Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Γεια σας και πάλι... Άργησα λίγο αλλά τα κατάφερα! Χτες κάναμε το πρώτο γενεθλιο παρτυ της μικρής μας και όλα ήταν υπέροχα! Εγώ έχω ΠΗΤ 12/8 και είμαι 34+! Ακόμα δεν έχω συνειδητοποιησει ότι υπάρχει ένα σπορακι μέσα μου.. Μετράω αντίστροφα τις μέρες για να δούμε τον σάκο.. Και σε κάθε εξέταση κάτι άλλο... Γιατί κακά τα ψέματα όλες όσο εύκολη ή δύσκολη είναι η εγκυμοσύνη θέλουμε το μωράκι μας να είναι γερό και δυνατό. Οφείλω να πω ότι είμαι από τις τυχερες μανούλες γιατί η πρώτη εγκυμοσύνη ήρθε με το πρώτη προσπάθεια και αυτή με μια μόνο επαφή την 11μερα.. Θα ήθελα να πω σε όσες θέλουνε να γίνουν μανούλες να μην απογοητευονται.. Γιατί για αυτές το ταξίδι είναι λίγο μεγαλύτερο. Όλοι με κάποιο τρόπο φτάνουν στην Ιθάκη τους.. Με το καλό όλα τα μωράκια! Καλό μεσημέρι.


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας και απο μενα!Σημερα ειναι μερα συσφιξης σχεσεων,ολη η οικογενεια μαζι.Το απογευμα θα παμε να δουμε σινεμα με τα μικρα,τους Πιγκουινους της Μαγαδασκαρης!Σημερα ξεκιναω την 5η βδομαδα,αντε να δουμε.Loveisintheair να χαιρεσαι το κοριτσακι σου γερο και καλοτυχο στη ζωη του να ειναι.Ειναι ωραια η μικρη διαφορα ηλικιας,θα παιζουνε μαζι,θα πηγαινουνε μαζι στο σχολειο,θα εχουνε παντα μια παρεουλα.Εγω βλεπω τα δικα μου που εχουν 13 μηνες διαφορα και χαιρομαι τελικα που ειναι ηλικιακα τοσο κοντα.Παιδικο σταθμο πανε μαζι,ο γιος στη μεγαλη ταξη,η κορη στη μικρη.Και ειμαι και ησυχη που προσεχει το ενα το αλλο οσο ναναι.Εχει λοιπον τα καλα του.Βεβαια μεχρι να ξεπεταχτουνε τα βλεπεις λιγο κωλυομενα αλλα χαλαλι του.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Αυγούστου 2015!

  • Crochetmania 5-8/8
  • November rain 9/8
  • Marouskaki 10/8
  • Love is in the air 12/8

Καλημέρα!

Loveisintheair και πάλι να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου, πάντα γερό και καλότυχο να είναι!Και με το καλό το αδερφάκι της!

Αχ novemberrain, πολύ χάρηκα κι εγώ χθες που έκλεισα την 5η ρε με τι χαίρεται ο άνθρωπος!!Aλήθεια, πώς και κλείσαμε κι οι δυο χθες την 5η ενώ έχουμε διαφορετική ΠΗΤ???:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Κορίτσια δουλεύετε?Περιμένω πώς και πώς τις γιορτές να κάτσουμε σπίτι!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

novemberrain...13 μήνες διαφοράς!!μπραβο!!!! σαν διδυμάκια μεγαλωνουν..!!εμένα επειδή η μικρή μου είναι Δεκέμβρη μήνα..παίρνει έναν ολόκληρο χρόνο πάνω της (σχολικά εννοώ)..οπότε αν και με 21 μήνες διαφορά σχολικά θα είναι δυο έτη.

Αυτό που δεν θέλω είναι να νιώσει παραμελημένη...και να ζηλέψει...Αλλά μέχρι τότε έχουμε καιρο!

marouskaki σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου ! Πλησιάζουν οι μέρες σου για τον υπέρηχο!!ευχομαι να δεις μια υπέροχη κουκίδα μεσα σε ένα σάκο!

καλημέρα ...


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites

novemberrain...13 μήνες διαφοράς!!μπραβο!!!! σαν διδυμάκια μεγαλωνουν..!!εμένα επειδή η μικρή μου είναι Δεκέμβρη μήνα..παίρνει έναν ολόκληρο χρόνο πάνω της (σχολικά εννοώ)..οπότε αν και με 21 μήνες διαφορά σχολικά θα είναι δυο έτη.

Αυτό που δεν θέλω είναι να νιώσει παραμελημένη...και να ζηλέψει...Αλλά μέχρι τότε έχουμε καιρο!

Tα μεγάλα μου είναι στους 20 μήνες διαφορά, με δυο χρόνια διαφορά στο σχολείο, ακριβώς όπως το είπες.Εντάξει, η ζήλεια είναι σίγουρη λογικό είναι, αλλά μεγαλώνοντας θα παίζουν καλά.Εμένα πάντως παίζουν πολύ καλά και μιας και είναι αγόρια έχουν και κοινά ενδιαφέροντα.Εντάξει, ακόμη θυμάμαι όταν ήταν 2,5 χρονών ο μεγάλος και 6 μηνών ο μικρός και ανεβοκατέβαινα για να προλάβουμε να κάνουμε τσίσα στο γιογιο (εκπαίδευση ντε!) κι ο μικρός ούρλιαζε που περίμενε να φάει την κρέμα,πωπω τι στιγμές!Αλλά κι αυτά κρατούν λίγο! ;););)

marouskaki σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου ! Πλησιάζουν οι μέρες σου για τον υπέρηχο!!ευχομαι να δεις μια υπέροχη κουκίδα μεσα σε ένα σάκο!

καλημέρα ...

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι αλλά εγώ έχω ακόμη, σκέφτομαι να πάω κατά τις 22 του μήνα, αύριο θα πάει η november!;););) Καλά δε θυμάμαι?


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ novemberrain, πολύ χάρηκα κι εγώ χθες που έκλεισα την 5η ρε με τι χαίρεται ο άνθρωπος!!Aλήθεια, πώς και κλείσαμε κι οι δυο χθες την 5η ενώ έχουμε διαφορετική ΠΗΤ???:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Κορίτσια δουλεύετε?Περιμένω πώς και πώς τις γιορτές να κάτσουμε σπίτι!!

Καλημερουδια στα κοριτσια μας! Πρωινες σας βλεπω,χιχιχι!Marouskaki στο περιπου λεω οτι μπηκα στη 5η εβδομαδα,μια μερα πανω μια κατω,στο ιδιο καζανι βραζουμε ολες.Να δουμε και τι θα πει ο doctor αυριο,καλα το θυμηθηκες αυριο μεσημερι εχω ραντεβου:confused:Αντε να δουμε τι θα δουμε,μακαρι να ειναι ολα καλα Θεουλη μου.Οχι τιποτα αλλο εγω ανακοινωσα στη δουλεια μου οτι ειμαι εγκυος για να απαλλαγω απο τις υπηρεσιες,οπως οριζει ο νομος σε μια εγκυμονουσα.Εγω και ο συζυγος ειμαστε στρατιωτικοι.Δεν εχω παραπονο με εξυπηρετουνε πολυ στη δουλεια οι προισταμενοι μου,απο τη μερα που εμαθα πως ειμαι εγκυος δεν εχω παει στη δουλεια.Και την αλλη βδομαδα ξεκιναει το εορταστικο γκρουπ των Χριστουγεννων για μας οποτε καλο Γεναρη πρωτα ο Θεος.


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Loveisintheair και εμενα ακριβως ιδια περιπτωση.Ο γιος ειναι γεννημενος στο τελος της χρονιας 2010 και η κορη αρχες του 2012,οποτε στο δημοτικο θα εχουνε διαφορα 2 χρονιες συμφωνα με το ημερολογιακο ετος.Δεν πειραζει ας ειναι γερα και αυτα ειναι,ναχαμε να λεγαμε......Αν ειχα ενα κουμπακι που αν το παταγα θα εκανα οτι ηθελα τοτε θα εκανα 3 παιδια με διαφορα εναν χρονο, ξανθα με γαλανα ματια και υψος απο 180 και πανω:P:p:p:p:pΓια τα αγορια,γιατι το κοριτσι σαν αλογα θα ητανε!!! Οποτε τωρα συμβιβαζομαι με αυτα που εχω και μπορω να κανω....Η μικρη διαφορα ηλικιας στα παιδια ειναι καλη σε βαθος χρονου,τον πρωτο χρονο δεν μπορεις να το καταλαβεις,γιατι ειναι μεγαλη η κουραση,εκει που λες οτι ξεπεταγεται το ενα γεννας το αλλο και παλι απτην αρχη,αλλα μετα απο 2-2,5 χρονια πιστευω αρχιζεις να παιρνεις ανασα.


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε marouskaki θα το πω αλλη μια φορα,μεχρι τις 22 δεκ πως αντεχεις να περιμενεις?θα ειχα σκασει απτην αγωνια μου.Τουλαχιστον μια καρδουλα να ακουσεις η' τοτε θα πας για την καρδουλα? Εσυ loveisintheair ποτε θα πας doctor?μας ειπες?Παντως κοριτσια δεν βλεπω πολυ κινηση στις υποψηφιες μανουλες η' μηπως και εκει βιαζομαι?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε marouskaki θα το πω αλλη μια φορα,μεχρι τις 22 δεκ πως αντεχεις να περιμενεις?θα ειχα σκασει απτην αγωνια μου.Τουλαχιστον μια καρδουλα να ακουσεις η' τοτε θα πας για την καρδουλα? Εσυ loveisintheair ποτε θα πας doctor?μας ειπες?Παντως κοριτσια δεν βλεπω πολυ κινηση στις υποψηφιες μανουλες η' μηπως και εκει βιαζομαι?

Μην ξεχνάς ότι είναι αρχές Δεκέμβρη ακόμη, οπότε πολλές μανούλες δεν έχουν ανακαλύψει ακόμη τις εγκυμοσύνες τους...Θα δούμε ως την Πρωτοχρονιά πόσες θα μαζευτούμε!Εγώ μπαίνω από το γραφείο, στο σπίτι είναι λίγο δύσκολο με τα τρία! Όσο για το πώς αντέχω...στο τρίτο επειδή πήγαινα από την αρχή στο Νοσοκομείο και υπέρηχο δεν κάνανε χωρίς λόγο, 1η φορά άκουσα καρδιά στις 10 εβδομάδες και πρώτη φορά είδα ότι έχει χέρια και πόδια στις 17 εβδομάδες που πήγα σε ιδιώτη.Έμεινες ε??Χαχα, δεν ξέρω, σε ό,τι αφορά τα παιδιά πάντα είχα τη σιγουριά ότι όλα θα πάνε όπως είναι να πάνε, σε κανένα παιδί δεν ήξερα ποιος γιατρός θα είναι στον τοκετό, όποιος είχε εφημερία, τόσο σίγουρη.Η καλή μου ψυχολογία βοήθησε και γέννησα και τα τρία εύκολα, ελπίζω και τώρα να φτάσουμε στη γέννα και να πάνε πάλι όλα καλά!!:cool: Την 7η εβδομάδα την έβαλα ως όριο γιατί πριν 2 χρόνια (τον παλιοαύγουστο του 2012) ακριβώς κλείνοντας την 7η είχα βιοχημική...Οπότε να πάω νωρίτερα δεν παίζει με τίποτα!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Στρατιωτικός ε?Τελικά ισχύει το αμετάθετο λόγω τρίτου παιδιού σε σας?Και τώρα θα είσαι σπίτι μέχρι να γεννήσεις δηλαδή, πρώτα ο Θεός?


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στρατιωτικός ε?Τελικά ισχύει το αμετάθετο λόγω τρίτου παιδιού σε σας?Και τώρα θα είσαι σπίτι μέχρι να γεννήσεις δηλαδή, πρώτα ο Θεός?

Οχι το αμεταθετο εχει καταργηθει,οπως και η 25ετια με 3 παιδια για τις γυναικες και αλλα πολλα.Οταν με το καλο μπει το νεο ετος θα ξεκινησω να παιρνω απο την κανονικη μου αδεια μεχρι οσο παει,στο ενδιαμεσο θα πηγαινω καμια μερα ωστε να μπορω να παιρνω τις αδειες.Ετσι οπως τα υπολογιζω αρχες Μαρτιου βγαινω σε αδεια κυησεως.Εμεις με το που τελειωνει ο τεταρτος μηνας βγαινουμε σε αδεια κυησεως,λογω συνθηκων εργασιας.Εσυ στον φορεα που εργαζεσαι τι ισχυει?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι το αμεταθετο εχει καταργηθει,οπως και η 25ετια με 3 παιδια για τις γυναικες και αλλα πολλα.Οταν με το καλο μπει το νεο ετος θα ξεκινησω να παιρνω απο την κανονικη μου αδεια μεχρι οσο παει,στο ενδιαμεσο θα πηγαινω καμια μερα ωστε να μπορω να παιρνω τις αδειες.Ετσι οπως τα υπολογιζω αρχες Μαρτιου βγαινω σε αδεια κυησεως.Εμεις με το που τελειωνει ο τεταρτος μηνας βγαινουμε σε αδεια κυησεως,λογω συνθηκων εργασιας.Εσυ στον φορεα που εργαζεσαι τι ισχυει?

αδεια κυήσεως όγδοο και ενατο,τρίμηνο αδεια λοχείας,εννιαμηνο ανατροφής και έξτρα δυο μήνες λόγω τέταρτου παιδιού κι έξτρα τρίμηνο που φαντάζομαι το δικαιούσαι κι εσύ λόγω τρίτου και κάθε παιδιού μετά το τρίτο.τελεια αδεια, ο,τι καλύτερο για μωράκι και μαμά.αν εξαιρέσεις ότι η δικη σου αδεια αρχιζει στον πέμπτο,τα υπόλοιπα φαντάζομαι ισχύουν και στο στρατό ε;


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

αδεια κυήσεως όγδοο και ενατο,τρίμηνο αδεια λοχείας,εννιαμηνο ανατροφής και έξτρα δυο μήνες λόγω τέταρτου παιδιού κι έξτρα τρίμηνο που φαντάζομαι το δικαιούσαι κι εσύ λόγω τρίτου και κάθε παιδιού μετά το τρίτο.τελεια αδεια, ο,τι καλύτερο για μωράκι και μαμά.αν εξαιρέσεις ότι η δικη σου αδεια αρχιζει στον πέμπτο,τα υπόλοιπα φαντάζομαι ισχύουν και στο στρατό ε;

Δηλαδη εσας σας δινουν 17 μηνες μετα την γεννα και 2 μηνες πριν γεννησεις?(για τριτο-τεταρτο -πεμπτο παιδι).Εμενα μου δινουν για το τριτο παιδι, 17 μηνες συνολο,και για το πριν και για το μετα,δηλαδη 4 μηνες πριν τη γεννα,9 μηνες μετα τη γεννα και 3 μηνες επειδη ειναι τριτο παιδι.Δηλαδη εγω επιστρεφω στη δουλεια οταν ειναι το παιδι ενος ετους.Στα 2 προηγουμενα οταν ητανε τα παιδια 9 μηνων.Καταλαβες τιποτα η' τα ειπα μπερδεμενα?Τελοςπαντων οτι δινουνε παντως στις μανουλες καλο ειναι,να ειναι κοντα στα μωρακια τους να τα μεγαλωνουν.Πως γεννησατε κοριτσια φυσιολογικα η' καισσαρικη?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε marouskaki θα το πω αλλη μια φορα,μεχρι τις 22 δεκ πως αντεχεις να περιμενεις?θα ειχα σκασει απτην αγωνια μου.Τουλαχιστον μια καρδουλα να ακουσεις η' τοτε θα πας για την καρδουλα? Εσυ loveisintheair ποτε θα πας doctor?μας ειπες?Παντως κοριτσια δεν βλεπω πολυ κινηση στις υποψηφιες μανουλες η' μηπως και εκει βιαζομαι?

Καλησπερα νομιζω οτι 22 του μηνα ειναι καλα! και ποιο νωρις να παει αρδια δεν ακουσει αφου συνηθως ακουμε καρδια 7 εβδομαδων! ακομα ειναι νωρις μανουλες που δνε εχουν σταθερη περιοδο δεν το εχουν καταλαβει ακομα!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...