Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σου Ολυμπία! Άσε πολύ ζόρικο!Δεν λεει να βρει την έξοδο.Περνάει καλά φαίνεται...Το σάββατο όμως ο γιατρός δεν θα τον αφήσει άλλο τον μάγκα μέσα! ;)

Εγώ πήρα 5 μέρες και τελικά τον έβγαλα με πρόκληση.

Όλα καλά να πάνε και το Σαββάτο θα τον έχεις αγκαλίτσα.


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

τι κανεις βρε ολυμπια μου ολα καλα?ναι ησυχη ειναι η μπουμπου μου μαμ κακα κ νανι παω να την ταισω τωρα!μακια μακια:-D

μας λυπήθηκε ο Θεός Δημητρουλα μου και μας έστειλε ήσυχα μωράκια.


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Μήπως κάποια απο εσάς που γεννήσατε είχατε το 3κλινο με rooming in στο Μητέρα;

Ποιες ήταν οι εντυπώσεις σας;

- Το μωρό το είχατε ΟΛΗ μέρα και ΟΛΗ νύχτα κοντά σας; (εκτός απο όταν το πέρνανε για εξετάσεις).

- Κουρτίνες / Παραβάν ανάμεσα στα κρεβάτια είχε;

- Απο εξυπηρέτηση;

- Με το επισκεπτήριο των συγκατοίκων όλα οκ;


DZLjp2.png

Μετά από 16 υπέροχους μήνες, αποθηλάσαμε.

3r0ap2.pngLVTCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το 1κληνο (το είχε η αδερφή μου, 6ος όροφος):

Το ξενοδοχειακό (γιατί περί αυτού πρόκειται) θα το διαχωρίσω σε 2:

1. Στις εγκαταστάσεις, που είναι εξαιρετικές (δεν θυμίζει σε τίποτα νοσοκομείο. Ταπετσαρίες, Laminate πατώματα, 32" TV, ψυγειάκι κλπ Ακόμη και το κρεβάτι δεν ήταν το κλασικό νοσοκομειακό αλλά ταίριαζε με τα ξύλινα στοιχεία. Μόνο η ανάκληση θύμιζε νοσηλεία). Δηλ. για όποιον ενδιαφέρεται για να είναι σε ένα άνετο, private, κυριλέ περιβάλλον, μια χαρά είναι

άσχετο: προσωπικά τη διαφορά των 3000  προτιμώ να τη δώσω σε 10 μέρες κυριλέ διακοπές στο εξωτερικό το Πάσχα με το μπέμπη μας. Προσωπική άποψη. (μια λεπτομέρεια: έτσι και αλλιώς δεν έχω τη δυνατότητα να τα δώσω)

2. Στην εξυπηρέτηση/υπηρεσίες: εκεί το πράγμα αλλάζει. Να σας πω 2 περιστατικά:

A. Τη 2η μέρα (Τρίτη 16.11) πρωί-πρωί βγήκανε τα σωληνάκια, οι οροί, καθετήρες κλπ (από καισαρική) και ο γυναικολόγος δίνει σαφείς οδηγίες στη προϊσταμένη για το μεσημεριανό προκειμένου να ενεργοποιηθεί το έντερο: κοτόπουλο με πουρέ.

Το μεσημεριανό σερβίρεται στις 12:30. Στις 13:30 ήρθε ένα τσάι. Λέμε ότι ο γιατρός έδωσε άλλες οδηγίες. Πήγε 14:00, και πάω στις κοπέλες και λέω τι θα γίνει. Μου λένε ειδοποιήσαμε. Στις 14:30 ξαναπάω, και όταν λέω τι έγινε το φαγητό, μου λένε "καθυστερήσαμε λίγο". " Τι λίγο είναι 2 ώρες, λεχώνα που θηλάζει από το πρωί νηστικιά; Και όπως πάμε θα έρθει με το βραδινό και το μεσημεριανό. "

Και τι μου απαντάνε: "μπορούμε αν θέλετε να καθυστερήσουμε και το βραδινό". Και δεν το λέγανε ειρωνικά, το εννοούσαν!!! :confused:

Προφανώς η προϊσταμένη ξέχασε (ελπίζω και όχι "ξέχασε") να μεταβιβάσει τις οδηγίες του γιατρού, εξού και το μπάχαλο

B. Το πρωί της 3ης ημέρας (Τετάρτη 17.11) ζητήσαμε με τη μαία μας από τη προϊσταμένη θήλαστρο. Το ξαναζητήσαμε κλπ κλπ. Σήμερα Παρασκευή το Ντινάκι έχει εξιτήριο. Ακόμη το περιμένει.

Κατά τα άλλα οι κοπέλες σε ότι άλλο ζητήθηκε (που δεν ήταν και κάτι σπουδαίο μια και το Ντινάκι ήταν μια χαρά) εξυπηρετούσαν.

Δεν ξέρω τι να σκεφτώ.


DZLjp2.png

Μετά από 16 υπέροχους μήνες, αποθηλάσαμε.

3r0ap2.pngLVTCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σορρυ αλλα 3000 ευρω δινετε για να γεννησετε?:mad::-x:-x:-x:shock::shock::shock:

η ασφαλεια τι καλυπτει οεο?

3000€ euro (νομίζω 3500) είναι η διαφορά από το 3κληνο!! Το οποίο (3κλινο) στοιχίζει 2 χιλιάρικα.

Εγώ είμαι ασφαλισμένη στην ING εδώ και 18 χρόνια (από φοιτήτρια, όταν έβγαζα το χαρτζιλίκι μου κάνοντας την ασφαλίστρια).

Είμαι τυχερή γιατί είναι παλιό συμβόλαιο. Έχει λίγο περίεργη λογική, η οποία όμως είναι σωστή: καλύπτει μέχρι 175 euro την ημέρα το δωμάτιο, μέχρι 3000 τον μαιευτήρα και μέχρι 600 τη μαία. Γιατί για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, την ευθύνη ο μαιευτήρας την έχει και όλη τη δουλειά αυτός τη κάνει. Το μαιευτήριο παρέχει μόνο τους χώρους και τα όργανα. Έχω τόσο εμπιστοσύνη στο γυναικολόγο μου (Γ. Παρτίδας) που και σε τσαντίρι να μου λέγε (που λέει ο λόγος) να ξεγεννήσω, θα πήγαινα. Τα άλλα είναι φρουφρού και αρώματα (εντάξει, βοηθάνε στη ψυχολογία). Τι να κάνω αφού συνεργάζεται με ιδιωτικό μαιευτήριο?

Τη διαφορά του δωματίου σε μεγάλο ποσοστό θα τη καλύψω με το επίδομα τοκετού από το ταμείο μου και ένα 2ο (μικρό) επίδομα από το ομαδικό ασφαλιστήριο της δουλειάς μου.

Θέλει λίγο τρέξιμο για να εισπράξουμε, αλλά αξίζει το κόπο.


DZLjp2.png

Μετά από 16 υπέροχους μήνες, αποθηλάσαμε.

3r0ap2.pngLVTCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω! Ερημιά στο καφέ μας σήμερα! Όλες θηλάζετε...? :P

Τι νόμιζες Δημητρούλα.Στην ελλάδα απο όπου μπορούν σε ρουφάνε.Το αν σου περισσευουν κανένας δεν σε ρωτάει! Μη βλέπεις που εκεί σε σας κάνει κουμάντο η Μέρκελ! :tongue:


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω! Ερημιά στο καφέ μας σήμερα! Όλες θηλάζετε...? :P

Τι νόμιζες Δημητρούλα.Στην ελλάδα απο όπου μπορούν σε ρουφάνε.Το αν σου περισσευουν κανένας δεν σε ρωτάει! Μη βλέπεις που εκεί σε σας κάνει κουμάντο η Μέρκελ! :tongue:

καλε εγω δεν εδωσα ουτε ενα ευρω για τις 3 γεννες που εκανα.ουτε κ φακελακι εννοειται.πωπω ελεος τι να πω...

αντε κανενα νεο απο καμια?εγω θηλασα πριν 2 ωρες.σε καμια ωρα παλι θα πεινασει η ζουζου:tongue:


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

καλε εγω δεν εδωσα ουτε ενα ευρω για τις 3 γεννες που εκανα.ουτε κ φακελακι εννοειται.πωπω ελεος τι να πω...

αντε κανενα νεο απο καμια?εγω θηλασα πριν 2 ωρες.σε καμια ωρα παλι θα πεινασει η ζουζου:tongue:

Εδώ ενα 5000 το θέλεις στο νερό!Αν πας σε ιδιωτικό.Θα σου πω απο βδομαδα πόσα δώσαμε. Ελπίζω βέβαια ένα ποσό να το πάρω απο το ταμείο μου αλλα και εκεί σου βγάζουν το λάδι.

Λογικά απο δευτέρα θα αρχίσουν να εμφανίζονται πάλι μια-μια.

Άχ έχω αρχίσει να αγχώνομαι πολύ! Αντε να περάσουν οι ώρες....


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλε εγω δεν εδωσα ουτε ενα ευρω για τις 3 γεννες που εκανα.ουτε κ φακελακι εννοειται.πωπω ελεος τι να πω...

αντε κανενα νεο απο καμια?εγω θηλασα πριν 2 ωρες.σε καμια ωρα παλι θα πεινασει η ζουζου:tongue:

αστα δημητρα εδω τα παιρνουν χοντρα, εκτος εαν ο γιατρος σου ειναι σε δημοσιο νοσοκομειο, εμενα δυστυχως δεν ειναι...τωρα ξυπνησε ο αντρας μου, την μερα κοιμαται, το βραδυ ειμαστε στο ποδι απο τις 11 εως τις 5.20, περναμε κολικους, δημητρα τι κανουμε τωρα??????????


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ενα 5000 το θέλεις στο νερό!Αν πας σε ιδιωτικό.Θα σου πω απο βδομαδα πόσα δώσαμε. Ελπίζω βέβαια ένα ποσό να το πάρω απο το ταμείο μου αλλα και εκεί σου βγάζουν το λάδι.

Λογικά απο δευτέρα θα αρχίσουν να εμφανίζονται πάλι μια-μια.

Άχ έχω αρχίσει να αγχώνομαι πολύ! Αντε να περάσουν οι ώρες....

εμεις δωσαμε στο γαια σε 4κλινο με 2 τουαλετες, πολυ ωραιο δωματιο και φυσικα τα κοριτσια ηταν ολες εξυπηρετικες, 1920, 300 στις εξετασεις του μωρου και 1400 στο γιατρο μου


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

αστα δημητρα εδω τα παιρνουν χοντρα, εκτος εαν ο γιατρος σου ειναι σε δημοσιο νοσοκομειο, εμενα δυστυχως δεν ειναι...τωρα ξυπνησε ο αντρας μου, την μερα κοιμαται, το βραδυ ειμαστε στο ποδι απο τις 11 εως τις 5.20, περναμε κολικους, δημητρα τι κανουμε τωρα??????????

ωχ...θυμισε μου...θηλαζεις?


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

εμεις δωσαμε στο γαια σε 4κλινο με 2 τουαλετες, πολυ ωραιο δωματιο και φυσικα τα κοριτσια ηταν ολες εξυπηρετικες, 1920, 300 στις εξετασεις του μωρου και 1400 στο γιατρο μου

Μελινάκι πολύ καλά πληρώσατε.Στο ιασώ το τρίκλινο είναι 2500 χιλιάρικα περίπου (μόνο τον κατάλογο στο ιντερνετ έχουμε δει για την ώρα) και ο γιατρός δεν ξέρω πόσα θα παρει ακόμα. Είναι γνωστός του πατέρα μου.

Ωχ άρχισαν οι κολικοί?μήπως τον πειράζει κάτι που τρως? Τα αγοράκια λένε είναι πιο ευκολα στους κολικούς.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις αγιο λουκα 1350 σε δικλινο-μονο δικλινο και μονοκλινο εχει και 200 ο αναισθησιολογος συνολο 1550 και 800 ο γιατρος μου!αυτα και λιγαμου φανηκαν γαι τα εδω δεδομενα,διαβαλκανικο και γεννεσις ειναια πλησιαστααααααα


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...