Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

κοριτσάρες γέννησα κι εγώ 19/11 την Δημητρούλα μας, 3300 49εκ.

μόλις γυρίσαμε σπιτάκι,πολλά τα νέα και καλά και κακά.μόλις ξεκουραστώ λίγο θα σας τα διηγηθώ.μόνο ένα θα σας πώ:δημητρούλα μου τώρα πια σε καταλαβαίνω.κι εμεις είχαμε οξύ τοκετό 4,5 ώρες.δράμααααα!!!!

ευτυχως όλα πήγαν καλά.

σε όσες γέννησαν,να μας ζήσουν τα μπεμπάκια μας,πάντα γερά και καλότυχα!

σας αφήνω τώρα και σας φιλώ όλες ,γιατί μου λειψατε πολύ όλες αυτές τις μέρες!

να σας ζησει κοριτσι μου η κουκλα σας!οξυ τοκετο κ εσυ?ασε ξερω...ειχα 3 !!!τουλαχιστον ελπιζω σε εσενα να εκαναν επισκληριδιο!

να σου ζήσει βασιλική.οξύς ε- κι εμείς φανταζόμασταν αργά και βασανιστικα θα γεννούσες γιατί αργούςες να ανοίξεις. Αχ σε καταλαβαίνω κι εγώ 2.5 ώρες έκανα . Σήμερα με πονάει πολύ η τομή μάλλον η αλλαγή καιρού φταίει. Δήμητρα η μαία και ο παιδίατρος μου είπαν σουντοκρημ σε κάθε αλλαγή και μάλιστα προληπτικά και παχύ στρώμα έτσι ώστε και να μείνει πολλές ώρες με καλά να μην ερεθιστει. τι να πω δεν ξέρω.εσένα με αμύγδαλελαιο δε συγκαιονται-

οχι κισακι ψαξτο κ θα δεις οτι δε κανει κ ποσο μαλιστα παχυ στρωμα!υπαρχει καπου σχετικο θεμα στο παρεντς αλλα το λενε κ εδω οι γιατροι.

εμενα δε μου συγκαηκαν ποτε τα παιδια.μονο ο μικρος μια φορα αλλα απο μαρκα πανας ηταν.ειναι μεσα στα χημικα ολες αυτες οι κρεμες διαβασε να δεις τι περιεχει.


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

σοβαρα μιλας? κι εγω σουντοκρεμ χρησιμοποιω σε καθε αλλαγη, αμυγδαλελαιο απο το φαρμακειο?

αμυγδαλελαιο εχει στα βιολογικα προιοντα λογικα η στα φυτικα.για φαρμακειο δε ξερω αλλα λογικα θα εχει.

κοριτσια οι κρεμες αυτες ειναι ΜΟΝΟ για οταν ειναι ερεθισμενο το δερμα.ειναι σα να σας λεει να βαλετε κρεμα για το καψιμο χωρις να εχετε καν καει!αμα βαζετε στο δερματακι συνεχεια κρεμα πρωτον αν συγκαει μετα δε θα του κανει τιποτα και 2ον κ κυριοτερον ειναι μεσα στα χημικα κκοιταξτε τι γραφει πισω...παραφινη βενζιλικη βενζοατη οξείδιο του ψευδαργύρου βενζυλική αλκοόλη προπυλενιο KAI BHA οποιο ανικει στα Ε.ειναι το λεγομενο ε20 και προκαλει αλλεργειες καθως κ καταστρεφει συστατικα των κυτταρων.ειναι η λεγομενη Βουτυροϋδροξυανισόλη καπως ετσι δεν ειμαι σιγουρη οτι λεγεται ετσι ακριβως!

παντως μονο σε συγκαμα κ μαλιστα σε γερο συγκαμα οχι σε απλη κοκκινιλα...


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

1. amela - 2/11 Αγοράκι (γέννησε 24/10/10 - 3170 γρ - 38 εβδ & 5μέρες)

2. kisha - 03/11 Κοριτσάκι (γέννησε 26/10/10 - 2860 γρ - 38 εβδ &5μέρες, Αγ.Λουκας)

3. Katerina11 - 11/11 Κοριτσάκι (γέννησε 26/10/10 - 3000 γρ - 37 εβδ & 5μέρες, Μητέρα)

4. Dimitra83 - 3/11 Koριτσάκι (γέννησε 28/10/10 - 3800 γρ - 39 εβδ & 1μέρες, Γερμανια)

5. trianmeli - 19/11 Αγοράκι (γέννησε 30/10/10 - 2800 γρ - 37 εβδ & 1μέρες, Γαια )

6. kata -1/11 Κοριτσάκι (γέννησε 1/11/10- 3730 γρ-40 εβδ, Αρεταίειο)

7.koullam - 4/11 Kοριτσάκι (γέννησε 03/11/10-3100γρ-39 εβδ& 6μέρες)

8. mikio - 3/11 Koριτσάκι (γέννησε 04/11/10 - 3860 γρ - 40 εβδ & 1μέρα)

9. maxi -20/11Κοριτσάκι(γέννησε 12/11/10-2900γρ-38εβδ&6 μέρες,Αρεταίειο)

10. Rea_1971 - 14/11 Koριτσάκι (γέννησε 14/11/10 - 4100 γρ - 39 εβδ & 5μέρες, Μητέρα)

11.LadyCat - 15/11 Koριτσάκι (γέννησε 16/11/10 - 3100 γρ. - 40 εβδ & 2μέρες, Τζάνειο)

12. popi1987 -22/11 Αγοράκι (γέννησε 17/11/10 -3280 γρ.- 39 εβδ. & 2 μέρες)

13.elenikaram -30/11 Κοριτσάκι(γέννησε 18/11/10-2670γρ- 38 εβδ. Τζάνειο)

14. XANTHI24 -28/11 Κοριτσάκι(γέννησε 18/11/10-3860γρ - 38 εβδ. & 3 μέρες, Αλεξανδρουπολη)

15. kikitsa Κοριτσάκι ΠΗΤ: 8/11/2010 ???????

16. ΒΑΣΙΛΙΚΗ1 - 19/11 Κοριτσάκι(γέννησε 19/11/10-3300γρ - 408 εβδ, Κυπρος)

17. nikx -22/11 Αγοράκι (γέννησε 20/11/10 -3500 γρ. -39 εβδ. & 5 μέρες,Ιασω)

_______________

1. Fire αγοράκι ΠΗΤ: 12/11/2010

2. katerina tselepi αγοράκι ΠΗΤ: 24/11/2010

3. mama gia prwth fora κοριτσάκι ΠΗΤ: 26/11/2010


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

Βασιλική, να σου ζήσει η μικρή Δημητρούλα, να είναι γερή και καλότυχη, καλό σαραντισμό να έχετε! Να διορθώσουμε την λίστα γιατί είναι φύσης αδύνατον να γέννησες :shock: 408 εβδομάδων :shock:


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

Βασιλική, να σου ζήσει η μικρή Δημητρούλα, να είναι γερή και καλότυχη, καλό σαραντισμό να έχετε! Να διορθώσουμε την λίστα γιατί είναι φύσης αδύνατον να γέννησες :shock: 408 εβδομάδων :shock:

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα καλοοοοοοοοοοοοο


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα ειπα εγω στην μανα μου οτι σε ειδα να κλαις κ μου ελεγε οτι ηταν ιδεα μου κ οτι δεν βλεπω καλα

Μια χαρά βλέπεις φιλενάδα......μάλλον μου φάνηκε οτι στα είπα το τι συνέβη γιατί εκείνη την ώρα τα έλεγα στους δικούς μου και νόμιζα οτι τα είπα και σε σένα...Ημουν κλαμένη γιατί έλεγα την ιστορία.


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

Λενιω μου να σας ζησει η πριγκιπισσα σας, να ειναι παντα υγιεις και καλοτυχη και ο Θεος να ακολουθει παντα τα βηματα της!! Σε καταλαβαινω απολυτα κι εμενα η εμπειρια της καισαρικης ηταν πολυ δυσαρεστη ομως οπως κι εσυ θα το ξαναζουσα τρεχοντας. Σημασια εχει που ειστε και οι δυο καλα και σπιτι σας. Περιμενουμε να μαθουμε τι εγινε.

Ξανθη μου μην αγχωνεσαι γιατι το μωρο το καταλαβαινει καινουργια μανουλα εισαι και λαθη θα κανεις κι εγω τα ιδια παθαινω ομως προσπαθω να κανω το καλυτερο που μπορω και τα κοριτσια εδω με βοηθανε πολυ. Στις αλλαγες κανω κι εγω οτι κανει η κισα μπανακι με ζεστο νερακι και δεν κλαει καθολου το αντιθετο θα ελεγα το απολαμβανει

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Μελινάκι...ναι, το θυμάμαι τι μας έλεγες για την γέννα σου και είχα συγκινήθεί πολύ και μάλιστα διάβαζα και στην μητέρα μου την εμπειρία σου...Περασμένα, ξεχασμένα τώρα πια που είμαστε καλά και τα μωράκια μας και εμείς!!!


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

Φρόσσω, να σε ρωτήσω κάτι. Πόσες φορές έκανες αλλαγή στα ράμματα απο την ημέρα που χειρουργήθηκες, μέχρι την μέρα που βγήκες και απο το Σάββατο που βγήκες απο το νοσοκομείο, πότε σου είπε να πας να κάνεις αλλαγή, μετά απο πόσες μέρες??


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

Φρόσσω, να σε ρωτήσω κάτι. Πόσες φορές έκανες αλλαγή στα ράμματα απο την ημέρα που χειρουργήθηκες, μέχρι την μέρα που βγήκες και απο το Σάββατο που βγήκες απο το νοσοκομείο, πότε σου είπε να πας να κάνεις αλλαγή, μετά απο πόσες μέρες??

mia μερα μετα το χειρουργειο μετα την παρασκευη κ σημερα κ μου ειπε να παω την τεταρτη παλι γιατι θελει να μου δωσει κ διαιατα γιατι πρεπει να χασω 30 κιλα


glitterfy-flpbk110035832823734.gif

lO1R0SO.jpglO1Rp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mia μερα μετα το χειρουργειο μετα την παρασκευη κ σημερα κ μου ειπε να παω την τεταρτη παλι γιατι θελει να μου δωσει κ διαιατα γιατι πρεπει να χασω 30 κιλα

Εμένα μου έκανε μόνο μια αλλαγή, αυτήν που λες και εσύ μια μέρα μετά το χειρουργείο!:shock: Και τον πήρα τηλ σήμερα να τον ρωτήσω πότε να πάω να μου κάνει αλλαγή και ξέρεις τι μου είπε?????????????? Την επόμενη Δευτέρα!!!!!!!!!!!:shock: Δηλαδή 11 μέρες χειρουργημένη, μόνο μια αλλαγή! Φαντάσου τι γίνετε!!!


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

θα το δω αυτό με την κρέμα ευχαριστώ. Πονάω πολύ από κάτω2 μέρες χτες δεν κοιμήθηκα όχι η τομή αλλά από σύσπασεις. Ντεπόν και παναντολ δε συνιστώνται για θηλασμό. Μάλλον υποθέτο βόλταρέν θα βάλω μπώρ στην κοινήκί


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...