png

zjpop3.png

V0Hpp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα.

Αυτά σκέφτομαι και εγώ...Τι θα γίνει με τις δουλειες και τις αγκαλιές..Δεν μπορώ να πώ ότι προσέχω. Ο άντρας μου γυρίζει αργά...Όσο για τον ύπνο μια απο τα ίδια. Αγκαλιά, αγκαλιά, αγκαλιά. Να χθές, ένιωσα κάτι πονάκια χαμηλά...Άντε να δούμε.

Εγώ γιατρό θα πάω την επόμενη Τρίτη. Εσύ koullam???

evita με το καλό και εσύ. Τι κάνεις τώρα με τον θηλασμό;;; Έμεινες έγκυος ενώ θήλαζες ε;


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

katerina μου καλή σου μέρα

Εγώ θα πάω στις 29/3 την Δευτέρα που μας έρχεται μια μέρα πριν απο σένα :-D Αγωνιώ. Θα πάρω άδεια εκείνη την μέρα γιατί θα πάρω και τον γιο μου στον παιδίατρο και έχω και αισθητικό. :P

Αλήθεια εσείς πόσο καιρό θηλάσατε εγώ μόνο 5 μήνες. Και στο δεύτερο σκέφτομαι λιγότερο


vdfHp2.png

zjpop3.png

V0Hpp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι από εμένα! Καλώς όρισες Εβίτα! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! Να και μια μαμά με κοριτσάκι στο καφέ! Μέχρι τώρα είχαν πλακώσει αρσενικά! :lol:

Σήμερα είμαι κάπως καλύτερα... και χαίρομαι πολύ! Ελπίζω να τελειώσει η περιπέτειά μου αν και πιστεύω ότι θα φοβάμαι να κάνω πολλά-πολλά μετά.

Είχα πολύ δύσκολο μωρό μέχρι 3 μηνών. Κι εμένα κοιμόταν μόνο στην αγκαλιά μέχρι σχεδόν 6 μηνών και στο ίδιο δωμάτιο γιατί ξυπνούσε και 2 και 3 φορές για να θηλάσει, δεν μπορώ κιόλας να τον αφήσω ούτε δευτερόλεπτο να κλάψει και όσο δε μπορούσε ακόμα να κάθεται επειδή παντού βαριόταν...κουνούσα μονίμως ένα καρότσι μες στο σπίτι ή τον κρατούσα αγκαλιά! Περάσαμε πολλά στάδια μέχρι να κοιμόμαστε (γενικά να κοιμόμαστε) από φάσκιωμα, αγκαλιές με κούνημα, νανούρισμα, λευκούς ήχους (κόντεψα να κάψω τον απορροφητήρα! :lol: ) όλα τα παραπάνω μαζί... χεράκια και μεσούλα μαρτύρησαν και στο τέλος έκλαιγα κι εγώ μαζί με το μωρό...

Μέχρι που όταν έκλεισε τον 6ο και δεν ξύπνησε 2 βράδια για να θηλάσει παρά ξανακοιμήθηκε με την πιπίλα αποφάσισα να τον μετακομίσω στο δωμάτιό του. Και να τον μάθω να κοιμάται μόνος του. Ήδη από τον 5ο τον έβαζα το πρωί και το μεσημέρι στο κρεβάτι του με πιπίλα, τον χάιδευα απαλά και του έδινα κι αγκάλιαζε την κουβερτούλα του. Στην αρχή έμενα εκεί μέχρι να κοιμηθεί... Μετά σιγά-σιγά έβγαινα έξω μέχρι να κλάψει. Όταν έκλαιγε γύριζα να τον παρηγορήσω και μετά ξανά έξω. Τώρα πλέον κοιμάαι μόνος του, λίγο θα γκρινιάξει και με χαδάκι θα ηρεμήσει θα χαζέψει τριγύρω, θα παίξει με την κουβέρτα ή την πάντα και θα κοιμηθεί. Το βράδυ ξυπνάει 2-3 φορές για πιπίλα αλλά επιτόπου ξανακοιμάται.

Θέλω να καταλήξω στο ότι εκεί που νομίζεις ότι μια κατάσταση δε γίνεται να αλλάξει μπορεί το μωρό σου να σε αφήσει με το στόμα ανοικτό και να σε διαψεύσει. Είναι μια καλή ευκαιρία να κόψετε αν φυσικά επιθυμείτε τον ύπνο στην αγκαλιά. Θέλει μερικές μέρες κι από σιγά-σιγά αλλά πραγματικά όσο και να κουράζεσαι όλη μέρα, αν διορθωθεί αυτό νιώθεις άλλος άνθρωπος! Νιώθεις πραγματικά πολύ πιο ξεκούραστη!

Link to comment
Share on other sites

Eγώ θήλασα μέχρι 6 μηνών με πολλά-πολλά εμπόδια και δυσκολίες! Ευτυχώς που ανακάλυψα το νοσοκομειακό θήλαστρο αλλιώς δε θα τα κατάφερνα ούτε 40 μέρες! Στο 2ο θα ήθελα να τα καταφέρω καλύτερα! Δεν είχα ενημερωθεί καθόλου και νόμιζα ότι ο θηλασμός είναι κάτι απόλυτα εύκολο και φυσικό....φυσικά λογάριαζα χωρίς τον ξενοδόχο! :lol: Τώρα που έχω μια ιδέα...θα ήθελα ένα λίγο πιο συνεργάσιμο μωρό! Έχω και την υπόσχεση για αμέριστη βοήθεια και συμπαρασταση από τον άντρα μου για να τα καταφέρουμε καλύτερα αυτή τη φορά!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ θήλασα 9 μήνες με μεγάλη ευκολία και μου άρεσε πολύ. Ο μικρός μου που σήμερα έχει και τα γενέθλιά του έμεινε 15 μέρες στο νοσοκομείο.Εκει φυσικά έπινε μπιμπερό. Όμως την 1 μέρα τον έβαλα στο στήθος μου και όλα μια χαρά. Θέλει υπομονή και όρεξη. Απο 55 ημερών άρχισε να μην τρώει τη νύχτα και σιγά σιγά να κοιμάται όλο και περισσοτερο. Βέβαια τώρα που βγάζουμε δόντια είναι πάλι δύσκολα. Ξυπνάει 2-3 φορές μέσα στη νύχτα.


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια !!!

Ειμαι και εγω φρεσκα μανουλλα .....Τελευται περιοδο 11 Φεβρουαριου και χθες πηγαμε και ειδαμε σακο ...και ολα μια χαρα !!!

Μας εδωσε Π.Η.Τ. 17 Νοεμβρη...

Ο γιατρος λεει ολα καλα και θα παμε και σε 2 βδομαδες να ακουσουμε καρδουλλα !!! Ευχομαι να μας πανε ολα καλα !!!!!


image.php?type=sigpic&userid=21459&dateline=1327670570

zpMsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νεκταρία σε ευχαριστώ πολύ!!Να χαιρεσαι και εσύ το μωράκι σου και με το καλό!!!

georgia καλως μας ήρθες. Πρώτο παιδάκι ε; Άντε με το καλό. Το όνειρό αρχίζει....

Ναι ναι το πρωτο ... Σε ευχαριστω πολυ και εσενα να σου ζησει ο γιοκας σου εχεται γενεθλια βλεπω !!!!!!


image.php?type=sigpic&userid=21459&dateline=1327670570

zpMsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...