Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

αααα έχω και άλλα να πω!!!

καταρχάς περαστικά στους πραγματικά άρρωστους!!!

σε συνέχεια να σας περιγράψω σκηνικό!!!την κυριακή ήρθαν οι κουμπάροι που έχουν έναν γιο 4,5 χρόνων! η μαίρη με τον κουμπαρούλη γενικώς παίζουν πολύ όμορφα!!!την κυριακή λοιπόν την περισσότερη ώρα έπαιζαν με το αμαξάκι της μαίρης (καμπριολέ παρακαλώ!) κάποια στιγμή ήθελαν να οδηγήσουν και οι δυο με αποτέλεσμα ο κουμπαρούλης να στεναχωρεθει.

τον πιάνω λοιπόν και του λέω ότι ότι θέλει μπορεί να το συζητήσει ήρεμα με την μαίρη και είμαι σίγουρη του είπα ότι θα βρουν λύση. μετά πό λίγο πάει και την πιάνει και της λέει κοίτα να δεις τα αυτοκίνητα τα οδηγάνε μόνο άντρες να η μαμά μου δεν οδηγεί αλλά μόνο ο μπαμπάς μου!!!του απαντάει η δικιά μου η σκ@τούλα ότι η μαμα μου οδηγάει και έχει δικό της τουτου!!!έφαγε ήττα ο μικρός φεύγει σκεφτόμενος! μετά από λίγο ξαναπάει και της λέει κοιτά θέλω να οδηγήσω θέλεις να κάτσουμε μαζί και να σε πάω βόλτα???ναιι φωνάζει η δικιά μου αλλά τα κακόμοιρα δεν χώραγαν και τα δυο και τι έκαναν μπήκε η δικιά μου κανονικά και αυτός καθόταν στην άκρη και λίγο πάνω στην πόρτα!!!και όπως την πήγαινε βόλτα η μαίρη είχε σταυρωμένα τα χέρια της και κάνει μια τσουπ και γέρνει επάνω του και αυτός πέρασε το χέρι του στην πλάτη της και την κράταγε αγκαλιά και την πήγαινε βόλτα!!!!ήταν πολύ όμορφο όλο αυτό και πως βρήκαν λύση αλλά και όλο το θέαμα!!!!σα το ζευγαράκι της αγ.παρασκευής ένα πράγμα!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πάλι αργά μπήκα να τα πούμε..

jullaki μου φαίνεται φύγαν όλες και μείναμε να φυλάμε την πόλη και το φορουμ :P Πολύ μούρη πρέπει να είναι το κοριτσάκι σου!! Θηλυκό!! Και τον απόστόμωσε τον μικρό και την πήγε και βόλτα μετά :tongue::tongue: Μην φοβάσαι για την εξέταση. Τόσα παιδάκια κάνουν κάθε μέρα. Όλα μια χαρά θα πάνε. Βέβαια εσύ δίκιο έχεις που αγχώνεσαι και εγώ το ίδιο θα πάθαινα, αλλά σκέψου οτι πρέπει να γίνει και τέλος. Εγώ χρωστάω έναν υπέρηχο καρδιάς στην Πενούλα μου... μετά το Πάσχα θα κλείσω ραντεβού.. Όσο για τις πιπίλες και τις πάνες μη τη ζορίσεις πολύ τη μεγάλη τώρα που υπάρχει και η αδερφούλα.. η δική μου το έχω ξαναπεί παλιότερα, ζήτησε πιπίλα και μπιμπερό 6 χρονών γαιδούρα.. Τις έδωσα κάτι παλιες που είχα, έπαιξε καμια εβδ και το ξέχασε μετά.. Ακόμα και τώρα ζηλεύει που και που καμια σαχλαμάρα της μικρής και ζητάει..

Κατερινούλα μου με το καλό... κοντεύεις.. Έτσι οριζόντια είχα τη μεγαλη.. πολύ πλάκα..

Κατά τα άλλα είμαστε μισοάρρωστοι.. τελέιωσε ο βήχας και αρχισε να μας πιάνει το στομάχι... Εχω ανακατωσούρα και η Πένυ έκανε 2 εμετούς μετά από γάλα και υπέθεσα οτι και εκείνη έχει το ίδιο με μενα.. σήμερα της έδωσα μόνο τσαγάκι του βουνού.. για να δούμε.. ουφ πασχαλιάτικα.. και ο καιρός σκέτος χειμώνας..

Link to comment
Share on other sites

βρε vallou βρε πουλάκι μου, τί ώρες γράφεις!

Καλά εγώ δεν μπορώ να φανταστώ με τίποτα να εχω τώρα τη Χριστίνα και ένα μωρό ακόμη ή να ήμουν έγκυος. Απορώ βρε κορίτσια εσείς που τα κάνατε με τόση μικρή διαφορά 2 παιδιά, πώς τα καταφέρνετε. Και πώς περάσατε την εγκυμοσύνη?Δηλ. η Χριστίνα όλη μέρα θέλει να τρέχουμε, να κυνηγιόμαστε, όλη μέρα σήκω κάτσε κάτω στο πάτωμα, όλη μέρα ένα συνεχές τρέξιμο δηλ. πού να έτρεχα αν ήμουν έγκυος? Φαντάζομαι λίγο πολύ έτσι θέλουν τώρα τα δίχρονα, απλά σκέφτομαι πώς τρέχεις όλη μέρα με την κοιλιά τούμπανο?Πάντως μπράβο σας, εγώ ακόμη δεν το αποφασίζω.

Περαστικά βρε και στους αρρωστούληδες, η αλήθεια είναι ότι μας έβγαλε κρύο τις τελευταίες μέρες αλλά πού θα πάει?Πάει ο χειμώνας, έρχεται το καλοκαιράκι.

july γυναίκα παιδάκι μου, τί περιμένες?Διπλωματία και πονηριά. :D Τα αγόρια είναι πιο μπάφλες, αλλά και πιο εύκολα!Τα κορίτσια πιο σπιρτόζικα, πιο ναζιάρικα αλλά δεν τα βγάζεις εύκολα πέρα μαζί τους!:D


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχ αχ κ εμεις εδω, στη δουλεια κ τη μουχλα:rolleyes: σπιτι-δουλεια-διαβασμα αυτα!τιποτα αλλο ομως !

περαστικα σας gio μου ελπιζω να ειστε καλυτερα σημερα, να περασετε ομορφα στις διακοπουλες τουλαχιστον !

july ευγε στη μικρη ακους εκει οι αντρες μονο οδηγουν..χμμμ!!:cool: καλα του τα πε ετσι θα προκοψει στη ζωη της!:tongue:

τωρα που λεμε για οδηγηση ΠΡΕΠΕΙ μα πρεπει ομως να μαθω να οδηγω επιτελους!!!εχω ενα χρονο που το λεω κ καλα πιο 'ζεστα' αλλα δεν το αποφασιζω με τιποτα, φοβαμαι ρε κοριτσια.........μαιρουλα δεν ερχεσαι να με ξεκουνησεις λιγακι:tongue:;;;;;

βαλλου πες μου περισσοτερα για το 'μετα την πιπιλα τι;;;' γιατι ειναι τρομερα ανησυχη την ημερα, δεν μπορει να χαλαρωσει με τιποτα ουτε καν να ξαπλωσει για μεσημερι οπως πριν.....καλα εχει ενα μηνα εχει σαλταρει γενικως , τρελη γκρινια, απαιτητικοτητα, αρνηση ...μια μικρη εφηβεια δλδ...ηρθε κ το τελος της πιπιλας κ εδεσε....παντως παιζει συνεχεια με το δωρακι της νεραιδας (κουζινακι κ κατσαρολικα, θεε μου!!!!!!:mrgreen:) το πιο αστειο ειναι οτι αντι να γυρναει το διακοπτη για τα ματια, το παταει σαν να ειναι αφης, οπως δλδ αυτο που εχουμε στο σπιτι!!:lol:

γελαω πολυ παντως κ με τον τροπο που εκφραζεται... σημερα ειδε μια σκισμενη σελιδα κ λεει :'νομιζω οτι ...αυτο ειναι το χα(ρ)τακι, το οποιο χα(ρ)τακι ..εχει χαλασει':lol::tongue:

νεαμανουλα μη το πολυσκεφτεσαι, εμεις ειμαστε του κλαμπ 'μπουχαχα' :tongue: επιασε που λες προσφατα ο αντρας μου τη συζητηση με εναν αλλο μπαμπα σε ενα φαρμακειο για το ποσα παιδια εχουν κτλ... εκεινος ειχε επισης ενα, κ του ειπε: κ εμεις στην αρχη λεγαμε να ηρεμησουμε κ να μεγαλωσει λιγο ακομα κ λιγο ακομα κ τωρα εφτασε 15 χρονων!:tongue: οποτε .....η τωρα η ποτε κοπελια!!(οκ η βαλλου ειναι εξαιρεση!!!:tongue:)

εκτος πλακας παντως, η καλυτερη διαφορα νομιζω οτι ειναι καπου τα 3 χρονια , αλλα επειδη κ εμεις το σκεφτομασταν πριν λιγο καιρο, ειδαμε οτι απλα δεν μας παιρνει, οικονομικα κυριως...:rolleyes: αχ τι να κανουμε

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου δεν θελω αγχος σε οτι αφορα το δευτερο παιδακι. Πραγματικα δεν ειναι τοσο δυσκολο οσο το φανταζομουν τουλαχιστον προς το παρον που στην τελικη το πρωτο τριμηνο ειναι αρκετα ζορικο απο ολες τις αποψεις. Βεβαια δεν ξερω τι μας επιφυλασσει το μελλον αλλα προς το παρον τα παμε μια χαρα με τον μικρο. Μπορει να εχουμε καποια κλαμματα παραπανω λογω π.χ. του οτι δεν τον παιρνω αγκαλια σε ορθια σταση ή επειδη του χαλαω καποια χατηρια τωρα που ειμαστε ολη μερα μαζι. Και εμεις οικονομικα δεν ειμαστε στα καλυτερα μας λογω των μεγαλων μειωσεων που εχουμε υποστει αλλα με λιγη υπομονη και τυχη ολα θα γινουν. Η μονη περιπτωση που δεν θα προχωρουσα σε δευτερο παιδακι θα ηταν αν δεν ειχα βοηθεια απο μαμα , εκει παω πασο ειμαι αρκετα καλομαθημενη για να κλεινομουν στο σπιτι τοσο πολυ και να πιεζομουν επισης. Το καθε ζευγαρι κρινει αναλογως τις καταστασεις και πως το βολευει αλλα συμφωνω με τη daf οτι τα 2-3 χρονια ειναι ιδανικη διαφορα, μετα χανονται τα αδερφακια νομιζω..:rolleyes: και ειναι κριμα να στερησεις απο το μικρο σου την παρεουλα και το παιχνιδι;) Και επιπλεον για τα κοριτσια που ειναι στη σκεψη να κανουν ή να μην κανουν δευτερο καλο ειναι να εχουμε υποψιν μας οτι δεν μας ερχεται το μωρακι οποτε το θελησουμε εμεις, εκτος αν εχουμε πολλη τυχη, το εχω δει σε φιλικα μας ζευγαρια που το αφηναν και τελικα δεν...οταν το αποφασισαν :rolleyes: φυσικα δεν πρεπει να αποτελεσει αυτο αγχος αλλα να το εχουμε ολοι μας στο βαθος του μυαλου μας!!!!;););)

Εμεις κατα τα αλλα προετοιμαζομαστε για το Πασχα!!!! Μακαρι να ζεστανει λιγακι και ο καιρος να μην αρρωστησουμε τωρα που ηρθε η ανοιξη!!!!

Περαστικα στη vallou και την αγαπημενη gio!!!!! Μακαρι να στρωσετε γρηγορα να σουβλισετε με ανεση το αρνακι σας!!!;););)

Φιλακια πολλα!!!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κοριτσάκια μου!!

Νεαμανουλα έχεις δικιο πολύ βάρβαρες οι ώρες που σας γράφω αλλά.. είναι ΟΛΕΣ δικές μου..;) δεν με διακόπτει κανείς, δεν ζητάει κανείς κάτι, έχω τελειώσει τα πάντα και .. επιτέλους είμαι καθιστή ή ξαπλωτή!!! Βέβαια δε χάνω λίγο ύπνο αλλά έχω καιρό να τον αναπληρώσω στην 3η ηλικία χιχι!!

dafaki δεν είμαι και τόσο εξαίρεση μέχρι να το αποφασίσω και εγώ παραλίγο να έφτανε η μεγάλη 15 :tongue::tongue: Στα 4 της το αποφάσισα και ήρθε στα 7.. δεν τα κανονίζουμε όλα όπως λέει και η ΠΕΖΗ.. Τώρα σκέφτομαι ότι θα μπορούσα να έχω και 3 αν είχα ξεκινήσει λίγο πιο νωρίς.. αλλά μην είμαι αχάριστη μια χαρά είμαστε!! Στα 2α πάντως αν εξαιρέσεις το έτσι κι αλλιώς δύσκολο 3μηνο, όλα έρχονται πιο εύκολα και πιο βατα.. θα το δείτε..

Για την πιπίλα που λες dafoula πράγματι είναι δύσκολο να την ξεχάσουν. Εμείς πίνουμε γάλα με το μπουκάλι το μεσημέρι και προσπαθώ να την βάλω όταν είναι ήδη κουρασμένη. Ηταν λίγο νευρική στην αρχή αλλά της επιβλήθηκα οτι θα κάτσει στο κρεβάτι της, πήρε και όλα τα βιβλία μαζί της (το κοάλα είναι το τελευταίο της αγαπημένο) ανοίγουμε μαζί την αγαπημένη της σελίδα και χαζεύει μέχρι που κοιμάται. Όταν μου σηκώθηκε στην αρχή την επέστρεφα και έτσι το κατάλαβε ότι δεν θα της περάσει. Κάποιο βράδυ της έδωσα και λίγο τσαγακι του βουνού, δεν ξέρω τι άλλο, υπομονή θα την ξεχάσει.

Από αρρώστια καλά πάμε.. τα στομάχια μας χάλια..μας το φύλαγε πασχαλιάτικα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα!!!

Να πω και εγώ με τη σειρα μου: δεν ξέρω πως θα ειναι όταν γεννηθει η μικρή. Για την ώρα ο Γιάννης την κοιλιά του τη φιλάει κάθε ώρα και στιγμη!Μάλλον περιμένει να δει τι έχει η Kinder εκπληξη χα χα!!!:tongue::tongue:

Εγώ δυστυχώς τον παιρνω αγκαλια συνέχεια. Μονίμως. Ειναι το μόνο που με απασχόλησε και ισως τοτε σκέφτηκα ότι θα έπρεπε να ειναι 3 χρονών.

Απο οικονομικά όλοι πια έχουμε βρεθει σε δυσκολότερη φάση, λόγω περικοπών! Αλλά δεν ήθελα και εγκυμοσύνη μετα τα 35! :( εσεις ειστε μικρούλες καλες μου! Εχετε χρόνια ακομα μπροστά σας!!!!

ΠΕΖΗ εγώ ειμαι χωρις βοήθεια. Αλλά πιστεύω ότι θα τα καταφέρω. Σε λίγο καιρο θα σας πώ! Ελπίζω να με ακουτε που θα γκρινιάζω!!!!:rolleyes:

Gio πως ειναι ο μικρος;; Εμεις ευτυχως σήμερα καλυτερα!:P

Να ευχηθώ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ! ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ (ισως ξαναμπώ)


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!!

Ευτυχώς την γλύτωσα φτηνά με την "γαστρεντερίτιδα" όπως επίσης και ο μικρός είναι μια χαρά, ενα βηχάκι μας έχει μείνει αλλα θα φύγει και αυτό!!!

Διακοπες τελικα΄αυθημερόν στα πεθερικά και τις υπόλοιπες 5 ημέρες στο σπίτι μας!!!!Σήμερα τελευταία μέρα στην δουλεια!!!!Τετάρτη ξανά!!!!

Για 2ο daf & neamanoula, μην με ξεχνατε ανήκω και εγω στο κλάμπ των "ΜΠΟΥΧΑΧΑ!!!!" και απο οικονομικής πλευράς δεν μπορούμε (εγώ λογικά θα σταματήσω για 9 μηνές και μετά κανένα 6μηνο, οπότε....ενα χρόνο μείον ένας μισθός-είμαι ελέυθ. επαγγ. και οχι μισθωτή....) και φυσικά ακόμη δεν πηραμε ανάσα απο τον μικρό να πάμε για ποιό μικρο!!!!ΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΑΑΑΑΑΑ

Για την πιπίλα ούτε που το σκέφτομαι....του αγόρασα κάποιες που δεν του άρεσαν και χτυπιέται μέχρι να του δώσω τις δικές του οπότε ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!Με το γάλα έχουμε κλασικά θέμα...δεν θέλει ποτήρι, με το μπιμπερό πίνει 100-150μλ με το ζόρι μόνο το βράδυ....τι να κανω δεν ξέρω....

Φιλιά σε όλες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φεύγουμε το απόγευμα για το χωριό. Θα δούμε πώς θα πάμε. ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

Και για όσες ρωτάτε ώς είναι με δυο μωρά, τρέχεις όλη μέρα, δεν προλαβαίνεις να φας, ένα μόνιμο άγχος να τα προλάβεις όλα και ο ύπνος περιορίζεται στις 3 με 4 ώρες. Συνέχεια λεω υπομονή, θα μεγαλώσει και η δεύτερη!!

Link to comment
Share on other sites

γειά σας μανούλες!!!

τι κάνετε ετοιμαζόσαστε για πάσχα???

εμείς δυστηχώς όχι!!! στην αρχή λέγαμε (έλεγα!!!) για εξοχικό το εξοχικό έγινε πυλωτή και τώρα κλεισμένοι στο σπίτι μακριά από όλους μιας και αρρώστησε ο ανηψιός επάνω κόλλησε τον παππού και την γιαγιά και σαν να μην έφτανε αυτό η πεθερά μου που έχει άσθμα το πήρε βαριά και σήμερα δυστηχώς μπήκε για εισαγωγή μιας και ο πυρετός δεν έπεφτε κάτω από 41!!!αυτά τα ωραία!!!!

κορίτσια μην αγχώνεστε για το δεύτερο!!!αν δεν σας "τύχει" καλύτερα να το βάλετε μπρος όταν εσείς νιώσετε έτοιμες!!! η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο κούραση πολύ μάλλον θα έλεγα και γιαυτό καλό θα είναι να είστε εντάξει ψυχολογικά!!! πάντως όσο και κούραση να είναι δεν έχω καλύτερο όταν βλέπω την μαίρη να λέει αγκου στην μπέμπα και αυτή να την κοιτάει μέσα στα μάτια και να προσπαθεί να της μιλήσει!!! ή όταν η μαίρη ζητάει την μπέμπα κοντά της παρεούλα όπως λέει για να της διαβάσει βιβλίο να κοιμηθεί!!!επομένως ναι είναι κούραση και πολύ θα έλεγα αλλά κάθε τι καλό στη ζωή μας θέλει κόπο για να γίνει πόσο μάλλον μια μεγάλη και σωστή οικογένεια!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αν εξαιρέσουμε τα των ασθενειων (περαστικα στους δικους σας july!!) εχετε πολυ αισιοδοξα νεα κοριτσακια μου!!

κ με κανατε να χαμογελασω λιγακι γιατι η εχουμε παθει γκαντεμιαση η κακο τσι ή δεν ξερω κ εγω τι αλλο με αυτη την πολυκατοικια που μενουμε!!!!!τι σας εχω πει απο την αρχη της χρονιας; παρολιγον διαρρηξη, σπασμενοι σωληνες αποχετευσης, αλλαγη ολων των καλοριφερ και τωρα...πυρκαγια!!ναι ναι , παραλιγο να γινουμε οβελιας αλλα τη γλυτωσαμε...:shock:

απο την αυτοψια κ απο ο,τι ακουσαν οι γειτονες στον 1ο, μαλλον μπηκαν χρηστες στο υπογειο, αναψαν για τη δοση τους κ πηραν φωτια κατι πανια κ μετα το υπογειο...καηκαν καποια ρολογια(κ το δικο μας), ο κοινοχρηστος πινακας κ γεμισε καπνους ολη η πολυκατοικια...ανοιξα την πορτα γιατι μου μυριζε κ τρελαθηκα παιδια, μπηκε μεσα ενας μαυρος καπνος , τα παιξα λεμε......αυτα στις 12 τη νυχτα...μεχρι τις 2 τη βγαλαμε στη βεραντα, ευτυχως ηρθε γρηγορα η πυροσβεστικη κ γλυτωσαμε τα πολυ χειροτερα.......κατα τις 3 πηγαμε στους γονεις μου κ κοιμηθηκαμε (ειχα κ πρωινο ξυπνημα , μια ομορφια)..... η ζημια ειναι μεγαλη μεν, αλλα ΕΥΤΥΧΩΣ οχι τεραστια, απλα θα ειμαστε χωρις ηλεκτρικο στις σκαλες, χωρις ασανσερ κ καλοριφερ ....μικρο το κακο πραγματικα ουτε που να σκεφτομαι .............

Link to comment
Share on other sites

αν εξαιρέσουμε τα των ασθενειων (περαστικα στους δικους σας july!!) εχετε πολυ αισιοδοξα νεα κοριτσακια μου!!

κ με κανατε να χαμογελασω λιγακι γιατι η εχουμε παθει γκαντεμιαση η κακο τσι ή δεν ξερω κ εγω τι αλλο με αυτη την πολυκατοικια που μενουμε!!!!!τι σας εχω πει απο την αρχη της χρονιας; παρολιγον διαρρηξη, σπασμενοι σωληνες αποχετευσης, αλλαγη ολων των καλοριφερ και τωρα...πυρκαγια!!ναι ναι , παραλιγο να γινουμε οβελιας αλλα τη γλυτωσαμε...:shock:

απο την αυτοψια κ απο ο,τι ακουσαν οι γειτονες στον 1ο, μαλλον μπηκαν χρηστες στο υπογειο, αναψαν για τη δοση τους κ πηραν φωτια κατι πανια κ μετα το υπογειο...καηκαν καποια ρολογια(κ το δικο μας), ο κοινοχρηστος πινακας κ γεμισε καπνους ολη η πολυκατοικια...ανοιξα την πορτα γιατι μου μυριζε κ τρελαθηκα παιδια, μπηκε μεσα ενας μαυρος καπνος , τα παιξα λεμε......αυτα στις 12 τη νυχτα...μεχρι τις 2 τη βγαλαμε στη βεραντα, ευτυχως ηρθε γρηγορα η πυροσβεστικη κ γλυτωσαμε τα πολυ χειροτερα.......κατα τις 3 πηγαμε στους γονεις μου κ κοιμηθηκαμε (ειχα κ πρωινο ξυπνημα , μια ομορφια)..... η ζημια ειναι μεγαλη μεν, αλλα ΕΥΤΥΧΩΣ οχι τεραστια, απλα θα ειμαστε χωρις ηλεκτρικο στις σκαλες, χωρις ασανσερ κ καλοριφερ ....μικρο το κακο πραγματικα ουτε που να σκεφτομαι .............

:shock::shock::shock::shock::shock: βρε κοριτσακι μου!Τι παθατε.Εχω μεινει!!!Το σπιτι ειναι δικό σας;; Αν οχι, μηπως να αλλάζατε???????


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε daf τι κακο ηταν αυτο παλι???Πραγματικα πιστευω οτι μερικα σπιτια ειναι γκαντεμικα, εχουμε τυχει σε γκαντεμικο σπιτι οταν ηρθαμε Θεσσαλονικη με τον συζυγο και απαπα μακρια..ολα πανε στραβα. Αν δεν κανω λαθος το νοικιαζετε νομιζω (μπορει να μη θυμαμαι και καλα) αλλα αν ειναι ετσι προτεινω να αποχωρισετε σιγα σιγα, ισως καποιος αλλο χωρος σας ¨παει¨καλυτερα ειναι εκνευριστικες οι αναποδιες. Ισως να ακουγεται υπερβολικη μια τετοια αντιδραση αλλα στο σπιτι που σας ελεγα που νοικιαζαμε φυσικα, ανα ενα χρονο μας κλεψαν καινουρια μηχανη αξιας 12,000 ευρω 5 μηνων μολις, επειτα απο ενα χρονο σαν σημερα Μεγαλη Πεμπτη μας κλεψαν το σπιτι με αποτελεσμα να χασω οτι χρυσαφικο ειχα αξιας 3-4.000 ευρω (σετ αρραβωνα, λιρες κ.λ.π) και επειτα στο μισο χρονο ξαφνικα πλυμμηρισε το διαμερισμα με καινουρια κρεββατοκαμαρα μεσα κ.λ.π οποτε αφου ειδαμε και αποειδαμε αποφασισαμε πιο γρηγορα να αγορασουμε σπιτι. DAF μου υπομονη και παραμεινετε κανε κανα ευχελαιο!;)


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε daf τι κακο ηταν αυτο παλι???Πραγματικα πιστευω οτι μερικα σπιτια ειναι γκαντεμικα, εχουμε τυχει σε γκαντεμικο σπιτι οταν ηρθαμε Θεσσαλονικη με τον συζυγο και απαπα μακρια..ολα πανε στραβα. Αν δεν κανω λαθος το νοικιαζετε νομιζω (μπορει να μη θυμαμαι και καλα) αλλα αν ειναι ετσι προτεινω να αποχωρισετε σιγα σιγα, ισως καποιος αλλο χωρος σας ¨παει¨καλυτερα ειναι εκνευριστικες οι αναποδιες. Ισως να ακουγεται υπερβολικη μια τετοια αντιδραση αλλα στο σπιτι που σας ελεγα που νοικιαζαμε φυσικα, ανα ενα χρονο μας κλεψαν καινουρια μηχανη αξιας 12,000 ευρω 5 μηνων μολις, επειτα απο ενα χρονο σαν σημερα Μεγαλη Πεμπτη μας κλεψαν το σπιτι με αποτελεσμα να χασω οτι χρυσαφικο ειχα αξιας 3-4.000 ευρω (σετ αρραβωνα, λιρες κ.λ.π) και επειτα στο μισο χρονο ξαφνικα πλυμμηρισε το διαμερισμα με καινουρια κρεββατοκαμαρα μεσα κ.λ.π οποτε αφου ειδαμε και αποειδαμε αποφασισαμε πιο γρηγορα να αγορασουμε σπιτι. DAF μου υπομονη και παραμεινετε κανε κανα ευχελαιο!;)

Αλλο πάλι και τουτο! Πω πω! Μακρια!!! Γι΄αυτο ειπα και εγώ στη Daf αν δεν ειναι δικο τους να την κάνουν!!!!

Ειμαι απογοητευμένη. Ειναι απο τις μέρες που ο μικρος με έσκασε. Ολη τη μέρα ήταν καλο παιδάκι αλλα το βράδυ...τυραννος! Ετυχε ο πατέρας του να ειναι πολυ κουρασμένος και έτσι κοιμηθηκε απο τις 10. Ο μικρος με τρέλανε. Αλλα εκει που τα ειδα, ηταν με τον ύπνο του. Πως να τον μάθω να κοιμάται μόνος του βρε κορίτσια; Πειτε μου σας παρακαλω. δεν αντεχω άλλο. 1,5 ωρα τον ειχα και το πάλευα. μια ηθελε νερο, μια αγκαλια, μια να κάνει μπανιο :shock:, μια να πάμε στο σαλόνι κλπ. και τελικα κοιμήθηκε στο κρεβατι που εχω στο δωμάτιο του για βοηθητικο. Και τη συνέχεια την ξέρω. Θα πάω να τον μεταφέρω, θα Ξυπνησει, θα καταλειξουμε πάλι στο δωμάτιο μας! Ουφ...Και άλλα πολλα ήθελα να σας πώ αλλα τι φταιτε και εσεις;;; Θα πάρω 2 γερες ανάσες και θα τα ξεχάσω πάλι!

σας φιλώ και ευχομαι σε όλες ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ, ΜΕ ΥΓΕΙΑ!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!!!

Καλοφωτισμενοι να είμαστε όλοι μας και κυρίως τα μωρα μας και η αγάπη να πλημμυρίσει τις καρδιές μας τις άγιες αυτές μέρες!

Καλά να περάσουμε!!!!!!!!!!!!:D


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...