Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

ειμαι εγκυος


Recommended Posts

καλησπερα σε ολους.

Μολις γραφτηκα και εγω σε αυτο το forum χωρις να ξερω αν θα δει κανεις το μνμ μου η οχι. ειναι καποια πραγματα που θες να τα μοιραστεις με ανθρωπους που καλος η κακως τα εχουν περασει η δινουν αν μη τι αλλο καλες συμβουλες.

λοιπον ειμαι 4 μηνων εγκυος με τον πατερα του παιδιου μου εχουμε σχεση 9 μηνες περιπου ηταν παντρεμενος με ενα παιδι 8 χρονων. εκεινος ηθελε να κανουμε παιδι εγω παλι ηθελα μεν αλλα με τις φυσιολογικες καταστασεις γαμο λευτα στην ακρη και μετα το παιδι δεν το μετανοιωνω που ηρθε τωρα ισα ισα.το προβλημα μου λοιπον ειναι οτι ναι μεν θελει το παιδι εχει καποιεσ φορες και καποιεσ αλοκοτες συμπεριφορες οπως του εχω πει να ερθει να γνωρισει τουσ δικουσ μου να βρουμε σπιτι επιπλα και οτι χρειαζεται για την οικογενεια μας .. για τους δικουσ μου ολο το τρεναρει και βρισκει δικαιολογιες σε σημειο να σκευτονται οι δικοι μου οτι τους κοροιδευουμε και να πιεζουν εμενα πο ερχομαι και εγω σε δυσκολη θεση . για τα επιπλα και το σπιτι οκ βρηκα απο μια φιλη που πουλαει τα δικα της σε πολυ καλη τιμη για ξεκινημα και ενω ειχε πει οκ τωρα μου τα μασαει . ειλικρινα σας μιλαω εχω ερθει σε ακραια σημεια εχω σκευτει ακομα και να αυτοκτονησω για να ησυχασω αλλα σκευτομαι αυτο το παιδακι που δεν μου φταιει σε τπτ . αλλιως ονειρευομουν απο μικρη την δικη μου οικογενεια . σκευτομαι τα χειροτερα πλεον γτ ειμαι χωρις δουλεια μενω με τους δικους μου που δεν το θελω αυτο .. το καλο ειναι οτι εξαιτασεις και τετοια δεν πληρωνω γτ εχω βγαλει βιβλιαριο απορων λογο το οτι δεν ειχα ενσημα . δεν ξερω τι να κανω ειλικρινα μεχρι και το ενδεχομενο να το μεγαλωσω με καποιο τροπο μονη μου χωρις να τον αφησω να το βλεπει . δεν ξερω τι να κανω ειλικρινα ουτε και τι σκευτεται ξερω ( ξεχασα να αναφερω οτι μενει ακομα με την πρωιν γυναικα του και τον γιο του ακομα) βοηθηστε με pleaseeee ..

ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν σας ζαλισα!!!!!:-(:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κ χρονια πολλα!!!σιγουρα η αυτοκτονια κ οτι αλλο σκεφτεσαι δν ειναι η λυση... Απτη στιγμη π επελεξες ν κρατησεις αυτο το μωρακι καλο θ ηταν ν σκεφτεσαι πως νιωθει αυτο εκει μεσα με τοσο χαλια ψυχολογια π εχεις..συζητησε με τον πατερα σοβαρα κ δωστου τελεσιδικο.. Αν δν θελει τ μωρο κανε τ παντα για ν τ μεγαλωσεις μονη σ.. Ποσο χρονων εισαι; Οι γονεις σ ειναι προθυμοι ν σ βοηθησουν;;


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που μενει με την γυναικα του πως ειναι πρώην γυναικα του;; ;; Νομιζω οτι ξεκάθαρα εςυ ειςαι η δευτερη γυνςικα στη ζωη του,και δεν ξερω πως πριν ξεκαθαριςουνβτα πραγματα προχωρηςατε σε εγκυμοςυνη.η αυτοκτονία δεν ειναι λυση απλα συζήτησε με τους δικούς σου,στάσου στα ποδια σου οσο μπορεις για να ερθει στον κοσμο αυτο το παιδακι που δεν φταει σε τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ χρονια πολλα!!!σιγουρα η αυτοκτονια κ οτι αλλο σκεφτεσαι δν ειναι η λυση... Απτη στιγμη π επελεξες ν κρατησεις αυτο το μωρακι καλο θ ηταν ν σκεφτεσαι πως νιωθει αυτο εκει μεσα με τοσο χαλια ψυχολογια π εχεις..συζητησε με τον πατερα σοβαρα κ δωστου τελεσιδικο.. Αν δν θελει τ μωρο κανε τ παντα για ν τ μεγαλωσεις μονη σ.. Ποσο χρονων εισαι; Οι γονεις σ ειναι προθυμοι ν σ βοηθησουν;;

καλησπερα χρονια πολλα !!!! ναι το ξερω οτι δεν ειναι καλο και σαν λυση απλα υπηρχαν φορες που μου περναγε απο το μυαλο. εγω ειμαι 26 αλλα και για να το μεγαλωσω μονη μονη μου δεν ειναι εφικτο λογω οικονομικων ειναι προθυμοι αλλα και τα εχουν παρει με την ολη κατασταση και εδω που τα λεμε ειναι λογικο. το μωρο το θελει και εκεινος μαλιστα το ηθελε πιο πολυ απο μενα αλλα ειναι φορες που δεν μπορω να καταλαβω πως και τι σκευτεται. του προτινα μια εναλλακτηκη στην χειροτερη να νοικιασω ενα μικρο σπιτι και να τα πληρωνει ολα εκεινος γτ εδω που τα λεμε δεν το εκανα μονη μοθ εχει και εκεινος μεριδιο ευθυνης του αφησα μια μερα να το σκευτει και βλεπουμε δεν μπορω να σκευτω κατι αλλο ειλικρινα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απο την στιγμη που μενει με την γυναικα του πως ειναι πρώην γυναικα του;; ;; Νομιζω οτι ξεκάθαρα εςυ ειςαι η δευτερη γυνςικα στη ζωη του,και δεν ξερω πως πριν ξεκαθαριςουνβτα πραγματα προχωρηςατε σε εγκυμοςυνη.η αυτοκτονία δεν ειναι λυση απλα συζήτησε με τους δικούς σου,στάσου στα ποδια σου οσο μπορεις για να ερθει στον κοσμο αυτο το παιδακι που δεν φταει σε τιποτα..

ειναι πρωην εχουν παρει και διαζυγιο απλα τον βολευει μαλλον η κατασταση αυτη το να μενει εκει γτ ειναι δικο τους το σπιτι και δεν πληρωνει ενοικια κτλ . εχω στο μυαλο μου και το ενδεχομενο να το σταθω στα ποδια μου και να το μεγαλωσω μονη μου αλλα ειναι και λιγο οικονομικα αδυνατον βλεπεισ δεν εχω καποιο εισοδημα η κατι τετοιο ψαχνω να βρω μηπως και βοηθηθω απο καποιο επιδοδα η σαν τελευταια λυση να γεννησω σε αλλη πολη που θα παρει υποκοοτητα το παιδι και σου δινουν και καποιο επιδομα αλλα ολα αυτα αν δεν βρω η δεν γινει τπτ αλλο

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι 26 και ο λεγαμενος 40

Ημουνα σιγουρη για την μεγαλη διαφορα ηλικιας!Καταρχας θελω να σε "βρισω" οχι επειδη σε λυπαμαι,αλλα επειδη εχεις αφησει εναν τετοιο τυπο να σου συμπεριφερεται με αυτον τον τροπο.Και επειδη δεν τον ξερω ποιος ειναι να τον βρισω στα μουτρα θα τα πω σε εσενα να του τα μεταφερεις! Η σταση του σε αυτα τα λιγα που μας εχεις πει ειναι επιεικως ανωριμη,βολεψακιας,της αρπαχτης με κοριτσακια! Και στο τελος το παιζει κινεζος.Ζει με την πρωην του:roll::roll::roll:(ανωμαλια στο μεγαλειο σου,μηπως της ριχνει και κανενα φιλικο που και που? εις μνημη των παλιων καλων καιρων?)ηθελε παιδι μαζι σου:roll::roll::roll::roll:(μεγαλη αυτοπεποιθηση ο τυπος οτι μπορει να συντηρησει 2 σπιτια, 2 παιδια) και ολα αυτα χωρις επισημοποιηση.Και εσυ το εφαγες το κουτοχορτο!! Μια χαρα περναγε αποτι καταλαβαινω με την πιτσιρικα(εσενα) και ελεγε οτι μ@λ@κια του ερχοτανε και εσυ τον πιστευες!:roll::roll::roll::roll::wink::roll:Εσυ ηξερες οτι συνεχιζει και ζει στο ιδιο σπιτι με την πρωην οσο καιρο βλεποσασταν?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ημουνα σιγουρη για την μεγαλη διαφορα ηλικιας!Καταρχας θελω να σε "βρισω" οχι επειδη σε λυπαμαι,αλλα επειδη εχεις αφησει εναν τετοιο τυπο να σου συμπεριφερεται με αυτον τον τροπο.Και επειδη δεν τον ξερω ποιος ειναι να τον βρισω στα μουτρα θα τα πω σε εσενα να του τα μεταφερεις! Η σταση του σε αυτα τα λιγα που μας εχεις πει ειναι επιεικως ανωριμη,βολεψακιας,της αρπαχτης με κοριτσακια! Και στο τελος το παιζει κινεζος.Ζει με την πρωην του:roll::roll::roll:(ανωμαλια στο μεγαλειο σου,μηπως της ριχνει και κανενα φιλικο που και που? εις μνημη των παλιων καλων καιρων?)ηθελε παιδι μαζι σου:roll::roll::roll::roll:(μεγαλη αυτοπεποιθηση ο τυπος οτι μπορει να συντηρησει 2 σπιτια, 2 παιδια) και ολα αυτα χωρις επισημοποιηση.Και εσυ το εφαγες το κουτοχορτο!! Μια χαρα περναγε αποτι καταλαβαινω με την πιτσιρικα(εσενα) και ελεγε οτι μ@λ@κια του ερχοτανε και εσυ τον πιστευες!:roll::roll::roll::roll::wink::roll:Εσυ ηξερες οτι συνεχιζει και ζει στο ιδιο σπιτι με την πρωην οσο καιρο βλεποσασταν?

ευχαριστω για το ''βρισιμο '' η αληθεια ειναι οτι μου χρειαζεται. ναι το ηξερα οτι μενει εκει αλλα πριν του οτιδηποτε ακομα και για τα οικονομικα ειχαμε συζητησει και μου ειχε πει οτι οταν με το καλο μεινω εγκυος θα γινουν τα πραγματα ετσι οπως πρεπει να γινουν. πχ να μεινουμε μαζι να κανουμε αρχικα εναν πολιτικο και αργοτερα θρησκευτικο με την βαφτηση . ναι τον πιστεψα και υπαρχουν φορες που ξερω οτι τα εννοει το θεμα ειναι οτι καπου σκαλωνει και δεν ξερω που και τι σκευτευται . εχω σκευτει το οτιδηποτε σαν λυση μεχρι που του ειπα πριν λιγο οτι οκ δεν θες να μεινουμε μαζι η οτιδηποτε αλλο οκ δεκτο απλα θα βρω ενα σπιτι για μενα και το παιδι θα τα πληρωνει ολα εκεινος οπως και τον τοκετο και οταν εχω διαθεση θα του επιτρεπω να βλεπει και το παιδι ολα αυτα βεβαια νομιμα με δικηγορο και οχι στο μιλητο . και η απαντηση του ??? θα σου πω αυριο .... δεν ειναι αυτος ο μ@@@κ@ς αλλα εγω που καθησα τον πιστευψα και ισως βιαστηκα κιολας

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το ''βρισιμο '' η αληθεια ειναι οτι μου χρειαζεται. ναι το ηξερα οτι μενει εκει αλλα πριν του οτιδηποτε ακομα και για τα οικονομικα ειχαμε συζητησει και μου ειχε πει οτι οταν με το καλο μεινω εγκυος θα γινουν τα πραγματα ετσι οπως πρεπει να γινουν. πχ να μεινουμε μαζι να κανουμε αρχικα εναν πολιτικο και αργοτερα θρησκευτικο με την βαφτηση . ναι τον πιστεψα και υπαρχουν φορες που ξερω οτι τα εννοει το θεμα ειναι οτι καπου σκαλωνει και δεν ξερω που και τι σκευτευται . εχω σκευτει το οτιδηποτε σαν λυση μεχρι που του ειπα πριν λιγο οτι οκ δεν θες να μεινουμε μαζι η οτιδηποτε αλλο οκ δεκτο απλα θα βρω ενα σπιτι για μενα και το παιδι θα τα πληρωνει ολα εκεινος οπως και τον τοκετο και οταν εχω διαθεση θα του επιτρεπω να βλεπει και το παιδι ολα αυτα βεβαια νομιμα με δικηγορο και οχι στο μιλητο . και η απαντηση του ??? θα σου πω αυριο .... δεν ειναι αυτος ο μ@@@κ@ς αλλα εγω που καθησα τον πιστευψα και ισως βιαστηκα κιολας

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:Για να μην αναλωνουμε τον χρονο μας ας μπουμε στο κυριως θεμα: τι κανεις τωρα εσυ! Καταρχας η σταση των γονιων σου ειναι απολυτως φυσιολογικη,οι ανθρωποι φαγανε κοτρωνα στο κεφαλι.Εχουνε μια κορη γκαστρωμενη στο σπιτι και ο υποψηφιος γαμπρος ΠΟΥΘΕΝΑ.Και ουτε προκειται να εμφανιστει.Θα κρυβεται πισω απο φτηνες δικαιολογιες.Λοιπον κατσε μιλα στον πατερα σου κυριως,ο οποιος ειναι αυτος που θα σε βοηθησει οικονομικα και σαν αντρικη φιγουρα και στην μανα σου εννοειτε,αυριο το μεσημερι κιολας.Θα τους εξηγησεις οτι επεσες σε απατεωνα,οτι εγινε εγινε αυτο δεν αλλαζει πλεον και να σε βοηθησουνε να σταθεις στα ποδια σου.Θα τους ζητησεις στηριξη και συμπαρασταση.Να πας μαζι με τον πατερα σου στο σπιτι του λεγαμενου να μιλησουνε σαν αντρες να δουμε τι εχει να πει στον πατερα σου,καποια στιγμη που θα λειπει ο γιος,αλλα να ειναι μπροστα η πρωην.Αν εχει σκοπο να σε αποκαταστησει θα δωσει τα χερια με τον πατερα σου μπροστα σε ολους,διαφορετικα να παει να πνιγει και να συνεχισεις την ζωη σου με συμπαραστατες τους γονεις σου.Να γεννησεις στην πολη σου,στο σπιτι σου,δεν καταλαβα γιατι να ξενιτευτεις εσυ?εκτος και αν ο πατερας σου δεν αναλαμβανει να σε βοηθησει.αλλα δεν εχεις συζητησει με τον ανθρωπο, τι να σκεφτει και αυτος? Τι λες λοιπον?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το να εισαι εγκυος και να σου κανει τετοιο ψυχολογικο πολεμο,ειναι το λιγοτερο καραγκιοζης,το περισσοτερο μ@ λ@ κας.Και συγνωμη που στον βριζω ενω εσυ μπορει να τον αγαπας,αλλα νομιζω οτι τον εαυτο σου τον εχεις ριξει σε δευτερη-τριτη μοιρα.Συνελθε,σε παιρνει ακομα ειναι νωρις,εχεις αλλους 6 μηνες μπροστα σου να φτιαξεις μια ομορφη κατασταση για το παιδι σου,οχι αρρωστημενη και ψευτικη.Καθαρη και γεματη αγαπη.


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:Για να μην αναλωνουμε τον χρονο μας ας μπουμε στο κυριως θεμα: τι κανεις τωρα εσυ! Καταρχας η σταση των γονιων σου ειναι απολυτως φυσιολογικη,οι ανθρωποι φαγανε κοτρωνα στο κεφαλι.Εχουνε μια κορη γκαστρωμενη στο σπιτι και ο υποψηφιος γαμπρος ΠΟΥΘΕΝΑ.Και ουτε προκειται να εμφανιστει.Θα κρυβεται πισω απο φτηνες δικαιολογιες.Λοιπον κατσε μιλα στον πατερα σου κυριως,ο οποιος ειναι αυτος που θα σε βοηθησει οικονομικα και σαν αντρικη φιγουρα και στην μανα σου εννοειτε,αυριο το μεσημερι κιολας.Θα τους εξηγησεις οτι επεσες σε απατεωνα,οτι εγινε εγινε αυτο δεν αλλαζει πλεον και να σε βοηθησουνε να σταθεις στα ποδια σου.Θα τους ζητησεις στηριξη και συμπαρασταση.Να πας μαζι με τον πατερα σου στο σπιτι του λεγαμενου να μιλησουνε σαν αντρες να δουμε τι εχει να πει στον πατερα σου,καποια στιγμη που θα λειπει ο γιος,αλλα να ειναι μπροστα η πρωην.Αν εχει σκοπο να σε αποκαταστησει θα δωσει τα χερια με τον πατερα σου μπροστα σε ολους,διαφορετικα να παει να πνιγει και να συνεχισεις την ζωη σου με συμπαραστατες τους γονεις σου.Να γεννησεις στην πολη σου,στο σπιτι σου,δεν καταλαβα γιατι να ξενιτευτεις εσυ?εκτος και αν ο πατερας σου δεν αναλαμβανει να σε βοηθησει.αλλα δεν εχεις συζητησει με τον ανθρωπο, τι να σκεφτει και αυτος? Τι λες λοιπον?

εγω τιποτα δεν κανω τωρα αν εννοεις σε θεμα δουλειας .ναι το ξερω οτι ειναι λογικο κι εγω στην θεση τον γονιων μου το ιδιο θα εκανα και την ιδια αντιδραση θα ειχα . αυτο που μο προτινες παντως με τον πατερα μου δεν ειναι και ασχημη ιδεα απλα θα το κανω εφοσον μου δωσει την απαντηση του για αυτο που σου ανεφερα πιο πριν. οσο γα το να γεννησω σε αλλη πολη το σκευτικα γτ σου δινουν καποιο επιδομα και γενικα εχει και καποιοα καλα στο να πας αλλου και γιατι δεν θελω να επιβαρρυνω τους δικουσ μου ναι ξερω οτι ειναι προθυμοι να βοηθησουν αλλα ξερω οτι δεν ειναι και οικονομικα ανετοι και εκεινοι. και εξαλου αλλιως σκευτομουν το ''κανω δικη μου οικογενεια '' αλλιως μου ετυχε... θελω να πιστευω ομως οτι δεν θα φτασουμε στα ακρα και ελπιζω να γινει ετσι οπως τα σχεδιαζαμε με τον λεγαμενο. δενθα του δωσω εξαλου και πολυ καιρο γτ περναει γρηγορα και δεν θελω να βρεθω προ εκπληξεως η προετοιμαστη...

Link to comment
Share on other sites

Το να εισαι εγκυος και να σου κανει τετοιο ψυχολογικο πολεμο,ειναι το λιγοτερο καραγκιοζης,το περισσοτερο μ@ λ@ κας.Και συγνωμη που στον βριζω ενω εσυ μπορει να τον αγαπας,αλλα νομιζω οτι τον εαυτο σου τον εχεις ριξει σε δευτερη-τριτη μοιρα.Συνελθε,σε παιρνει ακομα ειναι νωρις,εχεις αλλους 6 μηνες μπροστα σου να φτιαξεις μια ομορφη κατασταση για το παιδι σου,οχι αρρωστημενη και ψευτικη.Καθαρη και γεματη αγαπη.

οτι τον αγαπαω τον αγαπαω αλλα μου φαινεται δεν αρκει μονο αυτο. προτεραιοτητα εχει ο ευατος μου και το μωρακι μου που δεν μου φταιει σε τπτ να το ταλαιπωρω ετσι και να αισθανεται ενα κλημα αρνητικο . αυτο θα κανω και οντως εχω μηνεσ μπροστα μου για να το πετυχω με η χωρις συζηγο . σε ευχαριστω παντως παρα πολυ που απαντησες και ασχοληθηκες γενικα οπως και για το βρισιμο πιστευω το χρειαζομουν λιγακι ..:-D:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εγω τιποτα δεν κανω τωρα αν εννοεις σε θεμα δουλειας .ναι το ξερω οτι ειναι λογικο κι εγω στην θεση τον γονιων μου το ιδιο θα εκανα και την ιδια αντιδραση θα ειχα . αυτο που μο προτινες παντως με τον πατερα μου δεν ειναι και ασχημη ιδεα απλα θα το κανω εφοσον μου δωσει την απαντηση του για αυτο που σου ανεφερα πιο πριν. οσο γα το να γεννησω σε αλλη πολη το σκευτικα γτ σου δινουν καποιο επιδομα και γενικα εχει και καποιοα καλα στο να πας αλλου και γιατι δεν θελω να επιβαρρυνω τους δικουσ μου ναι ξερω οτι ειναι προθυμοι να βοηθησουν αλλα ξερω οτι δεν ειναι και οικονομικα ανετοι και εκεινοι. και εξαλου αλλιως σκευτομουν το ''κανω δικη μου οικογενεια '' αλλιως μου ετυχε... θελω να πιστευω ομως οτι δεν θα φτασουμε στα ακρα και ελπιζω να γινει ετσι οπως τα σχεδιαζαμε με τον λεγαμενο. δενθα του δωσω εξαλου και πολυ καιρο γτ περναει γρηγορα και δεν θελω να βρεθω προ εκπληξεως η προετοιμαστη...

Εαν σου απαντησει οτι δεν ειναι διατεθημενος να πραγματοποιησει αυτα που σου εταξε τοτε οι γονεις σου ειναι η μονη λυση.Δεν πρεπει να το δεις οτι δεν θες να τους επιβαρυνεις,δεν υπαρχουν επιλογες αυτη την στιγμη, αυτοι οι ανθρωποι θα ειναι το στηριγμα σου.Μαζι θα προχωρησετε ειτε μπορουν ειτε δυσκολευτουν.Ολοι θα ζοριστειτε αλλα εισαστε οικογενεια και μαζι θα το παλεψετε.Μακαρι βεβαια το "αγορι" να εχει να σου προτεινει τιποτα αξιολογο και να μην το παιξει κινεζος τουριστας:confused:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...