Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2015


stafylaki

Recommended Posts

Πατάς σε κάποιο από το δικό μας που σου αρέσει, και στη σελίδα φτιάχνεις το τικεράκι εγκυμοσύνης που σου αρέσει (βάζεις τις ημερομηνίες και το κάνεις όπως σου αρέσει).

Αντιγράφεις τον κώδικα BBcode και μετά εδώ πηγαίνεις στον Πίνακα ελέγχου (πάνω αριστερά) και κάνεις Επεξεργασία Υπογραφής. Εκεί επικολλάς τον κώδικα και πατάς αποθήκευση.


tt1e3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μακάρι stafylaki τυχερή είσαι φτάνουν οι μέρες. Εγώ θα μαι πέντε εβδομάδων μόνο οπότε μάλλον δύσκολο να ακούσουμε καρδούλα. Δεν πειράζει, ας έχει εμφυτευτεί σωστά και το ξαναβλέπω μετά. Didi κουλά τα tickerakia τώρα που το'πες το πρόσεξα. Τερ είχα 14 Δεκέμβρη τώρα πως το έβγαλε δεν ξέρω. Έτδι κιάλλιώς δεν μετράω ημέρες, είναι πολύ μακριά!!

Ό,τι να 'ναι βγάζουν... Εγώ έχω ΤΕΡ 12/12, αλλά με μεγάλο κύκλο. Στο τικεράκι βάζω ΠΗΤ. Αυτή που μου δείχνει το ίντερνετ εν πάση περιπτώσει...

Αυτο πανω απο ολα κοριτσι μου,να ειναι καλα κ ας το ακουσουμε κ την επομενη φορα!!!!παντως βρε κοριτσια σημερα εχω πολλα νευρα ,ολα μου φταινε μου ερχεται να αρχιζω να τσιριζω...

Εγώ πάλι δεν έχω καθόλου νεύρα! Κουρασμένη είμαι απλώς και λίγο με πονάει το στήθος μου...


tt1e3
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μου περασουν κ εμενα δεν μπορω να εχω νευρα χαλιεμαι γενικως....με εχει τρελανει κ η συχνοουρια αστα να πανε,πολυ νωρις ξεκινησε νομιζω...αλλα ευτυχως μεχρι στιγμης ουτε ζαλαδες ουτε εμετοι καθολου..καλο κακο;;θα δειξει!!!!εσεις εχετε αλλα συμπτωματα;;διαφοροποιουνται απο μερα σε μερα;;


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Και εγώ λίγα νεύρα που και που με τον άντρα μου έχω και υπνηλία. Τίποτε άλλο εκτός απτο πρήξιμο πάνω κάτω:tongue:. Μου συμβαίνει όμως το εξής: ενώ είμαι και εγώ οδηγός,αυτην την περίοδο όταν οδηγεί με ανχώνει και με εκνευρίζει. Εσάς σας συμβαίνει;


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, αν δεν αγχωνόμουν με το θέμα του μωρού και να πάνε όλα καλά, θα περνούσα την πιο ήρεμη περίοδο της ζωής μου, δεν εκνευρίζομαι καθόλου.

Εκτός από ένα μικρό ανακάτεμα, όταν περπατάω, λίγες κράμπες χαμηλά και τον πόνο στο στήθος, δεν έχω τίποτα άλλο (προς το παρόν βέβαια)!

Βέβαια σήμερα έπαθα έναν μικρό πανικό, γιατί ξύπνησα, πήρα το χάπι του θυρεοειδή και επειδή πεινούσα πολύ έφαγα κατά λάθος πριν περάσει μισάωρο (σκέφτηκα ότι λόγω σακχάρου δεν πρέπει να αφήνω πολλές ώρες το στομάχι άδειο).

Πήρα τον ενδοκρινολόγο και ευτυχώς μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, αρκεί να είμαι προσεκτική τις επόμενες ημέρες.


tt1e3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! Και εγώ λίγα νεύρα που και που με τον άντρα μου έχω και υπνηλία. Τίποτε άλλο εκτός απτο πρήξιμο πάνω κάτω:tongue:. Μου συμβαίνει όμως το εξής: ενώ είμαι και εγώ οδηγός,αυτην την περίοδο όταν οδηγεί με ανχώνει και με εκνευρίζει. Εσάς σας συμβαίνει;

Φραουλιτσα ετσι ειμαι κ εγω μερικες φορες ποναει κ το στομαχι....δε πειραζει χαλαλι για τα μωρακια μας θα τα αντεξουμε!!!αυριο παω στη γιατρο κ εχω λιγο αγχος γι το τι θα δουμε;;;


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, αν δεν αγχωνόμουν με το θέμα του μωρού και να πάνε όλα καλά, θα περνούσα την πιο ήρεμη περίοδο της ζωής μου, δεν εκνευρίζομαι καθόλου.

Εκτός από ένα μικρό ανακάτεμα, όταν περπατάω, λίγες κράμπες χαμηλά και τον πόνο στο στήθος, δεν έχω τίποτα άλλο (προς το παρόν βέβαια)!

Βέβαια σήμερα έπαθα έναν μικρό πανικό, γιατί ξύπνησα, πήρα το χάπι του θυρεοειδή και επειδή πεινούσα πολύ έφαγα κατά λάθος πριν περάσει μισάωρο (σκέφτηκα ότι λόγω σακχάρου δεν πρέπει να αφήνω πολλές ώρες το στομάχι άδειο).

Πήρα τον ενδοκρινολόγο και ευτυχώς μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, αρκεί να είμαι προσεκτική τις επόμενες ημέρες.

Didi προπσαθησε να μην αγχωνεσαι οσο γινεται!!!να σε ρωτησω το θυρεοειδη τον εχεις χρονια;;πως το καταλαβες;;εγω ειχα κανει εξεταση μια φορα κ δεν ειχα αλλα μου ειπαν οτι μπορει να σου βγει οποτε ναναι,εχει συμπτωματα;;;


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Stafylaki έφτασε η μεγάλη μέρα!!! Θα δείς το εμβρυάκι σου!!! Τί τέλεια!!!! Άντε να παίρνουμε σειρά σιγά σιγά!!!:-D:-D. Εγώ δεν έχω καθόλου συμπτώματα, εκτός απο το πρήξιμο και έχω αρχίσει να ανησυχω. Μπορεί να είναι και που προσέχω τί τρώω. Θα δούμε. Όσο για το θέμα θυροειδής εγώ έχω απο το δημοτικό. Δεν είναι τίποτα. Τώρα στην εγκυμοσύνη όλες τον ελένγχουν γιατί στην αρχή, αν θυμάμαι καλά, το εμβρυάκι δεν έχει αδένα και τραβά ορμόνες απο σένα. Η αδελφή μου που δεν είχε θέμα στην εγκυμοσύνη χρειάστηκε χαπάκι. Δεν είναι τίποτα όμως. Όταν όμως έχεις θυροειδή πρέπει να το ν προσέχεις πολύ γιατί μπορεί να έχεις διάφορα προβλήματα. Πως είστε εσείς κορίτσια; Έχετε καθόλου συμπτώματα;

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια συγχαρητηρια για τις εγκυμοσυνες σας , να εχετε γερα μωρακια στην αγκαλια σας.Και αναρωτιομουνα: μα που ειναι οι μανουλες Σεπτεμβριου? Πρεπει να εμφανιστουν οπου ναναι:rolleyes: τι ωραια ολες οι κοπελες κανουν παιδακια!!! εγω ειμαι στις μανουλες Αυγουστου '15 στο τριτο μου παιδακι και τρελαμενη οπως εσεις.Καλη μας επιτυχια λοιπον!:wink:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια συγχαρητηρια για τις εγκυμοσυνες σας , να εχετε γερα μωρακια στην αγκαλια σας.Και αναρωτιομουνα: μα που ειναι οι μανουλες Σεπτεμβριου? Πρεπει να εμφανιστουν οπου ναναι:rolleyes: τι ωραια ολες οι κοπελες κανουν παιδακια!!! εγω ειμαι στις μανουλες Αυγουστου '15 στο τριτο μου παιδακι και τρελαμενη οπως εσεις.Καλη μας επιτυχια λοιπον!:wink:

Ευχαριστουμε πολυ!!!!συγχαρρητηρια κ σε σενα με το καλο το τριτο μωρακι σου,να τα χαιρεσαι ολα!!!!και εγω ανυπομονω να μαζευτουμε πολλες Σεπτεμβριανες μανουλες!!!!!!ολες οι συμβουλες κ οι αποψεις δεκτες βεβαια απο ολες τις μανουλες!!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Stafylaki έφτασε η μεγάλη μέρα!!! Θα δείς το εμβρυάκι σου!!! Τί τέλεια!!!! Άντε να παίρνουμε σειρά σιγά σιγά!!!:-D:-D. Εγώ δεν έχω καθόλου συμπτώματα, εκτός απο το πρήξιμο και έχω αρχίσει να ανησυχω. Μπορεί να είναι και που προσέχω τί τρώω. Θα δούμε. Όσο για το θέμα θυροειδής εγώ έχω απο το δημοτικό. Δεν είναι τίποτα. Τώρα στην εγκυμοσύνη όλες τον ελένγχουν γιατί στην αρχή, αν θυμάμαι καλά, το εμβρυάκι δεν έχει αδένα και τραβά ορμόνες απο σένα. Η αδελφή μου που δεν είχε θέμα στην εγκυμοσύνη χρειάστηκε χαπάκι. Δεν είναι τίποτα όμως. Όταν όμως έχεις θυροειδή πρέπει να το ν προσέχεις πολύ γιατί μπορεί να έχεις διάφορα προβλήματα. Πως είστε εσείς κορίτσια; Έχετε καθόλου συμπτώματα;

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ!!!

Γλυκια μου φραουλιτσα κ ολες οι κοπελες εδω..τελεια δε λες τιποτα!!!!φανταστικα!!!!ειδαμε σημερα σακο κ μια μικρη κουκιδιτσα μεσα παθαμε πλακααααα,αν κ ειναι πολυ νωρις ακομα κ δε φαινεται με υπυρυχο κοιλιας καναμε κολπικο υπερυχο κ αν κ πολυ μικρο δε μετριεται καλα καλα ακομα κατω απο δυο χιλιοστα ...φανηκε το μικρο μας θαυματακι!!!!εχουμε κ την πρωτη φωτογραφια-υπερυχο κ εχουμε τρελαθει πραγματικα!!!η γιατρος ειπε πολυ προσοχη σε ολα κινησεις φαγητο κτλ.συμπτωματα εκτος απο στηθος κ συχνοουρια τιποτα ακομα,σε κανα δυο βδομαδες μου ειπε μπορει να αρχισουν,εξετασεις επισης σε δυο εβδομαδες που θα ξαναπαμε να το δουμε!!!ανυπομονωωωω!!!!με το καλο να το δειτε κ εσεις κ ολες οι μανουλες που ειναι στην αναμονη!!!!ποτε εχεις ραντεβου;;;συγνωμη αν κουραζω με τα πολλα που γραφω αλλα ειμαι ξετρελαμενη δε μπορω να κρατηθω!!!φιλια σε ολες!!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Stafylaki συγχαρητήρια!!!! Καλέ καλά κάνεις και το χαίρεσαι και που λές πολλά!!! Και εμένα με πιάνει. Όλα μια χαρά να σου πάνε!!!! Εγώ θα πάω την Δευτέρα το απόγευμα. Μέχρι την 8η εβδομάδα κολπικό υπέρηχο σου κάνουν, ο δικός μου γιατρός δηλαδή αυτό μου είπε, και απο την 10η στην κοιλίτσα. Είναι μικρά ακόμα και δεν βλέπεις πολλά στον υπέρηχο, αλλά αφού το βλέπει ο γιατρός και είναι καλά ΤΕΛΕΙΑ!!!

November rain ευχαρισούμε πολύ και σύ να'χεις μια ήρεμη τελειόμηνη εγκυμοσύνη με πολλή δύναμη μιας και έχεις ήδη δύο παιδάκια και φαντάζομαι θα την χρειαστείς!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Didi προπσαθησε να μην αγχωνεσαι οσο γινεται!!!να σε ρωτησω το θυρεοειδη τον εχεις χρονια;;πως το καταλαβες;;εγω ειχα κανει εξεταση μια φορα κ δεν ειχα αλλα μου ειπαν οτι μπορει να σου βγει οποτε ναναι,εχει συμπτωματα;;;

Θυρεοειδή ήξερα ότι έχω, αλλά, όπως λέει και η φραουλίτσα, είναι στις στάνταρ εξετάσεις στην αρχή της εγκυμοσύνης.

Γλυκια μου φραουλιτσα κ ολες οι κοπελες εδω..τελεια δε λες τιποτα!!!!φανταστικα!!!!ειδαμε σημερα σακο κ μια μικρη κουκιδιτσα μεσα παθαμε πλακααααα,αν κ ειναι πολυ νωρις ακομα κ δε φαινεται με υπυρυχο κοιλιας καναμε κολπικο υπερυχο κ αν κ πολυ μικρο δε μετριεται καλα καλα ακομα κατω απο δυο χιλιοστα ...φανηκε το μικρο μας θαυματακι!!!!εχουμε κ την πρωτη φωτογραφια-υπερυχο κ εχουμε τρελαθει πραγματικα!!!η γιατρος ειπε πολυ προσοχη σε ολα κινησεις φαγητο κτλ.συμπτωματα εκτος απο στηθος κ συχνοουρια τιποτα ακομα,σε κανα δυο βδομαδες μου ειπε μπορει να αρχισουν,εξετασεις επισης σε δυο εβδομαδες που θα ξαναπαμε να το δουμε!!!ανυπομονωωωω!!!!με το καλο να το δειτε κ εσεις κ ολες οι μανουλες που ειναι στην αναμονη!!!!ποτε εχεις ραντεβου;;;συγνωμη αν κουραζω με τα πολλα που γραφω αλλα ειμαι ξετρελαμενη δε μπορω να κρατηθω!!!φιλια σε ολες!!!!

Αχ, τι υπέροχη εικόνα! Δεν μπορώ να φανταστώ τη χαρά σας!

Εμείς έχουμε ραντεβού στις 26/1, ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα, μιας και θα είμαι 6 εβδ. ακριβώς (σύμφωνα με το ίντερνετ)...

Σήμερα έκανα επαναληπτική χοριακή! Από 161 τη Δευτέρα, σε 4 μέρες είναι 1265!!!! Είμαι πολύ χαρούμενη! :D:D

Φραουλίτσα, πότε έχεις ραντεβού εσύ;


tt1e3
Link to comment
Share on other sites

Την Δευτερα το απόγευμα θα πάω να το δούμε, μακάρι να πάνε όλα καλά. Εγώ επαναληπτική στην χοριακή δεν έκανα, γιατί λόγω της κρέμας που μου έχει δώσει ο γιατρός και περιέχει προγεστερόνη υπέθεσα ότι θα αλλοιώσει τα αποτελέσματα. Τί έγινε βρε παιδιά; Οι μόνες μανούλες Σεπτεμβρίου είμαστε; Δεν το γιόρτασαν καθόλου στις γιορτές; Που είναι οι υπόλοιπες; Δεν μπορω να περιμένω μέχρι την Δευτέρα θα ΣΚΑΣΩ, προσπαθώ να μην ανχώνομαι αλλά όσο νά'ναι λίγο το έχω. Didi λογικά θα ακούσεις καρδούλα, εγώ είχα ακούσει στην 6η εβδομάδα και 2 ημέρες.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...