Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

καλημερα..

αντε να περασει και αυτη η κ..μερα στη δουλεια και εχω ενα βουνο εξωτερικες δουλειες..

χθες καναμε το Neisvac για τη μηνιγγιτιδα (2η δοση) και μας ειπε να αρχισουμε το αυγο..λεει οτι δεν βρισκει πως ειναι νωρις..μερα παρα μερα να βραζω για 3-4 λεπτα το αυγο και να ανοιγω τρυπα μετα για να βγαινει το απσραδι και να το δινω λιγο πριν την φρουτοκρεμα και μετα απο 4 φορες να δωσω και το ασπραδι..και 20 μερες μετα να δωσω ψαρι (θα χουμε κλεισει τους 11 μηνες και παραπανω)

βεβαια στενοχωρεθηκα παρα πολυ και αγχωθηκα γιατι η μικρη σε διαστημα ενος μηνα δεν εβαλε ουτε γραμμαριο σε βαρος ουτε ποντο σε υψος και η περιμετρος της κεφαλης ειναι ιδια.

μου πε να της κοψω το ενα γαλα που δινουμε αντλημενο οταν λειπω γιατι μαλλον ειναι η αιτια που δεν τρωει τη φρουτοκρεμα και αναγκαστικα για να φαει και αυτη καθυστερει το μεσημεριανο ετσι ωστε να τρωει μονο αυγο, φρουτοκρεμα και μεσημεριανο φαγητο και να θηλαζει οταν επιστρεφω..θα δουμε..

ειμαι ομως συγχυσμενη στο τι θα κανω με το γαλα στοσ τηθος μου οταν ειμαι στη δουλεια..μαλλον θα κανω αντληση οπως εκανα μεχρι τωρα και θα κρατω καποια ποσοτητα και θα πεταω το υπολοιπο (οχι οτι θελω) ωστε να διατηρησω τη παραγωγη γιατι φοβαμαι πως αν κοψω την αντληση στη δουλεια θα μειωθει και το γαλα μου και δεν ξερω αν θα επαρκει για τις ωρες που θα μαι σπιτι..

πελαγωνω μεχρι να προσαρμοστω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Σημερα καναμε εμβολιο(πολυ κλαμα)!!!!Ομικρος ειναι 9600 κ 78 ποντους!!

Μας ειπε να κανουμε το εμβολιο της κοινης γριπης.Προβληματιζομαι;;;; Εσεις τι θα κανετε;;;

θα προσπαθησω μετα να βαλω τικερ!!!!!!


line_flow_blue_beg_40_time_1233291600_text_f4ef20e1e3eff1e1eae920eceff520e5e9ede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια από το πρωί προσπαθώ να γράψω αλλά έχω τρελαθεί στο τιμολόγιο!!!

Λοιπόν εμείς εχθές κάναμε το engerix, για την κοινή γρίπη είπα ότι δεν θα το κάνουμε κ λίγο περίεργα με κοίταξε η παιδίατρος αλλά δεν πειράζει... Δεν συμφωνώ!!

Ψάρι μου είπε σε 15 μέρες!! Καλά περιττό να σας πω ότι η κορη μου ότι βρεί το ταράζει, δεν μπορούμε να φάμε στο σπίτι κ θέλει να δοκιμάσει, μέχρι στιγμής έχει δοκιμάσει gorgonzola,φέτα, ζαμπόν, καφέ, γεμιστά, κουνέλι!!! Εντάξει η ποσότητα ειναι ελάχιστη αλλά αν δεν της δώσω μας ακούει όλο το οικοδομικό τετραγωνο. Εχθές την μέτρησε κ είναι 9060 κ 74εκ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


παντως εμας η παιδιατρος δεν ειναι συμφωνη με το νεο εμβολιο (δεν το πιστευα οταν την ακουσα να το λεει γιατι την ειχα για υπερ) αντιθετως θεωρει οτι του πνευμονιοκοκκου ειναι αρκετο για την ωρα και βεβαια ολα τα υπολοιπα που κλασικα πρεπει να κανουμε..

παντως το προσπερακι δεν εκλαψε οσο την τελευταια φορα..σχεδον καθολου..την απασχολουσε το στηθοσκοπιο της γιατρου..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες!!!χρονια και ζαμανια!!!τι κανουν τα μπουλοπαιδακια σας?ευχομαι να εισαστε καλα ....

ο συζυγος επιτελους περπαταει!μπορει να κουτσαινει λιγακι αλλα αρχισε να περπαταει και να αναλαμβανει και μερικες εργασιες στο σπιτι ,γιατι η κακομοιρα η μανουλα τα εχει δει ολα κωλυωμενα(ετσι γραφεται?)

κι εμεις συνεχιζουμε το θηλασμο κανονικα και ελπιζω να καταφερω να συνεχισω ,μεχρι και τον απριλη που προβλεπεται να ξεκινησω δουλεια ξανα.....το μονο μου προβλημα με το θηλασμο ,ειναι πως νιωθω να λιγοστευει το γαλα,δεν ξερω γιατι αλλα ειναι μονιμα αδειο το στηθος----κι επειδη πλεον η περιοδος ερχεται κανονικα ανα μηνα ,αναρωτιομουν μηπως εχει αυτο καποια σχεση....τι λετε?η δικη σας περιοδο(εννοω τις θηλαζουσες ),εχει σταθεροποιηθει????

επισης ,στο ενα στηθος εχω φαγουρα και ενα κοκκιν σημαδι λιγο πιο κατω απο τη θηλη....ουφ

δεν ξερω τι ειναι ,υποπτευομαι καποια μολυνση,αλλα δεν πηγα σε δερματολογο ακομα,μιας και την εβδομαδα που μας ερχεται θα κλεισω ραντεβου με παιδιατρο και ελπιζω να μου πει αυτη ......

να ρωτησω και ενα τελευταιο.....ο μικρος πινει γαλα ολη μερα,το πρωι φρουτοκρεμα ,και το μεσημερι αλεσμενο φαγητο και οσο περισσευει ,το τρωει το βραδυ!ουτε γιαουρτια ,ουτε ρυζια ,ουτε ζυμαρικα,ουτε τυρια δεν δινω ακομα!!!!!δινω μοσχαρι ή κοτοπουλο με λαχανικα διαφορα......μηπως πρεπει να ξεκινησω κι εγω ????ο μικρος θελει να δοκιμαζει τα παντα ,αλλα κανει??

αυτα τα ολιγα απο μενα

φιλια σε ολες

φιλια στην προσπερινα/παρλαπιπαρε

μακαρι να βρισκω χρονο να σας επισκεπτομαι συχνα στο καφε,αλλα πειτε μου ........πού βρισκεται το χρονο ?????????:P:p:p


kKhCp3.png

b5ebp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

και εγω συνεχιζω τον θηλασμο. Και τωρα που γυρισα στη δουλεια ψιλοβιδωθηκα! Εχουν λυσσαξει ολες να με ρωτανε με υφακι "και μεχρι ποτε λες να συνεχισεις;". Αναλογα με τα κεφια μου τους λεω κατι απο τα εξης:

- Ξεκινησα για 40 μερες, οποτε δεν ξερω ποτε θα τελειωσω

- Ο ΠΟΥ συστηνει 2 χρονια θηλασμου... και το καλυτερο μου

- Εχω δει μαμα με παιδι 8 χρονων να θηλαζει, ενω το φυσιολογικο για ολα τα θηλαστικα ειναι τουλαχιστον 4 εγκυμοσυνες (4x9 μηνες αρα 36 μηνες). οποτε γουρλωνουν τα ματια σου λενε με τρελλη εμπλεξα και δε συνεχιζουν την κουβεντα...:-P

cristin, οσυζυγος τι επαθε; κατι εχω χασει...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

δεν μπορω να καταλαβω τι προβλημα εχουν μερικοι με τον θηλασμο!

εγω ενα εχω να σας πω!μπραβο σας και συνεχιστε ακαθεκτες!

χριστινα περαστικα στον συζυγο.για τον θηλασμο δεν ξερω να σου πω

αλλα για το φαγητο να σου πω οτι εγω της δινω και δοκιμαζει λιγο απ'ολα.

τυρακι,ψωμακι,μπισκοτο nutricia κ.α.

δεν της εχω δωσει χοιρινο,οσπρια,ψαρι κι αυγο.

και πινουμε γαλατακι εβαπορε.

αυτα!για το εμβολιο,δεν ξερω,θα παμε απο βδομαδα στον παιδιατρο να μας πει,αλλα ειμαι κατα.

μαρια39 να χαιρεσαι τον φασουλα σου!


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες λοιπόν διαβάζω για τα κιλά των παιδιών σας και το ύψος και παίρνω κουράγιο γιατι εγώ νόμιζα ότι έχουμε μείνει πολύ πίσω λόγο του προβλήματος. Αλλα μάλλον καλά βαδίζουμε είμαστε 7960 και 73 ποντους.

Και εμένα ο μπεμπάκος μου όταν μας δεί να τρώμε φωνάζει μαμ μαμ και αν δεν του δώσω βάζει τα κλάματα. Εχει φάει μακαρόνια με κυμά κομμένα ψιλά ψιλά.Ψωμάκι με σάλτσα απο τα φασολάκια, παστίτσιο. Γενικά ότι τρώμε θέλει να το δοκιμάζει.

Πιστέω ότι πολύ γρήγορα θα κόψει το αλεσμένο. Φανταστήτε να βγάλουμε και δόντια τι έχει να γίνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...