Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κοριτσακια μου

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗΗΗ!!!

Να ειμαστε καλα εμεις και τα μωρα μας!!!!! Ελπιζω να τα περασατε ολες πολυ ομορφα αυτες τις ημερες!!!! Εμεις μια χαρα!!!!! Να ειμαστε ολοι καλα!!!! Φιλακια πολλα και καλη επιστροφη σε ολες σας!!!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ! εΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΓΙΩΡΓΟ ΤΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ! Να τον ΧΑΙΡΕΣΤΕ κοριτσάκια μου! Γερος και καλοτυχος!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και σε οσους γοιρτάζουν!!!!!!!!!!!!!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλες μας!!

ΓΙΩΡΓΑΚΗ να είσαι πολύχρονος και να χαίρεσαι την αδελφούλα και τους γονείς σου!!

Πολύ κούραση βρε κορίτσια!!!! Θα τα πούμε με το καλό αύριο.. φιλιά σε όλες και να είστε γερες!!

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στο Γιωργο!!!!Κατερινα μου να τον χαιρεστε και την αδερφουλα του πλεον, να ειναι γερος και δυνατος!!!!!

Βλεπω επιστρεφουμε σιγα σιγα...φιλακια!!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ!!!!Με το καλό τα μπεμπάκια που έρχονται!!!

Συμπεθέρα έχω μείνει αφωνη με αυτό που σας έτυχε....Παναγιά μου....περαστικά σας....

ΓΩΓΟ.....ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΕ Η ΜΑΝΟΥΛΑ, Ο ΠΑΤΕΡΟΥΛΗΣ ΚΑΙ Η ΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΣΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!! Να χαιρόμαστε όλες τα παιδάκια μας και με το καλό και τα καινούρια!!!

Κι εμείς περάσαμε ωραία, αν και πολύς κόσμος - πολύ βαβούρα... Αλλά ο Γιώργος περνάει τέλεια με τον ξάδερφό του σε συνδυασμό με τον κήπο, οπότε χαλάλι και το ξεβόλεμα το δικό μου για 2 μερούλες!!

Το Σάββατο που πήγαμε εκδρομή, αλλά και Κυριακή Δευτέρα που ήμασταν Χαλκίδα, η μικρή το έπαιξε καλό κορίτσι, κοιμόταν του καλόυ καιρού και τέτοια, μόλις γυρίσαμε, πάλι τα ίδια, όλο αγκαλιά, να μην μένει καθόλου στο κρεβάτι για ύπνο. Εκεί που κοιμάται, μόλις την ακουμπάω ξυπνάει. Θ την τσουρομαδήσω!!!! Μόνο χτες το βράδυ κοιμήθηκε μόνη της 3,5 ώρες και μου κανε τη χάρη να απλωθώ λιγάκι, αλλιώς κοιμάται πάνω μου το τερατάκι... Θυμήθηκα ένα ντοκιμαντέρ που είχα δει παλιά, έτσι κοιμούνται και τα γοριλάκαι, και οι γοριλίνες δεν κουνιούνται για να μην τα ξυπνήσουν... Είμαι χαμένη απο χέρι!!!!

Κατά τα άλλα κοριτσάκια μου σε λίγες μέρες έχουμε επέτειο γνωριμίας με τον ντρούλη, 4 χρόνια μαζί, κι έχουμε ήδη 2 παιδιά, να μαστε καλά!!!

Φιλιά σε όλες θα ξαναμπω μόλις η μικρή με αφήσει και καθόλου...

ΖΗΤΩ Ο ΜΑΡΣΙΠΠΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣ΅!!!!!!!!!!!!!!!!:tongue:


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΑΣ!!!!!

Κι εμείς περάσαμε καλά, ο μικρός βρήκε τη χαρά του με τα ξαδέρφια του, εγώ είχα μόνο το μωρό, γλίτωσα το μαγείρεμα γιατί μαγείρευε η πεθερά μου και δεν θέλαμε να τελειώσουν οι μέρες και να γυρίσουμε πίσω! Αν και συναχωθήκαμε άπαντες με αυτό τον άστατο καιρό. Είμαστε τώρα με φυσιολογικούς ορούς για τα μικρά και καραμέλες για ο λαιμό για μας.

Χρονια πολλά και στο Γιωργάκη της Κατερίνας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια χρόνια πολλά με υγεία να χουμε όλες να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας κ με το καλό τα μωράκια τα 2α.

Περαστικά σε όλους κ βάλτε μας κ μας στο κλάμπ των άρρωστων .. Δεν θα το πιστεψετε πάλι γαστρεντεριτιδα αλλά αυτη τη φορά βαρβατη στο τσακ γλιτωσα τον ορό στο νοσοκομειο αφού εκλεισα 24 ωρες με εμετο κ διάροια συνεχως Τωρα ξεκινησα σιγα σιγα τα υγρα πηρα κ αλμορα κ προσπαθώ να συνέλθω.Η μικρή ενα μάτσο χαλια κι αυτη ... Αυριο παω για αυχενική κ να δω το μωρό μου που ανησυχώ κ γι αυτο αν είναι καλά.Κολλησαμε κι εμεις απο το μικρό του αδερφού μου δηλ κολλησα εγω η μικρή κ η γιαγιά που πηγε στο νοσοκομειο κι αυτη η κακομοίρα ...

Οσο για τους συζύγους κ τη 2η εγκυμοσύνη αφηστε το έχω κάτι νευρα Εγω ημουν να πεθανω κ να βγάζω πρασινιλες απ το στομ'αχι ( σορυ για την περιγραφή ) κ τον ακούω να λέει στη μάνα του οτι μονο για την μικρή τον νοιάζει μη κολλήσει . Φυσικά το πλήρωσε ακριβά αυτό που είπε στη συνέχεια κι ακομα μου ζητα συγνωμη αφού ειδε τι πέρασα

Παντως κι εγω σαν την αγαπημένη μου συμπεθέρα δεν ήθελα νακάνω 2ο παιδί μετά τα 35 Οπως καταλαβαινετε έιμαστε τα πουρά της παρέας .. Αχ συμπεθερούλα μου έφτασε η ώρα να γεννησεις κι εσυ Αληθεια τον Γιαννη με καισαρική τον έκανες ????

Εγω σκεφτομαι απο τωρα την καισαρική κ αγχωνομαι ....Με τον ύπνο πάντως αντιμετωπίζουμε κι εμεις θέμα δηλ ενω κοιμαται μονη της κι όλα καλά το βράδυ ξυπνα συνεχώς κ μας φωνάζει κ θελει να έρθει μαζί μας οποτε την 3η φορά που θα ξυπνησει κι αφου σερνομαστε κ οι 2 με τον σύζυγο αφου σηκωνόμαστε εναλλαξ την παιρνουμε μαζί μας . Τωρα μετα απο 10 μέρες που κοιμόμασταν μαζί στα Τρίκαλα θα δεινοπαθησουμε το βλέπω ..

DaF βρε κοριτσι μου τι γκαντεμοσαυριαση είν αυτή . Ουφ πάλι καλά που δεν είχατε χειρότερα... Το σπιτακι σας είναι δικό σας κ το χετε φτιάξει πολύ πολύ όμορφο δύσκολο το αφήνεται απλά τοσο να είναι το κακό και μην ακους για περιοχή κ βλακειες κ εγκληματικότητα Εχω βρει μαθητρια να χτυπαει ένεση ακομα κι εδω σε μας στο πισω μέρος της πυλωτης μας .. Που να δεις τι γινεται γύρω γυρω απο σύριγγες πεταμενες λόγω των λυκειων που είναι εδω κοντά κ να μην μιλήσω βέβαια για διαρρηξεις Οποτε είναι να μην σου τύχει ..

Κατερινουλα να χαιρεσαι τον Γιωργάκη μας κ να τον δεις όπως επιθυμεις !!!Φιλια σε όλη την οικογένεια . Ο Θανάσης ποτε θα ξαναβγει στους Σεφ ?? Τι ωραια εκπομπή κ να φανταστεις πως δεν την ήξερα μεχρι που έβαλες το λινκ κ τωρα την βλέπω όποτε μπορώ !!!

Κοριτσακια μου σας φιλώ πολλές ευχες ξανά κ παντα με υγεια όλες μας !!!


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια χρόνια πολλά με υγεία να χουμε όλες να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας κ με το καλό τα μωράκια τα 2α.

Παντως κι εγω σαν την αγαπημένη μου συμπεθέρα δεν ήθελα νακάνω 2ο παιδί μετά τα 35 Οπως καταλαβαινετε έιμαστε τα πουρά της παρέας .. Αχ συμπεθερούλα μου έφτασε η ώρα να γεννησεις κι εσυ Αληθεια τον Γιαννη με καισαρική τον έκανες ????

Εγω σκεφτομαι απο τωρα την καισαρική κ αγχωνομαι ....Με τον ύπνο πάντως αντιμετωπίζουμε κι εμεις θέμα δηλ ενω κοιμαται μονη της κι όλα καλά το βράδυ ξυπνα συνεχώς κ μας φωνάζει κ θελει να έρθει μαζί μας οποτε την 3η φορά που θα ξυπνησει κι αφου σερνομαστε κ οι 2 με τον σύζυγο αφου σηκωνόμαστε εναλλαξ την παιρνουμε μαζί μας . Τωρα μετα απο 10 μέρες που κοιμόμασταν μαζί στα Τρίκαλα θα δεινοπαθησουμε το βλέπω ..

Αχ και σε σκεφτόμουνα!!!! ¨Ολα καλά;;;; Εγώ φυσιολογικά γέννησα τον Γιάννη μου...Τώρα όμως δεν ξέρω..Η μπέμπα ακομα στο πλάι ειναι! αχ δεν ξέρω!!!!

Οσο για τον υπνο...Αστα. 3 μέρες στην πεθερα μου που κοιμόταν μαζί μας ήταν αρκετα για να με φωνάζει πλέον απο τις 2 για να τον πάρω στο κρεβάτι. Και έχω περάσει 1,5 ώρα μέχρι να τον κοιμίσω...

ΕΡΩΤΗΣΗ:Εσεις κορίτσια πως κοιμίζετε τα μικρά σας;;Εχουν μάθει μόνα τους;; Και αν ναι πως τα καταφέρατε;;;

και επιπλέον...μανουλες με τα νέα μωράκια (κατερινα, July και Αντα) έχετε χωριστο δωμάτιο για τα κοριτσάκια σας;;;;;

Αυτά για την ωρα...Ο καιρος περνάει κορίτσια μου...πλησιάζω και εγώ!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρίγια, περαστικά σας! Και να πάνε όλα καλά στην αυχενική!

Λοιπόν, για να κοιμηθεί ο Θανάσης θέλει κάποιον από μας στο δωμάτιο να του τραγουδάει μέχρι να τον πάρει ο ύπνος. Θα ήθελα να κοιμάται μόνος του, αλλά δυστυχώς, αν καταλάβει ότι βγαίνουμε από το δωμάτιο, και μισοκοιμισμένος να είναι, ξυπνάει και φωνάζει. Έτσι δεν μπορώ να κοιμίσω και τα δυο μαζί γιατί την ίδια ώρα θέλει να κοιμηθεί και η μπέμπα, οπότε, παίρνει ο άντρας μου το Θανάση και εγώ το μωρό, το οποίο για την ώρα κοιμάται στο καρότσι και μετά τη μεταφέρω στο λίκνο της που βρίσκεται στο δωμάτιό μας. Μέχρι 6 μηνών μπορεί να μείνει εκεί. Στο μεταξύ ίσως μετακομίσουμε, οπότε θα έχει το δικό της. Διαφρετικά, θα πάει μαζί με το Θανάση. Μέχρι τότε όμως βλέπουμε....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπέλες μου..:P

Marigia μου περαστικά σου κοπέλα μου και να προσέχεις!! Πω πω ούτε να το φανταστώ και εγκυμοσύνη και όλο αυτό που πέρασες!! Όσο για τους άντρες θα πω μόνο πως έχεις έναν αντιπροσωπευτικό από το έιδος!! Αυτό είναι και καλό και κακό ταυτόχρονα. Τον δικό μου τον εκδικήθηκα πριν από λίγο καιρό που αρρώστησε και τον άφησα μόνο του χωρίς να τον περιποιηθώ καθόλου! Έτσι για να δει πως είναι. Ε μα!! Μόνο αυτός υποφέρει και οι υπόλοιποι να έχουμε τα ίδια χάλια και να κάνουμε και όλη τη λάτρα και το ντάντεμα!! Πάντως και εμείς με βήχα και εισπνεόμενα είμαστε πάλι.. η γύρη ίσως.. υπομονή.. Μη φοβάσαι την δεύτερη καισαρική καθόλου!! Θα τα ξέρεις όλα από πριν και θα σου έρθει πολύ πιο ομαλά θα το δεις!

Daf μου μόλις το είδα τι περάσατε και εσείς! Συμβαίνουν αυτά έχω να σου πω και αφού είσασταν τόσο τυχεροί ξέχνα το. Στο παλιό μου σπίτι πήγε να μας κάψει μια γιαγιά με ένα τηγάνι... όσο για την εγκληματικότητα παντού υπάρχει..

Κατερινάκι ς πότε με το καλό θα μπεις;; 'Ηρθε η ώρα.. με το καλό!! Την δική μου για να κοιμηθεί την βάζω όσο πιο νυσταγμένη γίνεται στο κρεβάτι και αν δεν είναι επιμένω να μείνει εκεί, την ξαναβάζω της δίνω λίγο από το γάλα που άφησε στο κρεβάτι, της δίνω τα βιβλία της. Ευτυχώς τελευταία δεν έχουμε πρόβλημα παρόλο που έκοψε και την πιπίλα..

Κατεριν@κι πολύ τερατίνα η μικρή σου.. έτσι είναι οι κόρες παιδί μου, σε βασανίζουν από την κούνια τους!!! Την έκπομπή του Σκαι τη βλέπουμε και εμείς πια χάρη στο Θανάση. Η μεγάλη τον αναγνώρισε κάποια φορά και με φώναζε.. Είναι όντως πολύ καλύτερη από άλλες που κυκλοφορούν..

Θα τα ξαναπούμε αργότερα.. φιλιά..

Link to comment
Share on other sites

Βρε ΜΑριγιά μου περαστικά, άντε πάλι τι σας βρήκε... Κι εσείς Βαλλού μου περαστικά, αν και μπορεί να είναι όντως από την άνοιξη. Τι άνοιξη δηλαδή σήμερα, μούχλα Θεε μου!!!

Εμάς ο Γιώργος κοιμόταν μόνος του μετά από κανένα 10λεπτο τραγουδάκι-ιστουριούλα, του έλεγα Γιώργο μου τώρα είναι νύχτα και κοιμόμαστε, και θέλει και η μαμά να πάει να κοιμηθεί, σ αγαπώ πολύ, κοιμήσου ήσυχα, θα τα πούμε το πρωί και σηκωνόμουν. Αυτός μου έλεγε εντάξει μαμά πήγαινε και έφευγα και κοιμόταν. Αυτά πριν γεννήσω. Διατάρθηκε αρκετά το συστημα, αλλά έχουμε επανέλθει σχεδόν στα φυσιολογικά μας, το θέμα είναι ότι εγώ συνήθως θηλάζω εκείνη την ώρα που πάει για ύπνο οπότε τον κοιμίζει ο μπαμποάς του ή η γιαγιά. Μου χει λείψει πολύ το λουλούδι μου....

Κατερινάκι μου, με τον Γιάννη θα πρέπει να το μεθοδεύσεις λιγάκι, γιατί τώρα που θα γεννήσεις θα έχεις θέμα με τόσο χρόνο που του παίρνει να κοιμηθεί. Κοιμάται και με άλλον ή πρέπει να είσαι εσύ εκεί? Ίσως μια αλλαγή στο κρεβάτι του με κάτι που θα του άρεσε να τον δελεάσει? Επίσης, η πλύση εγκεφάλου όλη την ημέρα πιάνει αρκετά, βλέπε Daf σε αυτό το θέμα, έχει κάνει πολλα πειράματα:D:D Θα τον μπιριμπιριάζεις συνεχώς για το τι ήσυχα πρέπει να κοιμόμαστε κλπ

Εμείς στο σπίτι δεν έχουμε δεύτερο παιδικό δωμάτιο, οπότε θα μπουν μαζί τα παιδιά. Κι εγώ στην αρχή ήμουν με τον αδερφό μου και μέχρι το δημοτικό δηλαδή, ενώ υπήρχε κι άλλο δωμάτιο, το είχαμε κάνει παιδότοπο γιατί μας άρεσε να κοιμόμαστε μαζί. Νιώθεις και μια ασφάλεια μαζί με το αδερφάκι σου... Κια πιστεύω ότι και ο ύπνος γίνεται ευκολότερος στο μικρότερο παιδάκι γιατί αισθάνεται κάποιον δικό του κοντά.

Τώρα θα ήθελα να περιμένω αρκετά να τους βάλω μαζί για να στρώσει κάπως ο ύπνος της και να μην τον ενοχλεί συνεχώς, αλλα από Ιούνιο που θα πάμε στο εξοχικό έχουμε στενότητα χώρου, οπότε θα είμαι με τα δύο παιδιά μαζί στην κρεβατοκάμαρα.:eek: Στο σαλόνι στον καναπέ που ανοίγει θα κοιμουνται οι γονείς μου. Να δω πού θα χωρέσουν 2 κρεβατάκια στο δωμάτιο, γιατί το να κοιμαμαι με τον Γιώργο στο κρεβάτι 2-3 μήνες δεν παίζει, άντε να του το κόψω μετά. Άσε που θα πηγαινοέρχεται και ο Θανάσης, πού θα κοιμάται κι αυτός ο καημένος όταν διανυκτερεύει!! Μεγάλωσαν και τα παιδιά μας, για να κοιμηθούμε και οι 3 μαζί θέλουμε υπερδιπλο!!!

Όσο για την εκπομπή, ο Θανάσης έχει εμφανιστεί 2 φορές θα σας βάλω και το δεύτερο λινκ να το δείτε, γιαμ γιαμ!!!!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...