Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Το κύησης και το λοχειας έχει προϋπόθεση 200 ένσημα τα τελευταία 2 έτη. Αν περνεις αυτό αυτόματα εγκρίνεται και το 9μηνο προστασίας μητρότητας.

      2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Λόγω δίδυμης κύησης επιβαρύνεται πιο πολύ η μήτρα. Όλα πάνε x2 πλακουντες, σακοι, αμνιακό υγρά.. επίσης το βάρος ανά μέρα αυξάνεται x2  οπότε μην αγχώνεσαι είμαι άλλη περίπτωση....

Cafe Φεβρουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

να μαι και γω.. αντε να μαζευομαστε σιγα-σιγα στο καινουριο μας καφε!!

εμεις ειχαμε τρεξιμο με αρρωστιες με την μικρη και οχι μονο, στο νοσοκομειο..

ευτυχως ολα καλα:P

ανεβασε ξαφνικα 39 πυρετο, αλλα δεν της βρηκαν τιποτα,οποτε μαλλον ηταν απο τα δοντια (που δεν εχουμε βγαλει ουτε ενα ακομα!!) τα ακους Πεζουλα?

και δεν μπορεσα να παω στο καφεδακι μας, αχχχχ.

κατα τα αλλα μπαινουμε στους κανονικους μας ρυθμους σιγα σιγα.

φιλια για την ωρα..


.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο άλλο φόρουμ είμαστε οι μαμάδες Φεβρουαριου-Μαρτιου μαζι νομιζω πως πρεπει να ανασυνταχτουμε.Λοιπον ξεκιναω με τα απλα μπας κ μπουμε σε μια σειρα!!!!!

Ειμαι η Γιώτα απο Αθήνα κι έχω ένα γιο τον Τασούλη που γεννήθηκε 9 Φεβρουαρίου.Είναι πλέον 9 μηνών και περήφανος φαφούτης!!!!!!!

Καλώς σας βρήκα λοιπόν!!!!!!Βρίσκομαι ακόμη σε άδεια μέχρι να χρονίσει ο μικρός οπότε έχω αρκετό χρόνο διαθέσιμο για να πίνουμε καφεδάκι παρέα!!!!!!!

Φιλιά πολλά!!!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!! Όπως λέει και το nickname μου είμαι η μαμά της Σίλιας η οποία αύριο γίνεται 9 μηνών!! τι καλά!! Ούτε κι εμείς έχουμε δοντάκια αν και είμαστε ανεπτυγμένες κοτζάμ γυναίκες 74 εκ και 9.600 κιλά!!! :D:D:D:D

Λέμε μαμα, κακα και άλλα πολλά μωρουδίστικα στη δική μας γλώσσα...και φυσικά βγάζουμε τρελλές τσιρίδες......;)

Για να μαζευτούμε να δούμε ποιοι είμαστε φιλεναδίτσες και "γαμπροί"!!!

Πολλά φιλιά:P:p:p:p:p:p:p


eNortjK1UjI3MzczVrIGXDAS4gKp75.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας και απο μενα μανουλλες....

Ειμαι η μαμα της Ελενας που ειναι γεννημενη στις 17 του φεβρουαριου, και εχω να σας πωωωω.... οτι η Σουσου μου αρχισε εδω και 3-4 μερες να βγαζει το πρωτο της δοντακιιιιι:P και ειμαστε πολυ, πολυ χαρουμενες, φανηκε καλα, καλα!!! Τωρα! Οσο για την εμπειρια, δεν ξερω βρε κοριτσια αν ειναι η δικια μου τοοοοσο πονιαρα και ιδιοτροπη αλλα με εχει ταραξει... βαζει στο στομα τα παντα! και ακομα και οταν κοιματε (λεμε τωρα) δεν σταματαει να κλαιει, μου κανει και κατι δεκατα πυρετο καθε μερα, μεχρι και υποθετο βαλαμε αλλα η κατασταση δεν παει... το μονο που μπορω να κανω ειναι υπομονη για να βλεπω το μικρο μου, μια τοση δα σταλια πλασματακι να ποναει και να μην μπορω να κανω τιποτα.. τουλαχιστων θα την καμαρωνω πλεον και με δοντιιιιι!!!

Φιλια και καλως σας βρηκα...


tsegt4rnwo.jpgeNortjK1UjIxNjY3VrIGXDASqwKg16.png
Link to comment
Share on other sites

Μαμα Σιλιας καλησπερα!!!

Εμεις κλεινουμε τους 9 μηνες μεθαυριο και ειμαστε 7800 kg και 74 cm.

Ειμαστε πιο μινιον κοριτσακια και επισης δεν εχουμε δοντια!!!!!!!!

Καλέ κορίτσι εσύ είσαι συλφίς!!!:rolleyes:τοπ μοντελ!! χεχεχε καλά λέω εγώ ότι γέννησα γιγαντάκι χαχαα!!:P:p:p:p:p


eNortjK1UjI3MzczVrIGXDAS4gKp75.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ είμαι η μαμά της Αλίκης που γεννήθηκε 24 Φεβρουαρίου! Απόοοο κιλάκια είμαστε στα 8 κ ύψος 70 cm. Έχει αρχίσει να κάνει κάτι βηματάκια! Όταν τη βάζω στο πάρκο σηκώνεται κ περπατάει για λίγο πιασμένη από το σίδερο.

Έχουν κάνει εδώ κ αρκετές μέρες την εμφανισή τους τα 2 κάτω δοντάκια κ φαίνονται αρκετά. Από τα πάνω έχει εμφανιστεί σχετικά καλά μόνο το ένα, το άλλο έχει αρχίσει να βγάζει μυτούλα! ;) Μήπως βιάζεται η δικιά μου;;;; :Ρ

Μας έχει ταράξει... δεν μπορώ να απομακρυνθω καθόλου γιατι κλαίει κ ουρλιάζει! Δεν κάθεται ούτε στον μπαμπά της αγκαλιά! Για να αλλάξουμε πάνα χρειάζονται απαραιτήτως 2 άτομα.... εγώ την αλλάζω κ ο μπαμπάς κάνει πότε τον καραγκιόζη, πότε την κρατάει κάτω! Θέλει συνέχεια να σηκώνεται! Περνάτε κ εσείς τα ίδια;;; Μήπως έχετε βρει κανένα κόλπο για να ξεκουράζεστε λιγάκι; :Ρ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...