Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Θα τον αφήνατε;;;;;


XRISTINA1977

θα τον κατεβάζατε από το αυτοκίνητο;;;  

23

  1. 1. θα τον κατεβάζατε από το αυτοκίνητο;;;

    • ΝΑΙ
      5
    • ΟΧΙ
      17


Recommended Posts

Καλη χρονια Στελλα μου. Απανταω γιατι μπορει αυτα που γραφω να φανουν χρησιμα σε καποια μανουλα και γιατι πιστευω οτι το ατομο που το γραφει για να το ποσταρει παντου παει να πει οτι εχει προβληματιστει, μετανιωσει κτλ. Δεν νομιζω να μην εχει κανενα προβλημα, να ειναι μια χαρα και να το ποσταρει παντου.Που και ετσι να 'ναι παλι προβλημα εχει αλλα αλλης φυσεως! Τι να πεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θαυμαζω τον τροπο που σκέφτεσαι, που θέλεις να βλέπεις τα πραγματα με θετικό μάτι (δε το λέω ειρωνικά προς Θεου, το εννοώ).

Χαχαχα συμφωνω όμως οτι έχει πρόβλημα και μάλιστα πολύ σοβαρο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ψηφοφορία ειναι για γέλια και για κλάματα... το βρίσκω ΤΡΑΓΙΚΟ ολο αυτο!! Δεν θα έκανα ποτε κατι τέτοιο στα παιδια μου!! Οπως ειπε και η Mara@ , πολύ συζητηση, τα παιδια θελουν πολύ συζητηση και υπομονη!!


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?p=2414406#post2414406"

Εχεις ανοιξει το ιδιο θεμα με αλλο νικ. Σε αλλο φορουμ ηθελες να δεσεις τον γιο σου πισω απτο αμαξι για να κανει γυμναστικη.

Ή εισαι άρρωστη ή μας κάνεις πλάκα για τους δικούς σου λόγους ή τα εννοείς όσα γράφεις.

Αν ισχύει το πρώτο λυπάμαι.. Ίσως ενας γιατρος σε βοηθήσει..

Αν είναι το δεύτερο, τότε πρόκειται για κακό χιούμορ. Τρολλάρεις αβέρτα επειδή μετά συγχωρήσεως των υπολοίπων τα ξύνεις όλη μερα.

Κι αν ισχύει το τρίτο, τότε πρόκειται περι κτήνους. Ούτε στο σκυλί μου δε θα το έκανα.

Όπως και να χει, η κατασταση αυτή είναι προβληματική δυστυχώς...


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ανοιξει το ιδιο θεμα με αλλο νικ. Σε αλλο φορουμ ηθελες να δεσεις τον γιο σου πισω απτο αμαξι για να κανει γυμναστικη.

Ή εισαι άρρωστη ή μας κάνεις πλάκα για τους δικούς σου λόγους ή τα εννοείς όσα γράφεις.

Αν ισχύει το πρώτο λυπάμαι.. Ίσως ενας γιατρος σε βοηθήσει..

Αν είναι το δεύτερο, τότε πρόκειται για κακό χιούμορ. Τρολλάρεις αβέρτα επειδή μετά συγχωρήσεως των υπολοίπων τα ξύνεις όλη μερα.

Κι αν ισχύει το τρίτο, τότε πρόκειται περι κτήνους. Ούτε στο σκυλί μου δε θα το έκανα.

Όπως και να χει η κατασταση αυτή είναι προβληματική δυστυχώς...


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

...τι να πω.... είτε πλάκα, είτε αλήθεια, εμένα μου φαίνεται εξίσου τραγικό. έχω ένα μικρούλι κοριτσάκι και δεν θα μπορούσα ούτε για πλάκα να το φανταστώ. φρικάρω μόνο στην ιδέα.... δεν παίζουμε με τα παιδιά μας, ούτε για πλάκα! ούτε καν υποθετικά, για να κάνουμε πλάκα σε άλλους!!! Είμαστε υπεύθυνοι για αυτά και έχουμε υποχρέωση να τα φροντίζουμε, να τα μεγαλώνουμε, να τα προστατεύουμε και να στεκόμαστε ώριμα απέναντί τους. και όχι να γινόμαστε και εμείς 15 χρονών..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα και από μένα,

αν το θέμα είναι η "τιμωρία" για την αυθάδεια που δείχνει μιλώντας για τον τρόπο που οδηγείς, τότε μπορεί να τον κατέβαζα για λίγη ώρα για να δω αντιδράσεις και να του κόψω τον τσαμπουκά.

Αν το θέμα είναι η γυμναστική για λόγους παχυσαρκίας και πάλι ύστερα από συζήτηση και συγκατάθεση δική του ότι δεν τον πειράζει να τρέχει πίσω από το αυτοκίνητο - που θεωρώ ότι αυτό πρέπει να έχει γίνει, διαβάζοντας την ίδια ιστορία από το μέλος ΚΑΤΕΡΙΝΑ.., και πάλι θα το δοκίμαζα, αν ήταν μέρα και ο δρόμος όντως καρόδρομος και ερημικός. Δεν κατάλαβα, τι θα πάθει; Μόνος του το ζήτησε, η μητέρα του κοντά του θα βρίσκεται, και αφού δεν θέλει να πάει γυμναστήριο ή οπουδήποτε αλλού για αθλητισμό, τότε ας ιδρώσει λίγο τρέχοντας πίσω από το αυτοκίνητο της μαμάς να πέσει και κανένα κιλό..

Ναι, μπορεί να είναι κάπως διαφορετική αυτή η μέθοδος γυμναστικής, δεν είναι όμως ντροπή. Ειδικά όταν πρόκειται για θέμα υγείας. Γιατί το παχύσαρκο παιδί, πόσο μάλλον στην εφηβεία και αγόρι, είναι μεγαλύτερο πρόβλημα από αυτά που αναφέρονται:

"την άλλη φορά να τον δέσεις με λουρί" κλπ....

Παρεπιπτόντως, το να βλέπω νήπια με λουριά στους δρόμους σερνόμενα από απελπισμένους γονείς, ναι, αυτό που φαίνεται μεγαλύτερη ντροπή. Διότι εκείνα δεν συμφώνησαν σε αυτό. Ενώ ο έφηβος, έχει συμφωνήσει, έχει προκαλέσει με τον τρόπο του και στην τελική θέλει ο ίδιος να δοκιμάσει. Πάντα με ασφάλεια, εννοείται.

Μαζί σου Χριστίνα, εγώ θα το δοκίμαζα.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...