Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ονομα για κοριτσακι,τη γμωμη σας παρακαλω!!!!


charline

Ποιό από τα 3 ονόματα;  

48

  1. 1. Ποιό από τα 3 ονόματα;

    • Ιωσηφίνα
      12
    • Μελιτίνη
      30
    • Μόνικα
      5


Recommended Posts

Καλημερα σε ολες/ους!!Ειμαι νεο μελος στο φορουμ.Διαβασα ολα τα σχετικα θεματα και αποφασισα να ζητησω τη γνωμη σας και τις ιδεες σας!Ειναι νωρις ακομα βεβαια αλλα προτιμω να βρω ενα ονομα για την μπεμπα που ερχεται απο τωρα.Της πεθερας εχει ακουστει ηδη και της μητερας μου δεν μου αρεσει.Δεν αρεσει ουτε στην ιδια!

Εχω σκεφτει τα εξης ονοματα:

Ιωσηφινα

Μελιτινη

Μονικα

Σας αρεσουν;Ποιο θα επιλεγατε;

Επισης αν μπορειτε να μου προτεινετε και καποιο γαλλικο ονομα.

Please περιμενω σχολια σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 92
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ax koritsi mou auta ta onomata poso mas vasanizoun!! :tongue:

To Melitini dn to xw ksana akousei alla maresei!! Vevaia maresei kai to Monika paraaa poli!!

Ta gallika pws sou rthan?! Exere rizes?!

Pantws to Amelia kai to Antouannete einai gallika, opws episis kai to Klairi p sta gallika pari na pei kathari, hmmm kai to Karolina poli omorfo, to Sesilia, to Selina kai to Charlotte pou vevaia an kai galliko to xrisimopoioun poli kai oi aggloi san onoma.. Auta kserw!!

Elpizw na boithisa!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Salomisofia σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!Απο το Μελιτίνη βγαινει το Μελίνα,αλλα μου αρέσει περισσότερο ολόκληρο.Ψάχνω κάποιο γαλλικό ονομα γιατί στο ταξίδι μας εκεί όπως υπολογίσαμε έγινε η σύλληψη!!!!Το Καρολίνα μου αρέσει.Και το Charlotte αλλά το εχω απορριψει γιατί ακούγεται πολύ ξένο.

Link to comment
Share on other sites

Από τα τρία ονόματα που αναφέρεις κι εγώ θα προτιμούσα το Μελιτίνη...

Αναφορικά τώρα με το Γαλλικό όνομα, θα πρότεινα το Ζιζέλ, το οποίο μου αρέσει ιδιαίτερα!

:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα δεν μου ακούγεται πολύ ξενικό. Γνωρίζω μια κυρία με αυτό το όνομα & προφανώς το έχω συνηθίσει. Με παραπέμπει σε αρχοντική & ιδιαίτερη φυσιογνωμία.

(όταν πρόκειται να πάρει κανείς απόφαση για το όνομα του παιδιού του, που θα το ακολουθεί μια ζωή, καμιά φορά τίποτα δεν του κάθεται καλά & δυσκολεύεται πολύ... Παθούσακι εγώ, αν & ψάχνω μόνο υποκοριστικό)

Αν σκεφτώ κάτι άλλο θα επανέλθω!

:)

Link to comment
Share on other sites

Εύα,Λία,Λίλα,Γκέλυ,έχω διαβάσει ότι και το Εβελίνα βγαίνει από εκεί.Εγώ δεν το έχω με τα υποκοριστικά!!Μακάρι να βρεις ένα που να σου αρέσει!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και με το καλο η βαφτιση! γαλλικα ονοματα που μπορω να σκεφτω ειναι το βιβιάν ή βίβιαν που βγαινει απο το παρασκευη και το βαλερί απο το βαλέρια, και το μελανή χωρις σκεψη θα σου προτινω και το δικό μου, ναταλή :mrgreen:

απο τα 3 ονοματα που αναφερες μου αρεσει το ιωσηφινα, ζοζεφιν δλδ


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σου πω την αλήθεια δεν με τρελαίνει κανένα από τα 3 ονόματα, αλλά θα διάλεγα το Ιωσηφίνα.

Τώρα για Γαλλικό όνομα... χμμ.. Υβόννη; Ναταλία

Είναι άπειρες οι επιλογές. Πρέπει να περιορίσεις λίγο τα κριτήρια... πχ υπάρχει κάποιο γράμμα που προτιμάς ώς αρχικό;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το όνομα Ναταλή!!! Πολύ καλή επιλογή!

(όσο για τα υποκοριστικά του Ευαγγελία έχω πάρα πολλά, αλλά δεν καταλήγω... Γενικά δεν προτιμώ υποκοριστικά, αλλά στη σκέψη ότι στο χωριό θα της κολήσουν κανένα Βαγγελιώ 'η Λίτσα, θα επιλέξω υποκοριστικό!)

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Απο τα ονόματα που προτεινεις ψηφιζω Μελιτινη! Από το Ευαγγελία έχω ακούσει και το Εβίνα! Όσο για γαλλικό...χμ, Αλίκη - Alice ίσως? Με το καλό το κοριτσάκι σου!!


TJhAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ekavi, αυτό είναι το επικρατέστερο, από κουβέντες που έχω κάνει με φίλες όπως& το Εύα. Όμορφα είναι αλλά όπως παραδέχομαι αλλού είναι το πρόβλημά μου...

Charlìne, πως θα σου φαινόταν να βαφτίσετε το κοριτσάκι σας Σοφία & να τη φωνάζετε Σόφι (αν & νομίζω ότι στα γαλλικά τονίζεται στη λήγουσα).

Το Σόφι 'γαλλοφέρνει', χωρίς να ακούγεται ξενικό, είναι όμορφο & το κοριτσάκι σας θα έχει & γιορτούλα (γνωστή εννοώ)

:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...