Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ???????


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 195
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ Alexandroula .. οπως επισης ευχαριστώ εκ των προτέρων και όλες τις μανουλιτσες! Θα το παλεψουμε και οσο παει. .

Εύχομαι σε όλες μόνο τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

κουραγιο κοριτσι μου .Κανε προσευχή συνεχεια και εμεις το ιδιο για σενα και το μωρακι σου.Ο Θεός είναι πάνω από τους γιατρούς και πιστευε στα θαυματα. Γίνονται...Από προσωπική εμπειρία. Εισαι στην σκέψη μου συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα το παλεψουμε και οσο παει. .

Εύχομαι σε όλες μόνο τα καλύτερα!

Αυτό να κάνετε!

Εύχομαι σύντομα όλα αυτά να τα θυμάστε σαν ένα κακό όνειρο. Όλα να πάνε καλά! Κουράγιο και θετική σκέψη!

(μήπως να πάρετε και δεύτερη γνώμη, μην τυχόν και υπάρχει κάτι που μπορείτε να κάνετε; κάποια διαφορετική αγωγή, οτιδήποτε...)

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η δευτερη γνωμη που πηραμε. Μπορεις να πεις και η τριτη αν βαλω μεσα και τον πρωτο πρωτο γιατρο που με εβλεπε μεχρι και τον 4 ο οποιος δεν μας προιδεασε για κατι γιατι ηταν ακομα νωρις. Ουτε εΒ επιπεδου δεν ειχα κανει ακομα να δειξει κατι... Τουλαχιστον τωρα δεν πηγαινουμε στα τυφλα. Τον γιατρο αυτο που πηγα χτες τον εμπιστευτικα σχεδον αμεσως απο τον τροπο που μου μιλησε, και το πως μας αντιμετωπισε. Μας ζητησε και συγνωμη 2 φορες που αναγκαστικε να μας πει καποια πραγματα ωμα, αλλα δυστυχως ετσι ειναι. ΔΕΝ μας εκοψε τα φτερα, ομως μας προετοιμασε με τον τροπο του για ΟΛΑ !!!

Link to comment
Share on other sites

Δε ζηταω πολλα ! 3 βδομαδουλες μοναχα ακομα να αντεξει το αγορακι μου μηπως και παρει λιγο βαρος. Καναμε και κορτιζονουλες να βοηθηθουν τα πνευμονακια του. Η Παναγιτσα μας. Ξεχασα να ευχαριστησω και σενα ekavι μου !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα και απο εμενα!!!

Καταρχην να ευχηθω να πανε ολα μα ολα καλα και σε λιγο καιρο να κρατας τον μικρουλι σου αγκαλια!!

Η δικη μου ιστορια ειναι οτι μεχρι και την β επιπεδου ολα κυλουσαν ομαλα...Απο την β επιπεδου αρχισε να μην παιρνει ικανοποιητικο βαρος η μικρη μου...Μας μιλησαν για συνδρομο νταουν...Λεω δεν μπορει αφου ολες μας οι εξετασεις ηταν εξαιρετικες...

Φτανουμε στο ντοπλερ:

Μεσα στις καμπυλες η μικρη αλλα στα κατωτατα φυσιολογικα με το μηριαιο οστο οχι απλα να περνει την κατω βολτα αλλα να εχει βγει εκτος καμπυλης...

Αυτο σημαινε ή μη καλη αιματωση ή αχονδροπλασια δλδ νανισμο...Επισης μου βρισκουν και μειωμενο αμνιακο....Επινα πολυ νερο και επανηλθε στα φυσιολογικα επιπεδα!!!

Και ολα αυτα ενω εγω ημουν ηδη στον 8ο....Με τα αγχη μου μπαινω και με προωρες συσπασεις τοκετου στο νοσοκομειο....Οι μετρησεις εξακολουθουν να ειναι χαλια....Μας λενε στον 8ο για αμνιο αλλα δεν την κανω...Αποτελεσμα να φτασω στην 41η εβδομαδα και να γεννησω ενα ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ κοριτσακι!!!Μικρη μεν μολις 2350γρ και 45εκ αλλα υγιεστατη και πολυ ζωηρη μεχρι και τωρα!!!!Στις καμπυλες της ειναι στο 75%....Ο λογος που δεν επαιρνε ικανοποιητικο βαρος ηταν η ατροφια πλακουντα...Απο θαυμα γεννηθηκε και τοσα κιλα...Μου την ειχαν χαρακτηρισει IUGR...Αν την δεις τωρα μονο γι'αυτο δεν μοιαζει!!!!Ειναι 8500 κιλα και 71 εκατοστα!!!!Μην χανεις την πιστη σου....Ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο αλλα προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα!!!Να του μιλας συνεχεια!!!Ακουει και καταλαβαινει τα παντα!!!

Υγ:εκανα και ενεσακια ινοχεπ για να αιματωνεται καλυτερα!!!Αυτα με βοηθησαν να κρατηθει η Καλλιοπη μου στην ζωη!!!!

Εισαι στην σκεψη μου και στις προσευχες μου!!!!:):):):)


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου μακάρι ο μικρός σου μαχητής να διαψεύσει όλα τα άσχημα προγνωστικά και να τα καταφέρει..είμαι σίγουρη πως αισθάνεται μέσα στην κοιλίτσα της μαμάς πόσο πολύ τον αγαπάς και τον προσμένεις και βάζει τα δυνατά του...καλή δύναμη καλή μου..:-)

Link to comment
Share on other sites

Mεσα απο την καρδια μου σου ευχομαι να πανε ολα καλά. και εμεις εχουμε προωρο στο οικογενειακο περιβαλλον που γεννηθηκε 950 γραμμαρια πριν 10 χρόνια και ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ.Φαντασου αν και τοσο μικρούλη δεν ειχε χρειαστει σχεδον καθόλου οξυγόνο στην θερμοκοιτίδα. εκανε αυτες τις ενεσεις για τα πνευμονακια του και ηταν σωτήριες. κοιτα να ξεκουραζεσαι και να εισαι ηρεμη οσο μπορεις για να βοηθησεις το αγορακι σου. εισαι στις σκεψεις και στις προσευχες ολων μας

Link to comment
Share on other sites

I want to be a mama μακαρι να εχει αισιο τελος σαν την δική σου ιστορία. Τα εκανε ολα περα και βγηκε γερο !!

Mama-ritsa και dfr1 σας ευχαριστώ! Και μεις καναμε τις ενεσουλες για τα πνευμονακια . Πιστευω θα βοηθησουνε. ο θεουλης βοηθός! !!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου τωρα διαβασα την εξελιξη της ιστοριας σου για το μωρακι μου...εγω αυτο που θελω να σου πω ειναι πως προσευχομαι για ο μωρακι σου να πανε ολα καλα και για σενα να μην το βαλεις κατω και να εχεις πιστη γιατι το μωρακι σου σε χρειαζεται δυνατη!!


Qbn9p3.png

8cXxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...