Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα! Με τη μυρωδιά λοιπόν τσακώσαμε όλες τα 2α ε? Εγώ σήμερα ενώ για 3-4 μέρες δεν είχα δει τίποτα... είδα πάλι ροζοκόκκινα. Όσο και να σε βοηθάνε από το περιβάλλον σου...δε γίνεται...κάτι θα κάνεις. Χθες έπαιξα λίγο με το μπέμπη και τσουπ να τα αποτελέσματα. Κι έλεγα αν είμαι καλά ότι τη Δευτέρα στο γιατρό μπορεί να έπαιρνα άδεια να πάω ένα μικρό ταξιδάκι...αλλά τώρα δεν τολμώ να τον ρωτήσω καν γιατί θα με πάρει με τις πέτρες! :lol:

Κατερίνα και Κούλα περπατουλίζουν καθόλου τα μωρά σας? Θα είναι τρέλα!

Εμένα ακόμα δεν μπουσουλάει...δεν ξέρω μήπως είναι και νωρίς. Αλλά δεν το έχει. Τον βάζω μπρούμυτα και κάνει σαν τη βαρκούλα το κορμάκι μπρος πίσω μέχρι που πέφτει με τα μούτρα! Δε νιώθει να κουνήσει μπροστά χεράκια και ποδαράκια! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσάκια μου γλυκά,

Ναι, σήμερα είναι η επανάληψη της χοριακής.. Ήδη έχω δώσει τον οβολό μου σε αιματάκι στο μικροβιολογικό και το απογευματάκι κατά τις 8 θα έχω τα αποτελέσματα στα χέρια μου διότι πρέπει να πάω να τα παραλάβω η ίδια...

Σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα και που παρ' όλες τις έννοιες σας σκέφτεστε και μένα.. Μου είναι πολύτιμο..

Μικιό μου,

Επειδή εγώ βάζω τη Vasclor κάθε βράδυ ανά 48 ώρες εκείνη την ώρα παίρνω και το Utrogestan που μου αναλογεί από το στόμα αλλά πάω κατευθείαν για ύπνο και δεν καταλαβαίνω τίποτε.

Χθες όμως που το πήρα λίγο νωρίτερα κουτούλαγα στην κυριολεξία από τη ζαλάδα... Κουράγιο κορίτσι μου... Αφού έτσι σου είπε ο γιατρός σου έτσι πρέπει να κάνεις! Το μωρό μας έρχεται πάνω απ' όλα...

Καλό μεσημέρι σε όλα τα κοριτσάκια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

mikio ο δικός μου έκανε 5 βήματα μόνος του σιγά σιγά θα ξεκινήσει. Και εγώ αγωνιώ την Δευτέρα να πάω γιατρό

Αχ πλάκα θα έχει! Ελπίζω να μην είναι ζημιαρούλης. Εμένα το βάζω στη στράτα λίγο (λόγω της κατάστασής μου να απασχολείται) και πάει στη ζημιά! Να ανοίξει συρτάρια, να τραβήξει κουρτίνες και καλώδια, να πιάσει τα ρούχα από την απλώστρα! Θηριάκι κανονικό! Δεν τολμώ να σκεφτώ τι πρέπει να κάνουμε στο σπίτι όταν θα αρχίσει να περπατάει! :lol:

Δομνίνα μου θα περιμένουμε νέα σου! ;) Όσο για τα χάπια! Μακάρι το έγραφα και στο πάρεντς σε ένα θέμα να ζαλίζομαι, να χάνομαι, να μη μένει τπτ στο στομάχι μου αλλά να φτιάξει η αποκόλληση! Για το σποράκι όλα θα τα υπομείνω! Μόνο το μικιό μου δε θέλω να αδικηθεί...και λυπάμαι που δεν το παίρνω αγκαλίτσα...δεν μπορώ να πάω βόλτα μαζί με το μπαμπά που πάνε το απόγευμα... Δε θέλω να φτάσω σε σημείο να μην μπορώ να του κάνω τα γενέθλια που ονειρεύομαι από όταν τον γέννησα ή να μην μπορώ να πάω θάλασσα μαζί του...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα μανουλεσ!!!με το καλο να υποδεχτειτε τα μωρακια σασ!!!!!!εγω ανηκω στο κλαμπ οκτωβριου..απλα μπηκα να δω αν εχετε μαζευτει κ οντωσ ειστε ηδη μια παρεουλα!!!!

α επισησ ειμαι και μαμα ιουνιου(αν και γεννησα μαϊο)εχω ηδη μια πριγκιπισσα 10 μηνων σχεδον!!

λοιπον με το καλο!!να μην ανησυχητε και ολα καλα θα σασ πανε!!!!!!

οσο για τα δευτερα που γραψατε ,οτι τα πιασατε πολυ ευκολα...το διαπιστωσαμε!!!

με το καλο!!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μικιούλη μου σίγουρα θα φτιάξει η αποκόλληση... αρκεί να προσέχεις και να μην κουράζεσαι.. ο μικρούλης σου αφού έχει τον μπαμπά του δεν έχει ανάγκη κανέναν και να σαι σίγουρη ότι ξέρει πόσο τον αγαπάς και τον λατρεύεις ήδη...

Πότε θα κάνετε επανέλεγχο; ο γιατρός σου τι λέει;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα Πάω Δομνίνα μου! Έχω μεγάλη αγωνία! Το άτιμο το πάρεντς από την 1η κιόλας εγκυμοσύνη με κατέστρεψε! :lol: διάβαζα τόσες άσχημες ιστορίες... είχαμε και στο καφέ μας μια πολύ άσχημη εξέλιξη με μια κοπέλα... πόσο η σκέφτομαι Θέε μου την κοπέλα...

Μέχρι να το πάρω αγκαλιά θα αγχώνομαι λιγάκι. Σίγουρα μέχρι να περάσει το 1ο τρίμηνο. Ο γιατρός είναι θετικός. Πιστεύω ότι μετά το 1ο τρίμηνο που ο πλακούντας διαμορφώνεται πλήρως κι αρχίζουν να παράγονται περισσότερες ορμόνες ίσως φτιάξουν εντελώς τα πράγματα. Θέλει ξεκούραση σίγουρα...αλλά όλο και κάπου χρειάζομαι κι εγώ!

Καλά αποτελέσματα με τη χοριακή! Μια ώρα έμεινε! Περιμένουμε νέα σου! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Συγχαρητήρια Δομνίνα! Με το καλό να κρατήσεις τα πιο όμορφα μωράκια σε λίγους μήνες στην αγκαλιά σου!!!

Διάβασα τα ευχάριστα από χθες στο πάρεντς αλλά δεν ήθελα να κάνω την αποκάλυψη εδώ με το να σου ευχηθώ... Περίμενα...περίμενα ε θα έσκαγα και είπα να γράψω! :lol: Ετοιμάσου να ζήσεις το πιο όμορφο "ταξίδι" της ζωής σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Από συμπτώματα πώς πάτε κορίτσια?? Εμένα άρχισαν κάποια και χαίρομαι πολύ γιατί νιώθω ότι είμαι έγκυος και παίρνω θάρρος...

Έχω συχνουρία και άνοιξε η όρεξη! Το τελευταίο πρέπει να το προσέξω γιατί έχω 6 κιλά από την πρώτη εγκυμοσύνη που δικαιολογώντας τον εαυτό μου επειδή θήλαζα δεν τα έχασα και ξεκινάω με +6.... Και το θέμα είναι ότι ζητάω γλυκά! Ενώ στην 1η εγκυμοσύνη δεν ήθελα ούτε να τα δω! Τότε ήθελα τυριά! Είχα φάει και μισό κιλό τυρί και ανθότυρο στην καθισιά μου μια βραδιά! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Από συμπτώματα πώς πάτε κορίτσια?? Εμένα άρχισαν κάποια και χαίρομαι πολύ γιατί νιώθω ότι είμαι έγκυος και παίρνω θάρρος...

Έχω συχνουρία και άνοιξε η όρεξη! Το τελευταίο πρέπει να το προσέξω γιατί έχω 6 κιλά από την πρώτη εγκυμοσύνη που δικαιολογώντας τον εαυτό μου επειδή θήλαζα δεν τα έχασα και ξεκινάω με +6.... Και το θέμα είναι ότι ζητάω γλυκά! Ενώ στην 1η εγκυμοσύνη δεν ήθελα ούτε να τα δω! Τότε ήθελα τυριά! Είχα φάει και μισό κιλό τυρί και ανθότυρο στην καθισιά μου μια βραδιά! :lol:

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ!!!Και εγώ έχω +6 απο πριν, και πίστευα ότι είναι γιατί θήλαζα μέχρι και τον Γενάρη. Καμια άλλη δεν βρήκα σαν και εμένα. Μόλις είχα αρχίσει να χάνω...και τσουπ, να το το σποράκι.

Εγώ Νεκταρία δεν έχω κανένα σύμπτωμα. ΤΙΠΟΤΑ. Μόνο κάτι πονάκια χαμηλά...

Έχασα επεισόδιο με τη Δομνίνα; Τι έγινε;;;;;


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θετική χοριακή 500 και βάλε η Δομνίνα!! ;) Όσο για τα κιλά... είχα πάρει που λες 12 και έχασα τα 6 με το που γέννησα! Βλέπεις ο μπέμπης ήταν 4250!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: Βουβαλάκι!

Κι έχασα κι άλλα 2 μετά αλλά τα ξαναπήρα επειδή έτρωγα σα γουρουνάκι. Τώρα πάλι τρώω και με κυνηγάει ο άντρας μου επειδή έχω τα προηγούμενα κι επειδή είμαι ξάπλα ή αραχτή ενώ στην 1η εγκυμοσύνη περπατούσα πολύ!

Πιστεύω ότι ο οργανισμός μας έχει συνηθίσει την εγκυμοσύνη κι είναι και πρόσφατες...οπότε δεν ταλαιπωρούμαστε τόσο από συμπτώματα. Στην 1η είχα πολλά περισσότερα στην αρχή. Πονάκια, άφθονα υγρά,συχνουρία, σπυράκια στο πρόσωπο, ζαλάδες και ανακατωσούρες (τώρα ειχα στην αρχή κι έχω κάποιες φορές μετά το χάπι) ήθελα να κοιμάμαι όλη μέρα και έτρωγα πάλι πολύ! Από το απόγευμα και μετά όλο έτρωγα! Και είχα κι έντονη όσφρηση παρόλο που είχα πάθει ρινίτιδα εγκυμοσύνης κι ήταν βουλωμένη η μύτη μου! Όλα αυτά! Τώρα μόνο πειναω και κατουριέμαι!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Στην αρχή είχα τάση για αλμυρά αλλά προφανώς το παράκανα γιατί η πίεση μου είχε πάει 14,5 και ο γιατρός με μάλωσε. Γενικά τρώω σαν το βόδι γιατί ΠΕΙΝΑΩ!!! Μιλάμε για πάνω από 2000 θερμίδες. Ευτυχώς κάνω στατικό ποδήλατο και έχω βάλει μόνο 0,5 κιλό.

Και κάτι που μου προέκυψε χθες. Άρχισα να ρεύομαι αδιαλείπτως. Ακόμη και νερό να πιω, ρεύομαι. Αρχίζει να γίνεται πολύ ενοχλητικό. Είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Στην αρχή είχα τάση για αλμυρά αλλά προφανώς το παράκανα γιατί η πίεση μου είχε πάει 14,5 και ο γιατρός με μάλωσε. Γενικά τρώω σαν το βόδι γιατί ΠΕΙΝΑΩ!!! Μιλάμε για πάνω από 2000 θερμίδες. Ευτυχώς κάνω στατικό ποδήλατο και έχω βάλει μόνο 0,5 κιλό.

Και κάτι που μου προέκυψε χθες. Άρχισα να ρεύομαι αδιαλείπτως. Ακόμη και νερό να πιω, ρεύομαι. Αρχίζει να γίνεται πολύ ενοχλητικό. Είναι φυσιολογικό;

Φουσκώματα και δυσπεψία είναι απολύτως φυσιολογικά κοπέλα μου. Άμα παραγίνει το κακό όμως μπορεί να σου προκαλέσει ναυτία. Τρώγε συχνά και μικρά γεύματα για να το αποφύγεις και προσπάθησε να μην τρως πικάντικα. Όσο για το αλάτι αν θες να μην πάρεις κιλά...περιόρισέ το αρκετά! Θεαματική διαφορά γιατί γίνεται κατακράτηση υγρών κι αργότερα θα αποφύγεις και το αντιαισθητικό πρήξιμο σε χέρια-πόδια-πρόσωπο. Πρέπει να προσέχουμε και την πίεσή μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...