Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

Ηλιας


kyoya

Recommended Posts

περιμενω τον 3ο μου γιο!! τους δύο μεγάλους τους έδωσα το όνομα μπαμπα και πεθερού! τωρα στο τρίτο τα ονοματα των μαμαδων δεν ταιριαζουν σε αγοριστικο ονομα. βαση αυτού ειπα να βγαλω το γιο μου στο ονομα του Αγίου που πιστευω προσεχει την οικογενεια μου. και δεν ειναι αλλος απο τον Προφήτη Ηλία. Σαν όνομα το Ηλίας πως σας φενεται;; γιατι σε όσους το λέω ξινιζουν τη μούρη τους σαννα δεν τους αρεσει.............


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μιά χαρά όνομα είναι το Ηλίας! Εμένα δεν με ξενίζει καθόλου πάντως!

ευχαριστω για την απαντηση Αγγελικη!! η αληθεια ειναι οτι ουτε τα ονοματα των δυο μεγαλυτερων μου γιων μου αρεσουν χαχαχα!!! αλλα με χαλαει που οταν τους λεω πως σκεφτομαι ώρα το Ηλιας γυριζουν με ενα ύφος "Ηλιας????" σαννα ειναι κατι εξωγηινο που θελω να τους δωσω μια στη μουρη...


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το Ηλίας ούτε εμένα ήτανε από τα αγαπημένα μου ονόματα, αλλά το όνομα το αγαπάς από τον άνθρωπο. Αφού θα είναι το όνομα του παιδιού σου θα το λατρέψεις. Εκτός αυτού το βαφτιστήρι μας το βαφτίσαμε Ηλία, λόγω παππού του, και ο άντρας μου καταχάρηκε γιατί ήτανε το όνομα του νοννού του και του άρεσε πάρα πολύ που θα το βγάλουμε έτσι το παιδάκι γιατί τον αγαπούσε. Και εμένα πλέον μου αρέσει πάρα πολύ αφού είναι το όνομα του βαφτιστηριού μας.

Να το βγάλετε το παιδάκι σας όπως θέλετε και να μην δίνεις βάση στις απόψεις των άλλων.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο όνομα είναι!!! και αν σου αρέσει κι εσένα, να το βγάλεις, τι, θα κάθεσαι να ακούς τον καθένα να λέει το μακρύ και το κοντό του; κάνε αυτό που σου αρέσει σε εσένα και στον άντρα σου!


kdRKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kyoya ποιος αντιδρα στο ονομα? ο αντρας σου συμφωνει? οι 2 σας θα αποφασισετε μην ακους κανεναν άλλο!!! βαλε οποιο ονομα αρεσει σε εσας..ο υπολοιπος κοσμος μονο υποδείξεις και παρατηρήσεις κανει! Εγω θα θελα τη γνωμη σας για υποκοριστικο του Αντωνια...εχω ακούσει τα: Αντώνια, Αντέλια, Τόνια, Αντα, Αντυ από αυτά το Αντελια μου αρεσε περισσοτερο απ'ολα...σας φαινεται πολύ ξενο?? Προτείνετε κατι άλλο??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
kyoya ποιος αντιδρα στο ονομα? ο αντρας σου συμφωνει? οι 2 σας θα αποφασισετε μην ακους κανεναν άλλο!!! βαλε οποιο ονομα αρεσει σε εσας..ο υπολοιπος κοσμος μονο υποδείξεις και παρατηρήσεις κανει! Εγω θα θελα τη γνωμη σας για υποκοριστικο του Αντωνια...εχω ακούσει τα: Αντώνια, Αντέλια, Τόνια, Αντα, Αντυ από αυτά το Αντελια μου αρεσε περισσοτερο απ'ολα...σας φαινεται πολύ ξενο?? Προτείνετε κατι άλλο??

ο αντρας μου συμφωνει στο Ηλιας Δημητρα!! απλα οκ νευριαζω που ξινιζουν οι υπολοιποι αλλα οπως λετε και εσεις χεστηκα!! χαχα. τελικα το αποφασισαμε Ηλιας θα βγαλουμε!!!

Δήμητρα θα βγαλεις Αντωνια;;; εχω να σου πω οτι με λενε Αντωνια!! ποτε δεν μου αρεσε η αληθεια ειναι χαχαχα!!! παντα Αντωνια με φωναζαν εχτος απο την νονα μου που με φωναζει Τονια! Τανια επισης μπορεις να το κανεις... ξερω επισης κοπελα που την φωναζουν Αντουανετα!! προσωπικα απο όλα προτιμω το Τονια!!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

kyoya ποιος αντιδρα στο ονομα? ο αντρας σου συμφωνει? οι 2 σας θα αποφασισετε μην ακους κανεναν άλλο!!! βαλε οποιο ονομα αρεσει σε εσας..ο υπολοιπος κοσμος μονο υποδείξεις και παρατηρήσεις κανει! Εγω θα θελα τη γνωμη σας για υποκοριστικο του Αντωνια...εχω ακούσει τα: Αντώνια, Αντέλια, Τόνια, Αντα, Αντυ από αυτά το Αντελια μου αρεσε περισσοτερο απ'ολα...σας φαινεται πολύ ξενο?? Προτείνετε κατι άλλο??

Άντια;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!! τωρα ειδα το θεμα!!!

ακουστε συμπτωση!!! εμενα θα βγαζαν αντωνια απο τον παππου μου που ειναι και η αδυναμια μου αλλα τελικα ξυνισε ο μπαμπας μου και με βγαλαν γιαννα.....

λοιπον εγω λογω της αδυναμιας προς τον παππου σκεφτομουν να βγαλω και εγω αντωνια αλλα μαλλον δεν θα την βγαλω γιατι δεν αρεσει πολυ στον αντρα μου, επισης και ο παππους μου λεει οτι δεν ταιριαζει πολυ σε κοριτσι (αν και δεν το πιστευω)....τελος παντων... και ολοκληρο το ονομα μου αρεσει, τωρα μπορει αργοτερα η μικρη να το κανει οπως της αρεσει!!!

kyoya ωραιο το Ηλιας και ασε τους αλλους να λενε οτι θελουν!!!

εμεις δεν θα βγαλουμε ουτε των μαμαδων, θα βγαλουμε ασχετο με τις οικογενειες

σκεφτομαστε, μυρτω, μαργαριτα, αρτεμις και αλλα ακομα δεν αποφασισατε!!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

peper ωραιο και το Άντια και καπου διαβασα και το Νάντια που συνηθως βγαινει από το Κων/να...kyoya to Ηλιας είναι τελειο κι αφου αρεσει στους 2 σας μην σκέφτεσαι κανεναν!!! mama πολύ ωραια αυτά που σκεφεστε...κι εγω ηθελα να μην βαλουμε γονεις και να βαλουμε ασχετα! Αλλα επειδή ο αντρας μου αν κανουμε γιο θελει να βαλει του πατερα του ακυρη η σκεψη μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!!! Δημητρα επειδη ακριβως ο αντρας μου θελει το ονομα του πατερα του σε περιπτωση που κανουμε γιο (δεν ταιριαζει σε θυληκο) γι αυτο αποφασισαμε κατι ασχετο


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...