Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Απρίλιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου!!!Αφού ξέδωσε με τις άλλες και τα είπα και ξεθυμανα λέμε τώρα γιατί έχω κι άλλα άμα χρειαστεί ήρθα και από δω...Και μεις κοπέλα μου τίποτα με τα φρούτα μόνο να τα πιπιλάει στο χέρι νιανιά δεν της αρέσουν καθόλου αλλά δεν με πειράζει τόσο αφού έφαγε τα λαχανικά!!Ναι ήταν κάτι σαν θαυμα!!Πρώτη κουταλιά και γλυφώτανε..κατα τα άλλα δεν κάθεται καλά στον ποπό της βαίζει χιχι και από κιλά είμαστε 6.55ο και 65 εκ. τι να πεις? Το διάβασμα καλά πάει..λίγο τα νευρα τεντωμένα είναι αλλά κρίση είναι θα περάσει...

Συμπεθερα εμεις τελικά θα συμπεθεριάσουμε και αν δεν θέλουν τα παιδιά μας εμεις να μαστε καλά!Πολύ σε χάρηκα, μα τις κομπλεξικές ... ώωρες ώρες τις λυπάμε γιατί πιο ξέρει τι προβλήματα άλλα έχουν στη ζωή τους με τους άντρες τους, τους γονείς, σχέση μάνας-κόρης, οικονομικά, κονωνικά, με φίλους και εχθρούς που νομίζουν ότι θα το ξεπεράσουν δείχνοντας υπεροχή κάπου αλλού..κρίμα είναι τώρα που το ξανασκέφτομαι....εσυ τι λες?είχε και συνέχεια το θέμα μπες και δε πήρα το αίμα μου πίσω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

mpiskotaki μου ξέχασα να το γράψω αλλά έχουμε ξεκινήσει φαγάκι αλλά ΔΕΝ τρώει με τίποτα και αγχώνομαι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ!!!!! Αρχίζει και κλαίει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, πλαντάζει στο κλάμα που λέμε.... :(:(

7 Νοέμβρη ξεκινήσαμε το φαγητό...λαχανικά και κρέας με ζυμαρικό....ΜΑΤΑΙΑ....τρώει με το ζόρι 4 κουταλίτσες του γλυκού....αχ τι θα τον κάνω οεο???

Χτες πήγα στην μαμά μου και είχε κάνει λαδερό...πατάτες με φασολάκια (καρπούς χωρίς φλούδα)...Το φαγητό είχε απ'όλα....αλατάκι λαδάκι κλπ. μιας και θα το έτρωγαν για μεσημεριανό....του έβαλε στο μπλέντερ 2 πατατούλες και 5-6 καρπούς φασολάκια και έφαγε λίγο παραπάνω...τι να πω???? Δεν θέλω να του βάζω αλάτι ακόμα...λάδι του έβαζα και λίιιιιγο αλατάκι (όχι σαν το δικό μας φαγητό....)

Τι με συμβουλεύετε κορίτσια???? Τραβάω τα μαλλιά μου!!!!!


uV4Wp2.png

JmGUp2.png

KyXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Good morning girls!!!

Μπισκοτακι τι τελειο αυτο μαλλον θα το παρω μπας και ησυχασω λιγο!!!

Γεια σου Αλεκα να σου ζησει η κορακλα!!! Καλος ηρθες!!!

Βρε Ποπακι τα ξερω απλα βιαζομαι και λιγο !!!

Δημητρα τα ιδια με τον δικο σου κανουμε και εμεις α και σερνομαστε οπως η RavT απο πολυ μικρα!!!

ΜarcoPolo ποτε ξεκινατε τα λαχανικα??

Εμενα κοριτσια τωρα εχει αρχισει να τρωει τα ποδια του μιας που βαρεθηκε τα χερια του καλο???

Κυριακη και εμεις τα ιδια δεν τρωει με τιποτα μονο με την γιαγια και αυτο με πολυ ζορι και παιχνιδι τιποτα δεν του αρεσει ολο ξυνιζει την μουρη του!!!

xxx και ravt τα ονοματακια σας????

εχετε facebook?

Λιλλη μην στεναχωριεσαι για τιποτα σχεδον τα ιδια περναμε γιατι εμενα ετρωγε και μπιμπερο και τωρα ουτε να το δει και εμαθε και το σπρωχνει με τα χερακια του δραμα!!!


2iX0p3.png 10hx.jpg10hxp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Επιτέεεεεελους......σας βρήκα!!! :-) :-) :-) Missed you guys!!!

Επανέρχομαι με νέα και απαντήσης στα ποστ σας διότι χρόνο τώρα δεν έχω....ειπα να βγάλω την οικογένεια έξω :-)


7ThY.jpg5T9fp2.png2glo.jpgUcqfp2.png

Χριστίνα - Μαμά του Θεοχάρη 1/11/07 και της Τζούλιας 17/4/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας.

Να 'μαι και εγώ η μαμά του Στάθη ο οποίος είναι 7 μηνών. Αργησα αλλα με την βοήθεια της ξαδελφούλας μου Πόπης (μαμάς Νικόλα) μπήκα και εγώ στο καφέ, γιατί αλλιώς...ακόμα θα το έψαχνα.


dIvYp2.png?2DJNpOahG6bCp2.png?NRhyxCAA
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Χθές έγραφα, και κατά λάθος πάτησα και γύρισα πίσω....

Μετά νύσταζα και βαρέθηκα να ξαναγράψω......

Κορίτσια ελπίζω τα μωράκια σας να είναι καλύτερα σήμερα!!

Εμείς είμαστε καλά!!

konstantinast

xxx(πές μας το όνομά σου και για τα παιδιά σου)

Kυριακή

Αλέκα

καλώς ήρθατε και να χαίρεστε τα παιδάκια σας!!

Η μικρή άρχισε να βήχει την Τετάρτη το βράδυ, αλλά χθές που πήγαμε στον παιδίατρο δεν βρήκε ακροαστικά και σήμερα είναι καλύτερα!

Ελπίζω να μην αρρωστήσει πάλι.....

Αυτό το μήνα πήραμε μόνο 300γρ και 1 πόντο:?.

Κάθεται στον ποπό, αλλά ακόμα είναι ασταθής και πέφτει.

Προσπαθεί να μπουσουλήσει, σηκώνεται στα τέσσερα, αλλά του βγαίνει κάτι σε πους απς και αντί για μπροστά, φεύγει πίσω και τσαντίζεται γιατί απομακρύνεται από τον "στόχο" του (κάποιο παιχνιδάκι)!


9B1dp2.png

3OXjp3.png1175066wwpkhrl1s0.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπεμπουλινα καθοτι υποψηφια νυφουλα θα σε βοηθησω οσο μπορω εαν και ζαβο και εγω!λοιπον πηγαινε και κλικαρε πανω στο δικο μου τικερακι για να σε βγαλει στο site που το δημιουργουμε εκει ακολουθα τα βηματα που σου λεει μολις το φτιαξεις το κανεις copy,μετα βγαινεις και πας:πινακα ελεγχου,επεξεργασια υπογραφης και στο μεγαλο πλαισιο που σου βγαζει οπως οταν γραφουμε μνμ κανεις paste μετα κανεις προεπισκοπηση υπογραφης για την δεις οτι ειναι οκ και τελος καταχωρεις ειναι λιγο μπερδεμα και εγω επηξα μεχρι να το κανω με βοηθησε και ο αντρας μου,ελπιζω να κανεις κατι!!!

Eυχαριστώ πολύ συμπεθέρα.Άσε, η νύφη σηκώθηκε σήμερα κάτι με λίγο από μπούκωμα και φτάρνισμα και ελάχιστο βηχαλάκι. Ο μπαμπάς μας την έκατσε μιας και εγώ δεν μπορώ να καταπιώ. Της έδωσα depon και ελπίζω όλα να πάνε καλά καθότι έχουμε και νύχτα μπροστά μας. Όσο για το τικεράκι θα το προσπαθήσω , μάλλον αργά το βράδυ.


image.php?type=sigpic&userid=24403&dateline=1295470336
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κ απο εμενα,εχω καταμπερδευτει δεν μπορω να σας βρω απο το facebook μπηκα τωρα που ειναι αυτη η σελιδα,αφου ανοιξα κ εγω μια αλλα η τινουλα με ενημερωσε κ η πελαγια,ευχαριστω κοριτσια.

Την Τεταρτη πηγαμε για εμβολιο κ επιτελους πηρε 350γρ. πολυ καλα για τον μηνα της.τωρα ειμαστε 7,150γρ. κ 70εκ.υψος.

Απο προχθες τα πηγα στη μαμα μου κ τα 2 στην Κοζανη γιατι την Τεταρτη μπεινη ο αντρας μου για εγχειρηση,μου λειπουν τα γλυκουλια μου αλλα δεν γινοταν διαφορετικα,επρεπε να ξεκουραστω κιολας γιατι ημουν στα προθυρα υπερκοπωσης,αφου εχω 2 μερες τωρα που ξυπναω κ ποναω ολοκληρη.

Λοιπον η μικρουλα μου απο οτι μου λεει η μανα μου τρωει ολα της τα φαγητα,τωρα ή με κοροιδευει ή οντως τα τρωει.

Οποτε αυτες τις μερες πρεπει να τακτοποιησω το σπιτι γιατι γινοταν χαμος κ να παω να διαλεξω πλακακια για το νεο σπιτι γιατι μετα δεν θα προλαβαινω.Σας κουρασα με τα δικα μου.Περαστικα σας Πελαγια μου.Τινουλα σου στελνω με πμ το ονμα μου για το facebook.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλιτσες!! Πολυ χαιρομαι που μαζευομαστε σιγα σιγα!

Τουλαχιστον παρηγορουμε απο εσας που δε τρωνε τα φρουτα και λεω κι εγω σα τη Δημητρα ... μαλλον δεν αρεσουν στα μωρακια τα φρουτα! Ειχα βρει κι ενα τροπο να την ξεγελαω με το μπιμπερο και καλα θα της δωσω νερο ανοιγει στομα χωνω κουταλι...αλλα το πηρε χαμπαρι τωρα τελευταια και φτασαμε παλι στις 10 κουταλιες με το ζορι απο τις 20! :( Νταξ τι ναπεις!!! Τουλαχιστον τρωει ολο της το φαγητο...οτι και να τησ δωσω...της στηβω και κανα πορτοκαλι ή μανταρινι ή ροδι και τα πινει!

Πηγαμε παιδιατρο 8.350 & 72 εκ ! Το μοσχαρακι μου μεγαλωνει!

Σημερα θα την παμε βολτα με τον μπαμπα της στις κουνιες! Τρελαινεται για κουνια!

Σας φιλω...


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι μου κανετε???εμεις ειμαστε καλα ο καιρος ηταν υπεροχος το σκ οποτε καναμε τρελες βολτες εχθες Γλυφαδα σημερα Ακροπολη+Πλακα του αρεσε πολυ του Νικολα μου ειχε να βγει και μια βδομαδα απο το σπιτι οποτε καταλαβαινεται!!!το συναχακι μας εφυγε ευτυχως, εχουμε και παιδιατρο αυτην την βδομαδα,ελπιζω να πηρε κανενα γραμμαριο ο σβουρας!! Η νυφη μου η μπεμπουλινα τι κανει? Bibito περαστικα στον αντρα σου σιδερενιος!! Τινουλα τι ωραια φωτο θα προσπαθησω να βαλω και εγω ολη την φαμιλια σε avator. Σας αφηνω καλο βραδυ........

Link to comment
Share on other sites

Πόπη και εμείς γλυφάδα είμασταν χθες :-) και σήμερα πάλι για φαγητό οικογενιακός for a change!!! Δεν ξέρω για σας, αλλά για να βγει ο άντρας μου από το σπίτι πρέπει τάμα να κάνω!!! Να φανταστείτε, έχουμε οικογενειακός να βγούμε βόλτα οι τέσσερίς μας από αγγλία....πριν ενάμιση μήνα!!!! οπότε καταλαβαίνετε τη χαρά που έκανα όταν συμφώνησε να έρθει μαζί μας :-) πήγαμε και στην παιδική χαρά για κανα 20λεπτο....ουαου!!!!! Χθες τον μπαμπά μας δεν τον είδαμε...αλλά αφού δεν ήρθε ο μπαμπάς μας, πήγαμε εμείς στο μαγαζί.....και τσάκισα και μια βαφλα με παγωτό nutella και ferrero roche!!!!! ΠΑΕΙ Η ΔΙΑΙΤΑ!!!! Απο αύριο πάλι!!!

σας φιλώ...είμαι κομμάτια, 2 ώρες τωρα μάζευα το σπίτι!!! και τώρα....τέζα...όπως η κατσαρίδα....

τσιαο!!!

P.S. η μικρούλα μου όλο και ποιο πολύ τρώει!!! την φρουτόκρεμα την τρώει μόνο με την πεθερά μου, αλλά την κρεατοχωρτόσουπα την τσακίζει όλοι!!! 75γρ μοσχαράκι ή κοτόπουλο...μαζί και μια πατάτα, κολοκυθάκι, καρότο...και της προάλλες έφαγε αρακά!!! :wink: την κρέμα δεν την θέλουμε με την μαμά, αλλά με την γιαγιά και την πεθερά μου, την τρώει...τη να κάνω....πάντως προτιμό το μπουκάλι, είναι πιο εύκολο, και ο παιδίατρος μου είχε πει ότι δεν τον ενοχλή να μην τρώει κρέμα, πιο σημαντικό είναι τα φρούτα και το μεσιμεριανό.....

τώρα να δούμε πως θα της κόψω το βραδυνό σιγά σιγά.....κορίτσια δεν θέλω αλλά πρέπει....να δω το βάρος της τον άλλο μήνα πως θα είναι και σιγά σιγά θα της το κόψω.....αλλιώς ή διαζύγιο θα πάρω ή θα παραιτηθώ από την δουλειά......δεν γίνετε αυτό το πράγμα.....ασε που έχει αρχήσει και όλο το κρεβάτι μας ζητάει.....αλλά από την άλλη πως να της το στερίσω.....ο γιος μου βγήκε από το κρεβάτι μας πριν από λίγους μήνες....και της μικρής θέλω να της το κόψω τώρα.....δεν είναι και πολύ δίκαιο....χχμμμμμμμ!!!!!! φιλιά και πάλι, και καληνύυυυυυυχτα!!


7ThY.jpg5T9fp2.png2glo.jpgUcqfp2.png

Χριστίνα - Μαμά του Θεοχάρη 1/11/07 και της Τζούλιας 17/4/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...